Rebelianty Podkarpackie popierają profanację Obrazu MB Częstochowskiej

Image

Na facebook’owym profilu Rebeliantów Podkarpackich pojawił się wpis, który rozpętał ognistą dyskusję. Gdzie leży granica łamania prawa, zabawy, tolerancji i szacunku dla czyjejś świętości?

Zaczęło się od tego, że Elżbieta Podleśna- znana z antyrządowych działań aktywistka, rozkleiła pod koniec kwietnia w Płocku wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej z tęczową aureolą. Po tym wydarzeniu do mieszkania Podleśnej zapukały służby. Przeszukano jej lokum, skonfiskowano telefon. 51- latka w swoim czynie nie widzi nic zdrożnego. Profanacja cudownego obrazu, od wieków uważanego za najwyższą wartość materialną katolików nie tylko z Polski, jest dla wielu ludzi czymś niedopuszczalnym. Elżbieta Podleśna będzie odpowiadać z paragrafu 196: "Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2."

Sprawa stała się głośna na całą Polskę. Są tacy, dla których to niewinny żart, są też tacy, którzy są zranieni i oburzeni i zastanawiają się, gdzie są granice tolerancji. Czy sprawcy odważyliby się podnieść rękę na meczet? Zawiesić tęczową flagę Żydom w Bożnicy? Czy domalowaliby chociażby gwiazdki na zdjęciach najsłynniejszego meczetu i rozwiesiliby te zdjęcia np. w Turcji? Wydaje się to głupie, a i niebezpieczne, bo są kraje, gdzie za takie czyny karą jest śmierć. Dlaczego można więc robić coś, co obraża katolików w Polsce, a nie można obrażać muzułmanina czy wyznawcę judaizmu? Całym sercem z Elżbietą Podleśną są Rebelianty Podkarpackie.

Dziś rano obudziliśmy się w Polsce w której tęcza obraża. Za tęczę Elżbieta Podleśna została zatrzymana, przeszukano jej mieszkanie, skonfiskowano telefon. Czy wy funkcjonariusze kk jesteście pewni że matka waszego boga potępiła by tęczę? Na znak solidarności z Elą, na znak sprzeciwu wobec działań pislamu, udostępniajcie, kopiujcie, dzielcie się tęczą! (pisownia oryginalna)

Poparcie wiele osób oburzyło. Dostaliśmy w tej sprawie maile: „Jak Rebelianty Podkarpackie, które z taką zaciętością bronią „Konstytucji” nie szanują cudzych wartości? Dlaczego tolerancja zamyka się na ich potrzebach, a kończy, gdy nie są spójne z ich wartościami? To oburzające. Szanowałam to ugrupowanie. Teraz czuję obrzydzenie i wstręt.”- pisze czytelniczka.

„Nie oburza mnie flaga tęczowa, nie oburza mnie walka środowisk homoseksualnych o wolność i prawa, oburza mnie łamanie zasad i praw, uczuć religijnych grup katolickich. Walczyć o prawa, to jedno, mieć własne zdanie, to drugie, a mieć prawdziwy szacunek do wszystkich, to zupełnie inna sprawa. Na pewno Rebelianty Podkarpackie mają swoje wartości i nie chcieliby, by je niszczyć i profanować. Skoro wiadomym jest, że dla katolików obraz Matki Boskiej Częstochowskiej to świętość, to po co było tę świętość im profanować? Skoro to dla nich jest profanacja, może ta pani powinna poczuć się zobowiązana przeprosić tych, których zraniła. Dla wielu ludzi Maryja to Matka, czy ktoś chciałby, żeby zdjęcia jego matki pomalować flamastrem i wywiesić na mieście z napisem: bądź tolerancyjna?”.

Wiele osób poparło działania Elżbiety Podleśniej uważając, że nic się nie stało, że kobieta miała prawo do własnych celów wykorzystać wizerunek Maryi. Dlaczego jednak walcząc o tolerancję wobec mniejszości zapomniała o większości?

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~prawda

Do ja, hejterze powiem krótko całą prawde co siejesz to będziesz zbierac pederasto.

~wieśmak

oj wy bidne poloki zachód wos dyma a wy się sami wykończyta buchahahahhaha

~edziupedziu

Tylko Zjednoczona P. !

Głosujemy na listę Nr 4.

~Ja...

Ja przykleiłem wczoraj obrazek z tą waszą boginką Marysią na drzwiach toi toi-ja i jeden mam nalepiony na swoją spłuczkę w toalecie. I co mi zrobicie? NIC mi nie zrobicie, katolskie matoły.

