Budowa obwodnicy ruszy po weekendzie majowym

Image

Kiedy ruszy budowa obwodnicy?- pytają czytelnicy. Na razie nic w temacie się nie dzieje. Jakie są plany?

Jak się okazuje wszystko jest pod kontrolą. Wkrótce będziemy mieć w okolicy Sanu wielki plac budowy.

- Z informacji, które uzyskaliśmy od inwestora i głównego wykonawcy wynika, że w tej chwili kończona jest procedura u wojewody podkarpackiej w sprawie wydania pozwolenia na budowę w trybie ZRID-u. Te pozwolenia powinny być wydane w kwietniu. Prace rozpoczną się zaraz po długim weekendzie majowym- wyjaśnia prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Są też inne kwestie, konieczne do załatwienia jeszcze przed pierwszym wbiciem łopaty. Chodzi o organizację ruchu i dostosowanie dojazdu do placu budowy.

- Czekamy jeszcze na uzgodnienia organizacji ruchu, bo ta inwestycja będzie również oddziaływać na organizację ruchu na terenie miasta Stalowa Wola i nie tylko. Czekamy na oficjalne stanowiska w tej sprawie i na pewno na następnej sesji Rady Miejskiej, przed realizacją, przedstawię państwu sprawozdanie w tym zakresie, bo jest to dość duży zakres oddziaływujący na funkcjonowanie poszczególnych części miasta. Budowa obwodnicy powinna rozpocząć się w maju. Planowany termin zakończenia inwestycji to jest przyszły rok- 2020- mówi prezydent.

Wprawdzie firma wykonawcza Mostostal Warszawa i Acciona Construcción S.A. ma termin wykonawczy do I kwartału 2021 roku, ale zamierza z zadaniem uporać się znacznie wcześniej. Takie informacje zostały przekazane na ostatniej naradzie, na której obecny był również włodarz Stalowej Woli.

Nowa droga ma liczyć 15,2 km, a jej wykonanie kosztować około 200 mln zł. Trasa obwodnicy poprowadzona zostanie po północno– wschodniej stronie Stalowej Woli i Niska. Przebiegnie w kierunku północ– południowy wschód. Jej początek zlokalizowany zostanie na odcinku istniejącej trasy Podskarpowej, w rejonie skrzyżowania z ulicą Chopina (w ciągu DK-77). W projekcie przewidziano budowę ronda, stanowiącego połączenie obwodnicy z ulicami Chopina i Podskarpową oraz drogą gminną. Na dalszym odcinku obwodnica przecina tereny ogródków działkowych i dalej kieruje się na południowy wschód, przekraczając tereny Elektrociepłowni Stalowa Wola. Później przekracza rzekę Barcówkę, linię kolejową Nr 66 Zwierzyniec Towarowy– Stalowa Wola Południe oraz krzyżuje się z istniejącą drogą krajową nr 19. Koniec trasy obwodnicy i jej połączenie z istniejącą DK-77 zaplanowano na rondzie wchodzącym w skład węzła „Rudnik”, który powstanie w ramach budowanej równolegle drogi ekspresowej S-19. Inwestycja obejmuje również budowę wylotu z ronda odcinkiem łącznika w kierunku istniejącej DK-77 (ulica Energetyków w Stalowej Woli).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
JVM

~tylkoPIS
/..../ Do JVM, cy ty chcesz SZLEZAKA do reszty pogrążyc gdyby się to stało o czym piszesz to byłby koniec SZLEZAKA.

A co mnie obchodza ich marne byty tego i tego b. radnego - kosztem spoleczenstwa miasta realizuja wlasne urojone wizje niedojrzalej megalomani - wprowadzajac podstawowe zalozenia rozwadowskiego motta cyt.
" cudzym to sie chocby porzygac" jeden zbudowal "sitwe" a drugi na tej kanwie "klike".

W 2013 wnioslem petycje do Parlamentu Europejskiego jak mozna sprawdzic na stronie petycji UE o tresci:

" - o wydelegowanie stałych przedstawicieli i kontrolerów z ramienia Parlamentu Europejskiego do każdego miasta polskiego - wojewódzkiego, każdego miasta i miasta na prawach powiatu.
Apolitycznych i niezależnych menadżerów w celu kontroli i wsparcia samorządu miejskiego w jego decyzjach gospodarczych."

