Odwołują matury, na szczęście nie u nas

Image

W kraju od rana wielkie zamieszanie. W kilku województwach nie odbyły się egzaminy maturalne. Służby dostały informację o podłożonych w szkołach bombach. U nas wszystko na medal.

Egzamin dojrzałości to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. To start ku dorosłości i otwarcie wielu dróg. Bez matury nie dostaniemy się na studia i nie będziemy mogli kontynuować edukacji. Matura niezdana w pierwszym terminie zamyka wiele możliwości edukacyjne aż na rok młodym ludziom. Są kierunki, które są tak mocno oblegane, że nie ma szans dostania się na nie w późniejszym terminie. Nie dziwi więc fakt, że wielu młodych ludzi w całej Polsce jest załamanych, bo w ich szkołach nie odbyły się dziś matury. Czy odbędą się później? Jeśli tak, to kiedy?

Na szczęście nie dotyczy to Stalowej Woli. U nas wszystko przebiega zgodnie z planem. Do egzaminu dojrzałości w Polsce w poniedziałkowy ranek mogło przystąpić 274 tys. uczniów, w Stalowej Woli długopisy w dłoń chwyciło 192 młodych ludzi z SLO (szkoła prowadzona przez miasto) i [p]Maturzyści muszą przystąpić do trzech egzaminów pisemnych z: języka polskiego, matematyki i języka obcego oraz do dwóch ustnych z: języka polskiego i języka obcego. Aby zdać trzeba uzyskać z egzaminów obowiązkowych co najmniej 30% punktów. Wyniki już 4 lipca.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~@ZŁUDZENIA

Konie kują, żaba podstawia łapę.

~student

https://youtu.be/Y5r5ja1hR58

~ZŁUDZENIA

Dla Amerykanów Polska to wciąż kraj raczej anonimowy, którego nie potrafią nawet wskazać na mapie, nieobecny w przestrzeni publicznej jako partner do rozmowy ze światowym gigantem. Pracownia badawcza PEW Research Center opublikowała właśnie szczegółowy raport na temat amerykańsko-niemieckiej współpracy, w ramach której znalazło się badanie dotyczące przekonania Amerykanów o tym, jakie kraj jest według nich kluczowym partnerem USA. Zarówno wśród zwolenników republikanów, jak i wśród wyborców demokratów biało-czerwonej flagi można ze świecą szukać.
Największymi partnerami USA w polityce międzynarodowej są Wielka Brytania, Chiny, Izrael, Kanada, Niemcy a nawet Rosja. Propolskiego sentymentu nie ma zatem w Stanach Zjednoczonych zbyt wielkiego i między bajki należy włożyć opowieści, że to w najbliższym czasie się zmieni. Polskiemu rządowi pozostaje zatem żyć swoimi złudzeniami w nadziei, że nie będzie to dla nas miało dramatycznych skutków. Z kolei w kontekście nadchodzących wyborów do Parlamentu Europejskiego, gdzie stawką będzie stan stosunków zagranicznych z krajami naszego regionu warto pamiętać, że nie warto inwestować w tych, którzy w UE widzą przeciwnika, nie partnera.

~śmichu warte

ZAKAZANE: Tęcza. ❌ Jedzenie banana.❌ Stanie z białą różą.❌ Koszulka z napisem Konstytucja.❌ Krzyczenie "Lech Wałęsa!" Nie ma się co zatem dziwić, że na poważnie polskiej polityki komentować się nie da. Należy to robić z uśmiechem na ustach. Pisiory, przestańcie!!!
Ja już kuźwa nie mam siły się śmiać.

~o kim mowa?

"Walczył jako dziecko w opozycji, wprowadzał nas do Unii w przebraniu Millera, dziś wybuduje dawno wybudowane lotnisko w Radomiu! Harry Potter polskiej polityki."

