Dlaczego jest tak drogo?

Image

W Polsce, również w Stalowej Woli, obserwujemy znaczny wzrost cen wielu produktów. Rekordowe są zwłaszcza ceny warzyw. Niektóre z nich kosztują nawet 300% więcej w porównaniu z rokiem ubiegłym. Jedni mówią, że powodem jest świadczenie 500+, inni, że to wina najpierw powodzi, później suszy.

Robiący zakupy na stalowowolskim targu zauważają, że ceny warzyw i owoców poszły znacznie w górę. W roku ubiegłym było taniej nawet o 200- 300%. Chodzi tu głównie pietruszkę, ziemniaki, cebulę. Ostatnie upały dopełniły dzieła. Trzeba więcej podlewać, wozić na pola wodę. To wszystko kosztuje. Coraz mniej jest także osób, które chcą zajmować się uprawą ziemi. To praca nie dość, że bardzo męcząca, to przy obecnej, kapryśnej pogodzie, czasem wręcz syzyfowa. Wciąż albo susze, albo ulewy, albo grad, albo powódź. Trudno się dziwić, że wiele osób rezygnuje z rolnictwa.

Rolnicy rozkładają ręce, pośrednicy podnoszą ceny. Niektórzy winy upatrują „na górze”. Nasi rozmówcy mają wytłumaczenie na ten stan rzeczy. Zapraszamy do obejrzenia materiału video!

Materiał video

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Tak jest

Siedzieliśmy wgównach po pas, teraz siedzimy po uszy. Ale ciemnota to lubi...

~@Misiek Stw

A peóbowałeś lewatywy?

Misiek-Stw

Wstydem i upokorzeniem dla Polaków był rząd tuska,kopacz i prezydentura komorowskiego. Nie wspominając już o takiej personie jak TW Bolek. Chcecie mieć nowoczesną Polskę, to jedźcie do stolYcy, tam jest fajnie i nowocześnie,LGBT, lewactwo itp. klimaty. Mam bekę czytając co niektóre komentarze ale również zadziwiające jest to, skąd nagle wzięło się tylu smakoszy korzenia pietruszki hahaha. Opozycyjni pietruszkowi zajadacze a raczej burki ujadacze.

~buhahaaa

tusek miał wrócic jesienia na białym koniu ,teraz pozostał mu jedynie osiołek.....i nie ma checi obrac kierunku w nasze strony.

~siwy

nie mówcie mi o tej zmorzę tusku. to były lata przeklete dla Polski

~Prokurator 54

Żeby było extra niech Tusk wróci i niech zostanie prezydentem albo premierem niech żyje 2000lat oby był przy władzy

~kiepski

zeby w Polsce było super trzeba Jarosława Kaczyńskiego kopnąć w dupe

~siwy

jak to mowi moja mama, wolą wyrzucić niż przecenic...

~Rrrr

Znajdźcie frajera co odda cebulę za 3 zł kg to będzie tanio.

~buhahaaa

truskawka....władziu obrażony na cały świat że go nie wybrali na radnego do Zaleszan ,zrezygnował manifestacyjnie z sołtysa w turebskiej w. i wygaduje takie brednie .Peło mu nadawało ....ziemi za pazorami ...umiech)) i taki obrazony na pis

~komar

A co tam że tak drogo ważne że znowu dziś impreza na błoniach no i dzięki tej imprezie miasto będzie rozpoznawalne i przyjdą nowi inwestorzy

~@Zaczadzeni

Z 30 milionów uprawnionych do głosowania znalazło się 5 711 687 baranów co zagłosowało na dziada jarosław zębywstaw.Tak jest jak frekwencja jest 50,92%.Wygrali dzięki Falencie a teraz dopadnie go samobójca

~WSTYD

Głupi to ma szczęście jak Beatki. Wyślizgał się w Polsce za wielkie pieniądze na państwowych stołkach psioczący na Unię a teraz tam się wrypały za 100 tysięczne posadki popierdując za darmo w fotele. Przecież nic nie zrobią bo ni be ni me po angielsku nie potrafią. Wstyd i kompromitacja tylko dla Polski!!!

