Stalowa Wola strajkuje

Image

Pracownicy oświaty nie doszli do porozumienia z rządem. Rozpoczął się protest. Uczniowie nie przyszli do szkół.

Oflagowane placówki edukacyjne, cisza, spokój jak podczas wakacji. Tak wyglądają stalowowolskie szkoły. Dziś nauczyciele podjęli akcję protestacyjną. Rozmowy z rządem nie doprowadziły do porozumienia. Sytuacja jest nerwowa dla każdej ze stron, możliwe, że najmniej dla starszych dzieciaków, które zadowolone, mają dziś wolne. Denerwują się za to nauczyciele, którzy strajkować nie chcą, ale są zdesperowani i czują się postawieni pod ścianą, wywołani do tablicy. Zawalczyli o siebie w jedynie możliwy sposób. Po długich rozmowach, wieszaniu flag na budynkach, próbach podjęcia dialogu, przyszedł czas na ostateczne rozwiązania.

W „siódemce” cisza i spokój. Dla dzieci otwarta jest świetlica, dlatego gdyby któryś z rodziców chciał przyprowadzić swoje dziecko, jest taka możliwość. Od rana do szkoły przyszła jedynie dwójka dzieciaków i… sobie poszła. W szkole są nauczyciele i będą do godziny 16:00. Nie jest tak, że zrobili sobie wolne i czekają na lepsze wieści. Takiej opcji nie ma. W świetlicy dziś można zjeść normalny obiad.

- Zajęć lekcyjnych dziś nie ma. Zajęcia opiekuńcze w razie potrzeby są przygotowane, obiady są wydawane. Tak wygląda sytuacja w naszej szkole- mówi Dorota Rejzerewicz z PSP z OI nr 7 w Stalowej Woli, współtworząca Komitet Strajkowy Siódemki.- Jak będzie jutro, trudno powiedzieć. Strajk został rozpoczęty i ogłoszony dzisiaj, kiedy się zakończy, trudno powiedzieć.

Rodzice do sytuacji podeszli ze zrozumieniem, nie krytykują i nie są przeciwni.

- Nie spotkaliśmy się z żadnymi negatywnymi sytuacjami- mówi nauczycielka z Siódemki.

Każda osoba, która dziś wejdzie w mury placówki musi wpisać się w specjalny zeszyt. Prowadzona jest freeslots ewidencja wejść i wyjść. Wszystko jest więc pod kontrolą.

Podobnie rzecz się ma w innych placówkach edukacyjnych w Stalowej Woli. Uczniowie mają dziś wolne. Nauczyciele czekają na decyzje „z góry”.

W Stalowej Woli do strajku przystąpiły wszystkie publiczne szkoły podstawowe i szkoły średnie, a także część przedszkoli (nr 2, 4, 11, 12, 18)

Przewiń do komentarzy











Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~WAŻNE

Wyjaśnijmy najważniejszą rzecz w tym całym sporze....Pensum 18 godzin to czas, który nauczyciel obowiązkowo i oczywiście w wymiarze minimalnym musi spędzić przy tablicy, pozostałe 22 ma wypełnione zadaniami typu sprawdzanie, wywiadówki, przygotowywanie się do lekcji, przygotowywanie do konkursów, zawodów, olimpiad, szkolenia, konferencje, rady pedagogiczne itp. Tak wygląda rzeczywistość i za te 40 godzin pracy dostaje nędzne, uwłaczające wynagrodzenie!!! Wszyscy krzyczą, że to nieroby i dostają pieniądze za nic...więc ja pytam czy polityk siedzący w sali obrad powinien dostawać wynagrodzenie jeżeli go tam nie ma podczas głosowania???? Czy dziennikarz, który jest na wizji tylko 5 minut powinien dostawać wynagrodzenie za te 5 minut na wizji, bo go nie widzicie później??? Czy strażak powinien dostawać wynagrodzenie tylko za to, że bierze udział w akcji a poza akcją nie widzicie go więc pieniądze już mu się nie należą?????? Ludzie zastanówcie się, co wy mówicie!!!!! Nauczyciel, żeby mógł stanąć przed uczniami na te 18 godzin minimum przy tablicy 22 się do tego wystąpienia przygotowuje w różnych formach!!!!! I też pracuje 40 a nawet więcej np. polonista.. Ludzie opamiętajcie się, co wy mówicie o nauczycielach, o ludziach którym często zawdzięczacie tak wiele.

