Poseł Rafał Weber zaprezentował tzw. Piątkę Kaczyńskiego

Image

Co zmieni się w kraju po wprowadzeniu w życie Nowej Piątki PiS? O tym jak wiele osób w regionie może skorzystać z programów Rodzina 500+ oraz Emerytura+ mówił we wtorek poseł Rafał Weber.

Nowa Piątka PiS

Podczas konferencji prasowej, która miała miejsce we wtorek 12 marca 2019 roku, poseł Rafał Weber, w kontekście naszego regionu, zaprezentował założenia nowego programu znanego pod nazwą Piątką Kaczyńskiego. Główne punkty koncentrują się wokół 5 ważnych aspektów naszego życia: rodziny, młodych, pracy, starszych i słabszych oraz infrastruktury.

- Piątka Kaczyńskiego to pięć punktów, które będą realizowane jeszcze w tej kadencji Sejmu. Pierwszy z nich to powiększenie programu Rodzina 500+ tak, aby mogły z niego skorzystać wszystkie dzieci, czyli również te pierwsze, które wcześniej nie były objęte tym programem. Drugi punkt to zwolnienie z podatku dochodowego wszystkich młodych osób do 26 roku życia, którzy pracują na umowę o pracę. Po trzecie obniżenie stawki podatkowej z 18% na 17% dla wszystkich pracujących. Po czwarte Emerytura+, czyli dodatkowe świadczenia emerytalne, a także rentowe. Tym świadczeniem w skali całego kraju zostanie objętych blisko 10 mln Polaków. Po piąte infrastruktura, czyli budowa lokalnych połączeń autobusowych, likwidacja białych plam, likwidacja wykluczenia komunikacyjnego, które z roku na rok jest coraz większe. Dane pokazują, że w 1990 r. Polska była objęta blisko miliardem kilometrów połączeń komunikacyjnych. Mówię tutaj o komunikacji publicznej (autobusowej). W tej chwili, czyli po 29 latach tych połączeń, jest o niespełna 500 mln kilometrów mniej, o połowę została zmniejszona liczba kilometrów przejeżdżanych przez środki transportu publicznego. Chcemy temu zjawisku przeciwstawić się i zaproponować rozwiązanie, które wspomoże samorządy w odnowieniu mapy połączeń komunikacyjnych- mówi poseł Rafał Weber.

Ile rodzin skorzysta na wprowadzeniu Programu Rodzina 500+ ?

Jak podkreśla poseł Rafał Weber w całym województwie podkarpackim jest 412 032 dzieci do 18 roku życia. Po wejściu w życie nowych przepisów już w lipcu br. te dzieci objęte zostaną świadczeniem Rodzina 500+. W ramach obecnie obowiązujących przepisów (500 zł na drugie dziecko) tym świadczeniem objętych jest 220 608 dzieci. Dzięki zmianie przepisów dodatkowo świadczeniem będzie objętych 191 424 dzieci.

Obrazek

- Chcę tą statystyką zaprezentować skalę wsparcia, które w tej chwili trafia poprzez decyzję rządu Prawa i Sprawiedliwości do naszego powiatu i dalej. Chcę pokazać skalę wsparcia, które będzie trafiało w sytuacji, kiedy zmienimy ustawę o świadczeniach 500+ i kiedy na mocy tej ustawy również pierwsze dziecko będzie taki zasiłek otrzymywać- mówi poseł Rafał Weber.

Jak podkreśla poseł Rafał Weber program 500+ na dobre wpisał się już w naszą polską rzeczywistość. Wiele rodzin nie wyobraża sobie funkcjonowanie bez niego.

- Dla jednych rodzin jest to wsparcie bardzo wysokie, zwłaszcza dla rodzin wielodzietnych z biedniejszych terenów naszego kraju, dla innych jest to wsparcie dodatkowe, również bardzo istotne, wykorzystywane chociażby do organizacji swoim dzieciom zajęć pozalekcyjnych- mówi Rafał Weber.

Innym pozytywnym aspektem działania programu było to, że w 2017 roku przekroczona została bariera 400 tys. urodzeń w skali kraju.

