Rozpoczęcie budowy obwodnicy Stalowej Woli i Niska

Image

Dziś wbito pierwszą łopatę pod budowę obwodnicy. Z tej okazji w miejscu rozpoczęcia inwestycji zgromadziło się kilkunastu samorządowców, polityków, byłych i obecnych włodarzy miast.

Obwodnica Stalowej Woli i Niska planowana była od lat. Po wielu zawirowaniach 13 maja 2019 roku rozpoczęła się najistotniejsza część zadania- budowa drogi, dzięki której ze Stalowej Woli i Niska ma być wyprowadzony uciążliwy ruch samochodowy, tym samym wielu kierowców będzie omijać te dwa miasta sprawiając, że w centrum będzie czyściej i ciszej.

Zadanie w ciągu drogi krajowej 77 zrealizuje Mostostal Warszawa. Jest to kolejna inwestycja w formule „Zaprojektuj i Wybuduj”, którą zrealizuje w województwie podkarpackim konsorcjum Mostostal Warszawa i Acciona Construcción. Kontrakt o wartości 199 189 315,22 zł z rzeszowskim oddziałem GDDKiA na realizację zadania został podpisany 30 sierpnia 2017 r. przez prezesa Andrzeja Goławskiego, wspólnie z Jorge Calbuig Ferre, członkiem zarządu ds. Rozwoju Biznesu oraz działającym w imieniu Acciona Construcción Yves Marchandem i Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie. Stronę inwestora reprezentował Dyrektor Oddziału GDDKiA Bogdan Tarnawski i Zastępca Dyrektora Oddziału ds. Zarządzania Drogami i Mostami Mariusz Błyskal.

W ramach inwestycji Mostostal Warszawa zaprojektował, a teraz wybuduje obwodnicę Stalowej Woli i Niska o długości 15,3 km. Będzie to droga jednojezdniowa ze skrzyżowaniami jednopoziomowymi.

Podczas uroczystego otwarcia robót głos zabrali przybyli goście. Chwalono samorządowców i tych, dzięki którym inwestycja zostanie w końcu zrealizowana. Droga, oprócz poprawy komunikacji, ma doprowadzić do rozwoju gospodarki regionu.

- Obwodnica Stalowej Woli i Niska rzeczywiście jest niezwykle ważna dla mieszkańców tych dwóch miejscowości województwa podkarpackiego. Obwodnica poprawia bezpieczeństwo, poprawia płynność ruchu, ale tak naprawdę wyprowadza ruch tranzytowy poza centra miast, co jest niezwykle istotne i w konsekwencji daje szansę rozwoju miejscowości przyległych. Myślę, że właśnie tego typu inwestycje kluczowe dla tych miejscowości w konsekwencji poprawiają atrakcyjność gospodarczą, są ważne dla przedsiębiorców, tworzą nową rzeczywistość gospodarczą. Jestem przekonany, że tych inwestycji przełomowych, kluczowych dla Stalowej Woli i Niska będzie w najbliższym czasie więcej- mówił Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, przedstawiciel ministerstwa odpowiadający za realizację zadania w mieście Adam Hamryszczak.

Padło wiele gratulacji pod adresem osób, które przyczyniły się do powstania tej inwestycji i podziękowań.

- W tym miejscu na Podkarpaciu tworzy się druga aglomeracja miejska. Dzięki tej obwodnicy zostaną połączone nie tylko Nisko ze Stalową Wolą i nie tylko zostanie poprawione bezpieczeństwo i płynność ruchu ważna dla mieszkańców tego terenu, ale ta obwodnica jest ważna dla całego Podkarpacia. Ona nas włączy do międzynarodowej trasy, dzisiaj nazywanej S-19, Via Carpatia, ale też będzie ważną drogą, która połączy Stalową Wolę, Nisko z Centralnym Portem Komunikacyjnym. Dzięki tym różnym inwestycjom Podkarpacie stanie się ważnym regionem, a Stalowa Wola z Niskiem i północ województwa stanie się dużą aglomeracją i stanie się jednym z najważniejszych węzłów komunikacyjnych- mówiła wicemarszałek województwa podkarpackiego Ewa Draus.

