Ogólnopolskie działania: Kaskadowy pomiar prędkości

Image

Dziś w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”.

Główne cele działań to uświadamianie kierującym pojazdami, że nadmierna prędkość jest podstawową przyczyną wypadków drogowych, która prowadzi do tragicznych w skutkach zdarzeń, a także wyegzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

Funkcjonariusze, w ramach działań, będą prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie, co najmniej dwa punkty pomiaru prędkości na tej samej drodze. W tym samym czasie, ale w różnych miejscach – wystawione kaskadowo, jak i dynamicznie przy użyciu pojazdu z wideorejestratorem.

Szczególnym nadzorem zostaną objęte m. in. miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

Zaplanowane działania mają charakter prewencyjny. Niemniej jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Ponadto Policja przypomina, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to taka, która zapewnia kierującemu całkowite panowanie nad pojazdem oraz dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

Nie tylko kierowca jeżdżący z dozwoloną prędkością ale każdy uczestnik ruchu drogowego może przyczynić się do zmniejszenia ryzyka wystąpienia wypadku. Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na drodze.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~rni8809

Proponuje zrobic dozwolona predkosc w miescie 80 kilometrow na godzine i na przejsciach pieszy nie ma pierwszenstwa.Wtedy liczba wypadkow spadnie.Bo pieszy bedzie wiedzial ze zawsze bedzie jego wina jak ktos go potraci.

~Pyszniczanin

Panowie Policjanci proszę o kontrole prędkości na ulicy ks.wl.Szubargi w Pysznicy. Auta poruszają się tu z ogromną prędkością w terenie zabudowanym. Kierowcy robiący sobie tu m.in. obwodnicę Niska łamią wszelkie przepisy.

~zuza

~Prokurator - akurat policja zwykle jeździ wolniej niż dozwolone i mają niezły ubaw, widząc za sobą sznur samochodów a każdy się boi wyprzedzić

~jogibabu

Tam sa takie pokretelka.Wiec mozna jednym kierowcom zawyzyc predkosc.A w razie czago to radar zawinil.Z ta predkoscia jazdy to sciema jest.Po co produkuja auta na predkosc 200 kilometrow na godzine jak nie wolno tyle jezdzic?

~Mk90

Tymi miernikami mogą co najwyżej dokonywać pomiarów geodezyjnych. Kompletnie niewiarygodne urządzenie. Tym bardziej że z ręki do 80m można tym mierzyć prędkość.

e2rds

~go 123 kto ci takich bzdur naopowiadał z tą płytą CD.

~Ciekawski

A mnie ciekawi czy w tartaku IKEA w Stalowej Woli również jest prowadzona sodomicka indoktrynacja czy ten program pracowniczy dotyczy tylko sklepów. W warszawskich szkołach podstawowych w ramach karty sodomickiej rozdają za darmo "gumki", kremy do tylnej części ciała oraz reklamy "dark roomów" i nowoczesnej zabawy w "drag queen". Czy dla pracowników naszej IKEA-i są już organizowane jakieś imprezy integracyjne, "dark roomy" czy do Stalowej Woli postęp jeszcze nie dotarł?

~J 23

Do ~Jan Zaglądnij do kodeksu ruchu drogowego i poczytaj. Szczególnie art 26 pkt 3 2) Generalnie kierowcy powinni znać przepisy, według mnie piesi i rowerzyści też, ale oni nie są karani mandatami.

~jan

.... @~J 23... chyba jesteś w błędzie, jeśli nie ma wysepki to należy się zatrzymać, to jest to samo przejście, jeśli inny pojazd jadący w przeciwnym kierunku zatrzymał się by puścić pieszych.

~J 23

Do liila Nawet jeśli nie ma tam wysepki to i tak nie złamali żadnego paragrafu nie ominęli i nie wyprzedzili pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem. Radiowóz minął zatrzymany pojazd, a nie ominął i nie wyprzedził. Naturalnie pod warunkiem, że pieszy nie wszedł jeszcze na przejście (bo wtedy o ile nie wymusi pierwszeństwa wchodząc bezpośrednio pod jadący pojazd to już nie ustąpienie pierwszeństwa pieszemu.

~go123

Najskuteczniejsza jest płyta CD zawieszona pod lusterkiem. Radary od tego głupieją

~Grom

Trzeba gonic pieszych z ulicy, bo spacerują jak swięte krowy

~Wsk

Bo na tym przejsciu jest wysepka, ale ty liila nie znasz przepisów i robisz guwnoburze

~liila

Byłam świadkiem jak w Nisku na przejściu dla pieszych policja nie zatrzymała się przed przejściem pomimo iż inne samochody na przeciwległym pasie stały .

~Coś nowego

Kaskadowy pomiar prędkości ??? Ja słyszałem o odcinkowym pomiarze prędkości .

~LOLA

A kiedy będzie akcja sprawdzająca legalność posiadanych przez policję mierników prędkości?

koliii

Widać nadrabiają w budżecie "psią grypę".

~J 23

A kiedy będzie akcja sprawdzająca stosowania przepisów ruchu drogowego przez rowerzystów i pieszych?

~Prokurator

Milicja niech lepiej zobaczy jaka oni prędkością jeżdżą a potem niech łapią innych