Emerytura + czyli 1100 zł brutto dla każdego emeryta i rencisty

Od maja 2019 roku będzie obowiązywał nowy program Prawa i Sprawiedliwości. 1100 zł brutto otrzyma każdy emeryt i rencista, a także osoby, które otrzymują rentę socjalną. Z danych zarówno z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jak i KRUS-u wynika, że z dodatkowego świadczenia skorzysta: 19 022 emerytów i rencistów z powiatu stalowowolskiego, 12 590 z powiatu niżańskiego, 11 472 z powiatu tarnobrzeskiego.

Obrazek

- Przypomnę, że od marca tego roku, na podstawie waloryzacji, emeryci otrzymali najwyższą podwyżkę swojej emerytury i renty w ostatnich latach - 70 zł. Ja wiem, że w porównaniu z cały czas rosnącymi zarobkami to niewiele, ale ta dodatkowa emerytura ma być takim kolejnym wsparciem dla emerytów i rencistów, bo wiemy, że takie wsparcie jest im po prostu potrzebne. W skali całego kraju takie wsparcie otrzyma blisko 10 mln emerytów i rencistów- mówi poseł Rafał Weber.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Jacek

kiełbasa wyborcza a konkretnie co taka sagatowska zrobiła w swoim długim życiu dla stalowej, no co, konkrety?

~Gierek

A kiedy ruszy program flaszka plus dziennie dla każdego zarejestrowanego alkoholika.Ile głosów więcej może PiS zdobyć

~taka prawda

PiS straszy tylko uchodźcami i LGBT, bo nic innego nie potrafi.
A normalni ludzie, którzy nie dają się terroryzować i straszyć i nie dają się przekupić nie mają na kogo głosować w tym kraju. Bo normalnym ludziom nie wolno kandydować. „Terroryści medialni” zapewnili sobie wbrew Konstytucji monopol na kandydowanie. Zwłaszcza w wyborach do PE i Sejmu RP.

Normalni mogą tylko powiedzieć, a walcie się tam sami z tym waszym bożyszczem Kaczyńskim.

~Jurek

Bezkrytyczne łykanie propagandowego języka „partii” (cudzysłów dla niby-partii jak i instytucji ukradzionych państwu jest niezbędny) i Kościoła (te „dzieci poczęte” i „cywilizacja śmierci”) narobiło wiele szkód. Wiadomo że język kształuje obraz świata. Potrzeba dziennikarzskiej ekspiacji w tym obszarze dyskursu publicznego bardzo by mu pomogło. Świadomość takiej uległości trochę się budzi, ale ciągle nabieranie się na wątki narrarcji pisu ma się dobrze.

~kurdupel

W przyszłym roku będzie początek tąpnięcia gospodarczego, krachu i kryzysu, PiS zrobił dziurę w budżecie i drenuje go poprzez rozdawnictwo, niech odpowie przed narodem za swoje działania będąc przy władzy, rządząc, w przeciwnym razie wszystko co złe uczynili w gospodarce spadnie na kolejnych rządzących, a PiS umyje ręce. Zapewni wtedy sobie już jako opozycja wygodne kolejne lat przy żłobie.

~zwykły ludek

A może by tak 500+ na każde dziecko do 25-26 roku życia (końca nauki). Kryterium dochodowe 50% minimalnej płacy brutto na osobę w rodzinie i złotówka za złotówkę. Wtedy rzeczywiście pieniądze te dotarły by do tych najmniej zarabiających a i budżet by na tym skorzystał bo nie było by wypływu środków dla tych co zarabiają po 6-7-8 i więcej tysięcy na miesiąc.

Emerytury podnoszone są procentowo. Nie można by robić podwyżek emerytur kwotowo? Np. każdy emeryt ma podwyżkę o 20zł wtedy było by każdemu po równo a tak przy podwyżkach procentowych np przy podwyżce o 1% ten co ma 580 zł dostanie 5,80 zł a ten co ma 2000 zł dostanie 20zł. Jest to dość duża rozbieżność.

Premia dla matek emerytek powinna być dla każdej matki. Np. Gdy przechodzi na emeryturę to otrzymuje tyle ile sobie wypracowała + np. dodatek za dziecko w wysokości 25% minimalnej płacy brutto.
Tym samym premiowane były by te matki emerytki, które miały dzieci i pracowały i potrafiły pogodzić rodzicielstwo i pracę.
Czyli:
Matka 4 dzieci, która nigdy nie pracowała otrzymała by 2100 zł brutto
Matka 4 dzieci, która pracowała np. 20 lat za minimalną płacę, emerytura należna np. 1000zł brutto + dodatek za dzieci 2100zł brutto = 3100 zł brutto.

