Coraz mniejsze bezrobocie w powiecie

Image

Kwiecień to kolejny miesiąc, w którym w Polsce zmniejszyła się liczba pozostających bez pracy. Sprawdziliśmy statystyki bezrobocia rejestrowanego w powiecie stalowowolskim.

Według danych opublikowanych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pod koniec kwietnia br. liczba bezrobotnych wyniosła 939,7 tys. osób. To o 45 tys. mniej niż przed miesiącem i o ponad 102 tys. mniej niż pod koniec kwietnia 2018 r. Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła 5,6%. Spadek liczby bezrobotnych w kwietniu odnotowano we wszystkich województwach, najwyższy w warmińsko- mazurskim (spadek o 7,1%, czyli o 3,8 tys. osób), lubuskim (6,2% i 1,4 tys. osób), zachodniopomorskim (5,6% i 2,7 tys. osób) oraz opolskim (5,4% i 1,2 tys. osób). W przypadku województwa podkarpackiego spadek wynosi 0,4%, ubyło nam 666 bezrobotnych.

W stalowowolskim pośredniaku pod koniec kwietnia zarejestrowanych było 2168 osób, w tym 1249 kobiet. W podrównaniu z ubiegłym miesiącem jest to liczba mniejsza o 193 osoby. W szczególnej sytuacji na rynku pracy pozostaje 1830 osób (1085 kobiet). W tej grupie znajduje się: 588 (391 k.) bezrobotnych do 30 roku życia, 618 (242 k.) powyżej 50 roku życia, 120 (69 k.) korzystających ze świadczeń z pomocy społecznej, 547 (477 k.) posiadających co najmniej jedno dziecko do 6 roku życia, 9 (7 k.) mających niepełnosprawne dziecko do 18 roku życia oraz 191 (90 k.) osób niepełnosprawnych.

Bez zatrudnienia pozostają 464 kobiety, które po urodzeniu dziecka nie podjęły pracy. 315 (188 k.) osób korzysta z zasiłku. Bez kwalifikacji zawodowych jest 515 (308 k.) zarejestrowanych, doświadczenia zawodowego nie ma 447 osób (309 k.).

Sytuacja na rynku pracy, ze względu na zamieszkanie na terenie gmin, wygląda następująco: Stalowa Wola: 1208 bezrobotnych (707 k.), Bojanów: 147 (79 k.), Pysznica: 188 (102 k.), Radomyśl nad Sanem: 173 (98 k.), Zaklików: 225 (131 k.), Zaleszany: 227 (138 k.).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Mieszkaniec

... Denuncjowani przez "starszych braci z POLIN", katowani, rozstrzeliwani, pędzeni w upałach i mrozach na krańce Azji, umierający w drodze z głodu, cierpiący rozłakę i oddzielenie od bliskich i Ojczyzny, jednak zachowujacy goraca wiare w Boga i milosc do Ojczyzny - dla dzisiejszych władcow Polski są drugą kategorią ludzi....... Coś w tym jest ...... obecnie mamy takich " inteligentów " jacy wyrośli z pozostałej części pewnego " sortu ", który ma czelność uważać się za tą lepszą ..... . Wspłczesny " inteligencie " ... zadaj sobie pytanie: dlaczego tak często giną najlepsi ... i kto pozostaje???

~inteligent

Do raj, a ty do szkoły miałeś pod górke bo na języku polskim nie nauczono cię że imiona i nazwiska pisze się z dużej litery. Tytułowanie polityka z dużej litey to okazywanie szacunku do tego polityka , ja nawet SZLEZAKA pisze z dużej litery choc on nie był z mojej bajki. Ty się o nasze masto nie martw bo masz ograniczoną wiedze i jesteś niewolnikiem TVN 24 i ofiarą tej propagandówi.

~inteligent

Do raj, a ty do szkoły miałeś pod górke bo na języku polskim nie nauczono cię że imiona i nazwiska pisze się z dużej litery. Tytułowanie polityka z dużej litey to okazywanie szacunku do tego polityka , ja nawet SZLEZAKA pisze z dużej litery choc on nie był z mojej bajki. Ty się o nasze masto nie martw bo masz ograniczoną wiedze i jesteś niewolnikiem TVN 24 i ofiarą tej propagandówi.

~Mieszkaniec

800 zł na pracowników, 500 + i stypendia dla braci z Ukrainy a nam " RZĄD " nie obniża podatków i nie wprowadza ułatwień gospodarczych, nie likwiduje biurokracj .... bo i po co??? Popisowi żyje sie całkiem dobrze a to się im przecież należało!!!
Zatrudnianie polskich pracowników polskim pracodawcom i ich powrót z Wielkiej Brytanii polskiemu rządowi najwyraźniej się nie opłaca. PiS dba o to by POLACY z SYBERII i KAZACHSTANU ciągle nie mogli się doczekać powrotu do Polski bo może im od nadmiaru dobrobytu i szczęścia poprzekręcać się w głowach! ... Denuncjowani przez "starszych braci z POLIN", katowani, rozstrzeliwani, pędzeni w upałach i mrozach na krańce Azji, umierający w drodze z głodu, cierpiący rozłakę i oddzielenie od bliskich i Ojczyzny, jednak zachowujacy goraca wiare w Boga i milosc do Ojczyzny - dla dzisiejszych władcow Polski są drugą kategorią ludzi....... Coś w tym jest ......