~uczeń

Ksiądz mówił również, że nie powinno się modlić do przedmiotów bo dekalog tego zabrania. Nic z tego nie rozumiem. Jak to jest i czy mam modlić się do obrazka czy tylko do Boga czy dobra w religii chrześcijańskiej tęcza jest zła czy dobra.
Kogo mam słuchać, komu wierzyć? Wasze odnienne zdania podważają autorytet księdza i już nie wiem gdzie jest prawda.

~uczeń

A ksiądz mi mówił, że tęcza to bardzo dobry znak w religii chrześcijańskiej i nie warto o tym dyskutować bo tylko ten co nie wie w co wierzy i nie jest prawdziwym chrześcijaninem może odczuwać oburzenie przez niewłaściwe skojarzenia.

Więc gdzie tu prawda i czemu tęcza tak razi katolików jeśli to znak dobry w religii.

~Nocny Marek

Podkarpackie Rebelinaty i inni uważam, że sięgnęliście dna. Stoicie na palcach w dole kloacznym we własnych fekaliach. Kiedyś za wszystko odpowiemy.

~edziu

Obecność pisowskich tu troli
świadczy że im się we łbach pier...oli

~edziu

Obecność pisowskich triki
świadczy, że im się we łbach pier ...oli

~edziu

Ja na rozum nie choruję
To na PiS nie zagłosuję

~tusc

Do marginesu co tu głos zabiera . Już niedługo będzie klapa wyborcza taka że cały świat będzie pokładał się ze śmiechu. Obecna opozycja......?.... już nie ważna jaka dostanie takie lanie że pisy będą rządziły co najmniej jeszcze 189 lat. I nikt im tej władzy nie odbierze bo jest zwyczajnie bezradny i głupi. (krzywe akcje choć by takie jak w temacie art.)..... Wchłoną niebawem wszelkie mniejsze prawicowe ugrupowania (już im na wszystko pozwalają i kontrolują ich poczynania ) I jedynie co możecie to sobie tu popitolić. Po wyborach będzie płacz i zgrzytanie zębami bo wszelkie libertyńsko-lewackie i rolniczo-roszczeniowo-chłopskie badziewia odchłań kompletnego niebytu ogarnie. I to się rozpadnie. Ku uciesze pisowców i ich kolesiów. Nikt nie będzie się przejmował przegranymi zwyczajnie nawet nie spojży na margines. Dlatego zamiast brać się za robotę to lepiej popitolić sobie na kompie. I te mordy przegrane ciągle pokazywane w TVN bezcenne. Jestem pewny na bank !!!

~KolejnaMaska

Do tej pory flaga unijna była szmatą i zdejmowali ją wszędzie. Teraz Jaruś lata po Polsce (chyba TIRem ) z Mateuszkiem i każą kochać Unię. Czy jest jakiś krajowy psychiatra bo zwariować można?

~Jak to jest?

Czy to prawda że wasz prezes ochrzcił się mając 41 lat a teraz dewotkę z siebie robi bo naiwny ludek to kupi?

vjm

Przeciez profanacja symboli wiary podbitych narodow jest wpisana w ideologie katolicka - wiec po co tyle szumu.
Kk na poganskich cmentarzach i miejscach kultu stawial swoje koscioly i szydzil z wyznawanych idoli Pogan tak jakby jego przedstawialy poza ideologia jakas gleboka wartosc w sobie.

Przed uchwaleniem Konstutucji 3 Maja specialnie wyslany z Watykanu nuncjusz apostolski Archetti z sakwa pelna kasy przyjechal aby pilnowac interesow Watykanu mataczyc i przekupywac poslow przeciwko reforma kraju, ktore grozily pozbawieniem kleru wladzy i co najwazniejsze ukochanej kasy.

Druga rzecza dal Archettiego byla walka z tolerancja religijna panujaca w granicach Rzeczypospolitej nazywal to walka z sektami tzn z "nielegalna" konkurencja wiec profanacja ich symboli kultu byla OK.

We wszytkich tych przypadkach chodzilo o kase - wiara to wartosc uboczna.

Teraz psy szczekaja a karawana jedzie dalej kk siedzi cicho a rebeljanty z jednej strony z drugiej dyzurny inkwizytor Brudzinski oszolomieni misja bruzdza w Racji Stanu bo jednym sie wydaje, ze komuchowata konstytucja jest ta, ktora nalezy zaciekle bronic a drugiemu wydaje sie ze ideologia katolicka jest ta, ktora Slowianie wyznawali od pradziejow.

Jedna ideologia kumunistyczna i druga katolicka dziala w ten sam sposob odbiera rozum i indywidualizm.

~Wyją

Słychać pisu wycie?
- Znakomicie!

~edziu nie wyj

PiS ma tyle wspólnego z prawem i sprawiedliwością co kanarek ze śpiewakiem operowym bezmózgi ze smoleńskiej mgły.