~Adolf

Balonik Ty masz mózg? Bo po tym co napisałeś to wątpię -dlaczego rodzice mają wysyłać do prywatnych szkół? A może nauczyciele się zwolnią skoro to im tak źle bo rodzica to raczej nie jest źle a może to teraz rodzice powinni strajkować ?

~METAL

do pracy wracać darmozjady!!!!!!! dość tej szopki!!!!!!!! w du....ach się Wam poprzewracało!!!!! jak za mało zarabiacie to zmieńcie pracę!!!!!!!! w Lidlu są przyjęcia

???

"do nauczycielka " rząd zaproponował wam podwyżki i to wcale nie małe a skoro wasz guru tego nie przyjął do kogo te twoje żale?? Rodzice są wściekli dziwi cię to ?

~@uczeń

Pewnie z Bedonskim On tak wysyłała na badania.Nawet pisał to przy użyciu dziennika elektronicznego.Mam te e maile do dziś wydrukowane

~Balonik

Krytykujecie strajk nauczycieli?
Ponoć wam ten problem?
Poślijcie dzieci do prywatnych szkół!
Nie stać was?
To zmieńcie pracę!
Po co pracujecie dla idei?

~Klops

Potrzebujesz siana zadzwoń do bociana !

~uczeń

Do nauczycielki , ja też kidyś mialem z pewnym nauczycielem do czynienia w szkole i udowodniłem mu że ja mam racje a wiesz czym to skończyło chcał mnie na badania psychiczne wysłac.

~nauczycielka

Nigdy nie udzieliłam ani minuty PŁATNYCH korepetycji. Zawsze od prawie 30 lat byłam na każde zawołanie dziecka, rodzica, dyrekcji. Dzisiaj siedzę w domu i łzy same lecą po policzkach. Te kłamstwa, zastraszanie, obrażanie nas to jest coś nieprawdopodobnego. Przepraszam, że jestem nauczycielem. Leniwym nierobem, nieudacznikiem i obibokiem. Przepraszam, że jestem człowiekiem. Przepraszam, że żyję.

~koniec

Do zanetka, hejterze a czy jesteś gotowy żeby płacic 70 procentowe podatki z twojego zarobku [jeśli zarabiasz bo nie każdy pracuje] i dodatkowo 23 procent VATu podczas zakupów. Tym by się skończył ten straj gdyby rząd PIS ulegał takim chciwcom jak nauczyciele. Nikt w tym kaju nie ma lepiej niż nauczyciele tyle wakacji , pare godzin dzienie praca i przynajmniej 2 z przodu do ręki co nie znaczy że niektórzy nie mają 5 z przedu do ręki. Po za tym nie opodatkowane korki które już nie bawem będą opodatkowane dlatego że te strajki nauczyciele robią w roku wyborczym czyli prowadzą konspiracje.

~rodzic

@zanetka - to, że dały się zastraszyć świadczy tylko o nich. Jeśli uważasz, że wszyscy dyrektorzy popierają swoich nauczycieli to się mylisz. Ale jak nie teraz to kiedy? Dzisiaj wszystkie szkoły dostały maila z MEN z prośbą o wykaz strajkujących nauczycieli. Z nazwiskami i peselami. Uważasz, że to nie jest zastraszanie? Zalewska twierdzi, że to nieprawda, ale mail już krąży w sieci. Z danymi nadawcy MEN. W szkołach kobiety płaczą, bo żyją w niepewności i strachu. Ale ktoś kto ogląda TVPis wierzy w bzdury. Jeszcze rozumiem płatnych hejterow (pozdrawiam @edzia pod różnymi nickami), bo sprzedaje się dla kasy, ale nie rozumiem ludzi, którzy nie używają własnego mózgu.