~Raj

@Inteligent
Nie masz argumentów.Jedyne co wymysliles to przychodnia Wyszyńskiego ..
Co do tej pedofil i postawie prezydenta masz do powiedzenia, naprawdę nic????Nie ma żadnych 17 tys.Starsi ludzie którzy poszli na głosowanie i wielu innych nie było tych faktów świadomych.
Straszny wstyd ,straszny Syf. .Stalowa Wola umiera.Kiedy wymrze starsze pokolenie , będzie tu garstka ..Śmiiac mi się chce jaki jesteś bezbronny.Po
I
Pisanie pana prezydenta dużymi drukowanymi literami bardziej go ośmiesza niż,,, powiększa,,,

~inteligent

Do raj, hejterze obrazasz przynajmniej 17 tysięcy mieszkańców naszego miasta bo tylu głosowało na PANA PREZYDENTA L.N. Tobie to nawet przychodnia na WYSZYŃSKIEGO nie pomoże.

~inteligent

Do raj, hejterze obrazasz przynajmniej 17 tysięcy mieszkańców naszego miasta bo tylu głosowało na PANA PREZYDENTA L.N. Tobie to nawet przychodnia na WYSZYŃSKIEGO nie pomoże.

~Raj

Za lasami za górami żył sobie ciemny lud Stalowej Woli z Inteligentem.

~Odwagi!!!!

Inteligent
Nie zmieniaj tematu.Miales pisać o zachowaniu i postawie Prezydenta .Zachowal się jak ignorant i tchórz.
Nie przeprosił,nie wyjaśnił
.W szkole w Stalowej Woli dużo się działo,na plebani tez..To dobry temat na następny film.Znowu zaslyniemy
Opublikowano zdjęcia w internecie jak zachowywał się ksiądz.Zajmij się swoim grajdolem w którym żyjeszStalową Wolą.Pan Prezydent był tchórzem,ale ty dważny inteligent napewno się wypowiesz.Dzieci w szkołach powinny być bezpieczne Nie uważasz?

~inteligent

Co tak pederaści i pedały przesraszyli się nowych ustaw w sprawie pedofili czy nie dlatego że wśród nich jest 99 procent pedofilów. Tak pedały skończylo się pobłażanie dla waszej pedofili tak jak PIS skończyŁ z LGBT.

~@Intekigent

Może dlatego,że każdy świr mógłby kogoś wrobić?.Rusz mózgownicą.Inteigent z ciebie i katolik.Czy tak robią katolicy?

~Boże Bron

Czlowieku o nicku Inteligent.Czy chciałbyś się wypowiedzieć na temat pedofili księży w stalowowolskich szkołach i
wydarzeniach w ostatnich latach?
Straszny syf, straszny wstyd.Najbardziej postawa Prezydenta najpiękniejszego
miasta,najprzykladnuejszego katolika j najskromniejszego człowieka .

~inteligent

Hejterze POLACY katolicy są przykładem dla całego świata ile jeszcze razy papież FRANCISZEK będzie musiał takim durniom debilom to powtarzac. Cały świat to się śmieje z takich użytecznych idiotów jak ty i ja na twoim miejscu bardzo cichutko bym siedział. Prawdziwa pedofilia to rządzi w najbogatszych krajach świata ale żeby o tym wiedziec trzeba dużo czytac i miec wysoką inteligencje. Pytanie dlaczgo ostatnim głosowaniu na temat pedifili PATOLOGIA OBYWATELSKA i NOWOCZESNA poparła pedofilów i nie zgodziła się na karanie bez względne podofilów [kary bez zawieszenia o co oni w sejmie walczą].

~Naftalina

Tylko Zjednoczona P. !

Głosujemy na Listę Nr 4.

~

Zlo dobrem zwyciężaj
Właśnie dlatego śmieją się z nas w świecie.Oby mniej takich katolików.POLAK to przodujący katolik Stalowa Wola City.Najpiękniejszego miasta w Polsce

~Ormo

O tym coraz mniejszym bezrobociu propaganda huczy od dawna. Sukces goni sukces jak w kurwizji. Dziwię się jedynie że po tej serii artykułów na papierze nie wyszło ujemne bezrobocie.

~Do Adam

Matka boska wniesie protest.

~Do inteligent

Cały świat się śmieje z.polskich katolików.Trudno i większy prymitywizm i zakłamanie.Ciagłe nowe afery z pedofilami.
Jak to piszesz -na twoim miejscu siedział bym cichutko.

