Nastrajamy się do świąt Wielkiej Nocy

Image

Tydzień przed świętami wielkanocnymi w mieście aż kolorowo od palm i ozdób świątecznych kupowanych w sklepach, na targu i jarmarkach.

13 kwietnia 2019 roku, w sobotę, przed Miejskim Domem Kultury, na Placu Piłsudskiego, zorganizowano Jarmark Wielkanocny. Była to okazja, by poczuć świąteczną atmosferę, obejrzeć i kupić oryginalne rękodzieło. Swój udział zgłosiło 32 wystawców. Na barwnych stoiskach można było znaleźć produkty regionalne, pisanki, baranki, palmy, ozdoby świąteczne i wiele innych wyrobów artystycznych.

Stalowowolanon spodobały się również warsztaty robienia palm wielkanocnych. Ci, którzy cenią sobie własnoręcznie robione ozdoby mieli okazję podpatrzeć różne sztuczki i techniki wykonania palemek.

Punktem kulminacyjnym Jarmarku Wielkanocnego było przedstawienie w wykonaniu Zespołu Jamniczanki. Podczas widowiska obrzędowego „Jarmark Wielkanocy” widzowie zapoznawali się ze zwyczajami wielkanocnymi.

Materiał video

Przewiń do komentarzy














































































Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
JVM

...... slowa sw. Pawla z I listu do Koryntian (13.1-8) o milosci i jej znaczeniu w zyciu czlowieka:

Gdybym mowil jezykami ludzi i aniolow, a milosci bym nie mial, "stalbym sie jak miedz brzeczaca albo cymbal brzmiacy"

Wyrazenia "miedz brzeczaca i cymbal brzmiacy", ktorymi posluzyl sie sw. Pawel, staly sie potem metafora biblijna czegos, co jest jalowe, puste, bezsensowne.

Jakie by bylo chrzescijanstwo i religia katolicka na terenach Slowianskich gdyby nie te piekne obrzedy Poganskie dotyczace plodnosci jak chocby te :

Swiecenia jajek - symbol plodnosci budzeniem sie przyrody i powstawania nowego zycia.

Byly by parafrazujac slowa sw. Pawla - "jalowe, puste, bezsensowne" !!!

~szwagier

Te rady to sobie zastosuj dla siebie.... A co do Religii to wiesz wyznaję prawdę a ta prawda mówi jednoznacznie CHRYSTUS TAK!!!! RELIGIA NIE!!!!.....
to trochę trudno poukładać szczególnie tym co klapy na oczach mają i w kler wiecznie wpatrzeni non stop ujadają.... Prosiłem o głos największych mędrców na tych komentarzach.... Czy tak trudno o podpisanie się czy to brak odwagi i argumentów.... Gimbaza w natarciu.... Ale dawać tu tych co cokolwiek wiedzą a nie gówniarstwo pospolite.....

~he hee

szwagier zmartwychwstałęś?????? raczej obudziłes sie po pszepiciu albo po mocnym skrecie marychy. Radze łeb pod kubeł zimnej wody.

~buhahaaa

szwagier jakis ty pusty baniak kto cie wychował . Chodziłeś ty na lekje religi za dziecka chociarz? Nie pytam bo chyba do koscioła masz za daleko i nie chodzisz bo bys wiedział o co tu chodzi.Biedak.

~siwy

wszystko fajnie tylko czemu bylo tak mało ludzi? na krzyż 15 osób na przedstawieniu

~Frank

Masz rację szwagier ja też tego nie czaję

~szwagier

Ja chciałbym zapytać : Co wspólnego ma ZMARTWYCHWSTANIE MOJE na wzór Zmartwychwstania Boga Jezusa Chrystusa z..... : święceniem jaj i kiełbasy do tego jeszcze jakieś niewiadomo po co zając się wplątał i całą resztą głupot z pod znaku jedzta i pijta i radujta się bo są w kalendarzu dni wolne bo ktoś kiedyś takie cóś wprowadził w życie święta..... O odpowiedź proszę najznamienitszych mędrców komentatorów....

~edziu

@stalowiak
Ja też w pierwszej chwili przeczytałem Nasrajamy się do świąt Wielkiej Nocy
Ale ja jestem po 5 piwach.

~Stalowiak

Nasrajmy na święta Wielkiej Nocy ??????!!!???