Targi Pracy w Stalowej Woli

Image

W Bibliotece Międzyuczelnianej w Stalowej Woli odbyły się Targi Pracy. Swoją ofertę przedstawiło około 60 firm i instytucji.

12 kwietnia 2019 roku odbyły się Targi Pracy. Osoby poszukujące zatrudnienia mogły zapoznać się z krajowymi i zagranicznymi ofertami, obejrzeć prezentacje pracodawców, skorzystać z porad doradców zawodowych i porad ekspertów z Państwowej Inspekcji Pracy w Tarnobrzegu, Urzędu Skarbowego w Stalowej Woli, a także Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Inspektorat w Stalowej Woli.

- Cieszę się, że jak co roku spotykamy się w murach tej biblioteki. Co prawda sytuacja z roku na rok się zmienia, coraz to więcej miejsc pracy powstaje w Stalowej Woli, jest coraz łatwiej znaleźć pracę. Bezrobocie w naszym powiecie jest nieduże, ale nadal ono istnieje, więc na pewno dzisiaj państwo będziecie mogli skorzystać z ofert, które zostały przygotowane. Być może ktoś z was wyjdzie z tego budynku zadowolony, bo uzyska nową szansę na zatrudnienie- mówił podczas otwarcia targów Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Podobnie jak w minionych latach Targi Pracy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem osób w różnym wieku. Nie zabrakło mieszkańców zarówno powiatu stalowowolskiego, jak i poszukujących ciekawych ofert przyjezdnych z sąsiednich gmin. Targi pracy stwarzały doskonałą okazję do tego aby dowiedzieć się jakie warunki należy spełnić by aplikować na konkretne stanowisko. Dzięki możliwości rozmowy z przedstawicielami firm można było zorientować się co do rynku pracy, warunków stawianych przez oferentów, a także pozostawić swoje CV i aplikować na konkretne stanowisko.

- Stalowowolska firma Tryumf specjalizuje się w produkcji trofeów sportowych oraz biznesowych. Przez blisko 30 lat staliśmy się liderem w tej branży, zarówno w Polsce, jak i w Europie. W związku z dynamicznym rozwojem naszej firmy, cały czas zwiększamy zatrudnienie, począwszy od działów logistycznych, przez specjalistyczne. W tym roku zatrudniliśmy już 30 osób, a w połowie roku będziemy poszukiwać nowych pracowników w związku z inwestycją, którą będziemy otwierać-mówi Jacek Marchewka z firmy Tryumf.

Również i nasz Portal wpisał się już na stałe w krajobraz Targów Pracy. Nasze stanowisko było chętnie odwiedzane przez czytelników StalowegoMiasta.

- Jako StaloweMiasto bierzemy udział już nie po raz pierwszy w Targach Pracy. Jest to duże wydarzenie w skali Stalowej Woli. Cieszymy się, że jako prężnię rozwijający się portal mamy okazję sami zaprezentować własną ofertę, jak również zachęcić młode, zdolne osoby do pracy u nas- mówi Paulina Kulpa z Portalu StaloweMiasto.pl.

Duże zainteresowanie wzbudziły zawody mundurowe. Można było m.in. dowiedzieć się jakie warunki spełniać by ubiegać się o pracę w Wojskowej Komendzie Uzupełnień, Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, czy w Policji.

- Aby zostać policjantem trzeba mieć nieposzlakowaną opinię, polskie obywatelstwo, co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe, nie być skazanym prawomocnym wyrokiem sądowym za przestępstwo lub za przestępstwo skarbowe, korzystać w pełni praw publicznych, posiadać zdolność fizyczną i psychiczną- mówi starszy sierżant Katarzyna Wieczorek.

Organizatorem Targów Pracy był Powiatowy Urząd Pracy w Stalowej Woli.

Materiał videoKomentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =

W dniu 27 marca br. Rada Powiatu na wniosek Zarządu podjęła uchwałę dotyczącą dofinansowania w roku bieżącym w turnusach rehabilitacji osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w wysokości tylko 350 tys. złotych. Wnioski zainteresowanych rodziców wpływały do starostwa na przełomie grudnia 2018/stycznia 2019 i płynęło ich łącznie 349 na kwotę 611 457.00 złotych. W międzyczasie pan starosta znalazł kasę na podwyżki diet dla radnych oraz na nagrody dla różnych działaczy z całego powiatu po 3 tys. zł/osobę. Wśród wyróżnionych działaczy z nagrodą finansową znalazł się... członek Zarządu powiatu Alfred Rzegocki(sam dla siebie przyznał honorarium?) plus samochody służbowe dla powiatu. Widać lekceważący stosunek starosty do niepełnosprawnych, który jest odzwierciedleniem ubiegłorocznej sytuacji z okupacją sejmu przez niepełnosprawnych ktorzy nic nie otrzymali od rządu

~lab

Czyżby starosta i wicestarosta oraz były radny szukali pracy?
Było coś odpowiedniego (dobra pensja i nowy samochód służbowy) dla Nich?

