Rozpoczęło się 16- dniowe szkolenie 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej

Image

Rozpoczęło się 16- dniowe szkolenie 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Jest ono początkiem służby żołnierzy.

W sobotę nowo przyjęci terytorialsi rozpoczęli 16- dniowe szkolenie podstawowe na poligonie. Ochotnicy wcieleni zostali do 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Ćwiczenia przewidziano dla tych, którzy do tej pory nie mieli do czynienia ze służbą wojskową. W sobotę przechodzili również testy sprawnościowe.

Misją Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT), jako piątego, samodzielnego rodzaju sił zbrojnych jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności w czasie konfliktu zbrojnego, jak również podczas klęsk żywiołowych lub katastrof. Docelowa liczba żołnierzy WOT wynieść miała według założeń ok. 53 tys., a ich służba miał trwać od 1 roku do 6 lat, z możliwością jej przedłużenia. Do końca 2019 roku zaplanowano utworzenie 63 batalionów, które wejdą w skład 17 brygad podporządkowanych Dowództwu Wojsk Obrony Terytorialnej. Jak zapowiedział dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej gen. bryg. Wiesław Kukuła, wszystko wskazuje na to, że 3 Podkarpacka Brygada OT, która jest najbardziej nasycona personelem, będzie rozwijana szybciej niż planowano i powiększona o około tysiąc stanowisk.

Nowo przyjęci żołnierze będą się uczyć pierwszej pomocy, obsługi broni, a także zachowań na polu walki. Wszystkie te umiejętności potrzebne są w razie ewentualnych zagrożeń wojennych.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Wicher

Podobno GROM się już rozpytuje bo terytorialsi już na półmetku szkolenia 😂

~Kindżał

Jak tam terytorialsi, nikt sobie zębów nie wybił potykając się o gałęzie na spacerach?

~assasin

to jakby dodawali zatyczke w kształcie żołędzia to by sie niezłe dildo zrobiło umiech

~patriota

Nie rozumie hejtu hejterow na polskich patriotow ktorzy w razie agresji z zewnatrz pierwsi beda bronic cywilow. Posrancy nikt zadnego leminga nie zmusza do wstapienia w nasze szeregi ale nam sie nalezy najwiekszy szacunek tak jak zawodowym zolnierzom. Bo to my jestesmy polskimi patriotami i w naszych szeregach sa POLACY najznakomitsi.

~windows

@ kapitan

Atrapy karabinów są zrobione z czarnej gumy.

~kapitan

Po takim szkoleniu to pewnie gardła bolą od ciągłego strzelania paszczowego: TRATATATATA BUM BUM BUM 😂
Jakie dostaliście rekwizyty na szkolenie, metalowe czy plastikowe?

~Leszek

Ruszać dupy na wybory!I nie głosować na jakieś wiosny czy inne wydmuszki! Inaczej to Bizancjum się nigdy nie skończy ✌

~SYGNALISTA

Pence miał szczęście, że w pobliżu nie było Kulsona. Jak nic, zarobiłby mandat, a jakby się oburzał, to i pałą mógłby dostać.

~SYGNALISTA

Pence miał szczęście, że w pobliżu nie było Kulsona. Jak nic, zarobiłby mandat, a jakby się oburzał, to i pałą mógłby dostać.

~@z internetu

WIDZIELIŚCIE MINĘ NASZEGO DUDY - BEZCENNA.
Żądamy dymisji Pence’a! Nie będzie nam jakiś wiceprezydent USA Wałęsą oczu raził i kryształowego prezesa frustrował!

~z internetu

Wiceprezydent USA Mike Pence podczas spotkania z Andrzejem Dudą w Warszawie rozpoczynając międzynarodową konferencję dotycząca Bliskiego Wschodu powiedział:
– „Wielki polski bohater Lech Wałęsa, powiedział: trzymamy głowy wysoko, bo choć zapłaciliśmy wysoką cenę, wiemy, że wolność ceny nie ma. Dzisiaj i w Polsce, i w Stanach Zjednoczonych trzymamy głowy wysoko, bo stojąc z wami ramię w ramię bronimy bezcennego daru wolności”

I zepsuł Dudzie i TVPiS całą narrację i do furii doprowadził tych, których wszyscy szybko zapomną. Trzeba zapytać prezydenta Dudę o samopoczucie! To był najgorszy moment życia pana Niezłomnego!”

~juan

WITAM. MAM PYTANKO? WYBIERA SIE KTOS MOZE NA POGRZEB SP.PREMIERA JANA OLSZEWSKIEGO? PROSZE PISAC.

~windows

Za stałą obecność kilkuset amerykańskich żołnierzy, Polska zapłaciła już ponad 5 miliardów USD (ponad 17 miliardów złotych).
Dobrze że odwołali Macierewicza, bo on był gotowy zapłacić 30 miliardów złotych.

~komar

ochotnik nik nie zazdrości ci 500 zł ale po co ta szopka chłopie może przyjdzie czs że dorośniesz jak tak bardzo wojsko cię rajcuje to idz do armi zawodowo to pogadamy wtedy

~sar

do ochotnik,

to wtedy edku zaciagnąłeś się jak przechodzili koło ciebie i ich spytałeś jak się tam dostać?

idz sie wysraj trolu pisowski a nie bedziesz zanieczyszczal forum

~obywatel

ochotnik ty mnie nie rozśmieszaj. zobaczyłbyś wroga przed sobą, to posrałbyś się ze strachu :-)

~ABC

To ty jakieś mierne wypociny piszesz wystarczy napisać poinformować jaka to tajemnica. Człowiek ma prawo po pracy się wyspać, nie wszyscy pracują, w cieplarnianych warunkach w HSW. Człowiek kładzie się spać po 16 godz. za chwilę znów do pracy a tu walą z działa, nowoczesne okna i docieplony mur 60cm nie pomaga. Wystarczy poinformować, to miasto to nie tylko huta i jej pracownicy, reszta nie musi się podporządkować, żyć zyciem huty te czasy bezpowrotnie minęły.

