Obchody 80 Rocznicy poświęcenia Zakładów Południowych i Stalowej Woli

Image

Msza Święta, marsz ulicami Stalowej Woli i uroczysta sesja w Miejskim Domu Kultury. Tak radni świętowali 80 rocznicę poświęcenia Zakładów Południowych.

W piątek 14 czerwca 2019 roku świętowano rocznicę w gronie radnych, zaproszonych gości i mieszkańców. Po Mszy Świętej odprawionej w kościele pw. św. Floriana zebrani przemaszerowali w uroczystej defiladzie z udziałem Orkiestry Dętej Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli na plac Piłsudskiego. Tam została wciągnięta na maszt flaga narodowa, a następnie w sali widowiskowej MDK odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej. Uczestnicy wysłuchali wykładu historycznego na temat wydarzeń sprzed 80 lat, początków Stalowej Woli. Później miały miejsce wystąpienia okolicznościowe. Jeden z mieszkańców zdecydował się opowiedzieć o swoich przeżyciach z czasów swojej młodości, o czasie nauki i pracy.

Dziś nie zapomniano o budowniczych, którzy odeszli już z tego świata, to za nich się modlono, a także złożono kwiaty w hołdzie Pater Urbis Stalowej Woli przy pomniku Eugeniuszowa Kwiatkowskiego oraz pod tablicami upamiętniającymi założyciela Stalowej Woli.

Przewiń do komentarzy






















































Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~@PiSgeniusze

Skąd się biorą debile?
Z PiSu wyłażą co chwilę...

~student

Kaczyński kazał magistrowi Ziobrze wycofać się ze skandalicznego pozwu przeciw profesorom z UJ?

~qźwa

Dlaczego wysyłając sms-a POMAGAM nie dość że pomagam osobie chorej to jeszcze pomagam złodziejom co pobierają 23% VAT od każdej wpłaty

~stylista

Ciekawe, kto podpowiedział p. Krzek jak się ma ubrać na tą imprezę - bo chyba sama tego nie wymyśliła? Jak sama wymyśli to aż oczy bolą....

~Саша

Widzę że zakaz wprowadzania rowerów wprowadza się łatwo, a parę stojaków rowerowych przy bramie zakładu to dla liugongga zbyt duże przedsięwzięcie logistyczne.

~Саша

Gdzie te stojaki rowerowe przy liugong od strony drestty, dzis rano ludzie rowery przypinali gdzie padnie. Brawo dla Geniusza który wprowadził ten zakaz. Zapewne jesteś dumny z Siebie.

~Саша

Gdzie te stojaki rowerowe przy liugong od strony drestty, dzis rano ludzie rowery przypinali gdzie padnie. Brawo dla Geniusza który wprowadził ten zakaz. Zapewne jesteś dumny z Siebie.

~lna

Pan starosta niech nie chodzi po imprezach, tylko niech się zajmie szpitalem, bo problemów do rozwiązania jest tam dużo.

~xyz

Po frekwencji i randze wydarzenia widać jak wyglądają sprawy zwiazane z promocją, no raczej nie miasta. Starostę zastąpił najwyraźniej "przyszłościowy" polityk pis-u. być może w niedalekiej przyszłości należałoby sie spodziewać zmian. Starosty czy wiece-?

~glos

Nadberezny za nic ma prawo. Sprobujcie uzyskac informacje o kosztach imprezy na bloniach z zeszlego roku. Nic sie nie dowiecie. Uszynski tak kreci zeby nie udzielic zadnej odpowiedzi. Koszty byly spore. Gdyby wyszly na swiatlo dzienne to bylby powolny koniec panowania Nadbereznego i jego kliki znajomych, ktorych pousadawial w instytucjach miejskich. Poki mieszkancy nie zaczna korzystac ze swoich praw dopoty Nadberezny bedzie bezpieczny. Skala balaganu jakiego sie dopuscil w miescie jest legendarna i jego ukrywanie przez usluznych mu ludzi, ktorym dal stanowiska skonczy sie, a wtedy bedzie niewesolo. Ponad 200 mln zl oficjalnego dlugu do konca roku. Ukryty w spolkach to inna rzecz.

Radna Misko roznosila z mezem w Krasniku te ulotki i spotkala ja za to kara? Skadze. To sa osoby moralnie zepsuty tak samo jak i ich miejski mocodawca.