~Terenie pl.

Ciekawa jestem ile osób znalazło pracę na tych targach byłam i słyszałam odpowiedzi przedstawicieli firm cytuję ( na chwilę obecną nie mamy żadnych ofert ) i to usłyszałam na większości stanowisk, więc pytam po co tam przybyliscie skoro nie macie nic do zaoferowania udawać że coś robicie Śmiech naprawdę. To tyle w temacie

~mieszkaniec

Panie Starosto - kto przygotował tym razem jadło? Za darmoszkę. Może nauczyciele?

meter

Mam nadzieję, że nie mam nadziei.

~sroka

do ~straub
Czyli "przykleił" się. Jest tylko w samych społecznych radach (Rada Muzeum Regionalnego, Rada Ambulatorium), bo nigdzie indziej Go nie chcą. Taki to los byłego radnego... Jak widać dawni koledzy nie są dla Niego zbyt łaskawi.

W dniu 27 marca br. Rada Powiatu na wniosek Zarządu podjęła uchwałę(jak w tytule) dotyczącą dofinansowania w roku bieżącym w turnusach rehabilitacji osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w wysokości tylko 350 tys. złotych. Wnioski zainteresowanych rodziców wpływały do starostwa na przełomie grudnia 2018/stycznia 2019 i płynęło ich łącznie 349 na kwotę 611 457.00 złotych. W międzyczasie pan starosta znalazł kasę na podwyżki diet dla radnych oraz na nagrody dla różnych działaczy z całego powiatu po 3 tys. zł/osobę. Wśród wyróżnionych działaczy z nagrodą finansową znalazł się... członek Zarządu powiatu Alfred Rzegocki(sam dla siebie przyznał honorarium?) plus samochody służbowe dla powiatu. Widać lekceważący stosunek starosty do niepełnosprawnych, który jest odzwierciedleniem ubiegłorocznej sytuacji z okupacją sejmu przez niepełnosprawnych ktorzy nic nie otrzymali od rząd

~byłemtam

Do walic pis, hejterze to dlaczego POLACY wracajcy do pracy na zachodzie EUROPY biorą ze sobą do tych krajów tony żywności z POLSKI skoro tam wszystko jest tańsze. Taką głupote tylko leming mógł wypocic.

~walić_pis

@kabi i jeszcze ci napiszę ile kosztuje w angielskim sklepie to dobre polskie
PEK duży w Anglii 1£ czyli 4.96zł sprawdź ile u nas kosztuje
Flaczki hetmańskie Pudliszki 1.49£ czyli 7.45zł a u nas 8-10zł.
Poza tym są w UK polskie sklepy i wiele artykułów polskich taniej niż w polsce .Jakim cudem?Oprócz alko i fajek.To wszystko dzięki rozdawnictwu PiSu.

~walić_pis

@kani tak porównuje debilu np.banany,pomarańcze,cytryny,iz ciepłych krajów i borówki amerykańskie w Uk wyprodukowane w PL I Kapusta made in Poland i nie pir..ol o zdrowym polskim żarciu naszpikowanym różnymi gównami.Mamy owoce droższe niż w Uk byłem dziś i sprawdziłem.

W dniu 27 marca br. Rada Powiatu na wniosek Zarządu podjęła uchwałę(jak w tytule) dotyczącą dofinansowania w roku bieżącym w turnusach rehabilitacji osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w wysokości tylko 350 tys. złotych. Wnioski zainteresowanych rodziców wpływały do starostwa na przełomie grudnia 2018/stycznia 2019 i płynęło ich łącznie 349 na kwotę 611 457.00 złotych. W międzyczasie pan starosta znalazł kasę na podwyżki diet dla radnych oraz na nagrody dla różnych działaczy z całego powiatu po 3 tys. zł/osobę. Wśród wyróżnionych działaczy z nagrodą finansową znalazł się... członek Zarządu powiatu Alfred Rzegocki(sam dla siebie przyznał honorarium?) plus samochody służbowe dla powiatu. Widać lekceważący stosunek starosty do niepełnosprawnych, który jest odzwierciedleniem ubiegłorocznej sytuacji z okupacją sejmu przez niepełnosprawnych ktorzy nic nie otrzymali od rząd

kabi

walić_pis, ty miernoto porównujesz nasze jedzenia i warzywa ze sztucznym gównem co leży przez pół roku w sklepie na półce i pies nawet tego nie powącha. Tego świństwa nikt nie chce w Polsce jeść.