~Klops

Lulek jest ofiarą księdza pedofila.

~Adam

Nikt nie jest anonimowy w internecie. Odpowiednie służby powinny zapukać do tego frajera poniżej co obraża Matkę Boską i uczucia religijne Polaków.

~POLAK

@ulek. TY sciero jeb....na. Twoja matka musi byc zawiedziona ze wychowala takiego zakalc i pomylenca. Ojciec musial cie strasznie bic po glowie skoro jestes uposledzony. Takich jak ty mozna sprowadzic szybko na ziemie. Obrazasz uczucia religijne wypisujac takie wypociny. Myslisz ze jestes bezkarny? Nie do namierzenia? Jak cie matka nie nauczyla rozumu to moze ktos inny nauczy. Chcesz zeby twoja matke na ulicy wytykali palcami?? ''idzie ta co ma syna zwyrodnialca''. Chcesz sie przekonac?? Moge cie na ziemie szybko sprowadzic. Z ciebie juz i tak nic dobrego nie wyrosnie ale bedziesz przykladem ze w internecie nie mozna wypisywac wszystkiego co sie chce.

~bezrobotny

to jedna wielka sciema. Statystyki spadly bo zaprzyjaznione firmy dostaly darmowych pracownikow na staz. Staz i realia - idziesz na staz rzekomo jako pracownik biurowy a kaza zmywac naczynia i pracowac w niedziele. To sa staze. Targi pracy to sciema, byly po to by poazac sie w mediach i zaprzyjaznione firmy mialy obowiqzek w nich wystapic pod pretekstem ze nie dostana niewolnikow za ktorych im jeszcze panstwo doplaca. W kazdym miejscu byla mowa o stwzu po ktorym nie dostanie sir zatrudnienia. To prqca niewolnicza za mniej niz 1000 zl na mc , nq zmywaku w anglii jest 10000 na reke. Dla tego wszyscy mlodzi uciekaja z tego miasta i nikt nie mysli o powrocie . Napiszcie w koncu jak jest a nie mydlicie oczy. Jak za 1000 zyc? jak wynajem mieszkania yo 1000 a gdzie jedzenie? ubezpieczenie ubezpieczenie i benzyna do auta skoro wiele stazy sa w okolicy stw. Statystyki spadaka bo mlodzi jada za granice. Kazdy chce pracownika darmowego za ktorego jeszcze panstwo doplaca. Nawet jest kilka firm ktore w ten sposob czerpia pozywke. W ofercie na akapicie wymagania : grupa ... natluszczonym drukiem ?!?! napiszcie o tym art. a nie o wazelinie.

~inteligent

Do taaa, to jed leingu do WIELKEJ BRYTANII i tam zarobis 4 razy więcej niż w POLSCE na zmywaku tak jak to zrobili miliony POLAKÓW. Do ulek, debilu, podły pedale ja na twoim miejscu bardzo cichutko bym siedział bo obrażasz katolików tuż przed wyborami a my ci za to pięknie zapłacimy podczas wyborów. A jest nas w tym mieście ponad 95 procent czyli około 60 tysięcy.

~Ulek

Ale fajnie jest się wysrać z rana i podetrzeć sobie tyłek, wizerunkiem tej katolickiej boginki Maryji. Co rano daje jej posmakować mojej świeżej kupy.

~Ha ha ha

Jakie najniższe.?
Wcale nie ma bezrobocia
Wcale nie ma pedofili i wcale nie ma alkoholików i oszustów na stanowiskach dyrektorów szkół.
Jesteśmy najpiękniejszym miastem w Polsce miodem i mlekiem.plynącym.

Mariusz77

Do taaa i tym podobnych młodych 'wykrztałconych" ....róbcie dalej studia politologia i tym podobne "przyszłościowe" kierunki a napewno znajdziecie pracę . Jak nachcik .

~taaaa

Może i bezrobocie niższe, ale dobrej pracy dla ludzi wykształconych BRAK! Dlatego wyjeżdżają a StW będzie niedługo tylko robotniczym miasteczkiem.

~sys

Uciekając przed komornikiem (Za dużo zabiera żeby to spłacać) pracują nielegalnie i daleko od
Stalowej
Woli (300 - 500 km)nie mają czasu jeździć się odfajkować.

~B.l.u.e.

I tylko taki margines wbrew ogólnym opinią utrzymuje się z 500 plus, tyle ile jest bezrobotnych. W dzisiejszych czasach bezrobotni są tylko z wyboru, mam sam przykłady ze swojego podwórka.

~mieszkaniecST

Już niedługo dzięki naszemu staroście i jego wsiowemu zastępcy bezrobocie zostanie całkowicie wygaszone(zlikwidowane).Tylko co się stanie z tymi wszystkimi paniami co tam pracują?A ty poniżej nie zachodż w głowę.Ty musisz pracować,głosować na pis albo po i płacić podatki.