~załamany

Wyglada na to,że @MARNOS ma rację. To , na co przydaje się wykształcenie prawnicze, skoro narusza się prawo? Ale o czym tu gadać, skoro obecna radna roznosiła w kampanii samorządowej szkalujące ulotki dotyczące kandydata na burmistrza w Kraśniku i chodzi z podniesionym czołem po urzędzie, na uroczystości. Po prostu prawa i sprawiedliwa.Moralność "zeszła ci u nas na psy". Paniskom wolno wszystko.A w ogóle wszyscy udają ,że sprawy nie było.

~@TAKA GMINA

Tam ktoś nie ma bladego pojęcia o prowadzeniu restauracji z klasą. Bronek, zaproś tamoksyfen Geslerkę by coś z tego było bo bazując na renomie poprzedników daleko nie zajedziesz. Najwyżej do rodzinnych Kołodziejów.

~Саша

Pracuje w LDMP, dojeżdżam do pracy z Kurzyny bus o 15.25. przepustkę mogę odbić o 15.05 + droga do bramy obok Dresty, odpinam rower przypiety do sosny, ogrodzenia itp., droga pod bramę nr3, przypinam rower, chwila na dawną zajezdnie przed ambulatorium i powinienem siedzieć w busie pod warunkiem że zdążę. Czy w tej firmie w której pracuję ktoś myśli logicznie czy się z ........ m na rozumy pozmieniało, czy do was dociera że jeżeli mam rower w stojaku przed wydzialem to zdążę, za bramą nie mam już tej gwarancji. Te 3-5 minut na piechotę do bramy zakładu może mnie a może nie tylko pozbawić możliwości dojazdu do pracy. Proszę o przemyślenie Geniusza, który to wymyślił i wprowadza w życie owy zakaz wjazdu rowerem na zakład.

~taka prawda

Kaczyński stwierdził, zapewniając, że „tam, gdzie doszło do przekroczenia albo przynajmniej do poważnego prawdopodobieństwa przekroczenia prawa karnego, tam wchodzi prokurator.” <
Czy już się śmiać? A … co z PREKURATURKĄ od SREBRNEJ? Co z prokuratorami od: wieszanych portretów; wypadku Szydłowej; sprawdzania pedofilii w KK; głosowania na dwie łapy; … i wielu, wielu innych ZAMROŻONYCH spraw!?

~Robert

O nowym filmie Patryka Vegi o polityce zdążyła się już wypowiedzieć Krystyna Pawłowicz i Jarosław Kaczyński. Premiera dopiero we wrześniu, a partia matka wykonuje dziwne ruchy. Prezes chyba czytał scenariusz. Wychodzi na to, że przez PiS pójdę jak rzesze Polaków na film Patryka Vegi. Koniec świata.

~jajaJakBerety

Generał Różański powiedział, że ZA MACIEREWICZA wyrzucono ze służby oficera za propozycję kupna F-35.
Dopytywany jakie było uzasadnienie wyjaśnił, że wówczas wyrzucano bez uzasadnienia.
Czy już wówczas … to nie pan Duda był na stołku prezydenta RP?

~@student

Jak przyjeżdża gość z taką kasą do wydania to się mu nie robi wyrzutów tylko podaje szampana, chwali strój żonysmiech2, kiwa ze zrozumieniem gdy ten opowiada bzdury, śmieje się z jego sucharów i analizuje czy aby ceny nie podnieść...To takie "amerykanskie"...

~student

A miało być tak pięknie. Grupa amerykańskich kongresmenów wystosowała list do Trumpa ws. sytuacji w Polsce. Apelują o zwrócenie uwagi na pogwałcenie wolności słowa, uzależnienie sądownictwa, zagrożenie dla praworządności.

~RobiZnajrobi

PiS wygrywa następne wybory, potwierdza się tylko moje stwierdzenie że Polok to DEBIL a DEBIL to Polak i raczej nie szybko zmienię zdanie o tym narodzie…….

