Szefowa Torusa zatrzymana przez CBA

Image

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało Ewę P. w sprawie wyłudzenia co najmniej 75 tys. zł z subwencji MEN.

Kobieta jest właścicielką sieci szkół licealnych i policealnych działających na terenie kilku województw: podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i śląskiego. Centrum Kształcenia Torus mieści się również w Stalowej Woli.

- Właścicielka sieci szkół licealnych i policealnych, działających na terenie województw została zatrzymana przez funkcjonariuszy rzeszowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Śledztwo dotyczy podejrzenia wyłudzenia środków pochodzących z subwencji Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz bezprawnego wpływania na tok prowadzonego śledztwa realizowanego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Przemyślu. W trakcie prowadzonego postępowania przygotowawczego zebrano materiał wskazujący na przedkładanie do organów samorządowych, będących dysponentami środków Ministerstwa Edukacji Narodowej, dokumentacji poświadczającej nieprawdę w zakresie zarówno ilości osób będących słuchaczami prowadzonych zajęć, jak również ich indywidualnego w nich uczestnictwa. Wstępne ustalenia śledczych wskazują na wyłudzenie co najmniej 75 tys. zł. Zatrzymana kobieta usłyszała zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Przemyślu- informuje CBA.

Czynności procesowe wciąż trwają, badane są kolejne wątki związane z działalnością placówek oświatowych, przesłuchiwani są świadkowie. Również w naszym mieście prowadzone było śledztwo, wzywano do przesłuchania osoby, które uczyły się w szkole lub ich nazwiska widniały na listach uczniów.

W związku z powyższym Delegatura Centralnego Biuro Antykorupcyjnego w Rzeszowie informuje, że osoby posiadające wiedzę w zakresie wytwarzania nierzetelnej dokumentacji, a zwłaszcza składania podpisów potwierdzających ich udział w zajęciach, w których faktycznie nie uczestniczyli, proszone są o bezzwłoczny kontakt telefoniczny pod numerem telefonu (17) 784 37 50 w dni robocze w godzinach od 7.00 do 19.00 do 28 czerwca 2019 roku, lub całą dobę pod numerem 800 808 808. Postawa osób, o których mowa może mieć znacznie dla późniejszej oceny formalno-prawnej zaistniałych z ich udziałem zdarzeń, ponieważ w prowadzonym postępowaniu należy liczyć się z kolejnymi zatrzymaniami, na co wskazuje rozwojowy charakter śledztwa[/i]- informuje Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~gość

Kwota 75 tys.wydaje się mała, jednak wzrośnie bo:
- więcej osób potwierdzi, że nie chodziła
- sprawdzenie faktur kosztowych może ujawnić "lewe" mające na celu wyprowadzanie dochodów
- kolejne "przyciśnięte" osoby będą ujawniać następne interesujące fakty

~NIK

Co stwierdzila kontrola NIK.?
Gdzie Protokół kontroli?

~@Bodek

Może jeszcze napiszesz,że Pan Andres ttam nie uczyl? ?Kto tam obsadza nauczycieli?

~@Bodek

Ha ha ha
Szkoły dwie ,ale Pan Andres jeden.Jak się prezentuje wszyscy wiemy.

~Zdecydowani

Nie strasz CBA bo ci co dzisiaj straszą jutro sami mogą się bać.

~szok

"rozwojowy charakter śledztwa",.... a tak pięknie żarło

~ktoś

czepiają się biednej szkoły. Przecież ci stomatolodzy, co wyłudzali z NFZ dobrze leczą zęby, więc o co ta cała afera?

~Bodek

@stalowablondi To prawda

~Stalowablondi

Ludzie opamiętajcie się, nie macie pojęcia o czym piszecie. Szkoła daje bardzo dobre przygotowanie do pracy. Wszystko świetnie funkcjonuje. Panie z sekretariatu bardzo sympatyczne.
Jestem słuchaczka kolejnego kierunku i polecam gorąco szkołę!!

~Bodek

@nie polecam. Szkoły się chyba Pani (Panu) pomyliły. Ma Pani (Pan) coś do "dwójki", która z Torusem ma tylko tyle wspólnego, że udostępnia swój budynek.

~Nie polecam

Wątki związane z tą placówką oświatową
Szkoła dzienna-.ksiądz zatrudniony nielegalnie jako wychowawca
Jak wygląda sprawa dodatku za wychowawstwo?
Dyrektor nie wypełniający swoich obowiązkow
Kłamstwa w prokuraturze
Brak kompetencji,błędy w statucie szkoły błąd dotyczący
oceniania
Usiłowanie zastraszenia rodzica
Szkoły nie polecam.

