Przed świętami grasują na wnuczka. 7 zgłoszeń jednego dnia.

Image

Okres przedświąteczny to wzmożony czas działania nie tylko gospodyń domowych w kuchni. To również okres intensywnej „pracy” oszustów wszelakiej maści.

Tylko w czwartek stalowowolscy policjanci siedmiokrotnie zostali powiadomieni o incydentach mających znamiona czynu zabronionego. Chodzi mianowicie o młodych ludzi dzwoniących do naszych seniorów celem wyłudzenia gotówki. Na szczęście na tych, którzy zgłosili problem policji nie zarobili.

Najczęściej chodzi o wmówienie osobie, do której się dzwoni, że wnuczek jest w tarapatach, spowodował wypadek drogowy i potrzebuje natychmiastowego wsparcia finansowego. Po pieniądze do seniora ma się zgłosić rzekomo przyjaciel wnuczka.

W okresie przedświątecznym nasiliły się w Stalowej Woli takie incydenty. Warto więc porozmawiać z rodzicami, dziadkami i wytłumaczyć im na czym polega oszustwo na wnuczka. W Polsce mają też miejsce oszustwa na policjanta. Do mieszkania przychodzi osoba ubrana w mundur i próbuje wyłudzić gotówkę np. pod pozorem rzekomego śledztwa w sprawie oszustw bankowych.

Policja apeluje, żeby pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy obcym ludziom, by w takiej sytuacji skontaktować się natychmiast z członkami rodziny i rozwiać wątpliwości, a każdy przypadek oszustwa zgłaszać na policję. Najlepiej nie wpuszczać też do domu nikogo obcego. Informacje o wizytach osób sprawdzających stan liczników, badających np. szczelność instalacji gazowej wywieszane są z wyprzedzeniem na klatkach schodowych przez spółdzielnię mieszkaniową czy odpowiednie instytucje. Nie mamy obowiązku wpuszczania do domu kogokolwiek, jeśli tego nie chcemy. Podobnie rzecz się ma z osobami oferującymi zmianę dostawcy prądu, montaż drzwi, piecyków gazowych itp.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Agora

Najskuteczniejsza metoda, to metoda na Boga. KK wyłudza w ten sposób kasę, już od setek lat.

Troska starosty Zarzecznego o rehabilitację dzieci niepełnosprawnych i ich opiekunów :

W dniu 27 marca br. Rada Powiatu na wniosek Zarządu podjęła uchwałę(jak w tytule) dotyczącą dofinansowania w roku bieżącym w turnusach rehabilitacji osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w wysokości tylko 350 tys. złotych. Wnioski zainteresowanych rodziców wpływały do starostwa na przełomie grudnia 2018/stycznia 2019 i płynęło ich łącznie 349 na kwotę 611 457.00 złotych. W międzyczasie pan starosta znalazł kasę na podwyżki diet dla radnych oraz na nagrody dla różnych działaczy z całego powiatu po 3 tys. zł/osobę. Wśród wyróżnionych działaczy z nagrodą finansową znalazł się... członek Zarządu powiatu Alfred Rzegocki(sam dla siebie przyznał honorarium?) plus samochody służbowe dla powiatu. Widać lekceważący stosunek starosty do niepełnosprawnych, który jest odzwierciedleniem ubiegłorocznej sytuacji z okupacją sejmu przez niepełnosprawnych ktorzy nic nie otrzymali od rządu.

~kolo

mamut idz sie leczyc

mamut0

Pis to zło uwierz w to. Sex afera w burdelu z udziałem marszałka sejmu Kuchcińskiego z nieletnią prostytutką, są porno nagrania. Kuchciński BURDELLO BUMU BUM bunga bunga tak się bawi elita PIS SEKTY
Weber Rafał nie nadawał się do pracy w Urzędzie Gminy w Zaleszanach, nie przeszedł rekrutacji na stanowisko urzędnika w gminie, o niczym nie miał pojecia, to w rządzie pisu będzie sie nadawał na wiceministra infrastruktury, nie ma pojęcia o inwestycjach, na testach w gminie zaleszany uzyskał mniej niż 50 % i nie został dopuszczony do rekrutacji ustnej, miał jedną z najgorszych prac pisemnych w czasie postępowania kwalifikacyjnego
To jest kolega diabła Jarosława Kaczyńskiego. Jak podają brytyjskie media Jarosław Kaczyński jest gejem , oszustem, kłamca, który nawet nie uzyskał promocji do 4 klasy liceum miał pare ocen niedostatecznych na koniec 3 klasy liceum a mimo to wujek wiceminister załatwił mu nauke w 4 klasie w innej szkole reasumując całe wykształcenie Jarosław K ma nielegalne i jest nieważne ponieważ nie uzyskał promocji do 4 klasy liceum
A co słychać u drugiego kolegi niedorobionego prawiczka Jarosława K Lucjusza N kiedy nim się zajmie CBA

Pewnie to nie dotyczy:
Sponsoringu i zaplaty z publicznych pieniedzy podatnika za kampanie prezydencka obecnego radnego bylemu radnemu w formie wyrownania dlugow.
Sprzedanie przez starostwo oficyny palacowej w Charzewicach za 600 tys zl radnemu zamiast 1 200 000 i przeznaczenie 400 tys zl na “remont” Lipowej z plastikowymi latarniami?
Za zdewastowanie przez WKZ i radnego zabytkowej oficyny palacowej i zrobienie z niej kiczu palacowego?
Za zdewastowanie zabytkowej bramy przez WKZ i radnego bo malo kiczowata i autokary sie nie mieszcza?
Zlecanych wyzerek na koszt miasta i “sponsorow” w ordynckim kiczu palacowym?
Za wycieczki do Chin i z powrotem..