Przekaż Pan Panie Weber wyżej może by jednak Pana koledzy pomyśleli czy nie dało by się takich zmian wprowadzić.

~1 + kot

Piórem. węglem. długopisem
wszyscy piszmy w PiSdu z PiSem

~@podatnik

A lewatywy ty malczik próbował, a?

~GIMNAZJUM

- Dzieci powiedzcie mi które powstanie było dla Polski najtragiczniejsze?
- Powstanie PiS proszę pani - odpowiada Jasiek!

e2rds

mamut0, możesz przestać wygłupiać się, czy chcesz żeby tego nikt nie czytał, opamiętaj się.

e2rds

Jeszcze do emario, emario ty masz mentalność kalego, jak poprzednicy kradli to były złe uczynki, jak obecni to dobre, piknij się w ten chory łeb, a ja i tak nie zagłosuję na PiS bo to jest najbardziej zły wybór jakiego dokonali Polacy po II wojnie światowej.

e2rds

emario, ja taki głupi to nie jestem żeby nie brać tej trzynastki. Jak dostanę 10 % tego co mi zabierają to wielka łaska, przecież to nie prezesia pieniądze i to nie on daje jak darła się broszka, tylko ściągnięte ze mnie.
podatnik, ale jesteś głupi, oj głupi, oczywiście miałeś napisać targowiskach, a nie targowicach, widzisz ci ludzie też płacą podatki choć nie mają kas fiskalnych, ale o tym jak ktoś głupi nie wie, zresztą spytaj ich sam to ci powiedzą, a nie bezmyślnie chodź po targowisku.

mamut0

Weber Rafał nie nadawał się do pracy w Urzędzie Gminy w Zaleszanach, nie przeszedł rekrutacji na stanowisko urzędnika w gminie, o niczym nie miał pojecia, to w rządzie pisu będzie sie nadawał na wiceministra infrastruktury, nie ma pojęcia o inwestycjach, na testach w gminie zaleszany uzyskał mniej niż 50 % i nie został dopuszczony do rekrutacji ustnej, miał jedną z najgorszyvh prac pisemnych w czasie postępowania kwalifikacyjnego
To jest kolega diabła Jarosława Kaczyńskiego, a Kaczyński to jest pedał, oszust, kłamca, który nawet nie uzyskał promocji do 4 klasy liceum miał pare ocen niedostatecznych na końiec 3 klasy liceum a mimo to wujek wiceminister załatwił mu nauke w 4 klasie w innej szkole reasumując całe wykształcenie Jarosław K ma nielegalne i jest nieważne ponieważ nie uzyskał promocji do 4 klasy liceum

mamut0

Weber Rafał nie nadawał się do pracy w Urzędzie Gminy w Zaleszanach, nie przeszedł rekrutacji na stanowisko urzędnika w gminie, o niczym nie miał pojecia, to w rządzie pisu będzie sie nadawał na wiceministra infrastruktury, nie ma pojęcia o inwestycjach, na testach w gminie zaleszany uzyskał mniej niż 50 % i nie został dopuszczony do rekrutacji ustnej, miał jedną z najgorszyvh prac pisemnych w czasie postępowania kwalifikacyjnego
To jest kolega diabła Jarosława Kaczyńskiego, a Kaczyński to jest pedał, oszust, kłamca, który nawet nie uzyskał promocji do 4 klasy liceum miał pare ocen niedostatecznych na końiec 3 klasy liceum a mimo to wujek wiceminister załatwił mu nauke w 4 klasie w innej szkole reasumując całe wykształcenie Jarosław K ma nielegalne i jest nieważne ponieważ nie uzyskał promocji do 4 klasy liceum

~anitka

... a ja stanę murem za ",mariuszem" b.mądry wpis pełen troski o losy nas Polaków przy rządach populistów, nieudaczników i aferzystów jakich do tej pory nikt nie widział. Taki np. 'olo" ich wcale nie musi być wielu wystarczy on jeden by siać zamęt i strach przed zmianą "dobrej zmiany". Gdy będzie ich trzech no max cztery osoby to internet będzie gorący jak kartofel od ich komentarzy, bez sensu składu i ładu. Piszą by zaklinać rzeczywistość jak to dobrze jest obecnie. Dlatego komentarz "mariusza" jest ok!