~Marek

W Stalowej Woli budowa gazowego bloku energetycznego. Przedłuża się już o cztery lata. Elektrownia przegrała spór arbitrażowy z Hiszpanami i musi zapłacić grube pieniądze a CBA, ABW nie mówiąc już o prokuraturze nic nie robią w tej sprawie. A prezesi spółki państwowej zmieniają się jeden za drugim. Odchodzą z bajońskimi odprawiani i wszystko jest ok. Ot i taka jest dojna zmiana.

~@Zdecydowany

Tylko najgorsi tchórze tacy jak ty straszą
Andres też straszył.Nie trafił na zawodnika.Śmierdzicie .

Zdecydowani

No to CBA będzie mialo kogo wzywać. Za pisanie bzdur moze też będą kary

~Robert

Chodziłem do tej szkoły parę lat temu. Pamiętam jak po prawie pół rocznej przerwie, przyszedłem do szkoły żeby, wytłumaczyć moją nieobecność i zapytać czy jeszcze jestem na liście słuchaczy. A pani w sekretariacie mówi, że wszystko jest w porządku, listy mojej obecności są podpisane i że po zdaniu zaległych egzaminów, mogę nadal uczęszczać na zajęcia.

~Porażka

Żadna pani już nie pisze,że dzieci to czytają,a komentarze są straszne podczas gdy szkoła to nie tylko dyrektor,ale mnostwo wspaniałych dzieciaków?
A może inaczej .Takie sprawy załatwia się w sposób cywilizowany.
Zarządzający tą szkołą to zupełna porazka.Rozpaczliwe próby obrony ośmieszają was zupełnie.Miejscowosć jest zbyt mała żeby ukryć prawdę Jeszcze te żałosnie reklamy szkoły dziennej z zablokowaną funkcją komentowabia

Zdecydowani

Muzyk a wskazywanie osoby niepublicznej z idanych jest zgodne z prawem i RODO? Mam nadzieję, że ta Pani przeczyta Twój post i zgłosi gdzie trzeba.

~muzyk

Uwaga - "zdecydowani"to pracownik Torusa. Każdy może przeszukać historię forum i ten nick występuje w dwóch rolach: jako zachwalacz tej szkoły a druga to zagłuszanie krytyki jaka się pojawiła parę miesięcy temu i masowo produkował bezsensowne posty żeby wątek spadł z ekranu. Nawet nie chciało się nicka zmienić ;) W Internecie takie numery nie przechodzą ....

~Mieszkaniec

I to jest państwo prawa!

~Lodzia

Jak to jest ze najgłośniej szczekają Ci którzy gowno wiedzą bo nawet nie mieli do czynienia z Tą szkołą...ośmieszacie się tylko.. zapytajcie uczniów i absolwentów a nie piszecie co Wam ślina na język przyniesie, byleby tylko napisać..

Zdecydowani

Muzyk naucz się poprawnie pisać

~muzyk

Ach, pani Renia z sekretariatu co komponuje listy obecności tak sprawnie, jak Szopen etiudy....

footbolista

Czyli Ryśka też wsadzą ?

~kiki

Slysząc o tej"szkole" co tam sie wyprawiało , można zapytać ..Co tak pózno???

~baenaba

~Monia, ,,kończ waść , wstydu oszczędź"-zna Pani ten cytat? PO kradło,a PIS nie kradnie? ,,Te pieniądze się nam poprostu należały"-może ten cytat jest Pani znajomy? PIS i PO to jedno zło !!

~Monia

chodzę do tej szkoły, jestem zadowolona, zajęcia prowadzone są na bieżąco, kto chce uczestniczy, kto nie, musi mieć frekwencji ponad 50 %, egzaminy są, jak w każdej innej szkole, niech się wezmą za tych co kradną miliony, tych nie ruszą bo się boją mafii, czy ktoś odpowiedział za złodziejstwa i niedopatrzenia za czasów PO, nikt , a ile ludzi straciło pieniędzy i skarb państwa

~Protokół

Przez wieś przebiegł dreszcz?
Żadnych komentarzy?
Czy to prawda ,że odbyła się kontrola u Andresa NIK na temat nielegalnego istnienia szkoły?
Jeśli tak,gdzie można przeczytać protokół kontroli?

~jola

a właścicielka to nie pochodzi ze stalowej woli