Ponad 10,2 mln zł na samą dokumentację odcinka drogi ekspresowej

Image

Droga ekspresowa, o której mowa będzie przebiegać od Niska do Opatowa. Inwestycję prowadzi GDDKiA.

Jak poinformowała Joanna Rarus przygotowanie dokumentacji projektowej odcinka drogi ekspresowej S74 z Opatowa do Niska będzie kosztować ponad 10,2 mln zł. Oferta przetargowa oceniona jako najkorzystniejsza złożona została przez firmę Transprojekt Gdańsk.

Przy wyborze kierowano się trzema kryteriami: ceną, doświadczeniem projektanta drogowego i mostowego. Umowa zostanie podpisana na przełomie maja i kwietnia, o ile któryś z pozostałych oferentów nie odwoła się od decyzji.

Transprojekt Gdańsk będzie musiał przygotować dokumentację projektową Studium Techniczno- Ekonomiczno- Środowiskowego dla ok. 71 km drogi ekspresowej S74 na odcinku Opatów– Nisko, a także stosowne dokumenty potrzebne do złożenia wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach i uzyskać taką decyzję. Dokumentacja STEŚ ma być gotowa w ciągu 15 miesięcy od daty podpisania umowy.

Jak informuje GDDKiA przewidywany przebieg tego odcinka drogi ekspresowej S74 zlokalizowany jest na terenie województw: świętokrzyskiego i podkarpackiego. Inwestycja obejmuje budowę pełnego zakresu drogi ekspresowej klasy S, na odcinku w rejonie miejscowości Okalina- Kolonia (w dowiązaniu do rozwiązań projektowych S74 odcinka obwodnicy Opatowa) na terenie województwa świętokrzyskiego i włączenia do projektowanej drogi ekspresowej S19 w Nisku (węzeł „Zapacz” – z węzłem) na terenie województwa podkarpackiego wraz z węzłami, skrzyżowaniami, miejscami obsługi podróżnych, drogami poprzecznymi i drogami dojazdowymi zapewniającymi dostęp do drogi publicznej oraz usunięciem kolizji z infrastrukturą techniczna nie związaną z drogą.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =

W dniu 27 marca br. Rada Powiatu na wniosek Zarządu podjęła uchwałę dotyczącą dofinansowania w roku bieżącym w turnusach rehabilitacji osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w wysokości tylko 350 tys. złotych. Wnioski zainteresowanych rodziców wpływały do starostwa na przełomie grudnia 2018/stycznia 2019 i płynęło ich łącznie 349 na kwotę 611 457.00 złotych. W międzyczasie pan starosta znalazł kasę na podwyżki diet dla radnych oraz na nagrody dla różnych działaczy z całego powiatu po 3 tys. zł/osobę. Wśród wyróżnionych działaczy z nagrodą finansową znalazł się... członek Zarządu powiatu Alfred Rzegocki(sam dla siebie przyznał honorarium?) plus samochody służbowe dla powiatu. Widać lekceważący stosunek starosty do niepełnosprawnych, który jest odzwierciedleniem ubiegłorocznej sytuacji z okupacją sejmu przez niepełnosprawnych ktorzy nic nie otrzymali od rządu

~bembere

@wiem

Niestety MAŁO WIESZ...

Droga S74 będzie biegła z HUTY DERĘGOWSKIEJ, ale nie do RADOMYŚLA NAD SANEM, ale za lotniskiem w Turbi, a wcześniej za Sanem patrząc od Stalowej Woli i między innymi most na wysokości Vivo skomunikuje Stalową Wolę z S74 , a potem S74 ma przecinać potężnym wiaduktem drogę krajową między ZBYDNIOWEM a ZALESZANAMI, gdzie też skrzyżuje się z planowanym nowym odcinkiem kolejowym Zbydniów - Zalesie Gorzyckie, który jest planowany do budowy w ramach szprychy kolejowej Rzeszów - CPK w celu skomunikowania Rzeszowa z Centralnym Portem Komunikacyjnym.