Petycja Nr 1916/2013, ukazal sie o pod takim akapitem ... , w sprawie powołania stałych przedstawicieli Parlamentu Europejskiego w polskich miastach:

Czy nie mialem wtedy racji! - w urzedach miejskich nie ma z kim rozmawiac merytorycznie o gospodarce, polityce miasta , budzecie ogolnie o Sprawach Miejskich. Watachy miernot opanowaly kazdy szczebel Samorzadu Miejskiego.

Teraz Parlament Europejski bedzie zmuszony do podjecia debaty na ten temat - dostana setki pism do urzedow i instytucji sporzadzonych przezemnie przez ten okres - zobaczymy czy dalej bedzie uwazal, ze bezkarnie mozna niszczyc spoleczenstwo obywatelskie w Polsce, infrastrukture - realizujac zlecenia partyjne nie poparte logika wynikajaca z prostych zalozen "common sense'u" przez lokalnych ciarachow. Zobaczymy jak sie odniesie do sposoringu - korupcyjnego. W koncu jestesmy krajem czlonkowskim gdzie wspolna gospodarka i polityka jest rzecza nadrzedna.
Dlaczego trzy kraje Niemcy-WB-Francja prowadza polityke "drenazu" krajow peryferyjnych UE?

manukun

@tylko PiS
A kogo obchodzi teraz, że bubel-obwodnica zepsuje nowiutkie tereny rekreacyjne? Któryś polityk zmienił niekorzystny przebieg tej drogi? Nie. Skoro interes mieszkańców partia ma w głębokim poważaniu, więc i mieszkańcy mają w dupie. Kogo obchodzi Szlęzak? On nie buduje obwodnicy, tylko partia Nadbereżnego, więc to ci ostatni ponoszą odpowiedzialność za bubel-obwodnicę.

Jeśli decyzje podejmują ignoranci twojego pokroju, nie dziwi dziadostwo w zarządzaniu miastem. Ja ci cytuję dokumenty z stalowowolskiego BIP podpisywane przez Nadbereżnego, a ty twierdzisz, że się nie znam. Budżet miasta uchwalony, ale ty wiesz lepiej. Byłoby śmieszne, gdyby skutki nie były odczuwalne przez mieszkańców.

~tylkoPIS

Do manekin, ciebie już do reszty pojeba..ło że nie doceniasz sympatyków partii PIS, powiem tak my wiemy dużo lepiej od ciebie co i gdzie było. Do JVM, cy ty chcesz SZLEZAKA do reszty pogrążyc gdyby się to stało o czym piszesz to byłby koniec SZLEZAKA.

JVM

Dzialajac na zasadzie: Art. 20, 24 i 227 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej (TFUE) i art. 44 Karty praw podstawowych Unii Europejskiej.

Ci pseudosamorzadowcy moga byc pewni, ze z chwila wbicia pierwszej lopaty - do Parlamentu Europejskiego wplynie petycja z wnioskiem o powolanie Komsji w celu podjecia czynnosci kontrolnych zasadnosci budowy tzw. obwodnicy Stalowej Woli.
Powolanie Komisji w celu okreslenia stopnia zdegradowania terenow zielonych bedacych w Programie Natura 2000.
Powolanie Komisji w celu okreslenia stopnia zanieczyszczenia srodowiska jaki i tez powietrza.
I nastepne wnioski o powolanie Komisji merytorycznych dotyczacych implikacji z niewlasciwie podjetych Uchwal Samorzadowych i decyzji prezydenta.

manukun

@JVM
Celowo pisałem o błoniach. Hejterka partyjna nie ma pojęcia, gdzie w Rozwadowie był przewóz na Sanie.

Celem komentarza było zaznaczenie, jak urzędasy z Nadbereżnym na czele ignorują ludzi, którzy za darmo chcą sprzątać syf nad Sanem.

JVM

@manukun
@mieszkaniec
/.../
Jak JVM sprzątał błonia w czynie społecznym, to nikt z urzędasów nawet worków na śmieci nie dał. Wręcz byli oburzeni, że ktoś zawraca im głowę jakimś Rozwadowem.
/.../

Manukun - widze, ze nie docztales do konca moich wpisow na watku Skyscrapercity - stan bloni jest tragiczny ale idea bylo sprzatanie starego przewozu na Sanie ul Polna - przedluzenie do Chlopskiej Woli.

