Kierowcy na drogę wyskoczyła sarna

Image

Do wypadku doszło w sobotę nad ranem. Kierowcy przed maskę wyskoczyła sarenka.

Zdarzenie miało miejsce 6 lipca o godz. 4:40 na drodze krajowej nr 19, niedaleko Jeżowego. Kierujący samochodem marki Peugeot jechał z żoną w stronę Rzeszowa. W pewnym momencie, przed rozpędzony samochód wbiegła sarna. 53- letni kierowca chcąc uniknąć zderzenia z dzikim zwierzęciem gwałtownie skręcił, wpadł w poślizg i tracąc panowanie nad pojazdem zjechał do rowu. Zanim to się stało autem obróciło 2 razy wokół osi.

W Peugeocie podróżowano małżeństwo.

Na miejsce wezwano służby: OSP Jeżowe, JRG Nisko, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policję.

Ranne małżeństwo zostało odtransportowane do niżańskiego szpitala. Kierujący samochodem był trzeźwy.

zdjęcia: OSP Jeżowe


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Franek

Przy takiej sytuacji zaprzeć się o kierownice, hamować i jechac prosto a nie jakieś skręty przy pewnie 80 km +. Jadac prosto i nie kręcąc kierownica pewnie szyba i przód do wymiany a nie pol samochodu i ludzie w szpitalu!! Czego ludzi tego nie uczą! Nigdy nie usłyszałem o takich sytuacjach, a to jest niebezpieczne co on wyprawił!

~@mad dog

Ja w ciągu 35 lat za kółkiem nie trafiłem w nic ale ja tylko raz w tygodniu do kościoła 1500m do kościoła i 1500m z powrotem jeżdżę

koliii

Sarna zwiała? Musi pijana była.

mad_dog

trzeba uważać i tyle w ciągu 20 lat za kółkiem trafiłem 4 sarny

~Taka prawda

Sarenka spryciara dała nogę ,jadąc tą drogą nie raz widziałem przy rowach sarny od razu była noga z gazu niema żartów można sobie narobić biedy a nawet stracić życie ,albo zostać kaleką do końca życia .

~gekon

A gdzie są myśliwi???

~ jeleniowate

~Poczt
"W cywilizowanym kraju, wzdłuż drogi, jest ogrodzenie, a dla zwierząt zrobione są przejścia pod jezdnią. Ale półce do cywilizacji jeszcze daleko, więc o czy ja tu piszę."

W cywilizowanym kraju zwierzęta siedzą w ZOO albo w rezerwatach, marchewka jest owocem a ślimak rybą.
W cywilizowanym kraju jak jest ograniczenie do 50 to kierowca jedzie 50-60 - więc zamiast wymagać od innych to zacznijmy najpierw wymagać od siebie,bo polskie drogi przypominają obecnie sytuacje z otwarcia Biedronki lub Lidla,gdzie ilość sztuk w promocji jest mocno ograniczona.

~Jeleniowate

6 Lipca 2019 21:08:25
~jan
".... jak przy wjeździe do lasu nie ma znaku ,,uwaga! dzikie zwierzęta" można Lasy Państwowe pozwać do sądu i wygrać, tutaj nie ma znaku ale nie ma też lasu, można spróbować pozwać Koło Łowieckie, ale wygrana wątpliwa, spróbować warto skoro płacą za szkody rolnikom to może i tu coś się uda, jeśli jest autocasco to wszystko to zrobi ubezpieczyciel bo on ponosi stratę ...."

Czy nie lepiej wyegzekwować odszkodowanie bezpośrednio od sarny ?

~ala

Nie ma wzmianki o zwierzęciu. Przeżyło?

~Wuef

Te sarny spod Jeżowego często wbiegają pod auta. Najwięcej ich jest pomiędzy górka Jeżowską a lasem w kierunku Niska

~qwert

moral jest taki .. jak by jechal jeszcze szybciej to by mu nie wpadla.

~jan

.... jak przy wjeździe do lasu nie ma znaku ,,uwaga! dzikie zwierzęta" można Lasy Państwowe pozwać do sądu i wygrać, tutaj nie ma znaku ale nie ma też lasu, można spróbować pozwać Koło Łowieckie, ale wygrana wątpliwa, spróbować warto skoro płacą za szkody rolnikom to może i tu coś się uda, jeśli jest autocasco to wszystko to zrobi ubezpieczyciel bo on ponosi stratę ....

~Kasia

Dwa razy w tygodniu jadę trasa Stalowa Wola-Rzeszów i zawsze przy drodze są sarny a kiedyś nawet ogromny jeleń. Droga jest prosta a zarazem ciężka.

~radna

hamuj i jedź prosto

~bbc1

Często jeżdżę do Rzeszowa i mówię,że jest to droga krzyżowa bo mnóstwo krzyży w lasach po drodze.Głupcy w nocy wyprzedzają w lesie z prędkością 140km/h a sarny świecą oczami na poboczach
Ciekawe jak będą się zachowywać auta autonomiczne w takich przypadkach,no ale takie w PL to za 100lat

~Login

Przy tylu służbach co zjawiły się na miejscu zdarzenia , to ustalenie czy sarna nie była pod wpływem alkoholu nie powinno być problemem !

~Poczt

W cywilizowanym kraju, wzdłuż drogi, jest ogrodzenie, a dla zwierząt zrobione są przejścia pod jezdnią. Ale półce do cywilizacji jeszcze daleko, więc o czy ja tu piszę.

~Prokurator 54

Szkoda sarny i szkoda nas dziękuję wam za nas oj to by się uda