~!!!!!

a u Ciebie zanetka to tak wszystko ok w główce?? Rodzice mają was wspierać czy ty naprawde aż taka durna jesteś? WSTYD NAUCZYCIELE ZE KASA WAŻNIEJSZA OD DZIECI!!!!! Jak wam nauczycie nie wstyd fotografować się, durne piosenki pisać i wstawiać to wszystko na portale jakiego wy pozniej szacunku oczekujecie od dzieci !!!!

~zanetka

Drogi rodzicu Panie z obu placówek zostały zastraszone zwolnieniami .... Nie będę więcej pisać. Szkoda kobiet które tam pracują. Wstyd za takich rodziców którzy nie wspierają swoich nauczycieli tylko już na drugi dzień puszczają dzieci do placówki !!! Jeden dzień w domu i wiooo do przedszkola bo mamusie umęczone własnymi dziećmi .... Wstyd wstyd wstyd rodzice !!!!

~!!!!

Brawo Pani Dyrektor 11 !!!! widać komu na sercu leży dobro dzieci, Rodzice gdzie jesteście czemu nie protestujecie pod szkołami, przecież to Wasze dzieci są zakładnikami walki o kase nie o uczciwość i szcunek ale o kase !!!! Umieliście walczyć i stać pod szkoła jak zmieniano wam dyrektora a teraz gdzie jesteście????

~rodzic

@zanetka - nie żartuj. Solidarne przez jeden dzień? A teraz już nie są solidarne? Czy po prostu popierają strajk, ale na czyjś koszt? Myślisz, że komuś w innych szkołach jest łatwiej? Nie podam ręki nigdy.

~olo

Do moderatora na portalu STALOWYM MIESCIE nie próbuj cenzurowac komentarzy tych najbardziej ciekawych.

~profesor

Mam bardzo dobrą wiedomośc dla wszystkich rodziców co mają dzieci w szkole, już od pniedziałku nauczyciele zawieszają strajk. A tylko dlatego że boją się że w lipcu będą musieli odrabiac stracony czas a wtedy bardzo by się narazili uczniom. Ale już na początku maja znowu ruszy ten idiotyczny strajk w czasie matur i przed wyborami do E.P. po to żeby zaszkodzic najlepszemu rządowi w dziejach POLSKI PISowi. Dlatego już w tych dniach PIS musi wprowadzic ustawe że każdy nauczyciel musi przepracowac lipiec albo sierpien w szkole codziennie po 8 godzin i wtedy ci nauczyciel dowiedzą się jak mieli dobrze co stracili na zawsze. Takiego cyrku jak zrobił ten kouch broniarz jeszcze w POLSCE nie było.

~zanetka

Ja gratuluje tym nauczycielom które nie bały się i strajkowały w poniedziałek - piszę tutaj o szkole podstawowej nr 11 i Przedszkolu nr 11. Mimo wszystko potrafily ten jeden dzień byc solidarne ! Brawo Drogie Panie ! i wyrazy współczucia za takie dyrektorki ....

~mama

Jestem zazenowana postawą Pani dyrektor szkoly podstawowej nr 11. Jako mama jest mi wstyd ze dziecko chodzi do tej szkoły.... WSTYD !!!!!!!

~Lala

Jak to jest że szkoła podstawowa nr 11 prowadzi normalne lekcje? Kto o tym decydował, przecież strajk trwa i szkoła 11 wg referendum strajkuje. Mało tego nauczyciele robią testy, kartkówki i normalne lekcje. A miały być tylko zajęcia opiekuńcze prowadzone przez nauczycieli niestrajkujacych. Pani prezes Eliza powinna się tym zająć. A pani naczelnik dokonać wizytacji.