To jest miejsce przyszego portu rzecznego - na poczatek z zegluga turytyczna na odcinku :
Sandomierz - Rozwadow.
Wszystkie uzgodnienia sa juz wdrozone. Armator w Sandomierzeu ma jednostek, ktora mogla by juz obslugiwac ten odcinek przy srednim stanie poziomu Sanu.
Na sptkaniu byli oprocz Starosty - Strazy i Zarzadzania Kryzysowego przedstawiciel KPP tylko ten ostatni zaczal mataczyc na spotkaniu, ze on zezwolenia nie da - tak jakbym ja go pytal o to.

Sprzatanie przewozu skonczylem jak WGO odmowil zabierania smieci - slowem brudasy i flejtuchy za ktorych musimy My sprzatac wlacznie ze Straza Pozarna - bez wszedobylskiego brudu i syfu nie moga egzystowac.
Worki co prawda na poczatku mi dali pozniej odmawiali jak i tez rekawic.

manukun

@mieszkaniec
A co takiego zrobił Nadbereżny z tych wszystkich obietnic składanych przez niego w magistracie? Nawet pustej biblioteki nie można wykorzystywać na warsztaty, bo prezydent tylko obiecuje zajęcie się sprawą. Potem się okazuje, że dla takich drobnostek nie na czasu przez kilka lat.

Jak JVM sprzątał błonia w czynie społecznym, to nikt z urzędasów nawet worków na śmieci nie dał. Wręcz byli oburzeni, że ktoś zawraca im głowę jakimś Rozwadowem.

Partia? Chyba żartujesz. Przez nią tylko ludzie się kłócą, a niczego dobrego żadna partia w mieście nie zrobiła

~olo

Jak można któregokolwiek hejtra czegokolwiek nauczyc jak im rozum TVN24 odebrał, możesz im dzień i noc prawde i fakty mówic ale oni i tak wolą proagande TVN24.

~laga

Jaka tam znowu obwodnica, zwykła droga po jednym pasie ruchu w obydwie strony. W/g wtajemniczonych budowa ma ruszyć w pierwszy dzień po... deszczu! Oj będzie się działo, działo...!

umarly

MARNOS przecież i tak pójdziesz i zagłosujesz na PiS więc po co to narzekanie?

~a propos

@ekonom nie chce mi sie czytać twoich przekrętów, ale widzę,że jesteś typowy OSZOŁOM Pisiakowaty i nic ani nikt cie nie przekona
jesteś jak twój guru, który przyznał, że :

CYTAT
"Nikt nie wmówi nam, że białe jest białe, a czarne czarnym"

~ekonom

Do apropos, hejterze ja w zasadzie takim użytecznym idotom nigdy nie odpisuje ale zrobie dla ciebie wyjątek bo może jest jeszcze dla ciebie ratunek[przychodnia na WYSZYŃSKIEGO]. Kiedy piszesz wypociny o NAJWIĘKSZYM MĘŻU STANU PANU PREMIEROWI JAROSŁAWOWI KACZYŃSKIEMU to o po pierwsze naucz się tytułowac bo PAN J.K. to DOKTOR PRAWA i nikt go nie będzie straszył a zwłaszcza nigdy żaden hejter leming. Idzie spowolnienie gospodarcze chyba TVN24 to ci powiedział bo tam są tacy mądrzy propagandziści, popatrz na ostatnie prognozy EUROSTATU gdzie rząd PIS osiąga najlepsze wyniki z wszystkich krajów świata , a przecież ten EUROSTAT jest wrogiem partii PIS. Do bnkructw POLSKI to PEŁO doprowadziło zostawiając PIS 1 bilion dlugu do spłacenia ale ty jesteś za głui żey ze mą o polityce dyskutowac, słuchaj dalej TVN. Trzeba było wczoraj słuchac najlepszego polskiego ekonomisty WITOLDA MODZELEWSKIEGO to byś się dowiedział całą prawde o PEŁO.

~a propos

@ekonom czy masz kawałek choć sprawnego mózgu?, zacznij myśleć,
idzie spowolnienie gospodarcze a Qrdupel w bojaźni przed Trybunałem Stanu będzie dalej rozdawał kase powodując bankructwo Polski

