Na Dmowskiego powstaną nowe parkingi

Image

Kolejne tereny przyblokowe zyskają nowy blask. Tym razem modernizację przejdą podwórka w rejonie budynków przy ul. Dmowskiego. Powstaną tam nowe parkingi.

W ramach tej inwestycji wybudowany zostanie nowy parking dla samochodów osobowych. Powstanie w sumie 41 miejsc postojowych, w tym 6 dla osób niepełnosprawnych. Przy okazji budowy parkingów pojawi się droga dojazdowa.

Najwięcej miejsc parkingowych wydzielonych zostanie przy bloku na ul. Dmowskiego 3, bo aż 26. Przy sąsiednim budynku, nr 2, przewidziano ich 15. Powstanie także odwodnienie i nowe oświetlenie.

Miasto jest obecnie na etapie poszukiwań wykonawcy tego zadania. Środki na realizację inwestycji będą pochodziły z budżetu miasta. Szacuje się, że całość będzie kosztować około 226 tys. zł. Wykonawca, który wygra przetarg będzie miał 3 miesiące na wywiązanie się z umowy.

Przypomnijmy, że na przełomie 2017 i 2018 roku rewitalizację przeszły inne tereny międzyblokowe przy ul. Dmowskiego (w rejonie bloków nr 14, 15, 16, 17). Powstała wówczas droga osiedlowa i 36 miejsc parkingowych, w tym 4 dla osób niepełnosprawnych. Wykonane zostało również odwodnienie. Prace kosztowały 800 tys. zł. W kolejnym etapie przewidziano zagospodarowanie terenu, wykonanie zieleńców. Pojawi się nowy plac zabaw i siłownia terenowa.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
manukun

Hejterka partyjna nie śpi. Czytanie ze zrozumieniem nieznane. Poziom nienawiści wywalony w kosmos. Argumentów brak.

Mieszkańcy na pewno będą zachwyceni, jak im urzędasy zlikwidują całą zieleń międzyblokową i niemal całość zabetonują. Można budować parkingi, których w mieście rzeczywiście brakuje, ale nie trzeba do tego wycinać wszystkich drzew i narażać mieszkańców na życie w patelni.

No, ale u was albo nie robi się niczego, albo całość wykłada wszystko kostką brukową zakupioną z zaprzyjaźnionej firmy. Nie ma opcji pomiędzy, a przesadzanie drzew zamiast ich wycinki powoduje palpitacje u urzędasów, bo trzeba ruszyć się zza biurka zamiast klepnąć zgodę na wycinkę i mieć spokój.

~paranoja

Do manekin, lemingu byłem wczoraj w BOJANOWIE i ci widziałem nawt tam powstały ulice kostką brukową wykładane a chodniki to już w każdej wiosce i parkingi z kostki są wszędzie a w STALOWE ma ni nie byc bo tak uważa jeden z lemingów podpisujący się manekin. Paranoiku lecz się na nogi bo na głowe za późno na całym świecie powstają parkingi i chodniki z kostki brukowej a leming ze STALOWEJ uważa że nie powinniśmy żadnych parkingów robic.

~Dmowskiego 17

Manekin, tak chcemy remontu, zabiegaliśmy o niego 24 lata, nie będzie jakiś śmieć spoza Stalowej Woli krytykował remontu, tylko dlatego, że za hejt bierze pieniądze!

manukun

Mieszkańcy chcą remontu. Władze likwidują zieleń, betonują niemal całe podwórka i twierdzą, że to wszystko na wniosek mieszkańców. Taa,na pewno ludzie chcą mieszkać na takiej patelni...

W dniu 27 marca br. Rada Powiatu na wniosek Zarządu podjęła uchwałę dotyczącą dofinansowania w roku bieżącym w turnusach rehabilitacji osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w wysokości tylko 350 tys. złotych. Wnioski zainteresowanych rodziców wpływały do starostwa na przełomie grudnia 2018/stycznia 2019 i płynęło ich łącznie 349 na kwotę 611 457.00 złotych. W międzyczasie pan starosta znalazł kasę na podwyżki diet dla radnych oraz na nagrody dla różnych działaczy z całego powiatu po 3 tys. zł/osobę. Wśród wyróżnionych działaczy z nagrodą finansową znalazł się... członek Zarządu powiatu Alfred Rzegocki(sam dla siebie przyznał honorarium?) plus samochody służbowe dla powiatu. Widać lekceważący stosunek starosty do niepełnosprawnych, który jest odzwierciedleniem ubiegłorocznej sytuacji z okupacją sejmu przez niepełnosprawnych ktorzy nic nie otrzymali od rządu

wyborca

Betonowania miasta ciąg dalszy. Czas zakończyć ten obłęd. Gdzie są ekolodzy???

~nina

no nie znowu????????