Finał prac przy obwodnicy Stalowej Woli pod koniec 2020?

Image

W tym tygodniu ruszyła budowa obwodnicy Stalowej Woli i Niska. Prace wykonywane są jednocześnie w kilku miejscach.

W pierwszej kolejności realizowane są prace związane z wycinką i robotami ziemnymi.

- Budowę mamy podzieloną na 4 odcinki. Pierwszy odcinek jest od galerii Vivo do mniej więcej ul. Czarnieckiego. Drugi odcinek jest od Czarnieckiego do wiaduktu kolejowego. Trzeci odcinek jest od wiaduktu kolejowego do przecięcia z istniejącą drogą S19. Ostatni odcinek będzie realizowany od S19 do końca naszego zadania- wyjaśnia Krzysztof Żmijan, dyrektor kontraktu.

Na początku czerwca wejdą podwykonawcy, którzy zajmą się pracami związanymi z wzmocnieniami podłoża. Według umowy zakończenie prac związanych z budową obwodnicy nastapi w pierwszym kwartale 2021 roku. Jak podkreśla Krzysztof Żmijan są realne szanse na to, że uda się udostępnić nową drogę do końca 2020 roku.

Inwestycja jest realizowana w systemie „Zaprojektuj i wybuduj” przez konsorcjum: Mostostal Warszawa S.A. (lider) i Acciona Construccion S.A. Wartość kontraktu opiewa na niemal 200 mln zł.

[p]Inwestycja obejmuje budowę drogi jednojezdniowej dwupasowej o nawierzchni odpornej na koleinowanie, ze skrzyżowaniami jednopoziomowymi i dwupoziomowymi, dwoma łącznikami drogowymi, mostami, wiaduktami, przepustami, drogami obsługującymi przyległy teren, urządzeniami ochrony środowiska oraz przebudowę infrastruktury technicznej kolidującej z inwestycją.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~dyzek

No i gorzej i drożej niż Pan Szlęzak planował.

~Henek

Będzie terminowo, tak jak stadion.

manukun

@mieszkaniec
Nie do końca. Nowy fragment dk77 "obwodnicą" będzie jedynie z nazwy, bo nie wyprowadza ruchu poza miasto. Powstaje kolejna ulica, tym razem z drugiej strony osiedli mieszkaniowych.

Most na Sanie nie będzie łączył miasta z Jastkowicami, tylko z Brandwicą. I tu jest problem, bo liczyłem na poprawę przebiegu przez Nadbereżnego. Tymczasem planują kolejnego bubla w przebiegu Szlęzaka. Bubel, bo nie będzie możliwości sensownego podłączenia Jastkowic do tego łącznika. Trzebaby zbudować wielopoziomowe skrzyżowanie na dwukilometrowej estakadzie na terenie zalewowym między Sanem i Bukową. Wystarczy odgiąć tę drogę w stronę Jastkowic zamiast Brandwicy wraz z budową dodatkowego węzła na S74 między Pysznicą i Rzeczycą, żeby uzyskać obwodnicę Stalowej Woli omijającą tereny rekreacyjne.

~mieszkaniec

Brawo, bardzo się cieszę jako mieszkaniec Stalowej Woli że będzie po tylu latach obwodnica, ba Lucjusz obiecał ,że będzie nowy most na Jastkowice. Oby tak dalej!

~Do zły

Pytasz dlaczego??
Bo rządziły jeszcze gorsze miernoty które patrzyły jak tylko nakrasc kasy a szaremu człowiekowi dokręcić śrubę!!
Patrz większy VAT,większe podatki , wyższy wiek emerytalny itd itp etc

~Do manukun

Nie siej fermentu ,sprzęt jest przygotowany do transportu z obwodnicy Strzyżowa która to w tym roku kończy Mostostal Warszawa

manukun

O, wyznawca religii partyjnej tak wierzy członkom tych partii, że nawet obiecuje ukończenie obwodnicy w 2021. Normalni ludzie wiedzą, że jest to plan. Po drodze może zdarzyć się wszystko, łącznie z ukończeniem przedterminowym. Mimo tego, manipuluje mieszkańców celem pozyskania wyborców.

Czyżby zapomniał, że przetarg czekał 23 miesiące na rozstrzygnięcie? Zupełnie przypadkiem umowa była podpisana dopiero w ubieglym roku wyborczym, a konferencja prasowa z użyciem szpadli - w obecnym. Tymczasem sprzętu brak, a walec do asfaltu wypożyczyli chyba tylko w celach pokazowych.

e2rds

he hee i tu masz rację, z palantami i głupolami nie zadaje się, cenię sobie ludzi nawet z PiS-u którzy potrafią myśleć, nawet jeśli merytorycznie z nimi się nie zgadzam, natomiast jeśli ktoś jest ślepy, głuchy i niekumaty na argumenty to po co z nim dyskutować, traktuję go jak powietrze, wiem, że jest i tyle.

~he hee

rds to stara nomenklatura ,,mu bliżej do kodu nizli koniowi do żłobu.

~ do hejtera

sebastal idioto zakład że bedzie gotowa w styczniu 2021 dopilnuję tego osobiscie aby była gotowa my mieszkancy sami pomożemy przy budowie jak bedzie trzeba

~sebastal

Finał tej prawie obwodnicy bedzie ale w 2030 ,pod warunkiem ze nie bedzie wojny.

e2rds

buhahaaa, z palantami nie dyskutuję, tym bardziej merytorycznie, nie warto.

