Czy ulica Parkowa doczeka się remontu?

Image

Ulica Parkowa czeka od dawna na remont. Czy w końcu nadszedł czas na jej przebudowę?

Ulica Parkowa mieści się po sąsiedzku z ulica Lipową. Jej niedaleka odległość od parku sprawia, że wplata się ona w całość historyczną tego miejsca. W 2017 roku została wykonana modernizacja ulicy Lipowej. Stara, wysłużona i wielokrotnie łatana ulica zupełnie zmieniła swoje oblicze. Przypomnijmy, że w ramach tej inwestycji zostało „wykostkowane” wejście przy bramie do Parku Charzewickiego. Zniknęła również stara brama, a pojawiła się nowa. Wobec powyższego przydałaby się modernizacja również i Parkowej. Na tej ulicy znajduje się niewiele domów, a droga jest wąska i po deszczach zalana wodą. Wykonanie odwodnienia tego miejsca byłoby bardzo kosztowne. Nawierzchnia ulicy Parkowej nie raz była już łatana. Wciąż to jednak działania doraźne, a nie końcowe.

Czy jest szansa na remont tej ulicy? O to w imieniu mieszkańców, podczas ostatniej sesji RM, spytał radny Łukasz Durek.

- W tej chwili została zlecona analiza dotycząca możliwości wykonania nakładki asfaltowej na ul. Parkowej. Wiem, że były różne propozycje dotyczące rozwiązania jakiegoś docelowego, ale każde z nich spotykałoby się jednak z wejściem czy to w przestrzeń domów prywatnych, czy działek, a tam ta odległość między ogrodzeniem a domami jest dość skąpa. Z drugiej strony podnosi to koszt takiego działania. Znajduje się tam historyczna przestrzeń parku objęta konserwatorem zabytków, podobnie jak drzewostan. Najprostszym rozwiązaniem byłoby wykonanie nakładki asfaltowej. Jest to analizowane pod względem spadków wody. Chodzi o to, żeby nie zalewać mieszkańców, tylko żeby kierować wodę w stronę parku- mówił Lucjusz Nadbereżny.

Konkretnych planów co do remontu tej ulicy jeszcze nie ma.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~toż to szok

Zacznijmy w końcu coś z tym robić, bo niedługo Stalowa przestanie istnieć. Zostanie tylko płatny "edziu, olo, jacek w jednej osobie i ta bidulka która już nie wie jakiego nicku używa i pisze o szkole. Piszmy:
Superwizjer
ul. Wiertnicza 166
02-952 Warszawa
telefon: 22 4535522
e-mail: superwizjer_(at)_tvn.pl

JVM

@rety-bis
Tak to jest prawda, szczera prawda! Tytuł fotorelacji brzmi : "Bal Sportu 2019", Tygodnik Sztafeta z dnia 31 stycznia 2019 roku Nr 5. Warto zobaczyć ten elitarny bal, ktory jest odpowiedzią na realizację zadania w tym roku pt. ul. Parkowa!

To jest pozorna walka "fornali" z "endekami" niestety jedni i drudzy nie szanujacymi pamieci Sp Jerzego Ignacego Lubomirskiego, ktorego ci pierwsi zamordowali to taki "bal na trupie". Z braku podstawoych zasad etyki wciaga sie do tego mlodziez sportowa aby miec usprawiedliwienie do naciagania Miasta na dzwiganie zabytku z ruiny i darmowe wyzerki. "Endecy" mieli w planie otworzyc w oficynie ekskluzywny hotel i SPA a Szlezak planowal remont palacyku mysliwskiego na swoje mieszkanie i wpompowanie w ruine 50 mln zlotych. "Fornale" go doswiadczeniem wymanewrowali i caly obiekt dworsko-palacowy, ktory wyludzil od Lubomirskich przejeli bez odszkodowania drugi raz jak podczas reformy rolnej w 1944r.
Nawet go za jego wysilki i trudy nie zaprosili na baal chociaz wieszajc atrybuty wladzy nastepcy manifestowal swoje oddanie.
Jakies 30% polityki "inwestycyjnej" Miasta jest prowadzona pod katem Dworu w Charzewicach, przystanek PKP, Lipowa, remonty w infrastrukture w parku dla kolesi, Dabrowskiego, planuje sie wprowadzic Caritas do Zespolu Dworskiego i Muzeum, Regionalne czas pokaze co jeszcze. Starostwo chocaz kasy nie ma tez "inwestuje" jak moze.

