20 psów żyło w zamknięciu bez wody i jedzenia

Image

Przez kilka dni 20 psów żyło w zamkniętych pomieszczeniach bez nadzoru człowieka. Uratowały je organizacje zajmujące się opieką nad zwierzętami.

W Studzieńcu, na opuszczonej posesji, przez jakiś czas żyło stado psiaków. Ich właściciele to dwójka niezaradnych życiowo mężczyzn, ojciec i syn. 80- latek trafił ostatnio do szpitala na leczenie, jego syn do Ośrodka Psychiatrycznego. Ktoś „zadbał” o stworzenia zamykając je bez wody i jedzenia. Również na strychu znaleziono 5 kotów. O nie też nikt się już nie troszczył.

Zwierzaki, choć przerażone i nieufne nie były zaniedbane. Ich wygląd świadczył o tym, że były wcześniej karmione. Są oswojone i po jakimś czasie same wchodzą na kolanka i garną się ufnie do ludzi. Nie były więc krzywdzone. O losie pozostawionych samemu sobie zwierząt zawiadomiono OTOZ Animals i to właśnie oni zwrócili się z prośbą o pomoc do Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia Chrońmy Zwierzęta.

- Ze wstępnych obserwacji i informacji, które dostajemy od ludzi, do których trafiły zwierzęta na dziś wiemy, że stan psiaków jest stabilny, ale część z nich ma problemy skórne, kilka suczek jest w ciąży, jedna z suń nie pozwala wziąć się na ręce, podejrzewamy, że dotyk sprawia jej ból, wszystkie zapchlone, pełne kleszczy, potwornie zarobaczone. Ale bezpieczne.... 6 suczek do natychmiastowej sterylizacji, pies z kołtunami po odłowieniu do pilnego ostrzyżenia- piszą ratownicy z TSCZ.

Szybko zorganizowana pomoc dla Psiaków z Lasuprzyniosła ulgę zwierzakom, ale jak nietrudno się domyśleć, leczenie i żywienie sporo będzie kosztować. Zorganizowano więc zbiórkę funduszy na rzecz czworonogów ze Studzieńca.

- Kochani, potrzebna Wasza pomoc, potrzebujemy wsparcia finansowego z celowym przeznaczeniem na leczenie, żywienie, sterylizację PSIAKÓW z LASU. Sami nie damy rady, ani my, ani żadna z organizacji, która brała udział we wczorajszej interwencji. Brakuje nam dosłownie wszystkiego, oprócz miłości, chęci opieki i troski o te zwierzęta. Szybko się mobilizujemy, działamy razem, rzucamy dosłownie wszystko co robimy i jesteśmy..... pomagamy, ratujemy, walczymy o każde zwierzę, przerzucając dechy, kamienie, pakując się w błoto, wodę , między szczury, pluskwy... Liczy się każda- dosłownie, złotówka! Działajmy!- czytamy na stronie Pomagam.pl.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
zibiboom

ktoś się powinien również zainteresować losem psiaków, które są u "Brajanów" w Nowosielcu- ta stara rozwalona drewniana chałupa. Chciałem w lecie wziąć pieska od nich. To co tam zastałem - masakra.

~zoofilog

Zwierzeta w ludzkim ciele ktorzy nie lubia zwierzat to tez nigdy nie polubia nwet najlepszych ludzi to zostalo udowodnione. A swoja droga czy ktos wie gdzie mozna te pieski zobaczyc na zywo.

~dojna zmiana+

Wybieracie tych samych bandytów i złodziei w wyborach, ciągle jęczycie i nawet psy wam przeszkadzają.

~iza Ł.

człowiek sam nie ma czasem co jeść ....takie mamy rządy i zycie w naszym pięknym kraju, a emeryci to już w ogóle szaleństwo finansowe! młody musi kombinować, zatrudnienia na czarno, praca za granicą....a potem na emeryturze zdychaj

~Maggie

Znajdą się chętni na te pieski. Wzięłam pieska z ogłoszenia. Miał być łagodny _ i jest! Odrobaczyłam zaszczepiłam. Pan nic nie wspomniał że bydle będzie wyjątkowo duże 😁. Koleżanka wzięła małego pieska od kuzynki. Został mały i bardzi agresywny. Myślę że ci ludzie nie trzymaliby agresywnych psów.

~Maniek

Sprzedać na kebaby i po klopocie

~Maniek

Sprzedać na kebaby i po klopocie

~jasio

a zobaczta w jakich warunkach zyjom ludzie w szpitalu jedyne co majom to płatne telewizory a swiezego powietrza tam jusz nie kupisz

~loka

biedne pieski

~jola

Nie jeden człowiek zostaje na starość sam i przez to że ma małą emeryturę nie ma nic w lodówce i nikt o tym nie pisze.

~J~

CYTAT
~allo
Jak by żyło bez wody i jedzenia to by już nie żyło

Pierwsza linijka mówi o tym że: "Przez KILKA DNI 20 psów żyło w zamkniętych pomieszczeniach". A kilka dni do raczej nie długo.
Nawet człowiek bez wody wytrzyma do 7dni.

~Prokurator

Oj biedne pięknie dziękuję za odpowiedź. Szkoda pinkow aj szkoda brak słów

~allo

Jak by żyło bez wody i jedzenia to by już nie żyło

~allo

Jak by żyło bez wody i jedzenia to by już nie żyło