Betonowy odcinek Kwiatkowskiego czeka na remont

Image

Wielokrotnie łatany betonowy odcinek ul. Kwiatkowskiego, który od dawna "prosi się" o remont, nie przejdzie modernizacji w najbliższym czasie.

- Mamy świadomość, że ta betonowa droga będzie wymagała kompleksowej modernizacji, natomiast w tej chwili jesteśmy w takim procesie, że mamy przede wszystkim modernizację dróg "na hucie". Nie jest możliwe prowadzenie tutaj tych prac równolegle, bo byśmy całkowicie zakorkowali dojazd do zakładów pracy- wyjaśnia prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Przypomnijmy, że w drugiej połowie listopada 2018 roku rozpoczęły się prace związane z przebudową 2,5 km odcinka drogi od ul. Solidarności do ul. Centralnego Okręgu Przemysłowego. W ramach tego zadania powstanie nowa sieć infrastruktury technicznej, ścieżka rowerowa, chodnik dla pieszych kanalizacja deszczowa, nowoczesne oświetlenie drogowe, a przede wszystkim powstanie nowa droga. Wszystkie prace w zakresie tej inwestycji powinny zakończyć się we wrześniu br. Jej realizacja kosztuje 13 mln 379 tys. zł.

Jak podkreśla prezydent Lucjusz Nadbereżny miasto ma ubiegać się o dofinansowanie na modernizację ulicy Kwiatkowskiego.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~motofan

JAK TA DROGA BYŁA WYKONYWANA ROZMAWIAŁEM Z PREZESEM FIRMY, KTÓRA JĄ ROBIŁA. MÓWIŁ, ŻE WYTRZYMA 50 LAT. ALE CHYBA 50 LAT JESZCZE NIE MINĘŁO ???

~do Greg

Taki był plan. Niestety połowe cementu znikło. I taki mamy efekt.

manukun

@greg
Po 14 latach może się zepsuć. Czy magistrat wyciągnął wnioski?

~Greg

A czy przypadkiem to nie mialo byc tak , ze tej drogi mialo nic nie ruszyc?
Cos tak jakos pamietam