Stalowa Wola strajkuje

Image

Pracownicy oświaty nie doszli do porozumienia z rządem. Rozpoczął się protest. Uczniowie nie przyszli do szkół.

Oflagowane placówki edukacyjne, cisza, spokój jak podczas wakacji. Tak wyglądają stalowowolskie szkoły. Dziś nauczyciele podjęli akcję protestacyjną. Rozmowy z rządem nie doprowadziły do porozumienia. Sytuacja jest nerwowa dla każdej ze stron, możliwe, że najmniej dla starszych dzieciaków, które zadowolone, mają dziś wolne. Denerwują się za to nauczyciele, którzy strajkować nie chcą, ale są zdesperowani i czują się postawieni pod ścianą, wywołani do tablicy. Zawalczyli o siebie w jedynie możliwy sposób. Po długich rozmowach, wieszaniu flag na budynkach, próbach podjęcia dialogu, przyszedł czas na ostateczne rozwiązania.

W „siódemce” cisza i spokój. Dla dzieci otwarta jest świetlica, dlatego gdyby któryś z rodziców chciał przyprowadzić swoje dziecko, jest taka możliwość. Od rana do szkoły przyszła jedynie dwójka dzieciaków i… sobie poszła. W szkole są nauczyciele i będą do godziny 16:00. Nie jest tak, że zrobili sobie wolne i czekają na lepsze wieści. Takiej opcji nie ma. W świetlicy dziś można zjeść normalny obiad.

- Zajęć lekcyjnych dziś nie ma. Zajęcia opiekuńcze w razie potrzeby są przygotowane, obiady są wydawane. Tak wygląda sytuacja w naszej szkole- mówi Dorota Rejzerewicz z PSP z OI nr 7 w Stalowej Woli, współtworząca Komitet Strajkowy Siódemki.- Jak będzie jutro, trudno powiedzieć. Strajk został rozpoczęty i ogłoszony dzisiaj, kiedy się zakończy, trudno powiedzieć.

Rodzice do sytuacji podeszli ze zrozumieniem, nie krytykują i nie są przeciwni.

- Nie spotkaliśmy się z żadnymi negatywnymi sytuacjami- mówi nauczycielka z Siódemki.

Każda osoba, która dziś wejdzie w mury placówki musi wpisać się w specjalny zeszyt. Prowadzona jest freeslots ewidencja wejść i wyjść. Wszystko jest więc pod kontrolą.

Podobnie rzecz się ma w innych placówkach edukacyjnych w Stalowej Woli. Uczniowie mają dziś wolne. Nauczyciele czekają na decyzje „z góry”.

W Stalowej Woli do strajku przystąpiły wszystkie publiczne szkoły podstawowe i szkoły średnie, a także część przedszkoli (nr 2, 4, 11, 12, 18)

Przewiń do komentarzy











Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Ferbanks

Mogę się dowiedzieć dlaczego PSP 11 nie może dalej strajkować?

~Cycu

czerwcu 2018 roku niemiecki Trybunał Konstytucyjny orzekł, iż urzędników państwowych obowiązuje zakaz strajkowania. Dotyczy to też nauczycieli, którzy w Niemczech prawie wszyscy mają własnie taki status.

~Polak

Rodzic PSP 11 nie może strajkować i tyle

~Ferbanks

Czy Pis cz Po czy kto inny... Nie dorósł ten naród do demokracji... Komu nie damy władzy to będzie jej nadużywał niestety.

~Ferbanks

Nieprawda, kradli rozbijali się furami, seksafery też były, władza to patogen a tu możemy zobaczyć zjawisko że ludzie potrafią się im przeciwstawić

~rodzic

Czy prawdą jest, że szkoła 11 wycofała się ze strajku? Trudno uwierzyć, że nauczyciele to robią. Solidaryzują się ze środowiskiem, czy wezmą wywalczone przez innych pieniądze. WSTYD.

