ZUS wypłaci w maju "13 emeryturę"

Image

Jednorazowe świadczenie pieniężne, tzw. „13 emerytura” wypłacona zostanie razem ze świadczeniem przysługującym za maj 2019 r., w ustalonym terminie płatności tego świadczenia.

Ponieważ świadczenia i zasiłki przedemerytalne przysługujące za maj, wypłacamy w czerwcu – jednorazowe świadczenie pieniężne do tych świadczeń wypłacimy również w czerwcu.

Jeżeli termin płatności wypada w dzień wolny od pracy (sobota, niedziela lub święto) to terminem wypłaty jest dzień roboczy przed tą datą zatem pierwsze „trzynastki” będą wypłacone już 30 kwietnia. Jednorazowe świadczenie pieniężne wypłacone będzie z urzędu. Nie trzeba składać wniosku o to świadczenie. Kwota tego świadczenia wynosi 1100,00 zł brutto.

Bez potrąceń i egzekucji

Zgodnie z ustawą o jednorazowym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów, z kwoty jednorazowego świadczenia pieniężnego nie dokonuje się potrąceń i egzekucji. Zakład Ubezpieczeń Społecznych prowadził rozmowy z bankami i komornikami by zapobiec zajęciom komorniczym trzynastego świadczenia z kont bankowych. Zgodnie z ustaleniami środki z tzw. trzynastki będą oznaczone specjalnym identyfikatorem, dzięki czemu będą w prosty sposób rozpoznawane i co za tym idzie nie będą podlegały zajęciom komorniczym.

Komu przysługuje jednorazowe świadczenie pieniężne

Jednorazowe świadczenie pieniężne wypłacimy osobom uprawnionym do:

•emerytury – w tym emerytury pomostowej, okresowej emerytury kapitałowej i emerytury częściowej,

•renty z tytułu niezdolności do pracy – w tym renty dla inwalidów wojennych i wojskowych oraz rent wypadkowych,

•renty szkoleniowej,

•renty socjalnej,

•renty rodzinnej,

•rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego,

•świadczenia pieniężnego przysługującego cywilnym niewidomym ofiarom działań wojennych,

•nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego,

•świadczenia i zasiłku przedemerytalnego.

Zostanie ono wypłacone tym osobom, które na dzień 30 kwietnia 2019 r. miały ustalone prawo do emerytury lub renty albo wymienionych wyżej świadczeń – pod warunkiem, że pobierały to świadczenie. Nie wypłacimy go osobom, które na ten dzień miały zawieszone prawo do świadczenia np. z uwagi na osiąganie przychodów przekraczających obowiązujące progi zarobkowe.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Mieszkaniec

~inteligent nie siej nienawiści i zostaw mieszkańca (z małego " m " ) w spokoju bo on przejrzał już na oczy pomimo, że też tak jak Ty był ślepym fanatykiem PiSu. Zrozumiał, że w waszych szeregach jest pełna demokracja, możliwe, że najlepsza ze wszystkich w Europie - tak powiedział w Białej Podlaskiej prezes PiS ... Nie ważne kim się jest z wykształcenia czy z urodzenia .... profesor, minister, poseł czy nawet zwykły niskiego urodzenia spieprzający Pan dziad ... każdy z nich w waszych szeregach może być idiotą.

~Mieszkaniec

~inteligent nie siej nienawiści zostaw mieszkańca (z małego " m " ) w spokoju bo on przejrzał już na oczy pomimo, że też tak jak Ty był ślepym fanatykiem PiSu. Zrozumiał, że w waszych szeregach jest pełna demokracja, możliwe, że najlepsza ze wszystkich w Europie - powiedział w Białej Podlaskiej prezes PiS ... Nie ważne kim się jest z wykształcenia czy z urodzenia .... profesor, minister, poseł czy nawet zwykły niskiego urodzenia dziad ... każdy z nich w waszych szeregach może być idiotą.

~Mieszkaniec

~inteligent nie siej nienawiści zostaw mieszkańca (z małego " m " ) w spokoju bo on przejżał już na oczy pomimo, że też tak jak Ty był ślepym fanatykiem PiSu. Zrozumiał, że w waszych szeregach jest pełna demokracja, możliwe, że najlepsza ze wszystkich w Europie - powiedział w Białej Podlaskiej prezes PiS ... Nie ważne kim się jest z wykształcenia czy z urodzenia .... profesor, minister, poseł czy nawet zwykły niskiego urodzenia dziad ... każdy z nich w waszych szeregach może być idiotą.

