Od 1 lipca nabór na 500+ na każde dziecko. Do tego 300 zł dla tych, co się uczą

Image

W poniedziałek na terenie Parku Miejskiego odbyła się konferencja prasowa z udziałem zastępcy Prezydenta Miasta Renaty Knap, dotycząca naboru wniosków 500+ Dobry Start w nowej formule.

Już od dziś, czyli 1 lipca, rusza elektroniczny nabór wniosków o przyznanie świadczenia 500+ na każde dziecko. W formie papierowej dokumenty będzie można składać od 1 sierpnia. Zmiany w programie Rodzina 500+ wprowadzone zostały nowelizacją ustawy. Świadczenie przysługuje na każde dziecko do 18 roku, niezależnie od dochodów rodziny. Program obejmuje również placówki opiekuńczo- wychowawcze. Ze świadczenia będzie można korzystać po złożeniu stosownego wniosku.

- Zachęcam państwa do składania wniosków już dzisiaj, od 1 lipca w formie elektronicznej. Możemy to zrobić za pomocą platformy emp@tia, ePUAP, portalu usług elektronicznych PZU i bankowości elektronicznej. Od 1 sierpnia będziemy mogli złożyć dokumenty w formie papierowej, tradycyjnej. Dokumenty będą przyjmowane w Urzędzie Miasta przy ul. Wolności 7, w pokoju nr 8 w godzinach pracy urzędu, czyli od poniedziałku do piątku, od 7:30 do 15:30- wyjaśnia wiceprezydent Renata Knap.

Dokumenty można również wysyłać listem poleconym. Część rodziców ma już przyznane do 30 września 2019 roku świadczenia na drugie i kolejne dziecko, ale by móc mieć je wypłacane również na pierwsze, papiery trzeba złożyć ponownie. Warto jest pilnować terminów i wnioski dostarczyć do końca września, bo miesięczny „poślizg” oznaczać będzie późniejsze naliczanie świadczeń. Wiceprezydent zachęca również rodziców do skorzystania z programu Dobry Start, z którego na każdego ucznia, bez względu na dochód rodziny, można dostać raz do roku dodatkowe 300 zł (świadczenie wypłacane jest do czasu ukończenia przez osobę uczącą się 20 roku życia, a w przypadku młodzieży niepełnosprawnej 24 roku życia).

Obecnie, jak powiedziała Renata Knap, z programu 500+ w naszej gminie świadczenia wypłacane są na około 4700 dzieci, co przekłada się na ponad 3 tys. rodzin. W ubiegłym roku na 500+ wypłacono ponad 29 mln zł.

- Po przeanalizowaniu liczby rodzin, szacujemy, że teraz będzie to dwukrotnie większa liczba. Będziemy mieć tych dzieci około 9680. Jeśli chodzi o świadczenie Dobry Start, to dzieci jest więcej- 5755, a pula, którą wydatkujemy wynosi ponad 1mln 700 tys. zł- mówi wiceprezydent Stalowej Woli.

Wnioski złożone w tym roku w ramach 500+ będą obowiązywać do 31 maja 2021 roku.

Przewiń do komentarzy











Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Polak

500+ biorą ludzie bez honoru i nieudacznicy, nie potrafiący, zarobić na własne dzieci.

~Marcinek

Wymienię, 500 kg pietruszki na 100 kg kokainy lub amfetaminy. Propozycje proszę przesyłać na adres e-mail marci898_(at)_wp.pl.

~ekonomista

Do manekin, byłem dzis w KAUFLANDZIE I pietruszka po 16 złotych a ziemniaki po 1 złotych 50 groszy więc skończ z tą manipulacją bo nikt w twoje wypociny nie wierzy. A swoją drogą sprawdziłem ceny o tej porze warzyw za nie rządu peło i ceny były wtedy dużo droższe oprócz pietruszki.

~ekonomista

Do manekin, byłem dzis w KAUFLANDZIE I pietruszka po 16 złotych a ziemniaki po 1 złotych 50 groszy więc skończ z tą manipulacją bo nikt w twoje wypociny nie wierzy. A swoją drogą sprawdziłem ceny o tej porze warzyw za nie rządu peło i ceny były wtedy dużo droższe oprócz pietruszki.

manukun

@ekonomista
Edziu, ziemniaki po 4 zł i pietruszka za ponad 20 zł to taniocha? Emerytom dalej brakuje do 10.