~olo

Do mariusz , wiecej logiki w swoich wypocinach bo ciezko cie zrozumiec, czy ty hejterze chcesz miec w POLSCE murzynowo z AFRYKI jak nie beda sie dzieci rodzily to bedziemy miec to samo co NIEMCY maja. A swoja droga hejterzy najmarzejszych komentatorow nazywaja glupkami a nie widz wlasnej nie przecietnej glupoty siegaacej debilizmu. Tysiace komentatrow sympatykow PIS jest tu na tym portalu obrazanych tylko dlatego ze pisza prawde i fakty. Wracajac do hejtera mariusza inflacja nigdy w POLSCE nie byla nizsza niz obecnie a deficyt budzetoy byl najnizszy od 30 lat niecale 10 miliardow zlotych. Gdy to porownijemy do reszty siata to caly swiat nam zazdrosci madrego rzadu partii PIS. Ale cie lemingu hejterze boli ze nareszcie POLACY zyja godnie. A swoja droga pelo tylko zadluzalo POLAKOW i podnosili podatki a zostawili POLAKOM bilion zlotych dlugu po 8 latach swego nierzadu.

~toż to szok

Może trzeba popracować?????????????A nie wołać Daj Daj Daj??????? Od normalnych, odpowiedzialnych rodzin? Jak zaczną zabierać dzieci i nie będzie "pińcsetki" zaczniecie myśleć. LEMINGU.

~watacha

Do ada, chyba twoja inteligencja siega na tyle ze to zwyczajna pomylka ze chodzilo o 500 zlotych.Mieszkam w tym miecie juz ladnych pare lat i znam ludzi nawet pracownikow opieki spolecznej i nikt nie zyje z pieniedzy 500 plus czy opieki spolecznej. Twoi politycy powiedzieli zeby przezyc dzis w POLSCE to potrzeba 1400 zlotych na osobe wiec kto tu jest zielony?,[na miesiac] dodalem to zebys zrozumial ze wiem co komentuje. Czyli jesli matka dostaje te tysiac zlotych na dzieci i 560 zlotych z opieki spolecznej to sprobuj lemingu przezyc w trojke za 1560 zlotych jak rachunki siegaja ponad tysiac zlotych. Ty sie musisz jeszcze dlugo zycia uczyc bo nie masz pojecia na czym zycie polega.

~mariusz

Dalej rozdawajcie na prawo i lewo. Inflacja coraz większa, a wskutek niej najbardziej ucierpią emeryci i niewiele zarabiający. Dług państwowy też rośnie i rośnie. A swoją drogą, to dlaczego mama+ wypłaca ZUS. Czy te panie płaciły składki na ubezpieczenie emerytalne. Czy to jest zgodne z ustawą o emeryturach i rentach z funduszu ubezpieczenia społecznego czy tylko z zarządzeniem bezmyślnej rafalskiej?

~ada

@watacha napisałeś,że dostaje si 50 na dziecko kłamiesz bo neśli rodzic nie ma dochodu to dostaje 500+ na każde dziecko i z opieki bo nie ma żadnego dochodu bo 500+ nie wlicza się do dochodu.Poczytaj sobie przepisy bo jesteś zielony,lubisz tylko kogoś krytykować nie mając racji.

~podatnik

Do emario, hejterze ty jestes ofiara tej nie polskiej telewizji TVN24 i ciebie zadne argumenty ani fakty rozumu nie naucza . A ja sluchalem najlepszego ekonomisty w POLSCE ktory powiedzial ze luka VAT jest jeszcze na poziomie 100 milionow rocznie. Ja dobrze wiem gdzie jest ta luka wystarczy sie przejsc po polskich targowicach czy ktos tam ma kase fiskalna?. Tam sa obroty w skali roku na tysiace miliardow zlotych [pisze o calej POLSCE].

