Premier Mateusz Morawiecki w Gminie Bojanów

Image

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Gminę Bojanów. Rozmawiał z mieszkańcami i strażakami.

Premier na Podkarpacie przyjechał w piątek 24 maja 2019 roku, około godziny 15:00, w związku z powodzią. To już druga taka wizyta w ostatnim czasie (w środę był w Izbiskach). Odwiedził Rudę w gminie Bojanów. Spotkał się ze strażakami i mieszkańcami, którzy ucierpieli podczas tegorocznej powodzi.

- Miejscowość Ruda w gminie Bojanów, powiat stalowowolski- sytuacja jest bardzo niedobra niestety, jak to mówią, rozwojowa ponieważ prognoza pogody jest niedobra. Rzeczka, która w normalnych warunkach ma 20-30 cm, teraz ma 5 metrów głębokości. Miejscami rozlewa się na kilkaset metrów. Grozi podtopieniem całej miejscowości, czy znacznej części miejscowości. Staramy się tutaj koordynować poprzez działania panów komendantów Państwowej Straży Pożarnej, wojska, poszczególne działania ratunkowe. Muszę powiedzieć, że te działania są bardzo ofiarne, solidarne i skuteczne. Ludzie również pomagają sobie nawzajem, sąsiedzi sąsiadom. Nie wszyscy mogą nosić te ciężkie worki. Postawa ludzi jest bardzo życzliwa. Pozostaje mieć nadzieję, że woda zacznie ustępować- mówił w Rudzie premier Mateusz Morawiecki.

W piątek premier obejrzał powódź w towarzystwie wojewody podkarpackiej Ewy Leniart, starosty powiatowego Janusza Zarzecznego i prezydenta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Jagoda

Styl prowadzenia rozmowy przez ochotnika stefana odsłaniają problemy psychiczne lub emocjonalne. Pewnie nie dotyczy to całej formacji, ale u weekendowców ciężej takie rzeczy wykryć. Decyzja o wydawaniu atrap zamiast broni jest głosem rozsądku decydenta.

~Adi

Znam parę budów gdzie lepiej takim operatorom płacą. Tylko kostiumów nie dają

~Adi

Jesteś ostry jak brzytwa komandosie od łopaty

~stefanbatory

Za to Adi po twoich wypowiedziach widać że nawet po polsku jednego zdania poprawnie nie potrafisz złożyć umiech widocznie Biedroń przyjął Cię na członka ;) Kończąc z Wami tą jałową dyskusje pozdrawiam serdecznie środkowym palcem. umiech

~MBP

Brawo żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnejumiech

~Adi

Po wypowiedziach stefanabatorego widac ze badanie zdrowia psychocznego na kastingach dla łikendowych kuleje

~Adi

Po wypowiedziach stefanabatorego widac ze badanie zdrowia psychocznego na kastingach dla łikendowych kuleje

~mieszkaniec

Jeśli hejtera opozycyjnego dziwi wizyta Nadbereżnego w gminie powiatu stalowowolskiego, to co powie o wizycie Trzaskowskiego z Warszawy na zalanych terenach pod Krosnem, na dzień przed cisza wyborczą? Schetyna też był, kręcili spociki wyborcze!

~stefanbatory

Harcerzy i grzybiarzy nie widziałem także lamusie ciesz się że byliśmy bo byś razem z karyną i brajanem w wiadrach wodę wynosił. I żadnym chlebodawcą dla mnie nie jesteś bo nie robimy tego dla kasy. Wiem że to za dużo na ten twój zplatformiały móżdżek

~Ketchup

Kto to wszystko posprzata.

~Dada

@ stefanbatory Więcej szacunku dla chlebodawcy niewychowana ofermo. Rzucasz się chamie jakby cie koszarowe gacie w jajo cisnęły. Harcerze i grzybiarze by tyle samo worków usypali, także nie schlebiaj sobie.