meter

Witam Państwa bardzo serdecznie. Czy znajdzie się w Stalowej Woli jakaś robota z moim wykształceniem? Mam prawie 35 lat, byłem za granicą, zahaczyłem o studia na zachodzie i zdobyłem również kilka zasług na tle sportowym. Mogę pracować zdalnie jak również z klientem/klientką. Chcę dorobić do renty, a w przyszłości zarobić na samochodzik osobowy. Prawo jazdy wyrobiłem we Wrocławiu. Mogę pracować z osobami niepełnosprawnymi w różnym wieku, jak również z osobami zdrowymi. Osoby zainteresowane moją kandydaturą proszę o wiadomość na adres e-mail: marcin.gozdalski_(at)_gmail.com. Jestem gotowy także na rozmowę telefoniczną, jak również partnerską na spotkaniu w wyznaczonym miejscu. Pozdrawiam i polecam się oczywiście.

~straub

Do pipi i sroka, jak to co robi tam pan Męciński, jest tam jako przedstawiciel Powiatowej Rady Rynku Pracy. Jest zamieszczona na stronie PUP informacja kto jest w tej radzie.

Troska starosty Zarzecznego o rehabilitację dzieci niepełnosprawnych i ich opiekunów :

W dniu 27 marca br. Rada Powiatu na wniosek Zarządu podjęła uchwałę(jak w tytule) dotyczącą dofinansowania w roku bieżącym w turnusach rehabilitacji osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w wysokości tylko 350 tys. złotych. Wnioski zainteresowanych rodziców wpływały do starostwa na przełomie grudnia 2018/stycznia 2019 i płynęło ich łącznie 349 na kwotę 611 457.00 złotych. W międzyczasie pan starosta znalazł kasę na podwyżki diet dla radnych oraz na nagrody dla różnych działaczy z całego powiatu po 3 tys. zł/osobę. Wśród wyróżnionych działaczy z nagrodą finansową znalazł się... członek Zarządu powiatu Alfred Rzegocki(sam dla siebie przyznał honorarium?) plus samochody służbowe dla powiatu. Widać lekceważący stosunek starosty do niepełnosprawnych, który jest odzwierciedleniem ubiegłorocznej sytuacji z okupacją sejmu przez niepełnosprawnych ktorzy nic nie otrzymali od rządu.

mamut0

Troska starosty Zarzecznego o rehabilitację dzieci niepełnosprawnych i ich opiekunów :

W dniu 27 marca br. Rada Powiatu na wniosek Zarządu podjęła uchwałę(jak w tytule) dotyczącą dofinansowania w roku bieżącym w turnusach rehabilitacji osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w wysokości tylko 350 tys. złotych. Wnioski zainteresowanych rodziców wpływały do starostwa na przełomie grudnia 2018/stycznia 2019 i płynęło ich łącznie 349 na kwotę 611 457.00 złotych. W międzyczasie pan starosta znalazł kasę na podwyżki diet dla radnych oraz na nagrody dla różnych działaczy z całego powiatu po 3 tys. zł/osobę. Wśród wyróżnionych działaczy z nagrodą finansową znalazł się... członek Zarządu powiatu Alfred Rzegocki(sam dla siebie przyznał honorarium?) plus samochody służbowe dla powiatu. Widać lekceważący stosunek starosty do niepełnosprawnych, który jest odzwierciedleniem ubiegłorocznej sytuacji z okupacją sejmu przez niepełnosprawnych ktorzy nic nie otrzymali od rządu..

mamut0

Troska starosty Zarzecznego o rehabilitację dzieci niepełnosprawnych i ich opiekunów :

W dniu 27 marca br. Rada Powiatu na wniosek Zarządu podjęła uchwałę(jak w tytule) dotyczącą dofinansowania w roku bieżącym w turnusach rehabilitacji osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w wysokości tylko 350 tys. złotych. Wnioski zainteresowanych rodziców wpływały do starostwa na przełomie grudnia 2018/stycznia 2019 i płynęło ich łącznie 349 na kwotę 611 457.00 złotych. W międzyczasie pan starosta znalazł kasę na podwyżki diet dla radnych oraz na nagrody dla różnych działaczy z całego powiatu po 3 tys. zł/osobę. Wśród wyróżnionych działaczy z nagrodą finansową znalazł się... członek Zarządu powiatu Alfred Rzegocki(sam dla siebie przyznał honorarium?) plus samochody służbowe dla powiatu. Widać lekceważący stosunek starosty do niepełnosprawnych, który jest odzwierciedleniem ubiegłorocznej sytuacji z okupacją sejmu przez niepełnosprawnych ktorzy nic nie otrzymali od rządu.

