W mieście trwa odkomarzanie

Image

W Stalowej Woli trwa walka z komarami, których po deszczowym maju jest tak dużo, że trudno wieczorami wytrzymać. Prezydent zapowiada, że miasto nie będzie szczędziło środków na ten cel.

- Odkomarzanie było wykonywane już wcześniej, początkiem wiosny. Były wtedy robione opryski, by larwy komarów były unicestwione. Po tych powodziach, podtopieniach, mamy nową plagę komarów. Od kilku dni trwają bardzo intensywne opryski na osiedlach, jak również na terenach zielonych w parku na błoniach- mówi prezydenta miasta.

W umowie, jaką miasto podpisało z wykonawcą jest zawarte, że opryski będą wykonywane minimum 5 razy w roku. By były jednak skuteczne, bardzo istotna jest pogoda. Jeśli po wykonaniu oprysków spadnie deszcz, całą akcję trzeba powtarzać.

Odkomarzanie jest realizowane na obszarach zielonych na powierzchni około 560 ha na osiedlach: Hutnik, Metalowców, Skarpa, Zasanie, Podlesie, Młodynie, Poręby, Piaski, Sochy, Rozwadów. Opryski będą także wykonywane na obszarze od ul. Działkowej w stronę Sanu, przy ogródkach działkowych Hutnik II i San, przy ogródkach na os. Karnaty, na terenie MOSiR-u, w parku przy ul. Narutowicza, w Parku Charzewickim, w Ogrodzie Jordanowskim oraz na błoniach. Akcja jest realizowana w godzinach między 19.00 a 23.00.

- Jest to sprawa, która nie podlega dyskusji, że odkomarzanie musi być skuteczne i nie będziemy szczędzili środków w tym działaniu tak, aby dało się po prostu funkcjonować na terenie miasta. Jest to problem, który dotknął cały region. Potrzebujemy dobrej, suchej pogody aby to odkomarzanie było skuteczne- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Wykonawca, który wygrał przetarg realizuje opryski na terenie 1 ha w cenie 34,80 zł.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Strongbow

Za 34 zł to chyba woda pryskaja..

~Gassen

U nas jest kanalizacja a nie szambo bojanowiaku . Śmiało wąchaj ☺

~Do zgassen

Być może dlatego,że Ty nie będziesz mówił mi co mam robić.Poza tym lubię czytać jak wylewa stalowowolskie szambo.

~Gassen

Kupuje warzywa i owszem. Zaopatruje się od pośredników z giełdy sandomierskiej. Nie ty to ktoś inny mi sprzeda, co to za różnica. Powylewaj swoje żale na jakimś gminnym portalu, po co tu wchodzisz?

~On z Pławo

Panie Prezydencie a co z osiedlem Pławo? Ludzie tu mieszkający są jacyś inni niż na pozostałych osiedlach???? Tutaj nie da się nawet z dzieckiem wyjść przed blok na ławkę, bo od razu cała plaga siada na człowieka. Nie wspomnę już o pójściu na plac zabaw

~Do Gassen

Nie chodź więcej po warzywa na rynek tylko kupuj w markecie i to tylko zagraniczne a nie polskie.W końcu wasza wielowies jest samowystarczalna.Mozecie jeść aluminium

~emeryt

Panie Prezydencie , proszę tym sławnym rowerem przejechać przez Hutnik.
Tylko dla bezpieczeństwa na twarz założyć siatkę bo komary gryzą jak wściekłe,
Ile jeszcze?????

~Onka

A co z osiedle Srodmiesci

~JaroDonald

400 TYSIĘCY ZŁOTYCH ZA FUNKCJONOWANIE OPOZYCJI W STALOWEJ WOLI
PRZECZYTAJ RAPORT O STANIE OPOZYCJI: http://tiny.cc/6ms37y

~JaroDonald

400 TYSIĘCY ZŁOTYCH ZA FUNKCJONOWANIE OPOZYCJI W STALOWEJ WOLI
PRZECZYTAJ RAPORT O STANIE OPOZYCJI: http://tiny.cc/6ms37y

~Max

Ja się niczemu nie dziwię Junosza. W Janowie Podlaskim pis zdemolowal stadninę, to może tu im zamiast trutki apetizer podają

~Pis

W pysznicy też odkomarzycie ?

Junosza

U nas na Osiedlu Energetyków, gdy popryskano te komary to już na drugi dzień tak zaczęły ciąć, że hej i tak jest do tej pory przez cały dzień. Nie da wyjść się z domu ani na balkon, czy to normalne?????

~aga

Ale debile poziom umysłowy komara

~HomFler

A ja się tak łatwo nie poddaje, one na mnie a ja na nie tez potrafię nieźle ukąsić.

~olo

a to osiedle jeżyków na słupach pod szkołą to zamieszkałe jest?
ptaki zwiewają z tej pustyni asfaltowo-betonowej to i problem komarów narasta.

