Potrącenie rowerzystki nieopodal wiaduktu

Image

Do potrącenia kobiety doszło na ulicy Okulickiego, na przejściu dla pieszych znajdującym się przed wiaduktem.

Kolizja miała miejsce w poniedziałek 8 lipca 2019 roku, tuż przed godziną 16:00. Kobieta przejeżdżała przez pasy rowerem w miejscu niedozwolonym, gdzie została potrącona przez samochód osobowy marki Fiat Panda (auto na stalowowolskich numerach rejestracyjnych). W wyniku zderzenia doszło do upadku kierującej jednośladem na maskę samochodu i uszkodzenia szyby w aucie.

Na miejsce przyjechały dwa zastępy straży pożarnej, dwa patrole policji i karetka pogotowia. Zablokowany został zjazd z ronda w stronę wiaduktu przy galerii Prima. Jeden pas ruchu był nieczynny. Rowerzystka została przebadania w karetce pogotowia. Odmówiła hospitalizacji. Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję.

Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~chlebak

Rowerzyści to największa zmora tego miasta

~podatnik

..dwa zastępy straży pożarnej+ dwa patrole policji...strażaki przestali podpalać to teraz jadą kupą na akcję unieszkodliwiania płynów roweru,,,zawsze lepiej płacą na akcji

~Hoover

Reklama Latawiec nieruchomości, na głównej stronie, "Lata doświadczeń mamy wpisaną w nazwę". Czy wy, nawet tekstu w reklamie, za którą ktoś zapłacił, nie potraficie poprawnie napisać.

~gigi

KIerowca...dokładnie tak!!! niejednokrotnie dojeżdzając tam zatrzymuję się przy pustym przejściu w obawie ze ktoś niespodziewanie wyjdzie zza busa! a za mną trąbią po co staję! ale faktem jest że ta plaga rowerzystów wjeżdzających z impetem na pasy to masakra!
zamiast wlepiac mandaty pod primą za parkowanie wzdłóz ulicy policja powinna popatrzec na to jak rowerzyści jeżdża koł hali..plus święte krowy piesi, którzy nawet nie spojrzą czy nie nadjeżdza auto, stoi i gada jedna z drugą przy przejściu i nagle WIO na pasy! a potem potrącona biedna na pasach!

~gigi

KIerowca...dokładnie tak!!! niejednokrotnie dojeżdzając tam zatrzymuję się przy pustym przejściu w obawie ze ktoś niespodziewanie wyjdzie zza busa! a za mną trąbią po co staję! ale faktem jest że ta plaga rowerzystów wjeżdzających z impetem na pasy to masakra!
zamiast wlepiac mandaty pod primą za parkowanie wzdłóz ulicy policja powinna popatrzec na to jak rowerzyści jeżdża koł hali..plus święte krowy piesi, którzy nawet nie spojrzą czy nie nadjeżdza auto, stoi i gada jedna z drugą przy przejściu i nagle WIO na pasy! a potem potrącona biedna na pasach!

kierowca

Najwiecej "atrakcji"to daje ten bus co jest zaparkowany zaraz przy przejsciu dla pieszych.Zastanawiam sie kto mu dał zgode na handel w tym miejscu.Chcesz handlowac ok ale zabierz tego grata.

~J 23

Rowerzyści są bezkarni!! Jakby jeden z drugim dostał mandat za brak sygnalizacji skrętu, wymuszanie pierwszeństwa, brak zachowania szczególnej ostrożności, to może w końcu dotarłoby do nich, że przepisy ruchu drogowego dotyczą wszystkich użytkowników, a nie tylko kierowców. Niestety jeżdżą pod prąd, robią tak absurdalne z punktu widzenia kierowców rzeczy, że głowa boli, a jak zwrócisz uwagę to zdziwieni. Dlaczego? Bo karani są tylko kierowcy. W imię czego? W imię ekologii? Ktoś rowerzystów musi nauczyć, że nie zawsze mają pierwszeństwo. Bo oni kompletnie nie znają przepisów, a na dodatek są bezkarni w swoim zachowaniu.