~Mirosław

Wrocław, Kościół pw. św, Jerzego na Brochowie - na drewnianym ponad stuletnim stropie widnieje pięknie przedstawiony Chrystus Pantokrator w kręgu zrobionym z tęczy. Kogo należy przesłuchać w tej sprawie?

~Krakowiak

Panie Joachim Brudziński proszę natychmiast aresztować parafię Prokocim z Krakowa. Na głównej stronie jest obraz Matki Bożej z tęczą!! To niedopuszczalne!!!

~Olo

wyborcy PO to paskudnie śmierdzące świnie

~OTUŁA

OTUŁA, OTUŁA OTUŁA

~OTUŁA

OTUŁA, OTUŁA OTUŁA

~OTUŁA

OTUŁA, OTUŁA OTUŁA

~OTUŁA

OTUŁA, OTUŁA OTUŁA

~OTUŁA

OTUŁA, OTUŁA OTUŁA

~OTUŁA

OTUŁA, OTUŁA OTUŁA

~do: tylko pis

Twoja percepcja mądrości jest taka jak ta niby uczelnia sobotnio-niedzielna, którą niby skończyłeś

~Modlitwa

Panie Boże dałeś nam dzieciństwo,
które nam zabrałeś.
Dałeś nam młodość,
którą nam zabrałeś.
Dałeś nam PiS...
...tylko się przypominamy!

~tylkoPIS

Do jaga, hejterze wśród sympatyków PO-KO ponad 50 procent jest bez wykształcenia podstawowego a 50 procent polityków tej koalicji ma tylko wykształcenie podstawowe, według GAZETY WYBORCZEJ. Pisze o tej bulwarówce z powodu że jak bym nie napisał to zaraz hejterzy by mnie pytali skąd ja wiem że taka ciemnota jest w PO-KO. Ja mam skończony najlepszy uniwerytet w POLSCE i wszyscy moi znajomi i koledzy z wyższym wykształceniem zawsze głosujemy tylko na PIS. Bo która partia wcześniej [nawet PZPR niby partia socjalna] nigdy wcześniej żadnemu emerytowi trzynastej emerytury nie wypłaciła a każdy POLAK pieniądze umie liczyc i wie na kogo głosowac. Dlaczego hejterzy tak się boicie TVP czy dlatego że oni mówią prawde o waszych 8 letnich aferach, powinni o tym mówic cały dzień przez cały rok niech się POLACY dowiedzą jaka sycylia była w POLSCE.

~@allo

Startujesz w konkursie „na głupka roku”?

~allo

Lemingi wasze pożal się Boże stwierdzenia poniżej tylko potwierdzają wasze oderwanie się od rzeczywistości Pozostaje współczuć inteligencji i oceny sytuacji

~samo życie

PiS jest tak samo proeuropejski jak pro-PiS-owski jest Donald Tusk. To co opowiadają PiS- owscy funkcjonariusze bo to nie są teksty dla ludzi myślących tylko idiotów. Mam wrażenie że w PiS trwa ciągły konkurs na „głupka roku” i im większy idiotyzm uda się powiedzieć tym Pis-owski elektorat bardziej się cieszy. Nie wiem jak ograniczonym umysłowo trzeba być by w te opowieści Kaczyńskiego, Morawieckiego czy Dudy wierzyć.. Dlatego chyba nie jest dziwne że największe poparcie PiS ma wśród osób z wykształceniem podstawowym i zawodowym, oraz wśród klientów opieki społecznej i mieszkańcy wsi i małych miasteczek W to że bogacić można się dzięki socjalnym transferom uwierzyli też Grecy, i tam też wygrywały partie które dużo socjalu obiecywały. Jak to się skończyło, widzieliśmy. Tu trzeba zadać sobie pytanie kiedy nastąpi „grecka tragedia ” nad Wisłą?