~xxx

Dzieciom 500+ się należy jak chłopu ziemia. Dzieci się świat nie proszą .A jak są to im dajcie szanse bytu

~sroka

do ~Pipi
Jak to co robi Męciński - nie może się pogodzić, że przegrał wybory na radnego i się "przykleja" wszędzie, gdzie tylko się da, bo nie wie, kiedy należy zejść ze sceny, będąc już dawno pokonanym...

~walić_pis

Co ten kaczyński pie...li na konwencji w Lublinie,że na zachodzie są ceny droższe niż w Polsce.Wróciłem z UKi porównałem ceny;owoce w większości są droższe niż w Anglii,droższą mamy kawę,herbatę,chemię.kosmetyki i większość artykułów.Paliwo trochę tańsze jest u nas i jedynie alkohol o papierosy są u nas zdecydowanie tańsze i o to chyba chodziło kłamczyńskiemu żeby ludzie mieli tanie chlanie i jaranie

~fan Torusa

Lolek, bez problemu można się zatrudnić jako nauczyciel w "Torusie". 20 zł brutto za godzinę lekcyjną, umowa zlecenie rozliczane według faktycznie przepracowanych godzin - czyli ferie, święta wypadają. Zalecam obejrzenie wcześniej miejsca, gdzie będzie się uczyć, bo jak czegoś potrzebnego nie zauważycie - to znaczy że nauczyciel ma to sobie przynieść sam, pożyczyć - zresztą to i tak nikogo nie obchodzi. Oczywiście z tym wyposażeniem i materiałami to dziadostwo aż żal patrzyć.

~Mam_but0

Czyż nie macie takiego wrażenia, że kretyński mamut0 się zawiesił ze swoimi wypowiedziami?

~Bolek

Od razu panie z HR (lub panowie) kadrowe od zasobów ludzkich wzięli mnie w obroty bo przedstawiłem Swoje CV, także uwijałem się jak w ukropie ! Jedni od razu zaproponowali rozmowę kwalifikacyjną, inni kazali potwierdzić zainteresowanie danym stanowiskiem by doszło do rozmowy, jeszcze inni wykazali zainteresowanie, ale byli też tacy że nie wykazywali chęci udzielenia informacji - po prostu tak jest. Pracodawcy mają w kim wybierać i są spokojni to jeszcze nie czas pracownika, może w Wielkopolsce jest inaczej Podkarpacie jeszcze czeka na rozwój i inwestycje ! Targi potrzebne może znajdę swoją pracę, ale nowi pracodawcy jeszcze bardziej, nie ma nic z budżetówki poza służbami mundurowymi to bardzo dziwne jak tam dostaje się pracę.

manukun

Oho, zaczyna się propaganda sukcesu władzy. Zapytam przy okazji, ilu nowych inwestorów pojawiło się na targach pracy?

Skoro jest tak dobrze w Stalowej Woli, dlaczego mieszkańców ubywa?
O ile wzrosło przeciętne wynagrodzenie?
O ile wzrosło zatrudnienie w mieście?

~Lolek

Ile było ofert pracy w szkole ?

~alek

pic na wode byłem bo mnie skierowało bezrobocie obowiązkowo pod rygorem utraty i wiekszość tych osób podobnie jak ja robota jest tylko dla swoich a reszta tak jak dziś robi sztuczny tłum żeby tylko podbić pieczątke przy stoisku pup

~Pipi

Co tam robi Męciński? Szuka pracy czy daje pracę? Aha lansik....

kruger

@rstsr
Nie siej propagandy.
Sprawdź notowania ropy naftowej z czasów PO i porównaj jak się ona ma teraz za rządów PiS. Od razu Ci napiszę że my nie kupujemy ropy WTI w dużych ilościach a głównie importujemy URAL, który stanowi ok 75% zapotrzebowania na ropę. Pozostały import to BRENT a na końcu jest WTI. Te dwa rodzaje ropy są o ok 10$ droższe za baryłkę od ropy z teksasu.

~koryto

Polska

~rstsr

wam zeby dac 2000zl na dziecko to i tak bedzie zle
a co zapomnial polak jak placil 6 zyla za lita i pracy nie bylo co za kogo to bylo