Kolejne podwórko międzyblokowe zmieniło się nie do poznania

Image

Na finiszu są prace dotyczące remontu największych podwórek przyblokowych w Stalowej Woli. Na modernizację parkingów i chodników mieszkańcy bloków musieli czekać wiele lat.

Chodzi o podwórko między kilkoma blokami, które jest zlokalizowane między ulicą: Popiełuszki 7, Staszica 13, 15, 15a, 15b, 17, Wolności 16. Jest to ogromny teren, którego zagospodarowania mieszkańcy oczekiwali od lat. Żeby można było pogodzić oczekiwania wszystkich mieszkańców tych kilku bloków trzeba było wsłuchać się w ich pragnienia i opisy tego, czego oczekują. Ostatecznie powstał projekt, który powinien zadowolić przynajmniej większość. Zmodernizowany obszar pozwala na wygodne zaparkowanie samochodu, jak i relaks na ławeczce przed blokiem. Wkrótce mają zostać tam także prowadzone prace związane z nowymi nasadzeniami, co ma dopełnić całości remontu.

Zadanie było realizowane w 3 etapach. W pierwszej kolejności były wykonywane prace od ulicy Narutowicza, następnie modernizowano centrum podwórka. Ostatni, trzeci etap, gdzie właśnie kończone są roboty to teren na wysokości zaplecza Sklepu Wzorcowy i wjazdu od Banku PKO. W ramach tego zadania powstało nowe oświetlenie i wiaty śmietnikowe, nie zabrakło także elementów małej architektury.

Warto podkreślić to, że nie została zmieniona wyłącznie nawierzchnia parkingów i chodników, lecz zajęto się też tym, czego nie widać. Przebudowano kanalizację sanitarną, powstała kanalizacja deszczowa. Zostały przebudowane wszystkie sieci gazowe i ciepłownicze.

Modernizacją terenów przyblokowych zajęła się firma z Bojanowa, która wygrała przetarg. Koszty związane z tym zadaniem opiewają na ponad 2,5 mln zł. Zadanie było finansowane z budżetu miasta.Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Wyborca

Musi opozycja hejtować, ludzie 16 lat walczyli o ten remont, a dopiero Lucjusz zrobił.
To i jest zgrzytanie zębów trolli, nawet tych co nie mieszkają na tym osiedlu, ani w Stalowej Woli!

art2deco

Ważne ze radny Bajek obiecał nasadzenie drzew. Tam były kiedyś drzewa, bardzo smukłe i wysokie drzewa które było widać z daleka od Wzorcówki. Tyle chyba nasz rosły radny udźwignie w przerwie przy budowaniu pomników w Rozwadowie.

~serwer

morze betonu widzę. To taki synonim pisowskich umysłów

~szwagier60

Kiedyś zazdrosciłem mieszkancom tych blokow ze maja takie duze drzew na podwóru,a teraz to mozna politowac sie nad ta betonowa pustynia.Mozna było drzewa zostawic przynajmniej pien bez gałezi ale nie bo drzewo jest w cenie i tartak dobrze płaci .Dlaczego nie robi sie tak jak w cywilizowanym swiecie,drzewo rosnie sobie w srodku chodnika,albo w parkingu.

manukun

@remont
Poważne miasta przesadzają drzewa, bo ich władze znają wartość każdego drzewa. Wiadomo, że nie wszystkie gatunki się nadają, niektóre z nich trzeba po prostu wyciąć, ale na litość - charatać jak leci, bo wygodniej dla urzędasa wydać zgodę na wycinkę niż przesadzić wartościowe drzewa?

~Nikodem

Zdjęcia jak zdjęcia. Rzeczywistość wygląda trochę inaczej. Przed 15A nawalone ławek a brak stojaków na rowery, ławki ustawione pod drzewami(nielicznymi), zasrane przez ptaki. Kosze na śmiecie też tylko przy 15A. Brak trzepaków, malutki pergole smietnikowe a pojemniki do sortowania walają się bez ładu i składu. Przy 15 a zrobione chodniczki przyparkingowe- dalej już nie. Można by wyliczać i wyliczać. Za pieniądze które tam wydano można by zrobić coś zupełnie ładniejszego i praktyczniejszego.

remont

dla mnie lepiej było przed rewitalizacją.. Słowo rewitalizacja w takim wykonaniu, będzie mnie przyprawiać o strach. Chodzi oczywiście o zieleń. Można zrobić wycinkę, przycinkę ale nie 90% drzew uj...ać za przeproszeniem. Same parkingi spoko, kostka i inne techniczne sprawy na plus, ale za drzewa to należy się kryminał. Proszę tak więcej nie niszczyć zieleni !!!

~andzia

A jakiś plac zabaw dla dzieci?

