Przed Primą codziennie akcja

Image

Zakaz zatrzymywania się i postoju nie jest przeszkodą, by parkować i robić zakupy. Przecież inni też tak robią.

Nie ma chyba dnia, by funkcjonariusze drogówki nie podejmowali interwencji przed galerią handlową Prima na ulicy Okulickiego. Na pewno ogromną bolączką dla kupujących jest niewystarczająca liczba miejsc postojowych dla klientów galerii i targu. Niemniej jednak bardzo wielu z nich poczynią sobie dość śmiało łamiąc przepisy. Argumentacja na ogół jest taka sama: bo ja tylko na chwileczkę, spieszy mi się, nie było gdzie stanąć. To jednak żaden powód dla policji i żadne wyjaśnienie.

Sypią się więc wezwania i przeprowadzane są rozmowy z kierowcami. Uliczka, wzdłuż której pozostawiane są pojazdy jest oznakowana, znak drogowy jest widoczny i trudno byłoby go przeoczyć.

Takim miejsc, gdzie kierowcy czują się bezkarni jest w mieście jeszcze wiele. Problemem są też kierowcy, którzy blokują autami uliczki osiedlowe, zastawiają innym wyjazd, niszczą trawniki i zajmują samochodem całą szerokość chodnika. Wystarczy wejść między bloki by dostrzec takich aut od razu kilka.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Kiero

Kompleksiki to pewnie ty masz bo to tobie się skojarzyło.
Ja na luzie to dzwonie po policję. Przyjadą, wspomoga budżet..

~Kiero

Kompleksiki to pewnie ty masz bo to tobie się skojarzyło.
Ja na luzie to dzwonie po policję. Przyjadą, wspomoga budżet..

~Gong

Czym się tam kiero pchasz? Jelczem że zostaje ci pięć centów luzu?
Nie powiem czasem się zdarzy gamoń co staje za daleko od kraweznika. Większość jednak staje tak że normalny kierowca każdą osobówką przejedzie na luzie. Także kiero proponuje schować kompleksiki do kieszonki (duże auto nie sprawia że jesteś postrzegany jako wyższy niż w rzeczywistości) i zamiast dzwonić z pod.ierdolingiem dokupić parę lekcji na placu. Albo mks-em, oni dowiozą bez stresu.
P.S. nie , nie dostałem tam mandatu ale nie szanuje takich typów jak ty.

CZARNY_OLEK

Właściciel galerii parking podziemny zamienił na sklep spożywczy bo jak był tam parking to był płatny. Złotówkę . Było to za drogo dla przyjezdnych. To zrobił sklep i tyle. Na przeciwko hali są miejsca parkingowe ale od lat są pozajmowane przez ,,buso-wrako-magazynki'' sprzedających. A wystarczy tylko postawić znak że np. z czwartku na sobotę w godzinach 24-02 jest sprzątanie ulicy i JEST ZAKAZ PARKOWANIA w tym czasie. Parę mandatów i graty były by zabrane i parę miejsc by było odzyskanych.

~Kiero

Po pierwsze tluki.
Następnym razem jak będziecie wyjeżdżać na ten parking radzę zwrócić uwagę na znak stojący po PRAWEJ stronie. A potem się madrzyc.
Po drugie.
Sam często dzwonię na policję bo często tam parkuję a auta zaparkowane po lewej stronie wzdłuż krawężnika blokują przejazd. Nie każdy ma seicento czy tico. Mam mam ciut szersze auto.
Dlatego dzwoniłem i będę dzwonił na policje jak uznam że nie przejdę i żaden domorosly regulator ruchu nie będzie mi mówił że lewej to jeszcze 5cm luzu a z prawej 10

~Janusz

Czasami tam zajeżdzam bo podwoże znajomego i tam wysiada. Banda bezmózgich wsiokow ktora tam parkuje trafi kiedys na kogos komu nie bedzie zależeć na lakierze. Czego im z całego serca zyczę.

koliii

Już wiem. Chyba trzeba przypomnieć iż znak ten nie dotyczy zatoczki tylko drogi głównej, ale skąd psiarnia ma o tym wiedzieć skoro nie dają mandatów właścicielom pojazdów które mają oświetlenie niezgodne z ustawą o ruchu drogowym.(ale to inny temat) . Chcieli podwyżki ale żeby inwestować w rozwój w pracy ,podnoszenie kwalifikacji to nie.