- To już nie są papiery, to już nie są dokumenty, to już jest rozpoczęcie prac budowlanych. Cieszę się, że po tych latach przygotowań, po przeanalizowaniu kilkunastu wariantów, przystąpiliśmy do realizacji zadania. Jak ważna jest ta inwestycja dla mieszkańców regionu wystarczy popatrzeć na dzisiejszych gości- mówił Dyrektor Oddziału GDDKiA Bogdan Tarnawski.

- To bardzo ważna inwestycja dla Mostostalu. Mogę powiedzieć, że nasza droga do budownictwa infrastrukturalnego prowadzi przez Stalową Wolę. Obwodnica miasta to jedno z wielu zadań, które w najbliższych latach będziemy realizować na zamówienie GDDKiA. Mamy już podpisane kontrakty na kolejne drogi, również te położone niedaleko stąd- mówił dziś Jorge Calbuig Ferre, członek zarządu ds. Rozwoju Biznesu.

Na uroczystości obecni byli włodarze Niska: były- Julian Ozimek i obecny: Waldemar Ślusarczyk, a także prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, który zabrał głos w imieniu samorządowców.

- Ta inwestycja- trzeba to powiedzieć- przez minione lata miała bardzo pod wiatr. Mieszkańcy długo na nią czekali. Trzeba wspomnieć tu 1975 rok, kiedy to rozpoczynały się pierwsze prace projektowe nad tym, aby nasze miasta bezpiecznie można było połączyć. 44 lata minęły od momentu pierwszych prac do teraz, gdy spotykamy się, aby rozpocząć rzeczową realizację tak długo oczekiwanego odcinka drogi, która otwiera nam okno na świat- mówił Lucjusz Nadbereżny.

Po przemówieniach przybyli na uroczystość goście dokonali pierwszego wbicia łopaty w miejscu budowy.

Droga będzie oddana do użytku w marcu 2021 roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
manukun

@kibic3
Nie pisałem o kibicowaniu siarce. Tak właśnie czytasz ze zrozumieniem moje wpisy.

Twoje pytania są dziecinne. Dorosły człowiek najpierw pyta, czy go stać. Dzieciom swoim też kupujesz każdą zabawkę, którą chcą dostać?

Czy stadion wymagał remontu? Tak. Czy dzieci powinny ćwiczyć na nowych boiskach? Tak. Czy kibice zasługują na trybuny? Mam wątpliwości, ale nowe trybuny z toaletami powinny być. Czy miasto w obecnej sytuacji stać na nowy stadion? Nie. I tu jest sedno problemu, którego nie widzisz albo nie chcesz wiedzieć.

~spacerowicz

No i machnęli łopatami i się zabrali, budowa nie ruszyła bo jak na razie w tym miejscu cisza aż ptaki śpiewające w krzakach słychać.

~kibic3

Do manekina, twój wpis jest na tym samym poziomie co wpis idioty co się podpisał tgd30 nikt w naszym mieście nigdy nie kibicował SIARZE, zapamiętaj to sbie na całe życie. To SIARA ro temu robiła wszystko żeby spuścic STLÓWKE do 3 ligi ale im się to nie udało. Dopóki będziemu grali te derby SIARA zawsze będzie wrogiem numer 1 i zawsze będzie dostawac baty od STALOWKI. Teraz SIARA będzie grała w 5 lidze bo grosza nie mają na grę w wyszej lidze. A z tym edziem manekinie to polecam ci przychodnie na WYSZYŃSKIEGO bo nabawiłeś się kompleksu edzia i wszędzie widzisz edzia. Pamiętaj ja dla ciebie bylbym milszy ale za cenzurowanie moich komentarzy ty na to nie zasługujesz. Powiedz też tak szczerze czy ten skansen sportowy cię nie przerażał i czy dzieci z naszego miasta nie zasługują aby trenowac na pięknym stadionie. Jeszcze na koniec czy kibice STALÓWKI nie zasługują aby oglądac mecze na wspaniałym CENTRUM SPORTOWYM z którego wszyscy mieszkańcy naszego miasta mogą byc dumni. Dlaczego sukcesy STALÓWKI tak podnoszą ci ciśnienie bo mnie każdy sukces naszego miasta bardzo cieszy i tym się różnimy.