~hutnik

Do ABC, po co te twoje wypociny te proby huta robi raz na 2 miesiace a ty szukasz afery. Jak ty sobie wyobrazasz ze sprzedajac bron mozna ta bron bez proby sprzedawac? A gdyby twoj syn byl zawodowym zolnierzem i ta bron produkowana by trafila do wojska a przez wady tej broni twoj syn stracil zycie czy pisal bys co wypociles.

~ochotnik

Do rezerwista , gdybys byl rezrwista takich bredni bys nigdy nie wypocil bo w zadnym kraju na swiecie gdzie sa akie jednostki to nie zajmuja sie spaceroaniem po lesie. Jestem w tej jednostce i przechodzimy takie szkoenia ze nawet zawodowcy sie dziwia co my umiemy. Tak jedziemy na poligon w zimie zeby grzyby zbierac welug takich idiotow jak ty. Wstap w nasze szeregi jesli zazdroscisz tych 500 zlotych a zrobimy z ciebie prawdziwego mezczyzne.

~Zzz

Znowu na wiosnę strzelanki. Tak samo było w ubiegłym roku. Uciekły prawie wszystkie ptaki i nie gniazdowały u nas. Czy to zjawisko się powtórzy w tym roku? Trochę szkoda.

Strzelanki zaczęły się po 9 rano.

~ABC

A może by tak huta informowala społeczność lokalną kiedy będzie urządzać sobie strzelanki, bo przeszkadza i to bardzo. Ja z nie jestem praciwnikiem tego zakładu, dlaczego za darmo człowieka stresują.

~Kix

Myślisz Jan że tam coś więcej się uczą niż skutecznej techniki trzymania parasola nad glowami misiow?

~windows

@ rezerwista

Prawda jest mroczna.
W południowej Syrii, obszar przygraniczny z Jordanią jest pod kontrolą "umiarkowanej opozycji syryjskiej", czyli tak naprawdę jordańskich pro-rządowych bojówek wynajętych przez amerykańską Centralną Agencją Wywiadowczą (CIA) - na mocy porozumienia z jordańskim rządem - do celów najemniczych.
Nie wiem czy mnie rozumiesz, ale jeżeli ktoś ma w ofercie tanie mięso (armatnie), to nabywca zawsze się znajdzie.

~rezerwista

to po co komu takie wojsko ludzie ogarnijcie znam trochę ludzi co poszli ale tylko dlatego że dorabiaja 5oo zl chodzenie po lesie i poligoni sami się śmieją sobota -niedziela mają odskocznię od domu jak to jeden powiedzial aleluja i do przodu

~windows

Dzień Dobry;

W świecie wojska, obecnie na topie są mobilne wyrzutnie kierowanych pocisków manewrujących (cruise) typu 9M729. To o nie jest afera medialna w kontekście traktatu INF. Ale to "burza w szklance wody", bo INF jest o rakietach mających zasięg pomiędzy 500 a 5500 kilometrów, podczas gdy 9M729 ma zasięg 480 km.
To coś jak systemy S-300 i S-400, tylko że silosy są załadowane nie rakietami przeciwlotniczymi, a właśnie pociskami cruise.
De facto każdy zestaw S-300 i S-400 można zamienić z defensywnego systemu przeciwlotniczego w ofensywny zestaw ziemia-ziemia.
Wystarczy wymienić rakiety.
9M729 może przenosić konwencjonalną głowicę burzącą o masie 450 kilogramów, lub małą głowicę jądrową o mocy 5 kiloton.

~bylywoj

Teraz gdyby doszlo do najgorszego to cywile wiecej ucierpia w 3 wojnie swiatowej niz zolnierze. A dlaczego to pytanie dla inteligentnych forumowiczow?.

~jan

.... cała ta Obrona Terytorialna to wymysł A. Maciarewicza po inwazji zielonych ludzików na Krym, nie ma tu żadnej strategii a jest obsesja, młodzi mężczyźni traktują to jako odskocznię do ,,prawdziwego wojska", po dwóch, trzech nieudanych próbach załapania się na zawodowego dają sobie spokój bo interesuje ich stała praca, dobra płaca, może mieszkanie, a nie weekendowe zabawy w wojsko. Dzisiaj wojsko jest naszpikowane elektroniką, komputerami, a rakietami uderzającymi w cel steruje się z drugiej części globu, a tu Antoni ,,szkoli" do walki na pukawki ...

~bronek

każdy obywatel powinien posiadać umiejętność posługiwania się bronią palną na wypadek wojny czy tym podobnych zdarzeń ale żadnego poboru nie będzie .....

~Iwona

zniosą upokorzenia bo płacą umiech

andski

Szkoda młodych ludzi, skusili ich 500 ++, a w czasie wojny będzie to tylko mięso armatnie, no ale polityka ważniejsza niż rozum. Nabijają im do głowy że są lepiej wyszkoleni niż specnaz a rzeczywistość będzie okrutna.