Ku końcowi zmierzają prace na Skarpie

Image

Prawdopodobnie na przełomie czerwca i lipca zostaną zakończone prace związane z rewitalizacją Skarpy.

Mimo ciekawego projektu, który ożywił i uatrakcyjnił teren nad tak zwaną „kiszką” realizacja tego zadania spotkała się z różnymi opiniami mieszkańców. Część osób uważa, np., że wykonanie tej inwestycji ma negatywne skutki na bloki mieszkalne znajdujące się powyżej. Miasto zleciło ekspertyzę by mieć czarno na białym jak ta sprawa wygląda.

- W tej chwili przygotowujemy plan naprawczy- tak to trzeba nazwać, jeżeli chodzi o umocnienie tego elementu na długości 50- 60 metrów. To jest element skarpy nadwodnej nad tzw. kiszką. Tam będzie wykonany nasyp, zabezpieczenie siatką. To pozwoli nam na umocnienie. Z badań, które były tam wykonane wynika, że jest to wystarczające zabezpieczenie dla tej części. Nie ma żadnego zagrożenia, nie ma żadnych ruchów dotyczących skarpy. Prace, które były wykonane, umocnienia zieleni sprawdziły się. Nie występują tam żadne niebezpieczne ruchy ziemi- mówi prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny.

Przypomnijmy, że przetarg na tę inwestycję dotyczył m.in. zabezpieczenia skarpy przed osuwaniem się, budowy ciągów pieszo- rowerowych, placu zabaw, altany wypoczynkowej, punktów widokowych. W ramach tego zadania pojawiły się tam elementy małej architektury takie jak: ławki parkowe, kosze na śmieci, kosze na psie odchody, stojaki rowerowe, budki lęgowe. Wszystkie prace miały być wykonane do końca lipca 2018 r. Jak się jednak okazało wykonawca zostawił po sobie wiele niedoróbek, do naprawienia których miasto wzywało go kilka razy.

- Jeżeli chodzi o koszty, to będą to środki pokryte z budżetu komunalnego miasta. Są to sytuacje nagłe, również z punktu widzenia naszych budżetowych rezerw, które mamy przygotowane na sytuacje zagrażające- wyjaśnia Lucjusz Nadbereżny.

Prezydent ma nadzieję, że jeszcze w czerwcu uda się zakończyć wszystkie roboty, a wtedy obiekt będzie mógł być oficjalnie oddany do użytku. Przypomnijmy, że bezpośrednio pod skarpą będzie przebiegała obwodnica Stalowej Woli i Niska.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Taka prawdach

Tylko debil bierze kredyt. Ludzie prawdziwie zaradni, kupują za gotówkę. Ci którzy biorą kredyty udają tylko bogatych, żeby poczuć się lepszymi od reszty.

manukun

@wiga
Dla młodych wilków z partii, tak. Oni potrzebują głosów ciemnego ludu, a robienie dużo i po łebkach daje wynik wyborczy. Wreście coś się dzieje w mieście, nie to co wcześniej. Wtedy nie było. Szkoda, że nie ma refleksji, dlaczego nie było takiego rozmachu. Koszty życia chwila poniosą mieszkańcy za kilka lat, jak trzeba będzie utrzymywać buble i spłacać kredyty nań wzięte.

Wtedy młode wilki z partii będą na intratnych posadach, daleko stąd. Byle się dostać, a nic tak nie zwiększa popularności jak festyny i dekoracje. Kowalski nie czyta budżetu ;)

~wiga

"budowa ciągów pieszo- rowerowych, placu zabaw, altany wypoczynkowej, punktów widokowych"... ale - "Przypomnijmy, że bezpośrednio pod skarpą będzie przebiegała obwodnica Stalowej Woli i Niska".
czy to jest NORMALNE???

maszynista

Proponuje udać sie w to miejsce i policzyć ludzi ile ich tam przebywa w czasie upału.Potem opisać tutaj i to skomentujemy .

~Abc

Panie Prezydencie! Kiedy ruszy budowa obiecywanego szumnie żłobko-przedszkola obok jp ii 24 ? Baner reklamowy jak się pojawił, tak zniknął... być może ten cały manukun po czesci ma trochę racji ?
....

~kasal

hej

~luzik

@manukun

Nadberezny to zwykly kretacz i klamca. Ambitne, wielkie, ogromne to to tylko kilka z jego gornolotnych slowek majacych zakryc niekompetencje jego i jego najblizszych wspolpracownikow. Narobil takiego bajzlu w zarzadzaniu miastem, ze miejmy nadzieje iz niezalezna prokuratura po upadku pisu dobierze mu sie do tylka. Klamstwo trwa od 2014.

naxxos

stara zasada co wspólne to niczyje - jeden syf, szkoda ze nasz swiat idzie w takim kierunku - "wszystko wspólne, pożyczane".

manukun

@popek
W klimatyzowanej limuzynie i urzędzie nie czuć upałów.

@123
Dlaczego hejtujesz szanownego pana prezydenta lucjusza? Za Szlęzaka było lepiej, nie? Wtedy nic się nie działo w mieście i było szaro.

