Most na rzece na rzece Tanew oddany do użytku

Image

Starosta Niżański Robert Bednarz uczestniczył w oficjalnym oddaniu do użytku mostu na rzece Tanew, pomiędzy Ulanowem a Wólką Tanewską.

W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście: Wiceminister Inwestycji i Rozwoju Adam Hamryszczak, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Senator RP Janina Sagatowska, Poseł na Sejm RP Rafał Weber, Radna Sejmiku Podkarpackiego Kamila Piech, Starosta Niżański Robert Bednarz, Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Sylwester Daśko, Dyrektor Naczelny Podkarpackiego Zarządu Dróg Piotr Miąso, jego zastępca Kazimierz Surmacz,gospodarz Gminy i Miasta Ulanów – Burmistrz Stanisław Garbacz oraz samorządowcy z gminy Ulanów i powiatu oraz mieszkańcy Ulanowa i Wólki Tanewskiej. Nowy obiekt poświęcił ks. proboszcz Kazimierz Żyłka.

Inwestycję wartą 16 milionów złotych, w ciągu zaledwie ośmiu miesięcy, wykonała firma Mostostal Kielce S.A. Inwestorem był Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Wkład Gminy Ulanów to 130 tys. złotych na projekt i ok. 750 tys. zł. na prace budowlane.

Budowa przeprawy mostowej, była jednym z zadań wchodzących w zakres większego projektu, realizowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Prace budowlano – montażowe, wykonywane przy całkowitym zamknięciu mostu i skierowaniu ruchu na drogi objazdowe, obejmowały zarówno budowę mostu, jak i dojazdów do obiektu oraz odcinkowe umocnienie brzegów oraz dna rzeki. Rozbiórka starego mostu oraz budowa nowego rozpoczęły się w maju i zakończyły w grudniu 2018 roku.

W miejscu wysłużonego blisko 70-letniego mostu, powstał nowy most, kompleksowo wyposażony w 7-metrową jezdnię, szerszy chodnik i ciąg pieszo-rowerowy. Bezpieczeństwo na obiekcie zwiększają balustrady i bariery. Najważniejsza zmiana to zmiana nośności mostu, która wynosi teraz 50 ton. Po poprzednim moście mogły poruszać się pojazdy o wadze do 15 ton.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~anja

...ja się dopytuję czy na 16 nie zmieściłby się pan radny Andrzej Szlęzak? Czy dla niego zabrakło może nożyczek? Przecież on także jest w reprezentacji województwa!

Mariusz77

Co się burzycie . Chłopiny się namachały łopatami przy budowie mostu to o do fotki pierwsi

kabi

więcej ich nie było? Tam powinien być kierownik budowy i włodarz terenu. Kropka Obciach jak za realnego socjalizmu.

umarly

Ledwo zmieścili się na moście jak widać. Brakuje tylko Pierwszego Sekretarza.

~riki

po co ich tam aż tyle?