~tgb30

Siarka niestety spadla do 3ligi wiec trzymajcie kciuki zeby znowu awansowala bo wiele osob z Stalowej kibicuje Siarce.

manukun

@kibic
3 prawo dynamiki Newtona coś mówi? Nie? Powinno. Jak zabierzesz mieszkańcom kilkadziesiąt baniek na bezużyteczny stadion i dotacje dla sportu zawodowego przy tak dużych potrzebach remontowych, nie dziw się ich wkuwienia.

Czyli jesteś ameba. Zniżasz się do żenującego poziomu sąsiadów z nomen-omen Dzikowa. No ale czego wymagać od burka stadionowego? Dla takiego dobra władza to ta, która marnuje miliony rocznie na bezwarościowy klub sportowy. Co tam, że miasto ledwo wiąże koniec z końcem i w wyższych ligach kolejnego pasożyta nie utrzyma. Ważne, żeby edziu z kolegami się nie wstydził...

~mIRKA

To jest właśnie klasa ks. Prymasa, że nie zajmuje się polityką, a tym co najważniejsze. Dzięki temu Kościół się oczyści szybciej niż się wielu wydaje i wyjdzie z tego wzmocniony. Właściwie to atak na PIS przez Kościół, bo niektórzy mają poważne problemy poznawcze i hasła PIS i Kościół wzbudzają u nich te same neurony.

~KIM UN YEST

Jarosław Kaczyński ostrzega, że "kto podnosi rękę na Kościół", ten atakuje Polskę. Odpowiedział mu teraz pośrednio prymas Wojciech Polak mówiąc, że w filmie "Tylko nie mów nikomu" nie dostrzega ataku na Kościół.

~antystal

Kibolska swołocz won z tego artykulu !!wy nie liczycie się w stalowej boscie holota która niszczy wszystko na swojej drodze jak rowery,przystanki,elewacje domow

~kibic3

Do manekina, po co zabierasz głos w sprawie pilki nożnej o której nie masz zielonego pojęcia tak samo jak o ekonomii.Gdybyś był prawdziwym kibicem STALÓWKI to byś wedział że rok temu SIARA chciała spóścic STALÓWKE do 3 ligi. A to że strzlili nam gola w ostatniej sekundzie meczu kiedy nasz zawonik leżał skopany na boisku a SIARA nie przerwala gry i dlatego dziś spadli do 3 ligi. Tak że hejterze w przyszłości o STALÓWCE się nie wypowiadaj bo narażasz się naszym kibicom. A to że w razie zmiany rządu w WASZAWIE pieniędzy na skończenie tego CENTRUM SPORTOWEGO nie będzie a jak nie będzie pieniędzy to ten stadion nigdy nie będzie skończony.

manukun

PS Dom pod Warszawą prawie gotowy. Kredyty będą spłacane do 2034. Warto było?

manukun

Czy kibice widzą, że zostali wydymani na sucho? Jak nie zagłosujecie na PiS, to wam nie otworzą stadionu. Co tam, że miał być gotowy rok temu. Macie raz jeszcze zrobić dobrze partii. Teraz już nawet tego nie ukrywają, że celowo opóźnia się budowa ze względu na budowę.

Tak bezczelnych miernot partyjnych jeszcze nie widziałem w życiu.

Jak można śmiać się z upadku klubu sportowego sąsiadów? Co trzeba mieć w głowie, żeby śmiać się z leżącego? Dawniej takie ameby umysłowe rodziny ukrywały przed ludźmi. Teraz wyszli z ukrycia i chcą rządzić...

Quo Vadis, Stalowo?

~kawaly

Spadaj naganiaczu pisowski. Sam sobie glosuj na cwaniaczka porebe i lawirantke sagatowska, ktora nic przez tyle lat nie zrobila dla stalowej. Oj niech sie ludzie dowiedza o przeszlosci tej pani to bedzie jej cieplutko.

~kibic

STALÓWKA PANY już od poniedziałku pełna mobilizacja przed wyborami do EURO PARLAMENTU, wszyscy kibice mobilizują każdego na te wybory. Bo tylko PIS gwarantuje że pilka nożna w naszym mieście się będzie pięła do góry i jeśli chcecie abyśmy grali w ekstraklasie każdy kibic prowadzi na wybory przynajmnej 10 głosujących i to tych którzy jeszcze nigdy nie byli na żadnych wyborach.