~z internetu

Przypomina mi się stare chińskie przysłowie przypisywane Konfucjuszowi: „Jeśli masz wroga nie walcz z nim. Usiądź na brzegu rzeki i poczekaj, aż woda przyniesie jego ciało.” Zdaje się, że taką taktykę przyjęło kierownictwo całej KE. Zważywszy na duży wzrost poparcia . Tylko, że tamci nie zasypywali gruszek w popiele, a prezes poszastał naszymi pieniędzmi, no i efekt widzimy. Tyle, że zwycięstwo w kontekście europejskim raczej pyrrusowe. Czy ktoś z decydentów UE będzie chciał rozmawiać z panią Szydło „pół miliona” ?………………….. Z litości nie wspomnę o niejakim śpiochu Jurgielu (wyglądam jak wieśniak…) czy o pani Szczerzui Zalewskiej. Może Brytole się zlitują i nie wyjdą z UE, bo ja zupełnie nie wyobrażam sobie skończonego chama Tarczyńskiego w Brukseli. Wystarczy, że jest niejaki Jaki.

~@pisogeniusz

Zdolne bestyje. Będzą pasować do”elyt” z PiS – ogrodników, perukarzy i niedouczonych bezkręgowców

~@pisgeniusz

Gosiewska bez matury została marszałkiem sejmu, Witek została ministrem chociaż mówiła że o mordzie w Katyniu wyczytała w przedwojennych wydaniach książki!!! smiech2
Zajebista zmiana!

~pisgeniusze

Dziennikarze zapytali Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego – czy studia może podjąć osoba bez matury. MNiSW zaprzeczyło. Natomiast jak podaje „Gazeta Wyborcza” córka Górskich kończy studia z zarządzania na Wyższej Szkole Handlu i Usług, a w maju zdawała maturę.
Dodajmy, że właścicielami tej "uczelni" są jej rodzice.

~jóżko

Ważne aby PIS wygrał wybory bo wcześniej jeszcze coś komuś dadzą ,nie ważne kto spłaci..

~z internetu

MAGISTER Ziobro straszy PROFESORÓW UJ, że pozwolili sobie na krytykę tego co wyprawia! Debilny naród na to patrzy i nic z tego nie rozumie ze za te któreś z kolei plus od dyktatora doprowadza kraj do całkowitej ruiny i z krzykiem na ustach ,, hura – brawo Kaczyński i jego plusy ,, i jak tu nie można mówić że Polacy to DEBILE..
Jeszcze kilka miesięcy temu się tym wszystkim przejmowałem i liczyłem na to że ten beznadziejnie głupi naród wreszcie pójdzie po rozum do głowy, ale ostatnie wybory utwierdziły mnie w przekonaniu że to już jest po kraju, i mam to już gdzieś ja i moja rodzina w każdej chwili możemy wyjechać do kraju w którym żyliśmy wcześniej przez 25 lat i nikt nas stamtąd nie wygoni a wy kaczystańce zdychajcie sobie w tedy w tym kaczystańskim syfie który sami sobie stworzyliście na własne życzenie, szkoda mi tylko tych tysięcy euro przywiezionych i zainwestowanych w tym chorym kraju np. na budowę domu itd. bo to są stracone nasze lata pracy, życzę wam miłego gnicia w tym syfie który będziecie mieć na własne życzenie kaczystańskie oszołomy.

~TAKA GMINA

Może trochę nie na temat ale wczoraj po wielu latach nieobecności w Romie zaszedłem tam ze znajomymi. Boże, jakie zmiany! Dobrze, że to już nie ROMA tylko jakaś tam Stal. Komu to przeszkadzało by taki kiedyś wspaniały lokal przekształcić w tak niski poziom? I to w każdym temacie. Nie ukrywam, ze były to moje ostatnie tam odwiedziny smiech2 . To przykład "dobrej zmiany" smiech2 smiech2 smiech2

~srławomir

ilosc dygnitazy , pocztow sztnadarowych swiadczy o sztucznej pompie, postronnych ludzi, pracownikow jak na lekarstwo .. tak ma to wygladac ?

~Qwerty

Firma przyjazna rowerzyscie - napewno nie u Chinczyka, oni chcą zapomnieć czym jeszcze niedawno się sami poruszali stąd te utrudnienia dla pracowników.

~prawica

baloniki, bajery a komary nadberezny tną

~jurek60

Władza urzednikow chyba lubi takie obchody,bo premie dostana,ludzi z Stalowej kilka osób to i nikt nie gwiżdze.O jaki Nadberezny zadowolony ,zdjecia dotra do wyborców i wybory beda wygrane.