~jan

.... wszystkie miejsca parkingowe przed halą zajmują straganiarze, niektóre zdezolowane busy nawet na lawetę strach brać bo mogą się rozlecieć na kilka kawałków, pełnią rolę darmowych całodobowych i całorocznych magazynów na towar, nikogo nie interesuje kto jest ich właścicielem, jaki jest stan techniczny, czy nie zagrażają przechodniom , czy nie szkodzą środowisku, stoją tam od lat i nie wyjechały z przed hali targowej nawet na okresowe badania techniczne. Ale po co robić sobie kłopotów, wystarczy przywalić parę mandatów pod Primą i ,,statystyka skuteczności" interwencji jest w porządku.

Triumph

Ale po co ten znak jak nikt nikomu nie blokuje przejazdu, wjazdu i wyjazdu, pojazdy parkujące wzdłuż nie sprawiają tam ani utrudnień ani zagrożeń więc ten znak jest bezsensowny!

~nio

Tym z bloku co tam parkują` 24h w pierwszej kolejności mandaty.

W dniu 27 marca br. Rada Powiatu na wniosek Zarządu podjęła uchwałę dotyczącą dofinansowania w roku bieżącym w turnusach rehabilitacji osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w wysokości tylko 350 tys. złotych. Wnioski zainteresowanych rodziców wpływały do starostwa na przełomie grudnia 2018/stycznia 2019 i płynęło ich łącznie 349 na kwotę 611 457.00 złotych. W międzyczasie pan starosta znalazł kasę na podwyżki diet dla radnych oraz na nagrody dla różnych działaczy z całego powiatu po 3 tys. zł/osobę. Wśród wyróżnionych działaczy z nagrodą finansową znalazł się... członek Zarządu powiatu Alfred Rzegocki(sam dla siebie przyznał honorarium?) plus samochody służbowe dla powiatu. Widać lekceważący stosunek starosty do niepełnosprawnych, który jest odzwierciedleniem ubiegłorocznej sytuacji z okupacją sejmu przez niepełnosprawnych ktorzy nic nie otrzymali od rządu.

~Michal

Dlaczego pod artykułem o "Porozumieniu stalowowolskim" wyłączono możliwość komentowania?

~popo

Ludzie wam wszystko źle a czego to a czego tamto a dlaczego wy jesteście tacy ?

~pieszy

Na jednym ze zdjęć w artykule poznaję SUV-a chyba RST HK37, który przedtem całymi miesiącami blokował chodnik naprzeciwko salonu T-Mobile - z wózkiem trzeba było go omijać trawnikiem. To na pewno nie jest ktoś kto zaparkował "na chwilkę"

koliii

A znak dotyczy zatoczki czy ulicy? Bo przecież nie obu naraz.

~Zuza

Wlepić mandat 1000 zł to się odechce i stawania i zakupów

~Daro

Unikam tego miejsca właśnie przez brak miejsc parkingowych , stoją tam samochody co wrosly już w parking , mam nadzieję ze spadną dochody primy to może właściciel pójdzie po rozum do głowy

~Piwniczanka 2

Prima nie ma podziemnego parkingu bo tam zrobili spożywczy sklep.

~siwy

pod vivo to samo, przystkie chodniki pozajmowane przez auta. juz nie powiem co było w niedziele...

~ABC

Nie ma parkingu nie kupuję proste, dzis bez parkingu nie ma handlu, a to zmartwienie wlascicela galeri.

~apteka

Kawałek dalej na Okulickiego obok pizzerni Rustica też regularnie pouczają kierowców. Nic to nie daje.

Mnie najbardziej zastanawia fakt, dlaczego wieczorami policja jeździ po mieście, ale nic absolutnie nic nie robi z gówniarzami pijącymi trunki wyskokowe regularnie pod sklepem monopolowym. Syf wszędzie, papiery, szkła, pety, wrzaski, bójki i nikt się tym nie zajmie. Czyżby właściciel sklepu miał jakiś układ?

~gufi

Brawo milicjanty! W końcu po latach i oni zauważyli jakie tam są znaki?

systemikk

A Prima ma parking podziemny, którego nieudostępniania klijentom.

~Rer

A dlaczego nie ma policji w sobotę kiedy to droga idąca od ronda w stronę wyjazdu na ken zostaje zastawiona z obu stron autami i samochody mająproblem żeby się wyminąć ?

~mieszkaniec

właściciel galerii parking podziemny zamienił na sklep spożywczy

maciek22

I bardzo dobrze jak ćwoki nie potrafią czytać znaków, to może ich pare razy kieszeń zaboli i się taką metodą nauczą