Dobry start naszych zawodników w rzeszowskim maratonie

W ten weekend w Rzeszowie odbył się półmaraton, w którym wzięli udział m.in. zawodnicy ze Stalowowolskiego Klubu Biegacza. Mimo duże konkurencji biegacze z naszego powiatu osiągnęli dobre wyniki.

W niedzielnym półmaratonie wystartowało ponad 1800 zawodników. Uczestnicy zawodów biegli w kilku kategoriach: Open, 18- 29 lat, 30- 39 lat, 40- 49 lat, 50- 59 lat oraz 60 lat i starsi. Organizatorzy wyznaczyli 180 -minutowy limit czasu na pokonanie całej trasy. Każdy zawodnik otrzymywał medal zaś na najlepszych czekały nagrody finansowe. Podobnie jak przy innych tego typu imprezach sportowych nie brakowało zagranicznych uczestników. Obcokrajowcy zgarnęli wszystkie 3- miejsca w kategorii Open.

21- kilometrowy półmaraton wygrał pochodzący z Ukrainy Bogdan Semenowich z czasem 1:05:26. Najszybszym Polakiem był Bogdan Dziuba ze Stalowowolskiego Klubu Biegacza, który całą trasę przebiegł w czasie 1:11:27. W pierwszej 10- tce znalazło się także 2 innych biegaczy z SKB. Grzegorz Wójs przekroczył metę jako 8 z czasem 1:15:48. Jako 9 finiszował jego kolega klubowy Maciej Hasiak z czasem 1:17:01.

Pierwsza na mecie w kategorii Open kobiet była Ruth Chemisto Matebo, która pokonała cały dystans z czasem 1:17:22,6. Trzecie miejsce zajęła Polka Katarzyna Golba. Jej czas to 1:20:51. Dobrą wiadomością jest także to, że zawodniczka SKB Małgorzata Siembida była 3 Polką w całym półmaratonie. Pokonała trasę z rezultatem 1:30:23.

Biegaczom ze Stalowowolskiego Klubu Biegacza gratulujemy dobrego startu w rzeszowskim półmaratonie.