Porażka i wygrana w sparingu z trzecioligowcami na zakończenie zimowych przygotowań

Liga już za tydzień. Stalówka w dwóch sobotnich spotkaniach przegrała i… wygrała. W drugim spotkaniu padło aż 7 bramek.

O godzinie jedenastej na sztuczną murawę wybiegły jedenastki Stali Stalowa Wola i Sokoła Sieniawa. W pierwszej odsłonie meczu bramek nie było. Po zmianie stron padły dwie. Najpierw wynik w 63. minucie spotkania otworzył Przemysław Nalepka.

Rezultat pierwszego meczu ustalił w 90. minucie Bartosz Grasza po samobójczym trafieniu.

Stal Stalowa Wola – Sokół Sieniawa 0-2 (0-0)

Przemysław Nalepka (63), Bartosz Grasza (90-samobójcze)

Stal Stalowa Wola: Łukasz Konefał - Bartosz Grasza, Grzegorz Janiszewski, Kacper Czajkowski, Bartosz Sobotka, Patryk Marut, Patryk Kuchyt, Michał Kitliński, Szymon Jopek, Piotr Mroziński, Sebastian Łętocha oraz Krystian Kalinowski, Filip Moskal, Maciej Wieprzęć.

W drugim starciu Stalówka pokonała Wiślan Jaśkowice, choć po dwóch minutach przegrywała już 0-1 po bramce Macieja Wcisło. Radość gości nie trwała zbyt długo bowiem już w 14. minucie z rzutu karnego wyrównał Michał Mistrzyk. 180 sekund później było 2-1 dla drugoligowca po strzale Kacpra Urbana.

Po półgodzinie gry padła kolejna bramka, której autorem był Przemysław Stelmach i pierwsza odsłona zakończyła się prowadzeniem Stali 3-1. Po zmianie stron w 56. minucie kontaktowego gola dla trzecioligowca zdobył ponownie tego dnia Maciej Wcisło.

Na 10 minut przed końcem spotkania Andrzej Trubeha podwyższył na 4-2, zaś rezultat meczu w końcówce ustalił Bartosz Czarnecki.

Stal Stalowa Wola – Wiślanie Jaśkowice 4-3 (3-1)

Michał Mistrzyk (14-rzut karny), Kacper Urban (17), Przemysław Stelmach (30), Andrzej Trubeha (80) - Maciej Wcisło (2, 56), Bartosz Czarnecki (89)

Stal Stalowa Wola: Krystian Kalinowski - Adam Waszkiewicz, Kacper Śpiewak, Szymon Jarosz, Wiktor Czerepak, Michał Mistrzyk, Przemysław Stelmach, Karol Dziopak, Kacper Urban, Andrzej Trubeha, Wiktor Stępniowski oraz Maciej Siudak, Jakub Lebioda, Piotrowski, Adam Mazurek, Marcin Dec, Maciej Chmura.