~kibic

STALÓWKA PANY już od poniedziałku pełna mobilizacja przed wyborami do EURO PARLAMENTU, wszyscy kibice mobilizują każdego na te wybory. Bo tylko PIS gwarantuje że pilka nożna w naszym mieście się będzie pięła do góry i jeśli chcecie abyśmy grali w ekstraklasie każdy kibic prowadzi na wybory przynajmnej 10 głosujących i to tych którzy jeszcze nigdy nie byli na żadnych wyborach.

~kibic3

Mam doskonałą wiadomośc dla kibiców naszej kochanej STALÓWKI wygraliśmy ostatni mecz na wyjeździe w WEJCHEROWIE 3 DO 1 i zajęliśmy 7 miejsce w tabeli grając polowe sezonu swoimi juniorami. Może w przyszłości coś z tych chłopakw juniorów bedzie dla klubu dobrego. Mam jeszcze lepszą wiadomośc dla naszych kibiców SIARA żegna się na przynajmniej 10 lat z 2 ligą czego im po żeszłym sezonie życzylem i każdy kto czyta moje komentarze to wie o co chodzi. Co gorsze dla SIARY ich rezerwy mimo że zajmą 1 miejsce w 5 lidze do 4 ligi nie awansują a awansuje nasza STALÓWECZKA mimo że będzie 2 w tabeli. Tyle dobroci tuż przed ważnymi wyborami to tylko w naszym mieście mogło się stac. Tak jak zwycężyla STALÓWKA i to dwukrotnie tak samo zwycięży PIS dwukrotnie w maowych wyborach a także w jesiennych do sejmu i senatu. Bo gdyby PIS ni wygra ł jesienią to to CENTRUM SPORTOWE nigdy nie będzie skończone macie to kibice zgwarantowane jak pies bude.

~wiemy

Do radek, a ty jesteś nie dorozwinięty umysłowo więc się powinien leczyc na WYSZYŃSKIEGO.

~radek80

Lucek i radni to sa dobrzy w zadluzaniu miasta wiec powinni odejsc .Na nic ta droga obwodnico podobna.

~haram

@wiem

To ze nadberezny ma pie.dolca na punkcie swojej osoby to wszyscy zainteresowani wiedza. Na szacunek to sobie trzeba zasluzyc. Jedyne co najwieksze zrobil w tym grajdole to zadluzenie w tym ukryte w spolkach. Zastraszanie tez dobrze idzie. Ludzie ze stowarzyszenia wiedza o co chodzi.

~wiem

Do ryszardafera, tak hejterze jeszcze 10 lat będzie rządził naszym miastem PAN PREZYDENT L.N. A ''lucka'' to sobie poszukaj wśród kolegów jeśli ich masz, naucz się największego szacunku do władz naszego miasta bo na tym możesz dużo skorzystac.

~wiem

Do ryszardafera, tak hejterze jeszcze 10 lat będzie rządził naszym miastem PAN PREZYDENT L.N. A ''lucka'' to sobie poszukaj wśród kolegów jeśli ich masz, naucz się największego szacunku do władz naszego miasta bo na tym możesz dużo skorzystac.

~ryszardafera

Kiedy Lucek planuje wyprowadzke do Warszawy? bo tu jego kariera dobiega konca,a powód to koncza sie dofinansowania .Jeszcze zostały obligacje do wydawania ,a co jak skoncza sie obligacje?

vjm

@cudNadWisłą
„Bitwa Warszawska ma sławić /.../

"Cud Nad Sanem" bedzie slawic, poziom tepoty intelektualnej to jest pewne- zaczynajac od agenta Pilsudskiego and so on ...
General Tadeusz Rozwadowski jak widzi to co wyprawiaja w granicach Rozwadowa "stratedzy" budujacy na bagnach waly a na nich kladac asfalt bo uwierzyli w misje degradacji substancji narodowej to pewnie wolal by za fraki zabrac Pilsudskego z wyra od kochanki i postawic go przed Sadem Polowym za opuszczenie pola bitwy i dezercje.
Uiknelibysmy takich czasow jak paradoks na Wawelu.
Unia nie moze sie nadziwic, ze wystarczylo tylko dac "fundusze" aby gospdarka PRL-u rozpieprzyla sie sama.