Mieszkańcy chodzą na błonia i widzą degradację terenu rekreacyjnego za bagatela kilkanaście milionów złotych. Brakuje pieniędzy na bieżące utrzymanie, a nikt nie da dotacji

~ekonomista

Do d77, o czym ty wypociłeś pietruszka po 20 złotych a kilogram ale dochody rolników spadają , więc się pytam kiedy będą rolnikom rosły dochody, tak smo cebula droga, marchew. ziemniaki , truskawki, czereśnie też drogie. To co będzie jak ceny wrócą z zeszłego roku gdy wszytko kupowaliśmy poniżej złotówki za kilogram.[warzywa i owoce]. Dobrze że ie jesteś ekonomistą bo aż strach się bac, mmy najniższą inflacje w dziejach POLSKI a ty wypociłeś że siła nabywcza 500 złotych maleje, po co się kompromitujesz. Takiej taniochy jak mamy obecnie jeszcze w POLCE nie było.

~olo

Ale propaganda !! Jak za PRLu. Dla kogo ta konferencja? Przecież zainteresowani i tak juz wszystko wiedzą.

~d77

Pomimo socjalu PiS w Polsce wzrosło ubóstwo. 2 mln osób nie stać na zaspokojenie podstawowych potrzeb.
1. Wzrost cen produktów podstawowych
2. Spadek siły nabywczej 500 plus
3. Spadek dochodów rolników

~jogi

mąż Julii Przyłębskiej nie ma kryształowo czystej przeszłości. Andrzej Przyłębski działał w Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej. Wedle dokumentów IPN był zarejestrowanym tajnym współpracownikiem SB o pseudonimie "Wolfgang". On sam zaprzecza, jakoby miał donosić służbom bezpieczeństwa.

~sdtgw

PiS obiecywał „dobrą zmianę” i dekomunizację. Stąd twarzą tzw. reformy sądownictwa został Stanisław Piotrowicz, komunistyczny prokurator skazujący opozycjonistów w PRL, zaś szefem Rady Mediów Narodowych został Krzysztof Czabański, niegdyś członek PZPR. Do niemałej listy komuchów dołącza obecna prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska. Jak się okazuje, należała do działającego w PRL Socjalistycznego Związku Studentów Polskich. W oficjalnym życiorysie zaś chwali się jedynie przynależnością do NZS.

~Qniec

dobra koniunktura w Polsce powoli się kończy. Według analityków Bloomberg „Polskę czeka w najbliższym czasie miękkie lądowanie”

~Marceli

~fantvp2, obciągniesz mi w niedzielę na błoniach, dobrze zapłacę?

~fantvp2

Właśnie wróiłem z BONII i muszę wyprostowac kłamstwa pseudo opozycji z naszego miasta bo wcześniej gęgali że zieleń i kwiaty na tych błoniach uschły czego ja nigdzie nie widziałem cała ta zieleń pięknie się rozwija. Po drugie widziałem ekipe chyba z najlepszej polskiej telewizji TVP2 jak budują scene na ten nedzielny koncert najlepszego oecnie programu w polskiej telewizji. Spodziewamy się około 30 tysięcy fanów najlepszej muzyki nie tylko z naszego masta ale także z TARNOBRZEGA, SANDOMIERZA, NISKA, KRAŚNIKA, JANOWA LUBELSKIEGO, LEŻAJSKA, SARZYNY, KOLBUSZOWEJ,MIELCA a także ze wszystkich gmin naszego i nie tylko naszego powiatu. Nie którzy mówią ze bedzie to jeszcze lepszy koncert niż ten który mieliśmy na otwarcie błonii. Cała POLSKA będzie podziwiac jak się bawi STALÓWKA a o naszym mieście będzie mówic przez długi czas cała POLSKA.

~fantvp2

Właśnie wróiłem z BONII i muszę wyprostowac kłamstwa pseudo opozycji z naszego miasta bo wcześniej gęgali że zieleń i kwiaty na tych błoniach uschły czego ja nigdzie nie widziałem cała ta zieleń pięknie się rozwija. Po drugie widziałem ekipe chyba z najlepszej polskiej telewizji TVP2 jak budują scene na ten nedzielny koncert najlepszego oecnie programu w polskiej telewizji. Spodziewamy się około 30 tysięcy fanów najlepszej muzyki nie tylko z naszego masta ale także z TARNOBRZEGA, SANDOMIERZA, NISKA, KRAŚNIKA, JANOWA LUBELSKIEGO, LEŻAJSKA, SARZYNY, KOLBUSZOWEJ,MIELCA a także ze wszystkich gmin naszego i nie tylko naszego powiatu. Nie którzy mówią ze bedzie to jeszcze lepszy koncert niż ten który mieliśmy na otwarcie błonii. Cała POLSKA będzie podziwiac jak się bawi STALÓWKA a o naszym mieście będzie mówic przez długi czas cała POLSKA.

