Tragiczny w skutkach pożar na Energetyków. Mężczyzna spłonął żywcem

Image

W nocy z czwartku na piątek doszło do pożaru mieszkania na ulicy Energetyków. Śmierć w płomieniach poniósł 68- letni, niepełnosprawny mężczyzna.

O pożarze zgłoszenie służby otrzymały tuż przed godziną 2 w nocy. W akcji brało udział 14 strażaków (zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli) i policja. Część osób samodzielnie opuściła mieszkania.

- Po dojeździe zastępów stwierdzono wydobywający się dym z jednego z mieszkań na parterze. Po wejściu do mieszkania strażaków z linią gaśniczą, w pokoju, który był objęty pożarem znaleziono leżącą osobę. Osoba ta miała amputowane kończyny dolne, pewnie dlatego nie mogła się ewakuować. Kolejne działania polegały na przewietrzeniu drogi ewakuacyjnej, a więc klatki schodowej i ewakuacji pozostałych mieszkańców, 10 osób i psa- mówi kapitan Krystian Bąk z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli.

Strażacy wynieśli mężczyznę na zewnątrz i przekazali zespołowi ratownictwa medycznego. Niestety, ciało 68- latka uległo już częściowemu spaleniu. Niepełnosprawna osoba, bez nóg, nie miała żadnej szansy w starciu z żywiołem.

Działania strażacy przekazali policji. Na miejsce przybył prokurator. Rozpoczęto czynności dochodzeniowo- śledcze. Nie wiadomo co było przyczyną pożaru.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
janusz5

babcia, o co ci chodzi?

~babcia

a nie pisałam wczesniej....nie emerytura dla milicjantów czy policjantów tylko patrole po miescie i wioskach ..."byczków" po 50 do 65 roku zycia i dopiero potem pełna emerytura .Wyposarzeni w pałki i gaz na pieszo i to wystarczyłoby w zupełnosci.A nie zycie na sepa po 50 niejednokrotnie jak dotychczas.

~wiola

Tak nie może być wszystko należy pilnować za chwile wszystko pójdzie z dymem w ludziach jest dużo gniewu dawniej chodziła tak zwana warta nocna i był spokój tyle bezrobotnych niech pilnują

JVM

... nie przchodzil radny Hauzner !!! , moglby pozniej sobie z usmiechnieta geba zdjecie zrobic. Radni zapomnieli juz o wczesniejszych pozarach kolo PKS-u, w starej piekarnia przy przejezdzie kolejowym i inn. maja zarzadzac miastem czy sie polityka zajmowac. Gdzie ich nadzor nad instytucjami miejskimi te pozary to jest ten sam problem arogancji, chamstwa i wyalienowania ich z "przyziemnych obowiazkow. To oni sa odpowiedzialni za to ze instytucjami miasta zarzadzaja miernoty. a skutki ich dzialan ponosza mieszkancy i to jest bez znaczenia z jakich srodowisk pochodza.

kabi

olek jak piszesz to nie pij bo pies tylko twoje wypociny czyta

~65 czy 68

Ile właściwie miał lat ten facet który spłonął?

~olek

U nas stare to dobre wino i skrzypce ja pracowałam za granicą na starszą kobietę to wołali młoda
Pani a męszczyzna starszy to młody Pan a u nas to pościągają klamki z klatki schodowej abyś nie miał troszkę świeżego powietrza. A otworzą okienko w piwnicy masz dziadu wieś.Taka różnica.Mieszkałam w Nisku tam Siostry środowiskowe przychodziły do teściowej co miesiąc jak żyje czy coś nie brakuje a u nas to można ich spotkać w banku tam gdzie wszystko po 4 zł 10 godzina one już w domu zakupy zrobione i się śmieją do oczu jaka ona zgrabna w tych sprawach dla takich odznaczenia kwiaty róże w kolano tak ani w Kuwejcie nie ma .

usuniety

Miał zjechane życie.
Najpierw amputowali mu obie nogi, a potem jeszcze spalił się żywcem.

~normalny

milicjant jesteś idiotą, uszanuj śmierć umiech . xlman pomyśl chwilę i zastanów się jak głupie pytanie zadałeś.

xlman

Nie wiedzą co było przyczyną pożaru ale wiedzą że spłonął żywcem ?

~milicjant

Za poprzedniej władzy nie do pomyślenia takie cos .Teraz człowiek się nie liczy tylko lans partyjny i kumoterstwo >