Tak na poważnie - minister dopłaca tylko do budowy placów zabaw. Utrzymanie tych obiektów kosztuje. Brak troski o istniejącą infrastrukturę wskazuje na stan finansów miasta i perspektywy na przyszłość. Magistrat nie stać na bieżące remonty samych placów zabaw, a obiecuje sfinansować remonty podwórek za miliony złotych. Plany są również ambitne. Tylko jakoś nie powstają..
Ciekawe dlaczego?

Tymcio2708

Do ola
Popieram w 100%to samo Chcialam napisać byłam na wekendzie to żeby posiedzieć to najpierw trzeba posprzątać ten cały syf

~Obserwator

Kto będzie administrował tą zrujnowaną skarpę i kiedy ktoś zajmie się tym oczkiem wodnym

wyborca

Ja się dziwię, że jeszcze prokurator się tym nie zajął. Co robi opozycja? Tak, zajmuje się glupotami.

~ola

to nie była rewitalizacja tylko dewastacja. pełno chwastu w tych obręczach rośnie, stos butelek w palenisku w grzybku, menele okupują ławeczki, no i ta patelnia, patyki jakieś wsadzone ale cienia nie ma i nie będzie. niech się prezydent na hulajnodze przejedzie tam i postoi godzinkę to się dowie jak to spierdooolił

~sasiadskarpa

Tam było dużo ładnych drzew,wystarczyło tylko chodnik puscic miedzy nimi,ale nie ,Nadberezny chciał miec dofinansowanie i miało byc drogo i z wycinka.Dla niedowiarków przejdzcie sie tam z termometrem i w upale bedzie około 10 stopni mniej niz na słoncu,wiec ktos chciał podgrzac ludzi tam przychodzacych i odpoczywajacych .Dla zwolennikow wycinki ,to jak wycieli te drzewa to dlaczego nic tam nie buduja na przykład parking lub blok?

wyborca

miało być:

No faktycznie. Idź tam pobawić się z dzieckiem w południe. Zmienisz zdanie.

wyborca

No faktycznie. Idź tam pobawić się w południe. Zmienisz zdanie.

~boby

Ładnie jest o co chodzi nic wam nie pasuje?

wyborca

To jest sprawa dla prokuratury. Na YouTube znajdziecie film, jak dawniej wyglądała skarpa, a co z nią zrobili urzędasy.

~blokskarpa2

Zniszczyli drzewa na skarpie bo jakis duren powiedział ze w czasie wiatru spadaja gałezie i jest niebezpiecznie.To jak ma byc inaczej ,nikt tam tych gałezi nie obcinał to musiały same spadac.Teraz tak sie Lucek tłumaczy bo wie ze decyzja o zniszczeniu drzew była nie własciwa.

~zolka

"Wszystkie prace miały być wykonane do końca lipca 2018 r. Jak się jednak okazało wykonawca zostawił po sobie wiele niedoróbek, do naprawienia których miasto wzywało go kilka razy".
KIedy miasto złoży pozew o odszkodowanie przeciwko wykonawcy???
KIEDY POGŁĘBICIE I ZABEZPIECZYCIE "KISZKĘ". To piękniejszy staw niż OCZKO !!!!

~zolka

Wszystkie prace miały być wykonane do końca lipca 2018 r. Jak się jednak okazało wykonawca zostawił po sobie wiele niedoróbek, do naprawienia których miasto wzywało go kilka razy".
KIedy miasto złoży pozew o odszkodowanie przeciwko wykonawcy???
KIEDY POGŁĘBICIE I ZABEZPIECZYCIE "KISZKĘ". To piękniejszy staw niż OCZKO !!!!

manukun

Ekspertyza dotyczyć będzie sytuacji przed uruchomieniem bubel-obwodnicy. Ciekawe, co się będzie działo po wypuszczeniu pod skarpę samochodów ciężarowych? Oszczędności robią nawet na ekranach pod oknami bloków, więc nie ma co oczekiwać na instalacje mat tłumiących drgania...

Budżet komunalny (co to za nowy twór, zawoalowany kredyt wzięty przez spółki miejskie?) jest studnią bez dna. Opublikuje się słodko pierdzący raport i mieszkańcy uwierzą w te bajeczki.

~Tosiek

Czyli firma spartoliła robotę, a zapłacą podatnicy. Dziękuję za takie "inwestycje'. Pozostaje jeszcze pytanie, czy wykonawca zapłaci kary za opóźnienia.

~sasiadskarpa

Wsadzccie sobie urzednicy w dup.... ta skarpe.Zniszczyli zielen i chca mi wmowic ze teraz jest ładnie.Wypad mi stad debile bo psem poszczuje.Miałem zielono pod blokiem a teraz pustynia i patelnia na słoncu.

~Mieszkaniec

Szanowny Panie Prezydencie .

Proszę o informację czy były przeprowadzone badania stabilnosci skarpy w kontekście przyszłej ulicy, bo jeśli nie to kolejny program naprawczy może wejść w życie po zaistnieniu katastrofy budowlanej.

Czekamy tez na deklarację czy ulica będzie wyposażona w ekrany co najmniej od oczka do końca działek.