Co do przebiegu od wiaduktu między Zbydniowem a Zaleszanami do granic województwa świętokrzyskiego, to jeszcze nie jest dokładnie ustalone...

~bembere

@wiem

Niestety MAŁO WIESZ...

Droga S74 będzie biegła z HUTY DERĘGOWSKIEJ, ale nie do RADOMYŚLA NAD SANEM, ale za lotniskiem w Turbi, a wcześniej za Sanem patrząc od Stalowej Woli i między innymi most na wysokości Vivo skomunikuje Stalową Wolę z S74 , a potem S74 ma przecinać potężnym wiaduktem drogę krajową między ZBYDNIOWEM a ZALESZANAMI, gdzie też skrzyżuje się z planowanym nowym odcinkiem kolejowym Zbydniów - Zalesie Gorzyckie, który jest planowany do budowy w ramach szprychy kolejowej Rzeszów - CPK w celu skomunikowania Rzeszowa z Centralnym Portem Komunikacyjnym.

Co do przebiegu od wiaduktu między Zbydniowem a Zaleszanami, to jeszcze nie jest ustalone...

~bember

@wiem

Niestety MAŁO WIESZ...

Droga S74 będzie biegła z HUTY DERĘGOWSKIEJ, ale nie do RADOMYŚLA NAD SANEM, ale za lotniskiem w Turbi, a potem ma przecinać potężnym wiaduktem drogę krajową między ZBYDNIOWEM a ZALESZANAMI.

~wiem

Ta droga S74 będzie biegła z HUTY DERĘGOWSKIEJ do RADOMYŚLA NAD SANEM i dalej mostem przez WISŁE do województwa ŚWIĘTOKRZYSKIEGO.

~JanK

Czy ktoś mądry z wielu tu dyskutujących wie jak ma ta droga S 74 /bo o nią tu chodzi/ ma przebiegać na naszym terenie?

manukun

@mieszkaniec
Zapomniałeś dorzucić, że piszę z IP z Radomia i mieszkam w Tarnobrzegu.

Skończyłeś uczelnię wyższą, a nie umiesz posługiwać się materiałem źródłowym dla poparcia swojej tezy?

Cały czas piszę o moście na Sanie obok Vivo, bo tylko ten ma szansę na sfinansowanie z budżetu województwa jako przedłużenie drogi wojewódzkiej. Kluczowe w jego powstaniu jest przerzucenie infrastruktury technicznej na drugi brzeg Sanu - wodociągów, kanalizacji czy sieci ciepłowniczej. Droga obok działek tego nie załatwi.

JVM

@manukun
@bezsens
A na obecne władze też złożysz donos do prokuratury za niewywiązanie się z obietnic wyborczych i zadłużenie miasta bez wykonania inwestycji dających dodatkowe dochody na utrzymanie nowej infrastruktury?

Czy po prostu bełkoczesz, że most niepotrzebny, bo interes partyjnych towarzyszy jest ważniejszy niż interes mieszkańców? Stosujesz retorykę marszałka województwa, który stwierdził, że most w Stalowej niczego nie łączy. No jak ma łączyć? Zanim powstaną osiedla, potrzeba infrastruktury wodociągowej, kanalizacyjnej, elektrycznej, gazowej lub CO. Most jest niezbędny, żeby połączyć nieużytki w Jastkowicach z centrum miasta.


Sygn. Ds. 190. 2018
Wniosek

/.../dotyczacy zrezygnowania z dotacji 150 mln zl. na budowe mostu w Stalowej Woli – dzialania na szkode miasta Stalowa Wola /.../


Manukun w 2018 roku zlozylem powyzszy wniosek (fragment) do Prokuratury w Mielcu w ramach postepowania o w/w sygnaturze. Chyba nie musze Ci pisac jaki byl wynik postepowania.

Problem jest tym, ze jak partia rzadzi to rzadza z nia w ten sam sposob wszystkie instytucje na zasadzie konwergencji.