MARNOS

W dniu 27 marca br. Rada Powiatu na wniosek Zarządu podjęła uchwałę(jak w tytule) dotyczącą dofinansowania w roku bieżącym w turnusach rehabilitacji osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w wysokości tylko 350 tys. złotych. Wnioski zainteresowanych rodziców wpływały do starostwa na przełomie grudnia 2018/stycznia 2019 i płynęło ich łącznie 349 na kwotę 611 457.00 złotych. W międzyczasie pan starosta znalazł kasę na podwyżki diet dla radnych oraz na nagrody dla różnych działaczy z całego powiatu po 3 tys. zł/osobę. Wśród wyróżnionych działaczy z nagrodą finansową znalazł się... członek Zarządu powiatu Alfred Rzegocki(sam dla siebie przyznał honorarium?) plus samochody służbowe dla powiatu. Widać lekceważący stosunek starosty do niepełnosprawnych, który jest odzwierciedleniem ubiegłorocznej sytuacji z okupacją sejmu przez niepełnosprawnych ktorzy nic nie otrzymali od rząd

~miezkaniecST

Do manekin, przeciż JVM studiuje na OxFORDZIE to co mam tam jechac żeby z nim porozmawiac, nie róbcie z tego portalu kabaretu bo ja nie mam czasu na wirtalne gierki. Skoro ten jak pszesz J.M. jest taki wartościowym mieszkańcem to powinien byc przynajmnie radnym , dlazego nie startuje na radnego? Wiem że ma wiedze i myśle że nadawał by się na radnego. Tylko czy tą wiedze ma w głowie czy tylo pisze z internetu bo to bardzo ważne. Po co zaraz musisz w tą swoją filozofie wciągac obecnego prezydenta i nie prawdą jest że niczego nie robi.Ale jeśli naprawde jest taki jak piszesz to niech się zapisze do PIS a mże w przyszłości bedzie prezydentem naszego miasta bo to jest miasto PIS.

manukun

Hahaha, Edziu, daj se siana. Napisz do JVM, umów się z nim na kawę/piwo, poznaj jego pomysły, zobacz, co do tej pory zrobił dla miasta i dowiedz się, jakie problemy robiły mu władze, żeby posprzątać teren nad Sanem. Wszystko jest w internecie opisane, w przeciwieństwie do ciebie J.M. używa wszędzie tej samej nazwy użytkownika.

Ze swojej strony mogę zachęcić do spotkań z lokalnymi aktywistami. Dowiesz się, ilu ludzi ma genialne pomysły na korzystne zmiany w mieście. Szkoda tylko, że nowy, młody prezydent okazał się tak samo zły jak poprzedni: dużo obiecuje, a niczego nie robi.

~mieszkaniecST

Do JVM, znowu się na tobie bardzo zawiodłem bo w manipulowaniupróbujesz manekina pokonac ale do rzeczy o co mi chodzi. Bo raz piszesz polskimi literami a raz nie polskimi, zupełnie w stylu manekina ale nie ze mną takie numery bo jak już ci udowodniłem ja z nie jednego pieca chleb jadłem. Jestem więcej niż pewny że manekin i ty to ta sama osoba tak że manekinie nie kompromituj się bo nie masz z głupkiem do czynienia.

manukun

Edziu, czyli jesteś lemingiem. Bo od kilku lat nie możesz uwierzyć w rekordowe zadłużenie miasta, chociaż niemal cytuję treści uchwał dotyczących stanu finansów. Szczególnie wieloletniej prognozy finansowej gminy i budżetu.

Powinieneś teraz publicznie przeprosić JVM za pomówienia.

~ekonom

Do hejterów, czy do was lemingi fakty i prawda nie dociera, pisząc o inflacji podałem wam zródło informacji czy dla was hejterzy EUROSTAT nic nie znaczy.

~Do edzia

Do jebni..go edzia ala ekonoma ala turysta i jeszcze inne niki dyżurnego pisiora.Według ciebie inflacja 2% chyba razem z lokomotywami i torami bo potaniały

~a propos

@ekonom qrduplowaty Ignorancie i Arogancie, ostrożnie napiszę: Pożyjemy zobaczymy.
twoja buta i pyszałkowatość świadczy jak gardzisz tymi, którzy "ośmielają się" mieć inne zdanie

~a propos

@ekonom jaki nick takie ig, zakumaj: "w twoim przypadku Milczenie jest złotem.

~tylkoPIS

Do informator napisz mi o której godzinie bo chętnie tam przybęde.