~tylkoPIS

Do renia b, pisz za siebie a tak na prawde nikt w naszym mieiście na żadną ZJEDNOCZONĄ LEWICE nie zagłosuje , bo nwet byli członkowie PZPR wstydzą się takich kandydatów do unii. A von to będzie z tą koalicją europejską [nie polską tylko europejską]. Masz to zagwarantowane jak pies bude, jeżeli paru kandydatów tej TOTALNEJ TARGOWICY dostanie się do EURO PARLAMENTU to będziecie się bardzo cieszyc.

~tylkoPIS

Do renia b, pisz za siebie a tak na prawde nikt w naszym mieiście na żadną ZJEDNOCZONĄ LEWICE nie zagłosuje , bo nwet byli członkowie PZPR wstydzą się takich kandydatów do unii. A von to będzie z tą koalicją europejską [nie polską tylko europejską]. Masz to zagwarantowane jak pies bude, jeżeli paru kandydatów tej TOTALNEJ TARGOWICY dostanie się do EURO PARLAMENTU to będziecie się bardzo cieszyc.

~Renata B

Tylko zjednoczona!
Głosujemy na listę Nr 4.

Reszta von!!!

zibiboom

Proponuję wprowadzić tzw. " bykowe " dla wszystkich tęczowych i innych związków " na wiaderkach" . Rozwiąże się problem demograficzny; wspomoże żyjących " po bożemu i odechce się manifestowania używek
" w kakałko" . nie jest to mój wynalazek to " bykowe" ; a wiem , że w sytuacjach rosnącej patologii normowało już kiedyś sytuację.

~Zbigniew

W 2011 roku głosami koalicji PO-PSL przyjęto ustawę o wymianie informacji z organami ścigania Państw Członkowskich Unii Europejskiej.

PiS głosował PRZECIWKO, mimo że ustawa realnie zwiększała możliwości efektywnego działania polskich służb, również w kontekście przestępstw o charakterze ekonomicznym

~śmichu warte

PiS ma tyle wspólnego z prawem i sprawiedliwością co picie szczawnicy ze szczaniem w piwnicy. Barany.

~@inteligent

Tylko że tam pisze "prawo i sprawiedliwość" a nie Prawo i Sprawiedliwość. Nie manipuluj! Każdy ma prawo być kretynem ale po co się z tym obnosić! smiech2 smiech2 smiech2

~Leszek

Jeżeli naród się nie opamięta i nie przegoni tego dziadostwa pisowskiego to po jesiennych wyborach Polska będzie stajnią Kaczyńskiego a naród bydłem

~@Jezus

Zapomniałeś jeszcze dopisać że Kaczor to Zbawiciel smiech2

~Jezus

Prawo i Sprawiedliwosc beda rzadzic ? Rzadzily, Rzadza i beda Rzadzic po wsze czasy, takie jest odwieczne prawo Wszechswiata, kreci sie w jednym kierunku, Jing/Jang. Prad i energia elektryczna (elektroenergetyczna) moze plynac w jednym tylko kierunku.

~jan

.... @~Naftalina.... nigdy nie byłem pisiorem, czasem jakiś pisowski kapuś podszywa się pod mojego nicka, ale uważny użytkownik forum łatwo zorientuje się co jest moim wpisem a co fałszywką tego pożal się boże ,,sygnalisty" ....

~przybysz

Jezeli obrazek Matki Boskiej z tecza w tle jest obraza uczuc religijnych to czym jest zeszmacenie Jasnej Gory ktora zawsze kojarzyla sie z chrzescijanstwem z banerami faszystowskimi i z fastyka i jasnie panami z Pis czyli jedynymi wlasciwymi katolikami w tle to jest dopiero boraza katolikow.

~@inteligent

To wasz prezes już nawet nowe Pismo Święte wydał? Do tej pory jeden z waszych kapłanów religię smoleńską teorzył aż tu łączcie kacze Pismo Święte mamy

art2deco

Gdyby nie dominująca kultura chrześcijańska to polskojęzyczne Rebelianty nie miałyby tutaj powodu istnieć. Ta stara sekularna zamordystyczna lewicowa tradycja w wersji unowocześnionej o deprawacje niewinnych dzieci dla uzysku dewianckiego wsparcia w walce o przymusową afirmacje. Do liberalnych standardów bezgranicznej wolności-anarchii-fejku które obecnie toczą schorowaną na ciele i umyśle Europe ich Gebelsowskimi mediami prześladującymi źródła europejskiego sukcesu, naszą kulturę, dołączyli sprowadzani na potęgę gardzący naszą kulturą ich pomagierzy, imigranci.