Kolejna 100- latka w regionie

Image

Janina Gębala urodziła się niecały rok po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. 4 lutego 2019 r. ukończyła okrągłe sto lat i tym samym stała się najstarszą mieszkanką gminy Radomyśl nad Sanem.

Szacowna jubilatka od urodzenia mieszka w Żabnie, gdzie się wychowywała i dorastała. Ukończyła 6 klas szkoły podstawowej. By pomóc rodzicom, już jako dwunastolatka podjęła pracę przy sadzeniu drzew leśnych.

Przez większość życia Pani Janina wspólnie z mężem prowadziła gospodarstwo rolne, z którego się utrzymywała. Owdowiała mając 53 lata. Od tamtej pory sama wychowywała trzy córki. Doczekała się siedmiorga wnucząt i dziewięciorga prawnucząt, a jeden praprawnuczek niebawem pojawi się na świecie.

Mimo swojego sędziwego wieku Pani Janina jest w bardzo dobrej formie. Zadziwia wszystkich swoim wigorem, zdrowiem i pogodą ducha. Nie cierpiała nigdy na poważniejsze choroby i dolegliwości. Niewątpliwie miał na to wpływ zdrowy tryb życia, jaki prowadziła. Zawsze jadła zdrową żywność przez siebie wyprodukowaną lub zebraną ze swojego ogrodu. Uwielbiała mleko od swojej krowy. Żyła i żyje w zgodzie z naturą – i to jest jej recepta na długowieczność. Pani Janina cieszy się także dobrą pamięcią.

Z racji tego pięknego, a zarazem wyjątkowego jubileuszu, z życzeniami odwiedzili Panią Janinę w Jej domu wójt gminy - Jan Pyrkosz, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego - Agata Wydra oraz przedstawiciele ZUS w Stalowej Woli. Sędziwa Jubilatka, w otoczeniu rodziny, otrzymała od wójta gminy życzenia okolicznościowe, bukiet kwiatów, kołdrę, poduszkę oraz komplet pościeli. Otrzymała Ona także życzenia od Pana premiera Mateusza Morawieckiego.

Wszyscy życzyli Pani Janinie wielu lat życia w zdrowiu, pogody ducha, złożyli podziękowania za wszelkie trudy i owoce minionych 100 lat. Toast za kolejne lata wzniesiono lampką szampana.

UG Radomyśl nad Sanem


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~lola

Serdeczne gratulacje dla Jubilatki z życzeniami 200 lat!
P.S. Tak myślę, że to m. inn. zasługa pana wójta ktory jest dobrym człowiekiem i nie uciska ludzi podatkami!

~wnuczek5

Życze 101 lat pani Janino.

~......?

Gratulacje . Zdrówka na kolejne 100 lat.

~Justyna

Wszystkiego dobrego na kolejne lata dla pani Janinki , duzo zdrowia przedewszystkim i wsparcia rodzinnego …