~zenon

Spokojnie suerte, płezydęt już jedzie na hulajnodze z klapką. Ubije wszystkie zanim wyrównasz oddech.

suerte

Przed chwilą wróciłam ze spaceru z psem. Ul. Wałowa między blokami - nie da się zatrzymać w cieniu, od razu chmara napada na człowieka.

~aws1

To jeszcze proszę o Rozwadów i Piaski nie ominąć ?

~Gassen

@do bitch
nie sprzedawaj i nie przyjeżdżaj tu więcej.

~frank

Oto prawdziwy przebój Facebooka - na otwartej grupie dyskusyjnej "Polacy za granicą" pojawił się dowcip, który rozbawił tysiące Polaków. Musicie go przeczytać!

Jest nieco długi, ale uwierzcie nam, warto przeczytać go do samego końca:

Podczas wizyty w Anglii Andrzeja Dudy został zaproszony na herbatę do Królowej.
Kiedy rozmawiali zapytał ją, jaka jest mocna strona jej władzy?
Królowa odpowiedziała, iż otacza się inteligentnymi ludźmi.
- Jak Wasza Wysokość rozpoznaje, że są inteligentni? - spytał Andrzej Duda.
- Cóż, po prostu zadaje im odpowiednie pytania - odpowiedziała Królowa - pozwól mi zademonstrować.
W tym momencie Królowa bierze słuchawkę i dzwoni do Theresa May:
- Pani premier, proszę opowiedzieć na następujące pytanie: Pani matka ma dziecko i pani ojciec ma dziecko, ale nie jest ono Pani bratem ani siostrą - kto to jest?
- Oczywiście to ja nim jestem.
- Doskonale - odpowiada Królowa - dziękuję bardzo i dobranoc.
Odkłada słuchawkę i mówi:
- Czy teraz już Pan rozumie, Panie Prezydencie?
- Tak. Jestem niezmiernie wdzięczny. Nie mogę się doczekać by zastosować ten sposób!
Po powrocie do Warszawy Duda decyduje poddać testowi premiera - Mateusza Morawieckiego .
Wzywa go do Pałacu Prezydenckiego i pyta:
- Mateusz , chciałbym Ci zadać jedno pytanie, ok?
- Ależ oczywiście, nie krepuj się, jestem gotów.
- Posłuchaj, twoja matka ma dziecko i twój ojciec ma dziecko, ale nie jest ono twoim bratem ani siostrą - kto to jest?
Morawiecki chrząka, kaszle i w końcu odpowiada:
- Czy mógłbym się zastanowić i wrócić z odpowiedzią?
Duda zgadza się i Morawiecki wychodzi. Natychmiast zwołuje zebranie klubu parlamentarnego PiS wraz z prezesem Jarosławem Kaczyńskim , po czym
głowią się nad zagadką przez kilkanaście godzin, ale nikt nie wpada na rozwiązanie.
W końcu, w akcie desperacji,Morawiecki dzwoni do Korwina Mikke i przedstawia mu problem:
- Niech pan posłucha, jak to może być: pańska matka ma dziecko i pański ojciec ma dziecko, ale nie jest
ono Pańskim bratem ani siostrą - kto to jest?
Mikke odpowiada bez zastanowienia:
- To ja, oczywiście.
Uradowany Morawiecki wraca biegiem do Pałacu Prezydenckiego, odnajduje Dudę i krzyczy:
- Mam, mam! Wiem kto to jest! To Janusz Korwin Mikke!!!
Na co Andrzej Duda robiąc zdegustowaną minę:
- Źle idioto! To Theresa May

~Dar

Witam jakoś nie widać tego odmładzania na hutniku bo komaròw plaga

listek30

Świetna wiadomość, najgorzej z dzieciakiem, całe nogi opuchnięte od ukąszeń, brawo Lucek.

~dodupy

Jestem nad sanem.Tych komarów jest jeszcze więcej.Zmywam się stąd.Kupie se hulajnogę to może mnie nie dogonią

~Do bitch

To może rolnicy z Bojanowa i innych okolic nie powinni sprzedawać warzyw mieszkańcom stalowej woli w końcu możecie sobie sami wychodować bo wieśniaków u was dostatek.

~@XYS

Kokokoko Lucek spoko
Piłka leci gdzieś wysoko

~XYS

A gdzie są JEŻYKI co to im budki na mieście stawiali.....

~123

Żeby był dobry rezultat tych zabiegów trzeba przyspieszyć wykoszenie traw ,wzdłuż rzeczki Jelonek na osiedlu Hutnik trawa jest po pas .

~Wala

@abcd Weź się partyjny hejterze nie blaznij. Gość pisze że kupuje preparat na 20m2 za 15 zł w detalu. Hektar ma 10000 M2. Czyli w detalu preparat pokrywający taka powierzchnię kosztowałby 7500 zł. Ty tu piszesz że hurtowe zakupy. Nawet biorąc kwotę netto około 6100 to hurtowy rabat wyszedł by blisko 100 % . Komu mydlisz oczy, chyba tylko suwerenom.

~Kasia

Na Hutniku odkomarzali, ale deszcz napadał, wszystko zmył i jak były komary tak są