~obiektywna

Nie wiem jak wy odbieracie tę Mazurek ale ona jest beznadziejna. Jeżeli pani Beata M. uważa, że dopiero wystąpienie Jażdżewskiego "dzieli wspólnotę polską", to jest albo jeszcze głupsza, niż się komukolwiek do tej pory wydawało (a to by było duże osiągnięcie), albo przez co najmniej 9 ostatnich lat jest pod permanentnym wpływem pigułki gwałtu i nie ma żadnego kontaktu z rzeczywistością.

~ADAm

Czekam na wiadomości po wyborach jak podadzą przybliżone wyniki ze PiS przegrał. Ciekawe jak to im przejdzie przez gardło? Ale widok będzie warty czekania

~@TVPiS

Zaczyna brakować skali na określenie poziomu "Wiadomości" w TVPiS.

~CO WY NA TO?

"Rodzina pozostaje rzeczywistością nie do zastąpienia"
- powiedziała Marta Kaczyńska-Smuniewska-Dubieniecka-Zielińska.

~TVPiS

Jak podała Holecka w TVPiS " jak opozycja dojdzie do władzy, to zimą Polacy będą marznąć w swoich domach" Trudno uwierzyć ale tak serio było. Im już całkiem jeb...ęło, a co gorsze że motłoch gotów w to wierzyć!

~@tylkopytam

Każdy ma prawo do bycia kretynem ale żeby tak jak ty z tym się obnosić???

~z internetu

Różnica między pisiorem a bozią?
Bozia jest nieograniczenie miłosierna a pisior niemiłosiernie ograniczony

~Marek

No cóż wg PiS nie jestem patriotą! I jeżeli mówi to PiS-owski aparatczyk to nie jest to dla mnie żadna obelga. zresztą w latach 80 tez nie byłem patriotą bo nie popierałem PZPR. I tak naprawdę dobrze mi z tym. A cały ten przypływ miłości do UE, w PiS, da się wyjaśnić tak prozaicznie i przyziemnie. Tu nie chodzi o UE ale o …….pieniądze. Tak klęska wyborcza oznacza dla PiS-owskich działaczy „odcięcie ryja od koryta” i na samą myśl o tym dostają ‚kociokwiku”. A chodzi o kasę naprawdę dużą, bo partia (PiS) dba o swoje dzieci oj dba i nie chodzi tu o 5 stów na dziecko tylko grube setki tyś zł w spółkach i urzędach i jeszcze większe dla europosłów, . więc trzeba opowiadać elektoratowi banialuki o wielkiej miłości do Europy. Trochę to wygląda dziwnie jak jeszcze niedawno unijne flagi znikały z budynków dziś znowu są obwieszone, flaga UE była szmata a teraz znowu należy jej się szacunek, była „wyimaginowana wspólnota” dziś już nie jest,….. Elektorat jest trochę zdezorientowany tym przypływem miłości do UE, ale po sondażach widać ze w już prawie daje wiarę w tę miłość, a że i polski episkopat dał zielone światło do tej miłości, to chociaż nie po katolicku ale ….. jak będzie tam więcej PiS to i „rechrystianizacja Europy” może się udać. W PiS mają „głęboko w…. poważaniu” Europę i UE, ale bardzo lubią, wręcz kochają, pieniądze . I to co oglądamy, cały ten cyrk z miłością do UE to nic innego jak miłość do pieniędzy, nie ma w tym nic wzniosłego nie ma tam odrobiny romantyzmu jest tylko przyziemna pazerność i „pieniądze które nam (czytaj. PiS) się należą”.

~student

Nie głosuję na PiS. Więc mam w doopie co mają do powiedzenia na jakikolwiek temat. Ale jakim ciemnym ludem trzeba być, żeby wierzyć tuż przed samymi wyborami w nagłą ich miłość do Unii Europejskiej. Przez 10 lat Unia była be, a teraz cacy. Zwrot 180 stopni.
?Szmata, wyimaginowana wspólnota, baju baju" itd.