Kolejne podwórko międzyblokowe zmieniło się nie do poznania

Image

Na finiszu są prace dotyczące remontu największych podwórek przyblokowych w Stalowej Woli. Na modernizację parkingów i chodników mieszkańcy bloków musieli czekać wiele lat.

Chodzi o podwórko między kilkoma blokami, które jest zlokalizowane między ulicą: Popiełuszki 7, Staszica 13, 15, 15a, 15b, 17, Wolności 16. Jest to ogromny teren, którego zagospodarowania mieszkańcy oczekiwali od lat. Żeby można było pogodzić oczekiwania wszystkich mieszkańców tych kilku bloków trzeba było wsłuchać się w ich pragnienia i opisy tego, czego oczekują. Ostatecznie powstał projekt, który powinien zadowolić przynajmniej większość. Zmodernizowany obszar pozwala na wygodne zaparkowanie samochodu, jak i relaks na ławeczce przed blokiem. Wkrótce mają zostać tam także prowadzone prace związane z nowymi nasadzeniami, co ma dopełnić całości remontu.

Zadanie było realizowane w 3 etapach. W pierwszej kolejności były wykonywane prace od ulicy Narutowicza, następnie modernizowano centrum podwórka. Ostatni, trzeci etap, gdzie właśnie kończone są roboty to teren na wysokości zaplecza Sklepu Wzorcowy i wjazdu od Banku PKO. W ramach tego zadania powstało nowe oświetlenie i wiaty śmietnikowe, nie zabrakło także elementów małej architektury.

Warto podkreślić to, że nie została zmieniona wyłącznie nawierzchnia parkingów i chodników, lecz zajęto się też tym, czego nie widać. Przebudowano kanalizację sanitarną, powstała kanalizacja deszczowa. Zostały przebudowane wszystkie sieci gazowe i ciepłownicze.

Modernizacją terenów przyblokowych zajęła się firma z Bojanowa, która wygrała przetarg. Koszty związane z tym zadaniem opiewają na ponad 2,5 mln zł. Zadanie było finansowane z budżetu miasta.Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Josi

Chwała wielkiej Ukrainie! Niech żyje Bandera!

~Josi

Chwała wielkiej Ukrainie! Niech żyje Bandera!

~Darek

Będziecie się na tym betonie smażyli jak prosiaki jak słoneczko podgrzeje ta pustynię do +50

wopin

Fajnie super , ale lato idzie....
gdzie jakiś cień ?? Wątpię żeby ludzie chcieli tam odpoczywać od 11 do 18
A wieczorem to już tylko młodzież ograniczona będzie przesiadywać , wiadomo jak to się będzie kończyć...

~byłem

Debile hejterzy na każdym zdjęciu jest pełno drzew a wy gęgacie że nie ma drzew. Oszołomy jak wam chodniki z kostki brukowej przeszkadzają to wyporowadzcie się na wieś. Choc ostatnio rząd PIS nawet po wioskach chodniki robi bo mieszkańcy wiosek też na bezpieczeństwo sobie zasłużyli. Byłem tam i oglądałem ten fantastyczny remont i mieszkańcy tam mieszkający są dumni że narszcie mają jak mieszkańcy innych dzielnic.

~mieszkaniec

Brawo, teraz tylko czekać aż wszytko się za kilka tygodni zazieleni smiech2

~Flis

Piękny beton, chodniki zrobione na szerokość poltora auta inajleosze jak sie parkuje auto wzdluz chodnika tadaaaa pasazer wysiada prosto na kwiatowe rabatki a zima to byly psie kupy. Podworko jest architektoniczna porazka, niefunkcjonalne, pozbawione drzew.

~Lala

Super...Teraz czas na zasianie trawy ,kwiatów i zasadzenie drzewek i krzewów

~odpad

Po obu stronach każdej ławki kosze powinny stać.

truskawka1

Faktycznie nie do poznania, kolejne podwórko zamieniono w betonową pustynię...

~Pipi

zawsze mnie zastanawia po jaką cholerę wstawiać kosz na śmieci przy samej ławce. człowiek siedzi i pod pachą ma smród i osy (od śmietnika, a nie że spod pachy)... toż to by wystarczyło kilka metrów dalej postawić, a nie zawsze w ławce

~wax

a te murki betonowe to po kiego grzyba?

~holek

niestety kolejna betonowo-spalinowa pustynia, poczekajcie, az przyjdą upały, juz nie będzie gdzie sie przed słonecznym skwarem skryć:((

~turysta

Byłem tam przejeżdżając rowerem i powiem tak to już jest 22 wiek a gdy porównuje jak to miejsce wyglądało w czasach gdy przy korycie siedział SZLEZAK to za SZLEZAKA, STALOWA była ciemnogrodem i grajdołem.

~Arek Krasoń

Dziękuję przede wszystkim fachowcom z Ukrainy. Zrobiliście kawał dobrej roboty. Całym sercem Was Bracia pozdrawiam. Polska & Ukraina BSNT !