~Amor

@natalia za rządów poprzedników pensje wzrosły o 40%, ale kto ci.mat powiedzieć TVPis? Strajkują wszyscy nauczycie z trzech związków Solidarności, ZNP oraz FZZ no i oczywiście największa cześć nie zrzeszonych. Jak szukasz komuchow to popatrz w lustro, a nie będziesz musiała toczyć żółci i możesz nawet opluć adwersarza, którego tam zobaczysz. Banda nieuków wypowiada się w kwestiach, w których nie maja minimalnej wiedzy. Ciemnogrodem zawsze łatwo się rządziło, wystarczy dać michę ryżu i kontrolować długość łańcucha i mamy taką bezrefleksyjnąn, niepisatą i nieczytają masę.

~Amor

@natalia za rządów poprzedników pensje wzrosły o 40%, ale kto ci.mat powiedzieć TVPis? Strajkują wszyscy nauczycie z trzech związków Solidarności, ZNP oraz FZZ no i oczywiście największa cześć nie zrzeszonych. Jak szukasz komuchow to popatrz w lustro, a nie będziesz musiała toczyć żółci i możesz nawet opluć adwersarza, którego tam zobaczysz. Banda nieuków wypowiada się w kwestiach, w których nie maja minimalnej wiedzy. Ciemnogrodem zawsze łatwo się rządziło, wystarczy dać michę ryżu i kontrolować długość łańcucha i mamy taką bezrefleksyjnąn, niepisatą i nieczytają masę.

~Amor

@natalia za rządów poprzedników pensje wzrosły o 40%, ale kto ci.mat powiedzieć TVPis? Strajkują wszyscy nauczycie z trzech związków Solidarności, ZNP oraz FZZ no i oczywiście największa cześć nie zrzeszonych. Jak szukasz komuchow to popatrz w lustro, a nie będziesz musiała toczyć żółci i możesz nawet opluć adwersarza, którego tam zobaczysz. Banda nieuków wypowiada się w kwestiach, w których nie maja minimalnej wiedzy. Ciemnogrodem zawsze łatwo się rządziło, wystarczy dać michę ryżu i kontrolować długość łańcucha i mamy taką bezrefleksyjnąn, niepisatą i nieczytają masę.

~rodzic

Nauczyciele jedenastki !!
Szacunek dla tych kilkunastu, którzy mimo zastraszania przez Dżoane i jej zastępców przystąpili w poniedziałek do strajku. Mieliście odwagę, która w innych szkołach odwagą nie jest, bo każdy pracownik ma prawo do godziwego zarabiania oraz do strajku, który był legalny.
Wstyd dla reszty pedagogów, którzy uważają, że problemu nie ma i do strajku jak pozostali nauczyciele nie przystąpili. Nie mamy do was szacunku za waszą tchórzliwość i konformizm. Straciliście nasz szacunek i nie powinniście być nauczycielami. Jesteście ludźmi godnymi pożałowania za brak solidarności ze środowiskiem nauczycielskim w całej Polsce. Nie powinniście być nauczycielami, bo nie jesteście wiarygodnymi autorytetami dla naszych dzieci a stadem baranów, które zastraszyła bezprawnie taka pusta baba. Zasłużyliście sobie na nią i niech wami dalej poniewiera. Współczucia środowiska i szacunku jednak nie macie. Nie wstyd wam przed uczniami, że obrażacie Patrona Szkoły ? Nie macie prawa mówić o Szarych Szeregach kiedy jesteście tchórzliwymi tępakami i nawet podstawowych praw swoich nie znacie.

~!!!!!!!!!!!