~F16

Ten co głosuje na tych to idiota a ten na tamtych mundury uczcie się demokracji ja jestem za tymi co większość choć wolałbym innych. Pozdrawiam nie śiejcie nienawiści.

~huciak

Inteligent = debil z ery debilizmu

~inteligent

Do mieszkaniec, lemingu według EUROSTATU polska gospodarka nigdy nie miała się lepiej niż w ostatnich nie całych 4 latach. Ale żeby to wiedziec trzeba miec jakiś poziom inteligencji o każdy burak wierzy w to co mu TVN24 mówi. Polską gospodarke to zniszczyli pseudo politycy siedzący przy korycie 8 lat[dosłownie siedzący i nic nie robiący] przed PIS i wszyscy o tym wiedzą a ty gdybyś siedział cichutko nikt by nie wiedział że jesteś tumanem.

~inteligent

Do mieszkaniec, lemingu według EUROSTATU polska gospodarka nigdy nie miała się lepiej niż w ostatnich nie całych 4 latach. Ale żeby to wiedziec trzeba miec jakiś poziom inteligencji o każdy burak wierzy w to co mu TVN24 mówi. Polską gospodarke to zniszczyli pseudo politycy siedzący przy korycie 8 lat[dosłownie siedzący i nic nie robiący] przed PIS i wszyscy o tym wiedzą a ty gdybyś siedział cichutko nikt by nie wiedział że jesteś tumanem.

~inteligent

Do mieszkaniec, ten cytat to się właśnie odnosi do takich debili jak ty , więc dobrze że go znasz. To ty użyteczny idioto nie sznujesz wsystkich tych co głosowali na PIS w naszym mieście [a jest nas przynajmniej 17 tysięcy]. Tacy oszołomy ,prowokatorzy totalni frustraci udzielają się na tym portalu wypisjąc wypociny, brednie [piramidalne]. Obrażając władze naszego miasta a także 17 tysięcy mieszkańców, ty nawet na małpe z twoją intelgencją byś zagłosował byle nie na najlepszą partie w dziejach POLSKI PIS.

~inteligent

Do mieszkaniec, ten cytat to się właśnie odnosi do takich debili jak ty , więc dobrze że go znasz. To ty użyteczny idioto nie sznujesz wsystkich tych co głosowali na PIS w naszym mieście [a jest nas przynajmniej 17 tysięcy]. Tacy oszołomy ,prowokatorzy totalni frustraci udzielają się na tym portalu wypisjąc wypociny, brednie [piramidalne]. Obrażając władze naszego miasta a także 17 tysięcy mieszkańców, ty nawet na małpe z twoją intelgencją byś zagłosował byle nie na najlepszą partie w dziejach POLSKI PIS.

~dziadek

Nie chcemy Niemca
Nie chcemy Ruska
ani powrotu Tuska!!!!!!!!
to takie z internetu mądre słowa na czasie........mamy swoich mądrych ludzi. ( pod mój nik podszywa sie -domyslam sie kto-eeeeee-bo brak mu argumentów-to takie prawdziwe jego chamskie oblicze)

~Mieszkaniec

~babcia = ~dziadek = edzio = Grzesiu i jemu podobni : nie szanujecie wszystkich którzy nie głosowałi na pis!!! Jakie to charakterystyczne dla tej waszej uczciwej opcji politycznej, w której rządzą niekompetentni i niedouczeni amatorzy niszczący gospodarczy jak i polityczny dorobek wcześniejszych pokoleń. Rzeczywiście jesteście rasą " PANÓW " tylko, że słoma i gnój na walonkach daje prawdziwe świadectwo. ( cytuję ) Jean Cacteau : Dramatem naszych czasów jest to, że głupota zabrała sie do myślenia ...

~prawica

sagatowska to też chapnie? wiadomo napracowała się umiech

~koniec

Do e2rds, emerycie o czym ty piszez pisząc że koniec PIS jest bliski to oświec mnie to na miejsce PIS się załapie bo każda partia by chciała ale mi chodzi to która partia ma szanse na koryto . Bo ja czytam wszystkie sondażownie i wszędzie PIS ma dwa razy większe poparcie od konkurencji ale ty sobie wmawiaj że koneic jest bliski , tylko czego koniec oto jest pytanie.

