Nie wiadomo kiedy powstanie podwórko dla Pława

Image

Projekt podwórko dla Pława został w pewien sposób okrojony. Pozwoli to na zmniejszenie kosztów, które będą wiązały się z tym zadaniem.

W listopadzie ubiegłego roku okazało się, że nowa inwestycja sportowo- rekreacyjna na osiedlu Pławo będzie dużo droższa niż zakładano. W jej ramach planowane było powstanie takich atrakcji jak m.in.: nowoczesne boisko, gdzie będzie można grać zarówno w piłkę nożną, jak i koszykówkę, plac zabaw dla dzieci, siłownia plenerowa, fontanna z biczami wodnymi oraz elementy małej architektury, czyli nowe ławki, stojaki na rowery, kosze na psie odchody. Wszystko to bardzo ładnie prezentowało się na projekcie. Szacowano, że jego wykonanie pochłonie 1,5 mln zł, ale jak się okazało firmy zażądały dużo wyższych kwot, oscylujących między 3,48 a 4,56 mln zł. Mimo, że inwestycja ma być w pewnym stopniu dofinansowana z Ministerstwa Sportu i Turystyki, to jednak koszty wykonania tego zadania były zbyt duże, znacznie przekraczające budżet.

- Po pierwszym przetargu, po wartościach, które były zaproponowane przez wykonawców, oferty były nie do przyjęcia. Zostały wprowadzone pewne elementy oszczędnościowe. Potrzebujemy nowego pozwolenia na budowę. W tej chwili złożone jest ono w starostwie, oczekujemy na jego wydanie. Niezwłocznie po jego uzyskaniu będzie ono procedowane- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Prezydent ma nadzieję, że pozwolenie, o którym mowa uda się pozyskać jeszcze w czerwcu. Wówczas to będzie można zaprezentować projekt na nowo.

- Te zmiany były też wynikiem uwag ze strony mieszkańców. Proszono, by ograniczyć pewną uciążliwość. Niektóre elementy tego zagospodarowania podchodziły zbyt blisko okien mieszkańców. Były tutaj bezpośrednie uwagi, stąd w ten projekt zostały wprowadzone pewne korekty- mówi prezydent miasta.

Mieszkańcy bloków zlokalizowanych obok dużego podwórka na osiedlu Pławo będą musieli jeszcze jakiś czas poczekać na swój wymarzony, nowoczesny plac zabaw.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Aga

Podatnicy.......proszę o wytłuszczenie afer z ośmioletni letnich rządów Po, obłudnicy, karierowicze.......oderwani od koryta jestescie, won

~Felicjan

Ha ha ha ha widzicie kibice napinacze jaki macie wpływ na losy miasta? Robią was w kakao a wy tylko nizej gacie opuszczacie ☺

~Olo

w pisie honor to pojęcie abstrakcyjne tam jest promocja donosicielstwa vide telefonista

~szlufik9

Za oszukiwanie kibiców z tym otwieraniem stadionu Lucek powinien ze wstydy odejsc z stanowiska.Proste oszukałes musisz poniesc kare nie ma zmiłuj.

~Tvk

Nie będzie w czerwcu tylko 16 września kierownik budowy w wywiadzie dla Stelli powiedział że czekają na decyzję straży pożarnej aby móc zacząć budować boisko pod balonem obecnie jest wykładana kostka pod parkingi miasto zgłosiło kolejny dodatkowy

~STALOWKA

POwalilo cie stadion ma być w czerwcu !!

~kibic

16 wrzesnia 2019 wszyscy widzimy sie na hutniczej na pierwszym meczu naszej Stalowki u siebie nie moze cie tam zabraknac

manukun

@szok
Uuu, grubo pocisnąłeś. Szkoda, że od tej wazeliny prezydent nie zaczął realizować swoich obietnic. Dalej tylko obiecuje, a młodzi nie mogą czekać na zatrudnienie, więc się wyprowadzają...

~Informator

Dopiero będą transfery 17 czerwca wznawiamy treningi i pojawia się nowi gracze

~Informator

Ale mamy zastępstwo dla Grzesia Pierzchala z Korony a pozatym miejsce pewnie ustalił AEK bo zawsze mają obóz w Kielcach

~dojna zmiana+

A dlaczego nie u nas.Przecież stadion ma być oddany w czerwcu?A tak na marginesie to kolejny zawodnik chce opuścić tę drużynę.Grzegorz Janiszewski rozpoczął treningi w GKS Katowice!

~ekspert

Gramy w kielcach z Aek Ateny w lipcu sparing oficjanie

~szok

Nie wiem ile manekin zarabia na tych hejterskich wpisach i kto go finansuje ale bankomat w Metalowcu ledwo nadąża z wypłatami...

manukun

Burki stadionowe w natarciu. Pewnie "zyskami" ze stadionu będą spłacać zadłużenie, nie? Kiedy wy się w końcu ockniecie, że was wydymali bez mydła? Obiecują, że wszystko będzie gotowe, "tylko" jeszcze raz na moich zagłosujcie żeby mogli "pilnować budowy".

@mieszkaniec
W moim mieście prezydent jeździ na hulajnodze zamiast zrealizować swoje najważniejsze obietnice gospodarcze: branża IT, przemysł lekki i nowe tereny inwestycyjne, o czym piszę od dawna. Pomysły te mogłyby przynieść zyski i pozwolić sfinansować wiele projektów osiedlowych.

No ale od 2014 prezydent mojego miasta tylko obiecuje.

PolakzPolski2

Tak, tak. Placu chwilowo nie będzie, bo był za blisko okien. Nie ma to nic wspólnego z tym, że koszt budowy okazał się 2-3x większy niż Lucka ekipa wyliczyła. Tam ktoś potrafi oszacować ile kosztuje budowa/remont czegokolwiek? Czy jedynym kryterium przyjęcia do pracy jest umiejętność jazdy na hulajnodze?

~mieszkaniec

A jak tam w twoim mieście manekinie? Bo w Stalowej Woli ty nie mieszkasz tylko hejtujesz płatny trolu!

~jazda

Ty za to tylko potrafisz obrażać innych .Mam nadzieję że w końcu ktoś ci zrobi sprawę z tego tytułu i bekniesz za to.A ten stadion czyli ta jedna marna trybuna i to boisko boczne miały być już gotowe w tamtym roku.Otrząśnij się w końcu i przestań oszukiwać samego siebie w temacie stadion.

~fix

Teraz policz ile nas kosztują manekiny do podnoszenia reki w radzie z pisu ?

jazda

No e manekin kończy się twój czas debilu. Bo jedynie potrafisz ujadac jak pies. Poczekaj, aż stadion będzie w tym roku i już nie długo.

~Informator

Poprostu mieszkańcy wyrazili swoją opinię kasy nie brakuje ale można zrobić skromniej taniej a za te pieniądze można zrobić 2 place

~sebakot

To pewne ze banki juz nie chca dawac kredytu ,bo trzeba spłacac odsetki ,a nie brac nowy kredyt.Ja tez pozyczałem rodzinie bo stracili prace,po pewnym czasie juz nie pozyczałem wiecej,bo wcale nie szukali nowej pracy zeby mi oddac co pozyczyli.Trzeba zaczac spłaca to moze za 10 lat znowu bank da jakis kredyt.

manukun

Czyżby kończyła się linia kredytowa? Banki nie chcą więcej dawać?