Dzień wagarowicza z... dzielnicowym

Image

W pierwszy dzień wiosny profilaktyk i dzielnicowy odwiedzili Publiczną Szkołę Podstawową nr 5 w Nisku. Z uczniami rozmawiali na temat bezpieczeństwa w szkole, na podwórku i w czasie korzystania z internetu.

Policjanci asp. Bernard Dul oraz dzielnicowy sierż. szt. Dariusz Drzymała przypominali dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, poruszyli kwestię konieczności zapinania pasów w trakcie jazdy samochodem, noszenia elementów odblaskowych oraz przechodzenia przez jezdnię. Zwrócili uwagę na ostrożność w kontaktach z nieznajomymi oraz wskazali, jak trzeba się zachować w obliczu niebezpieczeństwa. Dzieciaki chętnie uczestniczyły w spotkaniu i same opowiadały o sytuacjach, w których znalazły się w okolicznościach zagrażających ich bezpieczeństwu.

Spotkania tego typu mają charakter prewencyjny i z pewnością przyczynią się do wzbogacenia wiedzy młodych ludzi na tematy zagrożeń, z którymi czasem nieświadomie mogą się spotkać.

Policjanci przedstawiali uczniom zjawiska cyberprzemocy, przestępczości internetowej, zasady zachowania bezpieczeństwa i prywatności podczas korzystania z komputera i internetu, ale także odpowiedzialności prawnej, którą ponoszą osoby dopuszczające się przestępstw w sieci.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Izka

Brawo Panowie za szkolenie dzieci. Osoby w mundurze wzbudzają szacunek i ich nauki pewnie lepiej podziałają niż słowa rodziców. A dzielnicowy nie zasługuje na "klątwę"- Panie Dionizy, tylko na podziw jego zaangażowania i chęci pomocy. Niewielu już takich zostało niestety.

~~Patriota~~

A wtedy byla gra w butelke,jak tradycja nakazuje w dzien wagarowicza ?

~Dionizy

W imię Baela, króla piekieł, władcy 66 legionów, rzucam klątwę na dzielnicowego, od dzisiaj zostaje mu 333 dni.

~arka

Panowie policjanci, podrzucę kolejny temat do prelekcji z młodymi, otóż walka z plagą podpalania traw wiosną. Moglibyście takie spotkania połączyć z quizem na ten temat i nagrodami ufundowanymi np. przez miasto, powiat czy firmy ubezpieczeniowe. Wprowadzić obowiązek przekazywania wiedzy uczniów swoim rodzicom czy też prawnym opiekunom. Tematycznie nagrody powinny być nawiązaniem do akcji profilaktycznej nie wypalania traw i innej suchej roślinności. Rozważcie ten temat. Nagrody znacznie mniej będą kosztować niż straty z pożarów.

usuniety

Po takim spotkaniu, strach cokolwiek napisać w internecie, strach przejść przez jezdnię żeby kupić rano bułki, a jak nieznajomy powie "Dzień Dobry" to zawał na miejscu.