~mieszkanieST

Do manekin, z tym cmentarzem to nie żąrtuj bo żyjemy w przededniu ARMAGEDONU i nie wiadomo czym to się skończy. Za 6 do 8 lat może już byc po wszystkim i wtedy już nic nie będzie potrzebne tym bardziej że nasze miasto może byc pierwsze zaatakowane ze względu na produkcje w hucie. Ale też może się okazac że cała POLSKA może byc ARKĄ w tym czasie zniszczenia ale to nie na twoją głowe bo ty za mało wiesz. Ja skończyłem najlepszy uniwersytet w STANACH mieście BOSTONIE a ty mnie obrażasz i wyzywasz od ciemniaków. Ale i tak ja ci wybaczam bo JEZUS też swoim złoczyńcom wybaczał.

~bember

@mieszkaniec

Mylisz się co do tego mostu. Przekonasz się, że niedługo wiadomość o budowie mostu na wysokości VIVO będzie potwierdzona.

~Mieszkaniec

Manekin sam nie wie co pisze, byle tylko hejtować. W mieście od dawna nie mieszka za to "specjalista" we wszystkich dziedzinach

~bembe

@mieszkaniec

Mylisz się co do tego mostu. Przekonasz się, że niedługo wiadomość o budowie mostu na wysokości VIVO będzie potwierdzona.

W dniu 27 marca br. Rada Powiatu na wniosek Zarządu podjęła uchwałę(jak w tytule) dotyczącą dofinansowania w roku bieżącym w turnusach rehabilitacji osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w wysokości tylko 350 tys. złotych. Wnioski zainteresowanych rodziców wpływały do starostwa na przełomie grudnia 2018/stycznia 2019 i płynęło ich łącznie 349 na kwotę 611 457.00 złotych. W międzyczasie pan starosta znalazł kasę na podwyżki diet dla radnych oraz na nagrody dla różnych działaczy z całego powiatu po 3 tys. zł/osobę. Wśród wyróżnionych działaczy z nagrodą finansową znalazł się... członek Zarządu powiatu Alfred Rzegocki(sam dla siebie przyznał honorarium?) plus samochody służbowe dla powiatu. Widać lekceważący stosunek starosty do niepełnosprawnych, który jest odzwierciedleniem ubiegłorocznej sytuacji z okupacją sejmu przez niepełnosprawnych ktorzy nic nie otrzymali od rząd

~mieszkaniec

Do manekin, nie bardzo cię rozumie bo piszesz o jkimś moście budowanym przez miasto czy masz na myśli ten tunel pod ulicą biegnąca do PYSZNICY? Bo to przecież nie miasto obwodnice buduje a GDKiA a droga do CHŁOPSKIEJ WOLI będzie budowana bez żadnego mostu po prostu po przejechaniu mostu na PYSZNICE zaraz za dzialkami z lewej strony tej drogi powstanie szeroka droga w kierunku CH.W. Nasze miasto ma jeszcze wielką rezerwe rozwojową jesi chodzi o terny do rozbudowy w kierunku PILCHOWA kilkanascie kilometrów.

manukun

@mieszkaniec
Ujadasz tak bardzo, że sam sobie zaprzeczasz. Most obok Vivo budowany z funduszy województwa jest drogi i niepotrzebny, ale most obok działek budowany przez miasto według twojej koncepcji już jest tani. Oj Edziu. W mieście już brakuje terenów pod budownictwo, a ty bredzisz o 50 lat wlrzód. Do tego czasu Stalowa Wola tak się wyludni, że nic nie będzie potrzebne oprócz cmentarza...

