Dlaczego jest tak drogo?

Image

W Polsce, również w Stalowej Woli, obserwujemy znaczny wzrost cen wielu produktów. Rekordowe są zwłaszcza ceny warzyw. Niektóre z nich kosztują nawet 300% więcej w porównaniu z rokiem ubiegłym. Jedni mówią, że powodem jest świadczenie 500+, inni, że to wina najpierw powodzi, później suszy.

Robiący zakupy na stalowowolskim targu zauważają, że ceny warzyw i owoców poszły znacznie w górę. W roku ubiegłym było taniej nawet o 200- 300%. Chodzi tu głównie pietruszkę, ziemniaki, cebulę. Ostatnie upały dopełniły dzieła. Trzeba więcej podlewać, wozić na pola wodę. To wszystko kosztuje. Coraz mniej jest także osób, które chcą zajmować się uprawą ziemi. To praca nie dość, że bardzo męcząca, to przy obecnej, kapryśnej pogodzie, czasem wręcz syzyfowa. Wciąż albo susze, albo ulewy, albo grad, albo powódź. Trudno się dziwić, że wiele osób rezygnuje z rolnictwa.

Rolnicy rozkładają ręce, pośrednicy podnoszą ceny. Niektórzy winy upatrują „na górze”. Nasi rozmówcy mają wytłumaczenie na ten stan rzeczy. Zapraszamy do obejrzenia materiału video!

Materiał video

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~buhahaaa

Dostaną jeszcze jesienia kopa to im sie odechce ujadać .Ostanie tylko madagaskar albo tajga.

~babcia

opozycyjne baranie łby.....a Kwach mówił .."owczy pęd" no miał racje to o was mówił łopozycyjne gambety.

~posel

Jest drogo bo Pawłowicz wszystko z resztą PISiaków zżera. Oni to mają apetyt

~~Rysio

Jak kradli i wyłudzali ten mityczny vat to czemu nikt za to nie siedzi?Twoi idole rządzą już 4 lata przecież i oni nie kradną bo oczywiste jest że im się po prostu należy.

~Gizzmo

Uspokuj się partyjny naplecie. Ziemiec chyba już czuje twój oddech na plecach. Tak szybko i często kłamiesz że lada dzień dostaniesz przydział na odcinek frontu w Teleexpresie

~wiemy

Do ongus, jeśli dla ciebie prawda jest bzdurą to o czym ja mam z tobą dyskutowac a co do cytryn to w hipermarketach cena cytryn za kilogram dzis jest na poziomie 4 do 6 złotych. Dlaczego pseudo opozycjoniści boicie się prawdy?

~wiemy

Do ongus, jeśli dla ciebie prawda jest bzdurą to o czym ja mam z tobą dyskutowac a co do cytryn to w hipermarketach cena cytryn za kilogram dzis jest na poziomie 4 do 6 złotych. Dlaczego pseudo opozycjoniści boicie się prawdy?

~babcia

Rysiu jak to pieknie ująłes.Po co sie rozpisywać...krótko i na temat.

~Rysio

Dlaczego jest tak drogo ?

To proste, to efekt rządów PO-PSL. Przez tyle lat zamiast pchać Polskę do przodu - kradli jak się dało na lewo i prawo. I niestety z czasem wychodzi to. Gdzieś ta kasa znikła.

~Kaja

Dlaczego jest tak drogo?

To proste, efekt rozdawnictwa celem zakupu głosów mniej sprytnej części społeczeństwa. Niestety przez tych szkodników dostają po grzbiecie wszyscy. Robi się nam powoli druga Wenezuela.

~@wiem

Dziś bez upału a tobie „edziu” w mózgu nadal kacze łajno fermentuje jak widać. Ale smród

~@wiem

Dziś bez upału a tobie „edziu” w mózgu nadal kacze łajno fermentuje jak widać. Ale smród

~@wiem

Dziś bez upału a tobie „edziu” w mózgu nadal kacze łajno fermentuje jak widać. Ale smród

~Ongus

Napisz jeszcze jakies bzdury o cytrynach edku - platny blaznie

~wiem

Tak taniej ropy na stacjach paliw nie było od 1989 roku, przypomne wszystkim w naszym mieście litr ropy koszuje dużo poniżej 5 złotych [4złote i 88 groszy] . Natomiast mamy najtańszą benzyne od 1989 roku po 5 złotych i 9 groszy za litr na nowej stacji paliw MZK. Takiej taniochy w POLSCE jeszcze nie było ostatnio najlepsze polskie masło 82 proentowe w LIDLU po 2 złotych i 49 groszy zapraszamy na zakupy. Także mięso drobowe po 2 złotych i 49 groszy a promocji czy ktoś z forumowiczów pamięt6a takie niskie ceny.