Ja sie tylko zastanawiam czy ci co tak zawzięcie popieraja nauczycieli tak samo byli bardzo nimi zachwyceni jak sami chodzili do szkoły czy ci nauczyciele byli tacy naprawde ahhh i ehhh cudowni wręcz i tacy biedni,nieszcześliwi i sprawiedliwi a z drugiej strony ja sie zastanawiam gdzie są Rady Rodziców w tych szkołach co strajkuja czemu nie zwołają rodziców pod szkołe z ramach protestu ze ich dzieci nie moga podjąć nauki, przystapić spokojnie do egzaminów i że akurat w szkole panuje taka atmosfera ze ważniejsza kasa niż dzieci ( podwyżki i tak maja obiecane) nie rozumiem tutej postawy rodziców, RODZICE DO ROBOTY POD SZKOŁĘ jak możecie pozwolić by wasze dzieci były tak traktowane przez NAUCZYCIELI którzy ciagle mówią o moralności o sprawiedliwosci i uczciwości, kilka lat temu jak miała być zmiana dyrektora jednej ze szkół szybko się jakoś zorganizowaliście i staliście pod tą szkoła gdzie teraz jesteście??
A wy nauczyciele jak wam nie wstyd fotografować się i wstawiać zdjęcia na portale i być dumnym z tego ze dzieci przed egzaminami narazacie na taki stres i lęk wy się mianujecie pedagogami WSTYD !!!! Weźcie się do roboty bo mało kto zarabia tak jak wy i ma takie przywileje i ciągle wam mało !!! Ciekawe ktory z was rozlicza się z udzielanych korepetycji !!!!

~Edukacja

Takie niewinne zagadnienie.

Jakość edukacji

Mieliśmy Dżoane ze sprawą ONR
Niewinnego Dyr.Smutka i Zarzecznego
Dyr.Andresa i zmieniany na siłę po dwukrotnej interwencji rodzica statut,gdzie przed końcem roku był zmuszony zwołać konferencję
,a nauczyciele wycofywali oceny niedostateczne.
Odnotowano podczas kontroli,że straszył rodzica.wstąpieniem przeciwko niemu na drogę prawną.Andres do dnia dzisiejszego jest nierozliczony między innymi za zatrudnienie księdza jako wychowawcy,który później dostał zarzuty w prokuraturze za nakłanianie do czynności seksualnych co jest tajemnicą poliszynela,niewypełnianie obowiązów
Nie otwierał poczty elektronicznej przez pół roku .
Twierdził w prokuraturze,że nie tylko otwierał,ale odpisywał..Sprawa została wzniesiona z innego tytułu
Jako podejrzenie o popełnieniu przestępstwa
Uczniowie skarzyli się na nieprzeprowadzenie lekcji.W dzienniku nie były odnotowywane tematy.Na pytania o wykaz tematów listem poleconym(Dyr nie papral się otwieraniem poczty elektronicznej)Wysyłał list zwrotny gdzie pytanie omijał .
Ja nie chcę szkół,gdzie nie można wyegzekwować przysługujących rodzicowi praw .O wszystkim wiedział Prezydent Nadbereżny.
Na nauczyciela na którego były skargi za nieprowadzenie lekcji,wpływały nieustannie różne inne skargi,a w klasie panował ogromny chaos.Kiedy rodzice zgłosili sprawę do Kuratorium dostał karę dyscyplinarną na piśmie (przynajmniej tak napisał dyrektor)za znieważenie ucznia.Nie przeszkadzało to dyr.Andresowi,żeby nadal został wychowawcą klasy.Dwójka miała fatalne wyniki egzaminów w.2017 .Mimo to prezydent zdecydował powierzyć właśnie temu dyraktorowi bez podstawowej wiedzy olbrzymie pieniądze na rozbudowę szkoły

Powalczmy o jakość edukacji.

~Ferbanks

Rzeczywiście pora przestać, to nie ma sensu... To zwykła Frommowska ucieczka od wolności, kołysz się w komforcie i śpij, miesiące, lata takich samych dni, nie pozwól by coś zmieniło się, kołysz się i śnij aż przyjdzie śmierć.

~Nocny Marek

@Zenon. Popieram Twój wpis. Jestem gościem starej daty i pamiętam ośmiogodzinny dzień pracy nauczycieli - i tak powinno być.

~@wow

Idź się może wyśpij.Jutrk ciężki dzień cię czeka

~wow

Ferbanks- zejdż już ze sceny - naprawdę żałosny Jesteś- nie wiem, nie widzisz tego?- to my Ci mówimy - tak Jesteś żałosny