~Marian

Skąd Kaczyński ma tak wielki majątek, nie zastanawiałeś się dziadku? Kto umieścił go w otoczeniu Wałęsy ?Co robią byli działacze i pracownicy aparatu PZPR w jego spółkach i w jego najbliższym otoczeniu, nie zastanawiałeś się dziadku?

e2rds

koniec i dziadek, życzę wam samych sukcesów pod rządami PiS-u, długo to nie potrwa ale, mimo wszystko powodzenia, głupcom tylko tyle można życzyć. dziadek jesteś kłamcą podpisując się dziadek, a o końcu to nie wspomnę, bo koniec jest zawsze raczej marny.

~dziadek

ja tez za komuny wychowany ale patrze realnie na ten swiat.A takim trzeba tłumaczyć nawet łopatą do głowy....chodz to trudne.Mentalość tak to trudne do zniszczenia ale trzeba próbować.Naczyta sie taki Wyborczej ,posłucha tvn i ma zawrót w głowie po komuszym praniu mózgów we wczesniejszych latach.

~koniec

Do dziadek , takiemu szkoda cokolwiek tłumaczyc to ofiara i niewolnik minionego systemu komuny do tego bolsewik.Takiemu e2rds, ie przeszkadza ż PEŁO zostawiło PIS 1 bilion długu po 8 latach siedzenia przy korycie, tak tak siedzenia i nic nie robienia. Bo kiedy człowiek ciężko pracuje to nie musi się na biliony zadłużac a kiedy nic nie robi to musi życ na kredyt i chyba wszyscy to rozumieją. A ie prez te 8 lat wyprzedali majątku narodowego to jak by doliczył do tego długu to by się okazało że PEŁO zadłużyło POLAKÓW na kilka bilionów złotych. A taki manekin się martwi że wszyscy prezydenci naszego miasta zadłużyli STALOWĄ na 200 miionów złotych, ty lemingu martw się o długi które PEŁO ci zostawiło do spłacenia przez kilka pokoleń. A ten e2rds , jest nie reformowalny bo to stary człowiek wychowany przez komune i o mentalności komucha .

~dziadek

erd...widze że jestes entuzjastą i wielbicielem epoki Gierkowskiej. Tak pobudowali przemysł ,zbudowali nam bloki i...........pracowaliśmy za grosze i......nic nie mielismy z sklepach w koncu.Pamietam te czasy bo w nich żyłem tylko ja to widziałem z innej strony aniżeli ty wnioskuje. Pamietam wyprawy po meble na śląsk czy do Warszawy...pamietam pełny porfel pieniedzy nic nie wartych i ciagła w koncu inflacja. Pamietam telewizor czarno biały kupiony po wysokich znajomosciach!!!!!! Przypomne ci Kaczynscy stali za rzadem Olszewskiego który chciał rozwalic to towarzystwo które dogadało sie przy okragłym stole(a kto głosy liczył wtedy??Tfusek) Takie oto ci głupoty przypomniałem w/g ciebie było to ok . ale niestety tak nie było słodko.Przez ostatnie 20 lat co sie działo???ano jedni sprzedawali nas i grabili a teraz inni chca nam troche dać co sie nam NALEŻY jak sam piszesz.Pozdrawiam , przemyśl to z innej strony nizli twoje racje.

e2rds

dziadek, jeśli jesteś prawdziwy dziadek po winieneś wiedzieć jak było, jeśli fałszywy to posłuchaj. O Gierku piszesz głupoty i dlatego wnioskuje, że jesteś fałszywym dziadkiem i na ten temat g... wiesz. Gierek, owszem nabrał pożyczek, ale taak rozbudowano wtedy przemysł jak nigdy dotąd, sprowadzono nowe technologie, wybudowano masę nowych zakładów, stworzono tysiące miejsc pracy. Zainwestowano te pożyczki, a nie rozdano ludziom i przejedzono i to było właściwe działanie. Po 1989 roku masę tych zakładów zniszczono, sprywatyzowano za grosze i teraz mamy to co mamy i wtedy też Kaczyński brał w tym udział tylko z inną partią, do dzisiaj nie wytłumaczył się z przekrętów telegrafu, czy Ruchu, a były i inne grzeszki. Jeśli chodzi o wiek emerytalny, to w przyszłości, za dwadzieścia parę lat będzie on wynosił 70 lat i to jest nieuniknione sądząc po obecnym zadłużaniu państwa i obecnych wpłatach na emerytury, więc jeśli obecnie jesteś fałszywym dziadkiem to życzę pogody ducha. I nie pisz głupot o poprzednich latach, bo na tym się nie znasz.