W dniu 27 marca br. Rada Powiatu na wniosek Zarządu podjęła uchwałę(jak w tytule) dotyczącą dofinansowania w roku bieżącym w turnusach rehabilitacji osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w wysokości tylko 350 tys. złotych. Wnioski zainteresowanych rodziców wpływały do starostwa na przełomie grudnia 2018/stycznia 2019 i płynęło ich łącznie 349 na kwotę 611 457.00 złotych. W międzyczasie pan starosta znalazł kasę na podwyżki diet dla radnych oraz na nagrody dla różnych działaczy z całego powiatu po 3 tys. zł/osobę. Wśród wyróżnionych działaczy z nagrodą finansową znalazł się... członek Zarządu powiatu Alfred Rzegocki(sam dla siebie przyznał honorarium?) plus samochody służbowe dla powiatu. Widać lekceważący stosunek starosty do niepełnosprawnych, który jest odzwierciedleniem ubiegłorocznej sytuacji z okupacją sejmu przez niepełnosprawnych ktorzy nic nie otrzymali od rząd

~bemberebemgbe

@mieszkaniec

Mylisz się. Przekonasz się, że niedługo wiadomość o budowie mostu na wysokości VIVO będzie potwierdzona. umiech

~mieszkaniec

Do manekin, jeśli ty głos rozsądku nazywasz hejtem to ja ci gratuluje inteligencji. Jeśli za 50 lat w naszym miescie będzie ciasno wyprowadzimy sie na drugą strone SANU budując szeroką aleje w kierunku CHŁOPSKIEJ WOLI a nie JATKOWIC tuż za działkami za SANEM i będziemy mieli bardzo tani dojazd do tych terenów. Tak że tłumacze ci po raz ostani żaden most koło VIVO nie jest nikomu do niczego potrzebny.

manukun

@bezsens
A na obecne władze też złożysz donos do prokuratury za niewywiązanie się z obietnic wyborczych i zadłużenie miasta bez wykonania inwestycji dających dodatkowe dochody na utrzymanie nowej infrastruktury?

Czy po prostu bełkoczesz, że most niepotrzebny, bo interes partyjnych towarzyszy jest ważniejszy niż interes mieszkańców? Stosujesz retorykę marszałka województwa, który stwierdził, że most w Stalowej niczego nie łączy. No jak ma łączyć? Zanim powstaną osiedla, potrzeba infrastruktury wodociągowej, kanalizacyjnej, elektrycznej, gazowej lub CO. Most jest niezbędny, żeby połączyć nieużytki w Jastkowicach z centrum miasta.

Ale tobie nie jest potrzebny, więc hejtujesz.

Troska starosty Zarzecznego o rehabilitację dzieci niepełnosprawnych i ich opiekunów :

W dniu 27 marca br. Rada Powiatu na wniosek Zarządu podjęła uchwałę(jak w tytule) dotyczącą dofinansowania w roku bieżącym w turnusach rehabilitacji osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w wysokości tylko 350 tys. złotych. Wnioski zainteresowanych rodziców wpływały do starostwa na przełomie grudnia 2018/stycznia 2019 i płynęło ich łącznie 349 na kwotę 611 457.00 złotych. W międzyczasie pan starosta znalazł kasę na podwyżki diet dla radnych oraz na nagrody dla różnych działaczy z całego powiatu po 3 tys. zł/osobę. Wśród wyróżnionych działaczy z nagrodą finansową znalazł się... członek Zarządu powiatu Alfred Rzegocki(sam dla siebie przyznał honorarium?) plus samochody służbowe dla powiatu. Widać lekceważący stosunek starosty do niepełnosprawnych, który jest odzwierciedleniem ubiegłorocznej sytuacji z okupacją sejmu przez niepełnosprawnych ktorzy nic nie otrzymali od rządu.

~bemberebemgge

@bezsens

Mylisz się. Przekonasz się, że niedługo wiadomość o budowie mostu na wysokości VIVO będzie potwierdzona. umiech)))))))))))

~mądry

Nie ma wżniejszej inwestycji w naszym mieście jak skomunikowac ten wiadukt koło szkoly ekonomicznej z mostem w BRADWICY bo podatnicy utopli miliony w budowe tego wiaduktu do nikąd.