~agent janek

Wszystko jasne radny jest z opcji tej samej co ekipa przy korycie.Czy droga przy parku mogła by powstac gdyby radny z parku był z platformy lub psl?

~Ale ale

Jeśli remont tej drogi przejdzie, osobiście złożę doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. No chyba że zrobią na którymś odcinku betonowe zapory by droga była przejezdna tylko dla mieszkańców.

~tolaksa

Tak, tak brama wjazdowa jest całkowicie nowa, nowo zbudowana, ze starej tylko zostały historyczne wspomnienia. Skoro zniszczono starą bramę to czy WKZ wydał na jej rozbiórkę zgodę czy też we własnych "kompetencjach" pana LN została wybudowana całkowicie nowa bez jej zabytkowego charakteru? Tak więc wiele jest znakow zapytania o to co dzieje się w zabytkowym miejscu czyli w miejskim parku w Charzewicach! Najciekawsze to milionowe nakłady na ulicę Lipową i w tym roku dalsza jej budowa do wysokości obiektu pana radnego Madeja. Dobre sobie?

umarly

Czy ja dobrze na zdjęciach widzę? Brama wjazdowa do parku również została wyremontowana? Co prawda widać tylko kawałek odświeżonego płotu ale wszystko na to wskazuje? Ktoś się orientuje? Dawno tam nie bylem.

~Lekarz

mamut0 - w psychiatryku na Wyszyńskiego chyba jest internet

~hihi

Lipowa to tez ciekawa sprawa dla cba. Koszt tej drogi byl astronomiczny a to tylko po to zeby do dzialalnosci pana radnego madeja zrobic dojazd. I niech nadberezny nie sciemnia. To taka sama sytuacja jak z p. maciurzynska, ktora wygrala konkurs na dyrektora nowego zlobka. Czyz aby nie jest rodzina prezydenta? W koncu co miala robic u niego w kancelarii? Siedziec i ludzi zapisywac?

~Oli li

A opozycja tego nie zauważyła? 400m asfaltu dla korzyści radnego z PiS?

~Bolec

A kto zapłaci za tą analizę? Przecież żaden z wymienianych wcześniej panów, i to już sprawa dla cba.

~hej

Dziwne, Tyle lat nie było .A tu dla elit już natychmiast. Gdzie ktoś pierdnie i już do dzieła. -hola hola-. A chodnik na Okulickiego może byście dokończyli a nie udajecie że nie ma problemu panowie Radni.

~rety-bis

Tak to jest prawda, szczera prawda! Tytuł fotorelacji brzmi : "Bal Sportu 2019", Tygodnik Sztafeta z dnia 31 stycznia 2019 roku Nr 5. Warto zobaczyć ten elitarny bal, ktory jest odpowiedzią na realizację zadania w tym roku pt. ul. Parkowa!

~Jaja

@rety - czy to prawda? To potwierdzona informacja? Można to zgłosić do zbadania?

~Jaja

CBA i tutaj będzie. Kwestia czasu. Będziemy mówić o niegospodarności, panu M. , panu N, czy panu W. Przecież sprawiedliwość jest nierychliwa. Ale jednak ten się śmieje kto się śmieje ostatni. Przetrwamy.

~rety

Czy wiecie państwo dlaczego kawałek ulicy Parkowej będzie budowany? Odpowiedź jest prosta, a brzmi o na następująco : 'odrestaurowana "Oficyna Pałacowa Ordynata" w charzewickim parku po raz pierwszy gościła wyśmienite towarzystwo różnych dostojnych gości na Balu Sportowca. A byli tam, pan prezydent Lucjusz Nadbereżny, pos. Rafał Weber z żoną, prezes hsw z żoną, komendant pow PSP z żoną, byli aktywni dzialacze z samorzadu miasta i powiatu( reprezentujący pis) . Był też pan przewodniczący rady Stanisław Sobieraj i wiceprezes pec Radosław Sagatowski Wodzirejem był sam radny Paweł Madej z żoną Dorotą - właściciel Oficyny. Debiut wypadł niezwykle okazale. Ostatni goście opuszczali mury pałacyku o... świcie!!! Powiedzieli sobie do zobaczenia za rok! Więc droga musi być zrobiona by goście nie brudzili sobie garderoby! To się nazywa mieć rozmach inwestycyjny! Prawda?