~Klops

Manukun jaki w tym roku jest modny kolor jeżeli chodzi i o letnie męskie apaszki ?

manukun

@mieszkaniec
Skoro plany były takie złe, dlaczego jeszcze w 2018 są wykorzystywane? Przecież to jest kpina, żeby w 2019 roku w mieście zlikwidować zieleń między blokami pod budowę parkingów. To są standardy urbanistyczne z lat 60. XX wieku. 60 lat temu! Jak ma być dobrze w mieście, skoro niszczy się drzewa pod beton? W dzisiejszych czasach można tak robić brakujące miejsca parkingowe, żeby użytków zielonych nie niszczyć. Po jaką cholerę robić patelnię na każdym podwórku? Jedź w wakacje na SOR stalowowolski i zobacz, ile jest omdleń, odwodnień, zasłabnięć i udarów cieplnych. Miejsce parkingowe nie daje cienia, nie zmniejsza temperatury w upały. Ale skąd możesz to wiedzieć, skoro w urzędzie macie klimatyzację i generalnie średnio interesuje was życie mieszkańców. Co tam upały na Porębach, co tam patelniana centralnym. Partia mówi, że polcy i polaki zyjo coraz lepiej, więc tak musi być.

PS Sprawdź sobie, co znaczy ogarnianie kuwety. Pierwsze kroki w internecie?

manukun

@turysta
Edziu, daj se siana. Dobrze wiesz, że Szlęzak z Rzegockim zrezygnowali z budowy przedłużenia obwodnicy z węzła Chopina do węzła Energetyków. Pojawiła się wtedy możliwość przyspieszenia budowy S74 po drugiej stronie Sanu, co znakomicie odpowiadało potrzebom miasta - rząd buduje obwodnicę z dala od błoń. Otóż nie. Okazało się, że S74 ma powstać najpóźniej do 2050, a obwodnica była potrzebna na wczoraj. Wtedy wypłynął pomysł wspólnej drogi obwodowej z Niskiem. Niestety, tam władze nie potrafiły określić ostatecznego przebiegu, więc terminy były odsuwane w czasie. Okazało się, że po tak długim niezdecydowaniu i braku pieniędzy zamiast czteropasmowej, bezkolizyjnej drogi powstanie zwykła ulica z rondami. Stąd pomysł budowy mostu na Sanie obok Vivo i połączenie miasta z S74, która po zrobieniu łącznika miałaby szansę na znaczne przyspieszenie prac nad fragmentem ekspresówki przynajmniej na odcinku Brandwica-Zapacz.Niestety, Nadbereżny zrezygnował z tych 150 mln zł dofinansowania i most nie powstał.

W zamian dostaniemy bubel-obwodnicę przez sam środek nowych terenów rekreacyjnych pod oknami bloków na Porębach, Skarpie i Pławie. Swoją drogą ciekawi mnie twoje rozdwojenie jaźni. Raz twierdzisz, że obwodnicę załatwił Szlęzak (jak już, to Butryn i Błądek, bo oni byli wtedy posłami). Za chwilę piszesz, że jednak dzięki Nadbereżnemu, Weberowi, a nawet euroosła tam wciskasz, chociaż żaden z powyższych palcem nie kiwnął. Ot, przyjeżdżali na kolejną konferencję prasową i udawali, że coś robią.

~ela

Od kilku lat mieszkam na tym osiedlu i bardzo się cieszę że wycięli drzewa na tym ,,podwórku". Moze teraz gdy nie beda miały cienia przy ławeczce te osiedlowe plotkary stare i młode w końcu ruszą d..ę i zajmą się czymś pożytecznym a nie pierdzeniem i judzeniem pod oknami sąsiadów...Siedzą krowiszcza na ławach od rana do wieczora ...Osiedlowe plotkary przestańcie w końcu interesować się życiem sąsiadów! Nie macie własnego życia, czy brak wam konkretnego zajęcia? Wylegujecie się na ławeczkach pod klatkami jak etatowi obrabiacze sąsiedzkich d.u.p...nie wstyd wam potem komuś spojrzeć w oczy udając miłe sąsiadki? Myślicie, że jak komuś obrobicie tyłek to ten ktoś się nie dowie? Jak macie coś do powiedzenia na czyjś temat to miejcie odwagę powiedzieć to komuś wprost. A nie siedzicie jak larwy ławeczkowe Zajmijcie się swoimi sprawami,bo jak się wkłada nos tam gdzie nie trzeba to ktoś może wam w niego zdrowo przypierd....

~ryszardafera

Teraz to dogonilismy w głupocie inne miasta smrody i betonowa pustynia powstała.

~Bartek

Akurat tam mieszkam i wszyscy są bardzo zadowoleni. Jest super, to co było wcześniej to zgroza.
Rozumiem, że hejtuje totalna opozycja, która nie zrobiła tam przez lata całe nic?

~KB

O którym podwórku jest pisane i to kto pisze po pod blokiem nr 15 niedoświadczony że zlikwidowali nam ławki to zrobili nam parking dla wszystkich trzech bloków jaka to sprawiedliwość oni na ławkach będą siedzieć a my na krawężnikach

~turysta

Z tym podwórkiem to tak samo jak z obwodnicą naszego miasta, SZLEZAK zadecydowal o jej przebiegu a teraz lemingi szczekają jak ta obwodnica przebiega. Paranoicy z pseudo opozycji leczcie się na nogi bo na głowe za późno.