~mieszkaniecST

Do JVM, cieszę się że się do mnie odezwałeś bo ty przynajmniej nie obrażasz swego oponenta, tylko po pierwsze używaj polskich liter jak coś komentujesz bo tu jest POLSKA. Po drugie nie mieszkasz w STALOWEJ więc nie wiesz do końca co się w naszym mieście dzieje a manekin to największy manipulant na tym portalu tylko nie ze mną takie numery. Widac że z tobą można podyskutowa ż skończyłem najlepszy uniwersytet w STANACH w mieście BOSTONIE. Ale używam w moich komentarzach prostego ulicznego ęzyka po to żeby mi ktoś nie zarzucił że się wywyższam. A hejterzy chcąc mnie obrazic pszą kretynizmy że ja skończyłem 3 klasy szkoły podstawowej a ja byś ty ię poczuł gdybym ja ci powiedział że nawet szkoly podstawowej nie skończyleś. Po moim komentarzu zobaczysz jak mnie hejterzy zaatakują tylko dlatego że ja zawsze będę popiearał PIS bo to najlepsza partia polityczna w dziejach POLSKI nigdy wcześniej żadna partia tyle dobrego dla POLAKÓW nie zrobiła i wszyscy o tym wiedzą. Co do puszczy to się z tobą nie zgodze bo STALOWA jest w środku PUSZCZY SANDOMIERSKIEJ a od wschodu graniczy z LASAMI JANOWSKIMI a te lasy dla mnie to też puszcza mimo że tak się nie nazywają.

MARNOS

Troska starosty Zarzecznego o rehabilitację dzieci niepełnosprawnych i ich opiekunów :

W dniu 27 marca br. Rada Powiatu na wniosek Zarządu podjęła uchwałę(jak w tytule) dotyczącą dofinansowania w roku bieżącym w turnusach rehabilitacji osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w wysokości tylko 350 tys. złotych. Wnioski zainteresowanych rodziców wpływały do starostwa na przełomie grudnia 2018/stycznia 2019 i płynęło ich łącznie 349 na kwotę 611 457.00 złotych. W międzyczasie pan starosta znalazł kasę na podwyżki diet dla radnych oraz na nagrody dla różnych działaczy z całego powiatu po 3 tys. zł/osobę. Wśród wyróżnionych działaczy z nagrodą finansową znalazł się... członek Zarządu powiatu Alfred Rzegocki(sam dla siebie przyznał honorarium?) plus samochody służbowe dla powiatu. Widać lekceważący stosunek starosty do niepełnosprawnych, który jest odzwierciedleniem ubiegłorocznej sytuacji z okupacją sejmu przez niepełnosprawnych ktorzy nic nie otrzymali od rządu.

~Informator

W poniedziałek ważna konferencja na wale za VIVO z udzialem ministrów Kwiecinskiego Webera marszałka Ortyla i prezydenta LN ogłoszone zostaną ważne projekty i informacje dla naszego miasta

~tylkoPIS

Do mama mia, zasłużyłeś na wielki szacun d wszystkich mieszkańców miasta że nareszcie wszyscy się dowiedzieli pawdy , napisałeś prawde i fakty i nikt z tobą nie zadziera bo to najlepszy sposób na hejterów, prawda i faky nie do podważenia. Oni hejterzy myślą że POLACY już zapomnieli o tych SUPER AFERACH ale się bardzo mylą bo te afery bez przerwy będą na tym prtalu opisywane tuż przed wyborami majowymi ale też jesięnnymi.

~turysta

Do waicpis, hejterze głupiaku po co te piramidlne brednie wypociłeś. Mam wielu kuzynów ktorzy pracują w prawie wszystkich krajach zwlaszcza starej UNII i kiedy przyjeżd żają do POLSKI to ładują pełne walizy wszelkiej żywności bo u nas ta żywnośc jest dużo tańsza bo gdyby na zachodzie byla tańsza to po co by brali z POLSKI tyle jedzenia ze sobą. Ale jak mówią na tym portalu zawsze jakiś idiota się uruchomi. Ja też kiedy jade do nich na wizyte to też zabieram tony jedzenia bo oni próbują oszczędzac jak tylko się da. Tak że lemingu wsadź sobie swoje wypociny do du.py.

~ekonom

Do apropos, gdybyś cichutko siedział nikt by nie wiedział że jesteś użytecznym idiotą bo inflacja w POLSCE wedlug EUROSTATU GUS będzie poniżej 2 procent. Dlaczego nie martwileś się o inflacje przez 8 lat nie rządu PEŁO kiedy inflacja co roku była powyżej 7 procent oficjalnie a nie oficjalnie powyżej 15 procent co miesiąc.

~prawda

PEŁO to największe zło jakie kiedykolwiek bylo w POLSCE i każdy o tym dobrze wie.