~stefanbatory

Do dada : gdyby nie weekendowe manewry to ciebie kodziarzu i tą twoją karyne zalało by wpizdu

~toż to szok

Władze ubrały się w mundurki i lans na całego. Kur.w - ludzie tracą dobytek życia, a urzędasy zajmują się przyjmowaniem z honorami przypadkowych ludzi. Trzeba im przygotować "białe chodniki", ochronę, dowózkę, regionalne jadło. To jest pomoc? Wzięliby łopaty i pomagali - a nie przeszkadzali.

~rolnik60

Zobaczcie na prezydeta , widac ze ma dwie lewe rece ,to nawet do łopaty sie nie nadaje.Całe zycie bedzie udawał ze cos robi a inni tyraja ze maja tylko na jedzenie .

~Dada

@ stefanbatory
Weź się ogarnij kasztanie. Piszesz do sponsora twojego 500+ plus za weekendowe "manewry"

~lola

Na 14 force od góry wypisz wymaluj Kargul z Kargulową przy płocie... z Samych Swoich. Niewidoczny Pawlak mówiący : no podejć ty do płota jako i ja podchodze!

~stefanbatory

Co Ty buraku bredzisz? byliśmy cały czas ma miejscu , strażacy przerzucali tylko nas z ulicy na ulicę gdzie była najpilniejsza pomoc. Chyba że to ty co zamiast pomóc grodziłeś sąsiadam drogę i zabraniałeś zrzucenia piasku na swoich nieużytkach, by z żonką i jakimś drugim palantem schować się później za domem i palić grilla.

hitfromthebong

A czy wiecie ze wojsko na rude przyjechało godzinę przed morawieckim i odjechało gdy pojechał ? taki WOT-SZPROT(Szybki Zespół PRZYPOMINAJĄCY Ruch Obrony Terytorialnej)
Tak to wyglądało niestety i to jest przykre...

~zły

PS: ja do homoseksualistów nic nie mam, ba, mam nawet kolegów o tej orientacji, a nawet koleżanki, ale żaden z nich do wymienionej niżej kategorii nie należy.

~zły

"W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej w jakiejkolwiek formie. Publikacja na forum jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny." ponoć żyjemy w wolnym kraju, gdzie jest wolność wypowiedzi, matoły z mzk, ta ustawa dotyczy mediów i polityków a mi możecie co najwyżej skoczyć... będę głosował na kogo będę chciał i jak będę chciał to będę głośno o tym mówił kiedy chce i gdzie chce i na pewno nie zagłosuje na pis ani na żadne niemieckie poko - donosicieli, kłamców i pedałów...

~zły

@kulson: a od ciebie mądrzejsza jest na wet ameba...

~co z edziem

Nie wiecie co się z „edziem” dzieje? Przecież taki kaczy nielot mogła porwać jakaś wielka woda. „edziu” daj głos bo kto nas będzie bawił?

~Sandomierz

Sandomierz zagrożony wodą, czy „ strażak” Lucek wybiera się na pomoc czy czeka na jakąś postać z Warszawy by się lansować w gumiakach?

~student

Jutro wszyscy na wybory! Wybieramy Europę a nie zaściankowy Ciemnogród!

~@Mieszkaniec

Jesteś właśnie tym głupszym od polityków wyborcom

~Mieszkaniec

Cisza wyborcza, hejter opozycji wstawia nadal swoje wypociny!
A co wczoraj Trzaskowski robił na Podkarpaciu może odpowiesz bydlaku?

~Bob

Dwaj nowi strażacy Lucjusz i Janusz w kurtkach mundurowych?

~rolnik505

Co tam robi nasz wycinkowy Lucek?Pierwszy raz ubrał buty gumowe a rolnicy codziennie w tym chodza.

~SK5

Mijałam wczoraj kolumnę aut rządowych na niestrzeżonym przejeździe w Stalowej Woli. Ani jeden się nie zatrzymał przed przejazdem, chociaż był znak STOP. Jeżdżą jak święte krowy , a potem się dziwią, że są wypadki. Chociaż w sumie zabezpieczają się , bo wraz z nimi jechała karetka......

~Bine

Ludzie, praw natury nie oszukacie, dajcie spokojnie spłynąć tej wodzie i płaczcie tyle bo mi się rzygać chce jak to czytam.