~max

Wszystkie przejscia powinny byc zakazane na przejazd rowerów, z wyjatkiem przejsc z sygnalizacja . Nie po zlosci ale dla dobra i zdrowia wszystkich .

~Mariusz77

Tu nie ma co komentować, rowerzystki bezsprzeczna wina i tyle .
Niestety za swoją glupotę i nie uwagę się płaci .
Ale nie piszcie glupowato że te przepusty dla rowerzystów przy pasach to abaurd . Jakoś w innych krajach to funkcjonuje i nie giną na nich ludzie . No ale to trzeba mieć szacunek do innych użytkowników drogi a u nas wszyscy widzą tylko swój koniusz:k nosa a reszta to bydło które przeszkadza im na drodze czy ddr

~Yhy

Najgorzej jak taki rowerzysta jedzie sobie prosto ścieżka lub chodnikiem i nagle bez zatrzymania czy nawet spojrzenia skręca na przejście. Skąd kierowca samochodu ma wiedzieć że on akurat skręci, żeby w porę zareagować. Nawet jadąc wolno i zwalniając przed przejściem można nie zdążyć zauważyć takiego delikwenta

~ziuta

jakaś tępa dzida...

~WaszPan

Ssijcie pałe

~rowerzystka

Patrze na zdiecie roweru i widze co?Fotelik dla dziecka.Czy ta szalona kobieta ktora prawdopodobnie wozi w tym foteliku dziecko ,tez tak nieodpowiedzialnie jezdzi z dzieckiem?Skora jezy sie na plecach, strach taka osobke spotkac na drodz brrrrrrrrrr

~Zbigniew

Ewidentna wina rowerzystki, na tym przejściu dla pieszych nie ma śluzy dla rowerzystów więc powinna bezwzględnie przejść prowadząc rower. Mandat pewnie otrzymała i została spisana na poczet pokrycia kosztów naprawy samochodu.

~bar

Współczuję kierowcy auta, ma problemy i uszkodzony samochód. Teraz został bez auta i musi wyegzekwować pokrycie szkód od rowerzystki, która niezgodnie z przepisami przejeżdżała przez przejście dla pieszych.

~siwy

słyszałem że na rondzie 2 potrącenie rowerzysty

~ABC

~hmmm? czekałem na tak durny wpis - człowieku lecz się z nienawiści do innych dzielisz ludzi na rowerzystów, pieszych i kierowców.

~hmmm?

Tylko gdzie sie podziali Ci wszyscy zaciekle broniacy rowerzystow z poprzedniego artykułu?

kabi

część rowerzystów z ograniczonym zaufaniem wjeżdża na przejście a część wręcz wymusza i skutek jest opłakany. Ja w większości przepuszczam pieszych i rowerzystów, hamuję jak widzę że się zbliża do przejścia ale bywało tak że mimo zachowania ostrożności było o centymetry ( w rzeczywistości do kilka metrów, ale samochód jedzie nieco szybciej niż rower) od wypadku zgodnie z prawem z mojej winy. Też jeżdżę rowerem ale nigdy nie wymuszam pierwszeństwa chociaż mi się należy.

~pieszy

Jestem przeciwna mowiemiu o tym ze kierowcy aut jezdza lepiej czy gorzej od rowerzystow,ale niestety te nieszczesne przejscia dla pieszych z podkresleniem pieszych z mozliwoscia przejazdu (absurd) zbieraja swoje zniwa,juz nikt nie patrzy na to czy mu wolno czy nie tylko jedzie w ciemno.A nie wszedzie jest na tyle dobra widocznosc zeby w pore zauwazyc poruszajacy sie badz co badz szybciej niz pieszy rower...

~Do mark

W twoim pustym łbie baranie

~mark

"Dwa zastępy straży pożarnej i dwa patrole policji" - to trochę mało jak na takie zdarzenie.
Reszta chyba zaspała. Gdzie zastępy straży i patrole policji z innych powiatów?