~500+dla kici

Znowu „edziu” podpisuje się innymi nickami a przecież jedynie on tu z PiSzących obnaża swój poziom i partię którą tak zaciekle broni ale tego już obronić się nie da mimo przekupstwa ludków.

~watacha

Do edi , jak ktos ma 2 dzieci to dostje 50 zlotych bo na pierwsz dziecko nie ma doplaty. Kto ci takie brednie na opowiadal ze z opieki spolecznej moza dostac tysiac zlotych jak zwykle lemingi nie maja pojecia o niczym ale pisza wypociny. Porozmawiaj z kims kto dostaje pieniadze z opieki a dowiesz sie ze to sa grosze.

~leszek

Do mamut, hejterz a kim jest przytula?

mamut0

Jak podają brytyjskie media Jarosław Kaczyński jest gejem, Kaczyński to jest pedał, oszust, kłamca, który nawet nie uzyskał promocji do 4 klasy liceum miał pare ocen niedostatecznych na końiec 3 klasy liceum a mimo to wujek wiceminister załatwił mu nauke w 4 klasie w innej szkole reasumując całe wykształcenie Jarosław K ma nielegalne i jest nieważne ponieważ nie uzyskał promocji do 4 klasy liceum

mamut0

Jak podają brytyjskie media Jarosław Kaczyński jest gejem, Kaczyński to jest pedał, oszust, kłamca, który nawet nie uzyskał promocji do 4 klasy liceum miał pare ocen niedostatecznych na końiec 3 klasy liceum a mimo to wujek wiceminister załatwił mu nauke w 4 klasie w innej szkole reasumując całe wykształcenie Jarosław K ma nielegalne i jest nieważne ponieważ nie uzyskał promocji do 4 klasy liceum

mamut0

Weber Rafał nie nadawał się do pracy w Urzędzie Gminy w Zaleszanach, nie przeszedł rekrutacji na stanowisko urzędnika w gminie, o niczym nie miał pojecia, to w rządzie pisu będzie sie nadawał na wiceministra infrastruktury, nie ma pojęcia o inwestycjach, na testach w gminie zaleszany uzyskał mniej niż 50 % i nie został dopuszczony do rekrutacji ustnej, miał jedną z najgorszyvh prac pisemnych w czasie postępowania kwalifikacyjnego
To jest kolega diabła Jarosława Kaczyńskiego, a Kaczyński to jest pedał, oszust, kłamca, który nawet nie uzyskał promocji do 4 klasy liceum miał pare ocen niedostatecznych na końiec 3 klasy liceum a mimo to wujek wiceminister załatwił mu nauke w 4 klasie w innej szkole reasumując całe wykształcenie Jarosław K ma nielegalne i jest nieważne ponieważ nie uzyskał promocji do 4 klasy liceum

mamut0

Jak podają brytyjskie media Jarosław Kaczyński jest gejem, Kaczyński to jest pedał, oszust, kłamca, który nawet nie uzyskał promocji do 4 klasy liceum miał pare ocen niedostatecznych na końiec 3 klasy liceum a mimo to wujek wiceminister załatwił mu nauke w 4 klasie w innej szkole reasumując całe wykształcenie Jarosław K ma nielegalne i jest nieważne ponieważ nie uzyskał promocji do 4 klasy liceum

mamut0

Jak podają brytyjskie media Jarosław Kaczyński jest gejem, Kaczyński to jest pedał, oszust, kłamca, który nawet nie uzyskał promocji do 4 klasy liceum miał pare ocen niedostatecznych na końiec 3 klasy liceum a mimo to wujek wiceminister załatwił mu nauke w 4 klasie w innej szkole reasumując całe wykształcenie Jarosław K ma nielegalne i jest nieważne ponieważ nie uzyskał promocji do 4 klasy liceum

mamut0

Jak podają brytyjskie media Jarosław Kaczyński jest gejem, Kaczyński to jest pedał, oszust, kłamca, który nawet nie uzyskał promocji do 4 klasy liceum miał pare ocen niedostatecznych na końiec 3 klasy liceum a mimo to wujek wiceminister załatwił mu nauke w 4 klasie w innej szkole reasumując całe wykształcenie Jarosław K ma nielegalne i jest nieważne ponieważ nie uzyskał promocji do 4 klasy liceum