~bezsens

Kiedy skoczą się te bajki na emat budowy nowego mostu na SANIE w STALOWEJ gdyby koś odwarzył się budowac w sumie nie dużym mieście 3 mosty to ja bym go podał na prokurature. Owszem budue się nieraz i kilka mostów koło siebie ale w wielkich miastach , widziałem takie mosty ostatnio jak byłem w PARYŻU na rzece SEKWANIE ale budowa 3 mostów w STALOWEJ to dla kogoś kryminał by sę należał. Myśle że już raz na zawsze zrozumieli wszyscy że żadnego 3 mostu w naszym mieście nie będzie.

~bemberebemge

@manukun

Budowa mostu na wysokości VIVO nie została porzucona...spokojnie, spokojnie...a raczej budowa tego mostu niedługo okaże się pewna...

manukun

@losbambukos
Do Brandwicy. Trzeba było czytać dokładnie, jak temat był na świeczniku. Nie dość, że Stalowa dostaje lepszy dostęp do setek hektarów nieużytków po drugiej stronie Sanu na koszt województwa, to jeszcze rozwiązuje się problem zakorkowania ul. Brandwickiej.

~bemberebemgb

Od dawna wiadomo, że S74 połączy się z S19 w Hucie Deręgowskiej w węźle Zapacz. Będzie jako 2x2 z rezerwą pod 2x3. Dlatego, Stalowiacy, już nie rozpaczajcie, że obwodnica Niska i Stalowej Woli od Vivo do Niska będzie miała po 1 pasie w każdą stronę, bo S74 będzie jako 2x2 z rezerwą pod 2x3.

A do tego budowa mostu na wysokości VIVO nie została porzucona...spokojnie, spokojnie...a raczej budowa tego mostu niedługo okaże się pewna....umiech)))

~Obywatel

Zgrzało was urzędasy? Budujecie drogi bez przemyśleń! Przez cztery lata nie robicie nic, a teraz przed wyborami będą drogi po obu stronach Sanu. To może jeszcze drogę wodną i pas startowy. Ile można wypowiedzieć glupot. Myślicie, że wszyscy to ciemniaki i przyjedzie jeden czy drugi urzędas i oświeci lud. Stuknijcie się w głowę tylko mocno i przestańcie nas obrażać swoimi tempymi przekazami wyborczymi. Później taki jeden opowiada, że pracuje dla idei, tylko zapomina dodać że podatnik mu płaci prawie 20 000 miesięcznie plus limuzyna z kierowcą i inne apanaże. Jaki trzeba mieć tupet posunięty do granic galaktyki, aby takie dyrdymały opowiadać. Możecie swoim dzieciakom takie bajki i bzdury opowiadać, chociaż szkoda dzieci. Żygam wami i waszymi ideami.

~LosBambukos

Ty.... manakun czy jak ci tam.... Ten most to dokąd??? Już taki cudak był Szlęzak czy jakoś tak. Może od str. Stalowej tak ale od str. za Sanem to dalej gdzie????... Szlęzak został zwyczajnie pogoniony gdy te swoje wizję chciał rozprzestrzenić po drugiej str. Sanu.... Kotlety odgrzewasz!!!! koleszko pomysły rodem z krainy mchu i paproci.... Dobrze że jest takie miejsce... Właśnie tu w komentarzach że możesz cokolwiek sypnąć głupotami. Bo w realu..... mi ma nic...

manukun

@Aaa
"Obwodnicę" budują, bo bez niej przerżną wybory. Jakby z niej zrezygnowali na rzecz budowy mostu na Sanie obok Vivo i przyspieszeniu budowy S74, koszty byłyby podobne. Jednocześnie udałoby się zachować błonia od spalin, pyłu i hałasu z drogi dla tranzytu. No ale to chciał zrobić Szlęzak, a przecież Nadbereżny nie może mu przyznać racji...

~Aaa

Obwodnica jest budowana w takim kształcie ponieważ budujemy ja wiele lat a kolejne zmiany wydluzylyby budowę a obwodnica jest potrzebna w trybie pilnym bo rządzi PiS a w razie przegranych wyborów PO może zlikwidować obwodnicę bo mają Podkarpacie w d..