~będzie HIT

"Dostaję 'dobre rady', aby nie ruszać tego tematu, bo jest niebezpieczny". Tomasz Sekielski pracuje nad filmem o SKOK

Blisko 19 mln razy wyświetlano w internecie "Tylko nie mów nikomu". Tomasz Sekielski pracuje już nad nowym filmem, który dotyczyć ma SKOK-ów. Na jego realizację potrzebuje więcej pieniędzy niż na film o pedofilii w Kościele. Ze względu na ryzyko procesów sądowych.

~cudNadWisłą

„Bitwa Warszawska ma sławić Lecha Kaczyńskiego. Posłowie PiS złożyli projekt uchwały” Każda okazja dobra, by przypomnieć narodowi wielkiego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, nawet takie wydarzenie jak „cud nad Wisłą”.
Bitwa Warszawska to jeszcze nic. Wspomnieć należy jak się „prezydęt” Lech Kaczyński wkurzył gdy mu Wielki Mistrz Ulrich von Junicker przysłał pod Grunwaldem te dwa nagie miecze. Jak się nadął; jak bohatersko krzyknął: – spieprzaj dziadu!!! i jak samotrzeć (z Macierenką i Pawłowicz) pokonał potęgę teutońską.
I taka jest prawda historyczna, drogie dziatki…

~jajaJakBerety

Przecież wiadomo że większość wyborców patrzy bardzo płytko i myśli wyłącznie kategoriami osobistego zysku. Politycy rozgrywają interesy ze szczególnym uwzględnieniem interesów tak zwanych wpływowych grup. Są dwa tygodnie do wyborów giełda obietnic i populistycznych chwytów właśnie się rozgrzewa. Odpowiedzialność przed wyborcami to iluzja liczy się pozycja w partii i wysokie miejsce na liście.

~student

Kaczyński traktuje państwo jak własny folwark. "Pan kazał, sługa musi". Ze strachu przed tym, czego nie rozumie, zmusza organa państwowe do cofania Polski w czasy mrocznego średniowiecza. Wszechmocny władca, bogaty i bezkarny kler.

~śmichu warte

wy nie kontrolujecie kościoła ale kościół kontroluje was nieszczęśni i żałośni tancerze od Rydzyka umiech Ktoś jeszcze wierzy, że ludzie o mentalności ministranta będą w stanie rozprawić się z pedofilią w kościele??? Wolne żarty panie Kaczyński. Gdybym nie widział pana jak pan z Ziobrą i Brudzińskim pląsają w wiernopoddańczym tańcu u oberbereta może bym uwierzył ale ja to widziałem i to jest niedoodzobaczenia umiech

~do edzia

Jarek nie wierzy w pedofilie w kościele ale sam do kościoła poszedł pierwszy raz w wieku czterdziestu lat, na swój chrzest. Mądry człowiek unikał niebezpiecznych zachowań i nie wodził na pokuszenie duchowych jako dziecko. Trzeba brać przykład.

~wPiSdu

Niestety. Polski rząd niszczy prawo w Polsce, wprowadza niezgodne z Konstytucją przepisy, skłóca i dzieli Polaków. Wprowadza złe przepisy, które skutkują wypłacaniem olbrzymich odszkodowań po wygranych sprawach w sądach itd. Jeszcze dużo więcej można wymieniać. Rozdawnictwo pieniędzy dla przekupienia wyborców skutkuje niedofinansowaniem służby zdrowia, szkolnictwa, brakiem podwyżek w wielu zawodach i dodatkowo wielką zwyżką cen co daje dużą inflację. Zyskują niepracujący a tracą wszyscy zatrudnieni.

~wPiSdu

Niestety. Polski rząd niszczy prawo w Polsce, wprowadza niezgodne z Konstytucją przepisy, skłóca i dzieli Polaków. Wprowadza złe przepisy, które skutkują wypłacaniem olbrzymich odszkodowań po wygranych sprawach w sądach itd. Jeszcze dużo więcej można wymieniać. Rozdawnictwo pieniędzy dla przekupienia wyborców skutkuje niedofinansowaniem służby zdrowia, szkolnictwa, brakiem podwyżek w wielu zawodach i dodatkowo wielką zwyżką cen co daje dużą inflację. Zyskują niepracujący a tracą wszyscy zatrudnieni.