~mieszkaniec

Do anekin, nie ma większego dziada na tym portal jak ty mękoło , twoje piramidalne bednie to może tylko o lemingów trafiają. My mieszkańcy tego podwórka walczyliśmy o remont naszego podwórka 16 lat bo walka się zaczęla za SZLEZAKA ale SZLEZAK jak to SZLEZAK tylko planowac potrafił i te podwórko zostało wyremontowane wedlug planów SZLEZAKA tak że wiesz do kogo teraz możesz miec pretensje. My mieszkańcy tego podwórka jesteśmy dumni że mamy koło bloków piękną otoczke a ty dziadu zazdrościsz nam że u nas jest cudownie.Cienia mamy aż za dużo bo kiedy słońce się przesuwa to zachodzi za inne bloki tak że wsadź sobie swoje brednie do du..py. Do odysy , scieliśmy tylko 5 drzew to dla twojej wiadomości żebyś nie wypocał debilizmów. Manekinie muszę cię jeszcze nauczyc co to jest kuweta bo nie masz zielonego pojęcia o niczym a zabierasz głos. Kuweta to zbiornik z piachem i gdzie ty u nas piasek na podwórku widzisz pajacu. Ty cieciu samochodu nie masz i dla takich jak ty to oczywiście parkingi na mieście są nie potrzebne.

~KB

Gdzie te ławki pod blokiem nr15

~Odysej

Na oko setka drzew poszła pod topór . To ładnych "parę" kubików drewna. Gawiedzi został betonowy piekarnik, ale za to z kolorowej kostki.

manukun

Haha, nowoczesne obozy mieszkaniowe. Wszyscy się śmieją z krainy betonu Mariny Mokotów czy Ruczaju, a tu w Stalowej Woli takie dziadostwo. I to na przedwojennym osiedlu. Jakim dzbanem trzeba być, żeby pisać o relaksie na ławce na takiej pustyni? Artykuł na zamówienie władz? Przecież jak przyjdą upały, temperatura przekroczy 60 stopni. Relaks? Chyba jak skorzystają z "wygodnego parkingu" i pojadą w lasy janowskie. Cudowny interes! Trzymać auto w centrum miasta, żeby jechać na błonia/mosir/parku charzewickiego odpocząć.

Czy ktoś w magistracie ogarnia tę kuwetę? Przecież niszczenie zieleni na taką skalę celem budowy parkingów dla dwudziestolenich gratów z powodu braku możności dotarcia do pracy autobusem/rowerem to cofanie w rozwoju. Gdzie radni? Ano tak, oni mają swoje dacze w okolicznych miejscowościach, więc im zieleń miejska niepotrzebna. Porządek? Czyste powietrze? Kto by się przejmował tymi dziećmi z uczuleniami, astmami i zakażeniami dróg oddechowych. Kto by się przejmował dusznościami i omdleniami emerytów? Przecież w magistracie są klimatyzowane pomieszczenia!

~Mój login

"Zadanie było finansowane z budżetu miasta". Kto jest właścicielem tego podwórza?

~jasio

a premier ma wlasnie MA wyklaD W TV JAK przezyc na prowincji za 888zł i 20 groszy gdzy minimum socjalne wynosi 700 zl a koszty 1700 zl nie wspominaJAC O PIERSZENSTWIE DO APTEKI kina teatru parku i lekarza

Jano53

Przepraszam , ale w moim poprzednim wpisie miało być " kostkowym " No cóż , złośliwość komputerowego słownika ,który sam podmienił wyraz .

Jano53

A zagospodarowanie tego podwórka było jednym z priorytetów pana prezydenta miasta tuż po wygranych wyborach w 2015 roku . Ale jak to się mówi " lepiej późno niż wcale " . Tylko dlaczego każde , remontowane podwórka międzyblokowe , zamieniane jest w betonowo koszykową pustynię ? Naprawdę nie można w maksymalnie możliwym stopniu ocalić trochę zieleni , której coraz mniej w tym aluminiowym mieście ?

~Krzysiek

Wszytsko pięknie wygląda, zazdroszczę

~!!!

W tym mieście naprawdę już nie ma pomysłu na podwórka. Jedyny to wycięcie drzew, wyłożenie czego się tylko da kostką brukową a jak już się uchowa trawnik od razu staje huśtawka lub przyrząd do ćwiczeń.

~Josi

Chwała wielkiej Ukrainie! Niech żyje Bandera!

~Josi

Chwała wielkiej Ukrainie! Niech żyje Bandera!

~Josi

Chwała wielkiej Ukrainie! Niech żyje Bandera!

~Josi

Chwała wielkiej Ukrainie! Niech żyje Bandera!