~dziadek

szanowny erds masz swe lata wiec ci przypomne bo zapomniałes??? ile narobił długu Gierek , ile narobili długu rzady po 1989 roku a ile ostatnie rzady Powskie.Te na koncu to nawet do takich rozmiarów ze wstyd pisać.A przy okazji ta cała "prywatyzacja" czyli rabunek majatku narodowego. Pytam sie wiec ciebie czy PiS to cudotwórca że tak żadasz od niego ???I tak robia wiele dla nas szaraków (no chyba że ty elita) w porównaniu do tamtych rzadów koalicjantowych którzy tylko grabili i oddawali nas pod łaske Makreli .Kto podniósł podatki ? kto podniósł wiek emerytalny??( jak by dalej rzadzili to byłby juz chyba 80 lat) kto vat??? kto rozwalił fundusze??? kto pozwolił na afery ? Wystarczy czy ci trzeba dalej dawac przykłady??????????

e2rds

dziadek PiS coś robi dla nas, to znaczy dla kogo, dla ciebie i dla mnie, to ja mam w d... taką łaskę, oni to robią dla siebie, rozumiesz dla siebie, taki jesteś jeszcze ciemny, napisałem ci żeś ślepy. Jak jest tak dobrze to dlaczego nie zmniejszą podatków dla tych co obecnie pracują i dla firm. Ja między innymi jestem teraz na emeryturze i jestem utrzymywany właśnie z tych podatków i potrącają mi podatek tylko z mojej emerytury, nie masz zielonego pojęcia ile kosztuje firmę utrzymanie pracownika i do tego jeszcze pracownik płaci podatki, to czego rząd tylko myśli o własnym utrzymaniu się przy władzy za ich pieniądze zajmując się nie pomnażaniem tylko rozdawnictwem i pomnażaniem ale długu. Rząd ma daleko w odbycie pracującą część Polski, to już jak i ja stare pryki i byle jeszcze parę lat władzy, a po nich to i może popiół zostać, tylko co powiedzą ci obecnie pracujący za 20 - 30 lat którym przyjdzie spłacać te dług i będzie im groziła emerytura może 3 do 4 razy mniejsza od mojej, tego ślepcu nie widzisz, bo jedyne wyjście z tego to będzie zwiększenie podatków. Ty teraz klaszczesz i cieszysz się jak małe jeszcze dziecko z cukierka, tylko ono może być jeszcze głupie, tobie nie wypada, ale jak się ma wyprany mózg to już inna sprawa.

~dziadek

oj oj ...bez epitetów na cie (tylko z racji kultury) jak ci porypało(peło i komuna) i ich agenda tvn w twej głowie. Kto obiecywał a co innego zrobił z podatkami, latami przejscia na emeryture,funduszami emerytalnymi,vatem itd itp. Co pamieć ci odebrało ????? PiS chodz coś robi dla nas a oni tylko okradali i ty na nich szczekasz????? Oj oj niewdzieczniku...dalej zagubiony jestes i nieprzejżałes????pamroka całkowita??? Tak jak pomrocznośc u bolka co????

e2rds

Oj dziadek, dziadek, szkoda mi cię, że masz tak porypane w głowie, jakie srebrniki, nie mylisz w swoim głupim łbie czasem pojęć, to są moje pieniądze, tylko 10% tego co mi zabrali jako podatek, zresztą, nie będę z tobą dyskutował bo jesteś i ślepy i głuchy na argumenty, a takiemu nie ma co tłumaczyć. Jedno powiem, rozdają pieniądze z podatków ludzi którzy teraz utrzymują ten kraj zamiast inwestować w ich przyszłość, tylko po to by za wszelką cenę utrzymać się przy władzy, po prostu kupują ciemną ludzką masę za nie swoje pieniądze i kto tu bierze te srebrniki, nie wiesz przypadkiem dziadek, jak nie wiesz to popatrz w lustro. Mnie nie kupią.