~anty

strona nie działa....impreza odwołna

~podatnik

Ile pani Szczurek zarabia w Urzędzie Miasta robiąc same reportarze do PiSwizji Urzędu Miasta ? no pytam ile zarabia za nasze podatki ? Mam nadzieję, że opozycja zajmie się zarobkami tej pani i jej obowiązkami w urzędzie miasta. NIE BĘDZIE ZARABIAĆ ZA MOJE PIENIĄDZE TA PISOWSKA PSEŁDOdziennikarka PiS propagandy

~mieszkaniec

Ujada hejter opozycyjny, nicki zmienia, a za PO sukcesów brak.
8 lat NICNIEROBIENIA

~jhgf34

W niedzielę na Błoniach, o godzinie 20-ej,będzie TVP2.

~stefan

Do mleko, ty to jesteś skrajne upośledzony bo takich bredni nikt by nie wypocił. Według GUS gdy przy korycie przez 8 lat siedziało PO [dosłownie siedziało i nic nie robiło ] 30 procent POLAKÓW żyło w skrajnej biedzie. Teraz gdy rządzi PIS tylko nie całe 4 procent żeje w biedzie wydług tego samego GUS. Ale żeby to wiedziec trzeba miec odrobine inteligencje.

~stefan

Do mleko, ty to jesteś skrajne upośledzony bo takich bredni nikt by nie wypocił. Według GUS gdy przy korycie przez 8 lat siedziało PO [dosłownie siedziało i nic nie robiło ] 30 procent POLAKÓW żyło w skrajnej biedzie. Teraz gdy rządzi PIS tylko nie całe 4 procent żeje w biedzie wydług tego samego GUS. Ale żeby to wiedziec trzeba miec odrobine inteligencje.

~wielkiPIS

Ten nowy program partii PIS to jest gwóźdź do trumny całej tej pseudo opozycji [oprócz KUKIZ15] i to bardzo cieszy wszystkich POLAKÓW. Skończy sie gęganie dlaczego nie ma pieniędzy na pierwsze dziecko i wszystkie rodziny w POLSCE dużo skorzystają na rządach partii PIS. Już dziś wszyscy mówią że 13 emerytura wchodzi na zawsze do kalendarza [programu partii PIS].

~jkl

Drugi pisze, że na bachory nie będzie cudze płacił. A bachory na twoją emeryturę mają płacić? Twoje składki idą na obecnych emerytów, a jak coś było zaoszczędzone w OFE to Tusk zabrał, twierdząc, że to nie twoje było.

~jkl

Pisze tu jeden socjalizm to zło. Lepsze to niż złodzieizm, bo raczej kapitalizmem ustroju za rządów PO nie można nazwać.

~Xawery

Do mchu farland,
Nie napiszę, bo był edek po godzinach i po paru głębszych.
Nawet na trzeźwo pisze jak upośledzony.

~qwerty

ING dalej olewa swoich klientów, brak możliwości złożenia wniosku o 500+

~Jarzębina

Uwaga umiech ilu urzędników jest potrzebnych do nagrania kilku słów. Jeden trzyma kamerę, druga mikrofon, trzecia statyw, czwarta aparat foto, piąta nadzoruje i szósta się wypowiada.

~wYBOrca

Ujadanie hejtera musi być bo już 5 lat koryta nie ma i widoków na powrót do koryta też nie ma.

~Polak

A niby dla czego, ja mam płacić w podatkach, na cudze bachory? Jeśli ktoś nie potrafi zapewnić swoim dzieciom, życia na poziomie to NIE POWINIEN ICH MIEĆ. Ten kto musi korzystać z programu 500+, ten jest życiowym nieudacznikiem. Ludzie korzystający, z tego programu to, osoby bez honoru.

~Klops

Co trolle? Czekacie na pedał500+? To na wiosnę głosujcie.

~Mc Farland

Lol, a teraz, napisz to jeszcze raz, poprawną składnią.