~Zaczadzeni

Tak oto 40-to milionowy naród dał się otumanić jakiemuś 70-letniemu safandule bez żony, dzieci, bez prawa jazdy. Durnie przetrzyjcie ślepia wreszcie!

~Debilny ludek

Kaczor obiecał za krowę chłopom po 500 zł, a za świnię po 100. I gówno dostaną a kurdupel powie że to winna Unia. I barany uwierzą?

~Hej barany

Baranom dadzą po 500+, a sami biorą po 70.000+ i baran beczy z radości

~Logika

Mądrych nie kupi Kaczor a głupi motłoch łyka każde +++ i cieszy się uszczęśliwiony jak małpa z banana.

~Polak

Nie pasi,to do biedry marsz.

Misiek-Stw

Pietruszka droga - winny PiS. Drogie paliwo - wina PiS. Przytoczę klasyka,który to po wygranych wyborach powiedział: "Teraz to ku*wa paliwo może być i po 7 zł".Mowa tutaj o niemieckim polityku Donaldzie T. Przez 8 lat antypolski rząd z ryżym na czele, miał w dupie polskie dzieci i emerytów a teraz wyją opozycyjne burki ... oj wyją, co widać na marszach w obronach sądów, lgbt i innych kodowskich i neomarksistowskich wynalazków. Wyjcie burki, tylko się pogrążacie.

~dojna zmiana+

Ale konie w Janowie Podlaskim potaniały.

~olek

wszystkiemu winien pis na czele z pedałem Kaczyńskim on jest mięsożerny i nie jada warzyw i owoców to głupi naród też nie będzie jadł i morda w kubeł

~pisior

pedał Jarosław Kaczyński jest temu winien i cały jebany pis sekta smoleńska. On pękniętą płyte z sarkofagu brata zabrał do śmiesznego mauzolem Lecha Kaczyńskiego i chce wszędzie budować pomniki jak kiedyś stały pomniki Lenina teraz będą stać pomniki Lecha Kaczyńskiego

~rzodkiew

spokojnie warjaty warzywa stanieja sezon dopiero rusza bob po dyche pod koniec lipca za piutke haha smiech2

~Kappa

Chleb i bułki podrożały o 10 procent. Chleb o 30 groszy w tym roku. Vat 7 procent czyli z jednego bochenka mamy 2 grosze dziennie. 36 mln razy pół bocjenka dziennie tj 18 mln razy 2 grosze tj. 36 mln groszy czyli 360 tysięcy złotych dziennie. Tyle ma fiskus na chlebie a co dopiero ma benzynie sorry a mięso. Warzyw nie wspominam bo och ceny są zależne od pogody. Nie trzeba walić mafii vatowskiej .360 tys zł x 365 tj już konkretna kwota. A to tylko chleb. Ktoś powie że winny pis to błąd to niedouczony naród i buta po która nie potrafiła zrobić tego co zrobił pis dla narodu. Ale jest też druga strona medalu ciemny naród wszystko kupi. Sorry moje obliczenia są tylko przybliżone i mog€ si€ mylić

banan1

A ja myślę, że nie ważne czy ktos ma 500+ czy nie. W Polsce powinno sie żyć godnie za to walczyli nasi dziadkowie wiec uważam ze takie ceny to poprostu złodziejstwo od warszawskich stołków zaczynając do rynku na hali targowej kończąc.

~siwy

ja nie mam 500+ to powinienem płacic mniej, co nie?

remont

500+ płacić nie marudzić

~Kadet

Do ~ Kaster
Ja po prostu mówię o tym co widzę . Jeśli jedna i ta sama osoba , nierzadko z innymi członkami rodziny , stoi na targowisku od wczesnego świtu do popołudnia przez calutki tydzień oprócz niedzieli . Czyżbym miał uwierzyć że właśnie w niedzielę haruje w polu żeby w tygodniu miał co sprzedawać ?

~Zenek

Tyle bombelków chętnych spalaszować makdonalda, tyle madek i tatełów czekajacych na możliwość zakupu chesterfildow i harnasi . Ku chwale Ojczyzny nie kombinujacy pracusie !!!

~@Jeszcze+

Nie narzekaj tylko za pier da laj ciężko bo ludzie na socjalu czekają na twoje podatki