Gdzie spędzić czas podczas ferii?

Image

Ferie zimowe na Podkarpaciu właśnie się rozpoczęły. Czy w placówkach kulturalno- edukacyjnych są jeszcze wolne miejsca na półkoloniach?

Ogromne zainteresowanie półkoloniami

Ferie to okres wypoczynku i naładowania baterii po trudach półrocznej nauki. To też okres, kiedy rodzice tych najmniejszych uczniów nie mają co zrobić z dzieciaki. Przecież nie każdy ma babcię chętną do pomocy. Jedynym wyjściem z tej sytuacji jest umieszczenie pociechy na półkoloniach organizowanych przez publiczne i prywatne ośrodki. Zorganizowane ferie to także walka z nudą. W części stalowowolskich placówek, które podjęły się podczas ferii zimowych organizacji zajęć dla dzieci i młodzieży, nie ma już wolnych miejsc. Sytuacja taka jest m.in. w Miejskim Domu Kultury czy Muzeum Regionalnym. W obu tych placówkach przewidziano dwa tygodniowe turnusy.

Zimowe przygody na Fabrycznym

Ostatnie wolne miejsca są jeszcze dostępne na zajęciach organizowanych przez Stowarzyszenie Centrum Aktywności Społecznej SPECTRUM (w partnerstwie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Stalowej Woli). Stowarzyszenie przygotowało dla dzieci zajęcia edukacyjne (warsztaty o przyjaźni i bezpieczeństwie, spotkanie z policjantem, wyjście do redakcji lokalnego tygodnia, zajęcia LEGO), warsztaty kreatywne (m. in. krawieckie), kulinarne i wyjścia do kina, pizzerii, Fabryki Zabawy. W ramach zajęć odbędzie się też wycieczka integracyjna dzieci i ich rodziców.

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 –14.00. Większość spotkań odbywać się będzie w siedzibie Klubu „Wesoła Gromadka” mieszczącym się w budynku Skarem przy ul. 1-go Sierpnia 24 w Stalowej Woli. Zajęcia dedykowane są dzieciom w wieku od 3 do 12 lat. Informacje i zapisy dostępne są pod numerem telefonu: 535 865 845.

Ferie z angielskim w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Wciąż można zapisać młodzież na zajęcia do Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie odbywają się ferii zimowe z literaturą w języku angielskim „Między Bondem a Hitchcockiem”. Zajęcia przewidziano w grupach 10- osobowych (2 grupy). Terminy: 11.02-15.02 oraz 18.02-22.02 w godz. 16.00 – 18.00. Młodzież w wieku 14-16 lat.

Wymagana jest znajomość języka angielskiego w stopniu podstawowym. Zajęcia oparte będą na aktywnej pracy z tekstem w języku angielskim na podstawie literatury kryminalnej, rozwiązywaniu prostych zadań wynikających z analizy tekstu czytanego i słuchanego, nauce słownictwa w zakresie języka literackiego. Zapisy na zajęcia przyjmowane są w Bibliotece Głównej przy ul. Ks. J. Popiełuszki 10 tel. 15 842 10 63 wew. 106 (Czytelnia).

Zimowa laba z SDK

Wzorem ubiegłych lat Spółdzielczy Dom Kultury organizuje Zimową Labę. Dzieci i młodzież szkolna może uczestniczyć w zajęciach sportowo – rekreacyjnych, językowych, kulturalno– artystycznych, plastycznych, integracyjnych, wokalnych. Uczestnicy zajęć będą mogli wziąć udział m.in. w warsztatach fotograficznych, balu karnawałowym, spotkać się z ciekawymi ludźmi.

Ferie w SDK trwać będą od 11 do 22 lutego 2019 r. w godzinach od 10.00 – 13.00. Są one adresowane do dzieci w wieku od 6 do 15 lat. By wziąć udział w zajęciach potrzebne jest wypełnienie karty uczestnika, która dostępna jest: tutaj.

Do dyspozycji rodziców jest też kilka pełnopłatnych zajęć. Trudno jednak znaleźć propozycję, która odpowiadałaby w pełni rodzicom pracującym. W zasadzie ze świecą szukać zajęć w godzinach między 6:30 a 16:00, czyli wówczas, gdy większość musi jednak przebywać w pracy. Nikt przecież nie zostawi 7-9 latków samych w domów bez opieki. A wy rodzice jak radzicie sobie w czasie ferii?

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~turysta

W naszym miescie jest najwiecej rozrywek dla malych i nie tylko dzieci. Wystarczy dupe ruszyc od kompa lodowisko kolo domu kultury otwarte caly dzien. Bylem wczoraj rowerem na bloniach wszystko tam bardzo pieknie wyglada a ile bylo hejtu na ten temat.

~rawsa

w dupie

~rodzic

syn był dzisiaj w SDK-u i były zajęcia z Lego ...zachwycony bardzo

~Edek

Babcia, babcia jest niezastąpiona umiech