~buhahaaa

erdes ty pseudointeligencie tylko tu ublizac potrafisz innych a zero merytoryki....ślepa głupota cie tylko pcha w strone tych oszołomów ,zdrajców .

~zły

@memory: a ja ciągle się zastanawiałem, co też takiego PO uczyniła, że do władzy takie miernoty doszły... hehe... demokracja was zniszczy!!

~memoryPO

Posłowie PO i Nowoczesnej, na znak sprzeciwu wobec zaostrzenia kar dla pedofilii, nie wzięli udziału w głosowaniu.

Hańba !!

~Do biczka

Nie odcina bo droga będzie dość wysoko na na sypie a pod drogą będzie przejazd i przejście na błonia także nie biedol jak nie wiesz taka sama sytuacja z dojazdem w okolicy oczyszczalni.

e2rds

buhahaaa, z palantami nie dyskutuję, dobranoc.

~buhahaaa

erdees masz wątpliwosci że tfusek i reszta z peło to antypolskie ugrupowanie na garnuszku Makreli??? WSzystko co zrobił rudy lis to było antypolskie i szkodzace nam POLAKOM.!! Nie widzisz tego???? Przez 8 lat to robił i co robi teraz na stanowisku danym besposrednio przez nia popartym---nie widzisz tego .....chcesz wyliczanki?????

~Champions

odnosnie najnowszy sondaz dla echodnia pis zdobywa 2 mandaty z Podkarpacia a KE jeden ale minimalna przewaga Elzbiety Lukaciejewskiej nad Bogdanem Rzonca

e2rds

inteligent, ciekawy jestem co ty będziesz pisał po niedzieli wyborczej, a z tego co piszesz to wynika, że jesteś głupcem. W tych czasach ci co nie mieli wykształcenia podstawowego to wymarli, a co najmniej 70% społeczeństwa polskiego posiada wykształcenie zawodowe, średnie i wyższe, razem i nawet ci starsi dzięki komunie. Więc po prostu wychodzisz kolejny raz na idiotę, a nie na inteligenta. Znam wiele osób i na palcach jednej ręki mogę policzyć osoby obecnie żyjące które mają wykształcenie podstawowe, w pracy przewinęło mi się dziesiątki ludzi i tylko jeden miał wykształcenie podstawowe i był taki sam filozof co ty. Niestety musiałem go przenieść na inne stanowisko bo nawet na tym co pracował musiał mieć prawo jazdy do uprawnień wózkowego i nie zrobił prawa jazdy, bo na kursie zaczął uczyć jak się jeździ instruktora nauki jazdy. Myślę, że razem to byście się dogadali, znaczy on i ty inteligent.

~zły

@inteligent: czy wykastrowałeś się już oszołomie??

~zły

@inteligent: czy wykastrowałeś się już oszołomie??

~inteligent

Do e2rds, przepraszam cię bardzo ale według GAZETY WYBORCZEJ połowa sympatyków PEŁO ni9e ma nawet wykształceia podstawowego. A połowa polityków tej partii PEŁO ma tylko wykształcenie podstawowe według GAZETY WYBORCZEJ. Więc ja na temat wykształcenia ludzi z PEŁO bardzo cichutko bym na twoim miejscu siedział. Dlacego to dziadostwo próbujesz bronic już wszyscy POLACY się na was poznali i po co nie obrażasz czy dlatego że komentuje fakty i prawde?

~biczek

To jest obwodnica ale Pysznicy.bo bedzie szla przrz osiedle i odcina mieszkancow od bloni.

e2rds

inteligent, napisz jeszcze, że przeciętny wyborca jak piszesz PEŁO, ubolewa, że są tacy idioci na forach jak inteligent, bo przeciętny wyborca jak piszesz PEŁO ma wykształcenie i nie musi podkreślać tego. To taki pseudo inteligent przedstawia się wszem i wobec, że jest inteligent, a w gruncie rzeczy idiota.

~o nie

J 23 juz wszyscy wiemy ze Pysznicy, nie musisz tego pisac pod kazdym mozliwym artykulem . . . . . . . . . . i tak nic to nie zmieni . . . . . . . . . .

~J 23

Obwodnicy czego? No nie piszcie, że Stalowej Woli...

~inteligent

Według gazety lokalnej ECHO DNIA partia PIS miażdży PELO [PO-KO] w wyborach do EURO PARLAMENTU na PODKARPACIU. Mamy 3 miejsca do E.P. i 3 kandydatów PIS tam będzie euro posłami. Jedynie na POMORZU KOALICJA EUROPEJSKA może będzie miała swego posła w E.P.

~inteligent

Przeciętny wyborca PEŁO jest wykształcony jak profesor BAR. uprzejmy jak towarzysz NIESIOŁOWSKI a obiektywny jak TVN24 i GAZETA WYBORCZA. Kulturalny jak PALIKOT, skromny jak WAŁĘSA a kobiecy jak GRĄDZKA. Przeciętny wyborca PEŁO popiera GENDER , pederastów, oraz szydzi z polskiego patriotyzmu i polskch katolików.

e2rds

inteligent, wiesz kto to był kierda, czy nadal jesteś niekumaty.