~dziadek

a jednak mamona ważniejsza od godności (twej e....s)Gdybys ją miał to bys oddał na zbozne cele a tak wziąłes srebrnikiumiech)))) to tak w twoim wypadku (bo jestes wrogiem pis)Innym to sie należy ale tylko ta władza to widzi bo innym klapki na oczach jak byli u władzy.Oj boli was boli stare komuchy i patalogia pełowska że tak PiSowi wszystko wychodzi.Dostaniecie łupnia na wyborach to sie już nie podniesiecie!!!!!Ludzie zobaczyli co kto warty i co robi dla zwykłych ludzi nie kast szabrowniczych.Tylko ujadanie wam zostało...umiech))) a bedzie jeszcze skowyt i zgrzytanie zębów oj bedzie.

~egon

Kilka wpisów jest na tym forum z którymi można się utożsamiać... choćby "e2rds" czy "mieszkaniec" ! Ja również zastanawiam się jak pustym trzeba być( niczym beczka po śledziach ) żeby upajać się kłamstwami Morawieckiego jego podwójnym obliczem względem nas wszystkich, zaściankowym sposobem bycia prezesa Kaczyńskiego czy arogancją pozostałych członków tej wesołej ferajny! Przecież ci ludzie nas skompromitowali na arenie międzynarodowej, doprowadzili do skłócenia z wszystkimi sąsiadami. Gdzie się nie zjawią to od razu obciach na całego. Dopasował się do nich także PAD ze swoim sposobem zachowania i bycia także. Teraz jakby troszkę mniej drze gębę na swoich "wyborców", nie wiadomo czy to opamiętanie czy może fachowcy od PR mają wpływ. Także jest tylko zależnym urzędnikiem od zwykłego posła. Praktycznie to w tym miejscu nigdy nie byliśmy począwszy od 1990 roku. Quo Vadis Polonia? Teraz w republice bananowej prawo i sprawiedliwość jest stosowane z wyłączeniem swoich.

~Adela

Przelewy z ZUS to skutek "Ustawy o jednorazowym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów w 2019r." Jednorazowy w związku z wyborami tzn. pan Kaczyński daje starym dziadom - mnie także łapówkę, abyśmy w tej wielkiej euforii zapomnieli o aferze KNF, gigantycznych zarobkach pan z otoczenia prezesa NBP Glapinskiego, łapówce dla księdza Sawicza w wysokości 50,000 za podpis ,a także o działalności deweloperskiej Kaczyńskiego i dwu wieżach za ponad miliard złotych. Polska to państwo mafijne. A wy macie" za......ać za miskę ryżu" jak powiedział pan Morawiecki.

e2rds

dziadek, jak nie staję w kolejce po emeryturę, ja ją dostaję bez łaski, a tą trzynastą to już wczoraj dostałem, też bez łaski, a tobie niech żal pośladki ściska, miłego dnia.

e2rds

Nawet gdybym dostał nie 1100 brutto, ale 11000, czy 110000 brutto to i tak nie zagłosuję na PiS. Wielka łaska, zabierają mi 11000, a oddają 1100 i to jednorazowo, a w przyszłym roku to trzynastą emeryturę będziecie widzieli jak świnia niebo. Obudzicie sie z tym rozdawnictwem w przyszłym roku z ręką w nocniku, ale głupi naród cieszy bo będzie imprezę majową za co zrobić z podatków którzy na nas płacą. To nie powinna sie nazywać trzynasta emerytura tylko Janosikowe, jednym zabrać innym dać. Rencista, będziesz się dalej rozwijał słuchając Morawieckiego jak zostaną uwolnione ceny energii elektrycznej, ciepła i wody w przyszłym roku, będziesz zachwycony.

~emeryci

Do hejterów , takie same piramidalne brednie na tym portalu pisaliście przed wyborami na prezydenta naszego miasta i co WAM TO DAŁO wzmocniliście tylko cały elektorat PIS.

~rencista

Hejterzy skąd wiecie że w przyszłym roku nie będzie trzynastk dla emeryów i rencstów , bo tak TVN 24 powiedział. Ja słucham tylko PANA PREMIERA MATEUSZA MORAWIECKIEGO który prawde powiedział że jak będziemy się dalej tak rozwijac jak dzis to na 100 procent 13 emerytura i renta będzie też w przyszłym roku. A renciści i emeryci to dobrze wiedzą i tylko na PIS będą głosowac już za miesiąc.