~Adolf

Hmmm pamięć mam dobrą ale nie pamiętam strajków w szkołach za PO a bo to dobry rząd był przez 8 lat nic nie ukradł i żeby nie było za Pis -em też nie jestem

~Ferbanks

Strajk by był skuteczny musi być dotkliwy... Listonosze strajkujacy w sobotę nic nie zdobyli... A we Francji jak paliwo skoczyło parę oczek to kraj został sparaliżowany.
I zadziałało.

~Ferbanks

Najbardziej to skarb państwa okrada rząd... No nie zaprzeczysz przecież... Afery milionowe są nieważne, ważne że Karyna nie ma gdzie gównioka upchnąć by iść na hybrydy... O swoje zdrowie zadbam sam. Dziękuję

~Adolf

Ja to wszystko rozumiem ale może by tak na wakacjach walczyć z rządem?

~Mysia

Dlatego że jak daję na tacę to jest to mój dobrowolny datek max. 2 zł. I nie porównuj tego do zarabiających na czarno i okradajacych skarb państwa nauczycieli. Rząd powinien się za to wziąć jak najszybciej i wprowadzić i nauczycielom kasy fiskalne. Idę do dentysty, lekarza itp. prywatne to dostaje paragon... Nie pozdrawiam. umiech

~Ferbanks

Ale o to trzeba zawalczyć i uzmysłowić sobie że nauczyciele nie walczą z nami i naszymi dziećmi tylko z rządem... A rząd walczy z nauczycielami przy waszej i waszych dzieci nieświadomej pomocy.

~Ferbanks

Myślę że jakby udało się urealnić dobrą reformą to korepetycje nie byłyby konieczne a takiego który uczy trochę by popołudniu dorobić byłoby widać jak na dłoni.

~Adolf

A nie możesz tego robić społecznie ? Za darmo

~Ferbanks

Mnie nie żal, to fakty, a co Tobie przeszkadza by Ci dzieci kształcił zmotywowany i finansowo spokojny belfer.

~Adolf

Z tym strajkiem nauczycieli to będzie tak jak we Francji z żółtymi kamizelkami - na początku większość społeczeństwa było za nimi a teraz wszyscy mają ich dość

~Adolf

A co tak Ci żal ile ludzie na tace dają? Nikt ich nie zmusza a na korepetycje większość rodziców wysyła swoje pociechy bo inaczej się nie da- no nie jest tak? Panie nauczycielu?

~Adolf

A co tak Ci żal ile ludzie na tace dają? Nikt ich nie zmusza a na korepetycje większość rodziców wysyła swoje pociechy bo inaczej się nie da- no nie jest tak? Panie nauczycielu?

~@Adolf

A wiesz Adolfie,że jesteś współwinny.Wiedziales o przestępstwie i nie zgłosiłeś?
Ha ha ha

~Politolog

Nauczyciele w naszym mieście biorą 100 za h

~Ferbanks

To nie jest argument... Ludzie to i po 200 dają i jeszcze próbują w rękę całować... A ciemniaku to nie do mnie tak... Do mnie nie.

~Adolf

Bo na tace dajesz złotówkę i to dobrowolnie a za korki 45 zł - ciemniaku

~Adolf

Bo na tace dajesz złotówkę i to dobrowolnie a za korki 45 zł - ciemniaku

~Ferbanks

Adolfa zawsze lubiało ponieść...Taka historia

~Adolf

Oczywiście pomyliłem się nie chodzą te biedne dzieci na korepetycje ,tak jakoś poniosły mnie emocje

~Ferbanks

Dlaczego jak daję na tacę to nie dostaję paragonu?

~Mysia

Dlaczego jak wysyłam dziecko na korepetycje to nie dostaje paragonu?

~@Adolf

Pokaż Adolf pokaż kto,gdzie i kiedy Fotografuj.Bo takim pisaniem to najwyżej tyłek sobie możesz podetrzeć

~Xxx

każdy chodził do szkoły więc jest ekspertem w tej dziedzinie, nawet jeśli nie umie czytać, pisać i liczyć. Więc wszystkie matoly łączcie sie

~Xxx

każdy chodził do szkoły więc jest ekspertem w tej dziedzinie, nawet jeśli nie umie czytać, pisać i liczyć. Więc wszystkie matoly łączcie sie