~kot2

Jechałem kiedys ta ulica to psy dupami szczekały ,dobrze ze były za płotem bo chciały gryźć.Chyba radny potrzebuje tej drogi i bedzie szybko zrobiona.

~Droga

Miastu ta droga do niczego niw potrzebna za wazniejsze do zrobienia

~login

Państwo radni zadajcie panu prezydentowi dwa pytania :
- Czy proponował panu radnemu Madejowi(włascicielowi budynku w parku charzewickim) partycypacje w kosztach budowy
tej ulicy, de facto będącej tylko dojazdem do jego nieruchomości?
- Czy ktokolwiek z obywateli miasta jeśli przyjdzie na sesję rady by zadać pytanie panu prezydentowi musi je złożyć w
formie pisemnej i jak to się ma do radnych będących takimi samymi ludźmi?
Proszę nie czekać na zmiłowanie LN tylko doprowadzić obrady sesji do normalności! Wyborcy tego oczekują!

JVM

@abc
Ooooo widzę że moje komentarze coś dały i artykuł ponownie się pojawił. Brawo redakcjo!!

@abc
Wiedziałem że na tym portalu usuwane są nieprzechylne dla władzy komentarze. Nie wiedziałem natomiast, że gry takich komentarzy jest 90% usuwają cały artykuł. A tak było w przypadku artykułu o asfaltowaniu ulicy parkowej, każdy zauważył ze jest to planowane dla wygody jednego z radnych i dla jego biznesu, pojawiło się mnóstwo komentarzy na ten temat, więc artykuł znikną. Żenada.

http://www.stalowemiasto.pl/artykuly/ artykuly.php?mode=pokaz&id=46118

Tutaj jest ten artykul, niestety masz racje zostal usuniety w calosci.
Z jednej strony wyglada na to, ze portal majac reklamodawce Dwor Ordynata dba o swoje interesy, z drugiej strony swiadczy to o stronniczosci, zwazywszy, ze z godnie z regulaminem o ile wpisy sa na temat redakcja nie moze ich usunac ale caly artykul pewnie tak.

W UM sprawdzali reakcje mieszkancow na remont poniewaz pseudo oficyna ma byc otwarta w Maju stad pewnie ten artykul.

Co do parkowej to "zobowiazania" UM wchodza w nastepna faze i po "remoncie" Lipowej przechodzi sie do drugiego jej odcinka Parkowej a dalej mamy szklarnie, ktore sa przedmiotem nastepnej "sprzedazy".

Chwalilem ten portal poniewaz w odniesieniu do tego drugiego opiniotworczego z koncowka na "net" nie manipuluje postami wybierajac te wedlug sobie znanego klucza - a tutaj taka wpadka!

~Mac

Lepiej ją wyremontować żeby był objazd jak zaczną Sandomierską remontować

~Odp

Pisowski radny miejski

umarly

Oczywiście że się doczeka remontu. Przecież Lipowa i jej przebudowa to też nie przypadek. Wszystkie dziwnym trafem znajdują się w sąsiedztwie odkupionego od miasta dworku w Charzewicach. A kto jest jego właścicielem?

~aga

a co to za ulica dziura po parku

~abc

Ooooo widzę że moje komentarze coś dały i artykuł ponownie się pojawił. Brawo redakcjo!!

~abc

Ooooo widzę że moje komentarze coś dały i artykuł ponownie się pojawił. Brawo redakcjo!!

~podatnik

w kuluarach mówimy na tą ulicę madejówka etap nr 2

~wszystko

przecież rzeczą jasną jest o co w tym wszystkim chodzi. Na pewno nie o drogę dla mieszkańców (oni zyskają przy okazji) Ta droga jest dla radnego, gdy już powstanie centrum przesiadkowe w Charzewicach radny chce by potencjalni goście mieli dojazd do jego restauracji asfaltową drogą, bo dziurawą szutrową nikt nie przyjedzie.
Na moje oko jest o wiele więcej dróg wymagających nakładki asfaltowej niż ta dla Pana radnego.
Ewidentne wykorzystanie władzy dla swoich celów.

~1234

Brawo

~mondry

A spec ustawa? przeciez można jej użyc jak w przypadku budynku obok hali.Tam nie bylo problemu ze spec ustawa a tu jest?

~Charzewic

Wkoncu niech zrobią ta drogę w stronę bloków w Charzewicach chodnik może panie prezydencie i panie radny plac zabaw i siłownię na Charzewicach na osiedlu blokowym Pan radny roznosil ulotki a teraz zapomniał kto na niego głosował