~wiem

Tak taniej ropy na stacjach paliw nie było od 1989 roku, przypomne wszystkim w naszym mieście litr ropy koszuje dużo poniżej 5 złotych [4złote i 88 groszy] . Natomiast mamy najtańszą benzyne od 1989 roku po 5 złotych i 9 groszy za litr na nowej stacji paliw MZK. Takiej taniochy w POLSCE jeszcze nie było ostatnio najlepsze polskie masło 82 proentowe w LIDLU po 2 złotych i 49 groszy zapraszamy na zakupy. Także mięso drobowe po 2 złotych i 49 groszy a promocji czy ktoś z forumowiczów pamięt6a takie niskie ceny.

~Jana

Głupszymi od polityków PiS są jedynie ich wyborcy smiech2 co tu na forum widać doskonale!

~sawa

@jkl

jeszcze tylko kurdupel zmieni nazwe na cpn i bedzie jak dawniej w jego ukochanym prl-u

~ekonomolog

PiS wycina drzewa, zakazał wiatraków bo węgiel ma być na topie. Za to mamy susze i puste pieniądze z 500+, 300+, 13 emerytury. Rynek weryfikuje wartość pieniądza i okazuje się, że złoty traci na wartości.

PonuryLemur

Dlaczego jest tak drogo ? Proste wszystko idzie do góry to i żywność musi iść . Krzywousty łże i ogłupia plebs ale ci odrobinę myślący powinni podziękować obecnie rządzącym przy urnach za ich nieudolność .

~jkl

wopin ty imbecylu - jeszcze wcześniej przed 2013 baryłka kosztowała jeszcze drożej i cena benzyny była niższa.Obecnie PKN Orlen umacnia swoja pozycję i staje się dużą firmą z oddziałami na Litwie i w Czechach. Za Tuska myśleli o sprzedaży firmy, bo jak zwykle nic się im nigdy nie opłaca. Gdyby Polacy okazali się głupotą i wybraliby ponownie PO to wszystko zostanie sprzedane konkurencji za psi pieniądz.

~@jkl

jkl baranie pisowski sprawdź sobie historię cen ropy na giełdzie.W 2013 cena ok.110 USD za baryłkę teraz ok.60 USD za baryłkę

KRZYSIU

Taniej będzie gdy wyrównamy szanse dla rolników;KRUS zamienimy na ZUS i obetniemy dotacje.

wopin

Ty imbecylu płaciłeś tyle bo braykla kosztował prawie 2 razy tyle co dsisiaj

~jkl

Paliwo drogie? W 2013 płaciłem 5.89 za litr bezołowiowej 95. Wczoraj widziałem, że było 5.22. Do rekordu Tuska jeszcze daleko.

~Schodek

Niesamowite jak duży w społeczeństwie (ok 30%) stanowią głupole. Brak jakichkolwiek refleksji, własnych wniosków. Takiemu idiocie można bez większej gimnastyki wcisnąć każdy absurd.
Kto normalny zareaguje pozytywnie na sytuacje kiedy jakiś cwaniak woła: eejj pssst, chcesz pieniędzy? wezme na ciebie kredyt

~Karlay

Łatwo zwalić winę na suszę i ulewne deszcze, ale nasz rząd też przyłożył do tego swoje trzy grosze. Ceny paliw też są rekordowo wysokie, chociaż ceny ropy niskie. Ceny prądu również wzrosły, a socjalne rozdawnictwo jak popadnie dużo nas kosztuje. To wszystko się nakłada i mamy to co mamy...

~Love pis

Fcale nie jest drogo, to jezd kłamliwa prokaganda kocofców, jezd tanio i jezd super

~Liljana

Oczywiście wina suszy i gradu, bo to pierwszy raz się zdarza. Niby dlaczego rolnikom się nie chce nagle ziemi uprawiać? Bo łatwiej rozpiąć rozporek, podwinąć kieckę i żyć ja cudzy koszt za 500+

~Nina

Drogie to są mieszkanie w stalowej