Biletomaty przy przystankach

Image

W ramach MOF w Stalowej Woli montowane są biletomaty. Dzięki nim wkrótce będziemy mogli zakupić bilet bez konieczności szukania kiosku.

Docelowo na mieście mają pokazać się trzy takie kioski biletowe, na przystankach na: ul. Komisji Edukacji Narodowej, ul. Okulickiego (naprzeciwko PKS) i przy Alejach Jana Pawła II- Centrum (niedaleko Biedronki).

Biletomaty powstały w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego (mobilny MOF) realizowanego przez miasto. Czerwone boksy jeszcze nie działają, są dopiero podłączane, ale już budzą spore zainteresowanie. W innych miastach działają podobne. Ułatwiają zakup biletów przez co pasażerowi nie muszą już szukać punktów sprzedaży, zwłaszcza nocą, w niedziele i święta.

Całkowita wartość projektu, zgodnie z umową zawartą 24 kwietnia 2017 r. wynosi: 52,5 mln zł, w tym: 36,8 mln zł stanowi dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a 15,7 mln zł jest wkładem własnym Gminy Stalowa Wola, Gminy i Miasta Nisko, Gminy Pysznica oraz Gminy Zaleszany. W ramach MOF w Stalowej Woli kupiono 10 szt. autobusów elektrycznych (bezemisyjnych) i 9 szt. autobusów niskoemisyjnych (spełniających normę EURO VI). MOF przewiduje też zakup dynamicznej informacji pasażerskiej, obejmującej m.in. bilet elektroniczny, biletomaty, tablice informacyjne, przebudowę infrastruktury drogowej w celu poprawy jakości funkcjonowania systemu transportu publicznego poprzez budowę skrzyżowania w ruchu okrężnym w ciągu ul. Energetyków. Wszystko to po to, by zmniejszyć oddziaływanie systemu transportowego na środowisko i klimat oraz poprawić dostępności i jakości transportu publicznego na terenie Gminy Stalowa Wola i jej obszaru funkcjonalnego.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
manukun

@beatryce
Dlatego pisałem o biletomatach EMV, które mieszczą się w kasowniku i nie zajmują przestrzeni dla pasażerów. Dodatkowo są tańsze, prostsze w obsłudze i mniej awaryjne. Warto skorzystać z doświadczenia Wrocławia, Katowic czy nawet Kielc.

beatryce

Fajnie, tylko żeby płatność kartą była możliwa realnie a nie jak w mksie, gdy płacę kartą 8 na 10 razy płatność kończy się niepowodzeniem. Po co biletomat, w którym nadal trzeba mieć drobne aby zapłacić za bilet.

~zachwycony

A i zapomniałem dodać że dzięki NAJWSPANIALSZEJ PARTII PIS już niedługo będziemy jeździć po obwodnicy z 99 wieku. Chwała WIELKIEMU PRZYWODCY JAROSŁAWOWI KACZYŃSKIEMU to ON JEST NASZYM SWIATLEM KTORE WYPROWADZI NAS Z MROKÓW SREDNIOWIECZA W 120 WIEK.

~zachwycony

Już do końca istnienia tej planety nie będzie WSPANIALSZEJ PARTII NIZ PIS chwała jej na wieki wieków amen.

~zachwycony

A te cuda z 67 wieku to dzięki naszemu CUDOWNEMU PREZYDENTOWI NAD PREZYDENTAMI LUCJUSZOWI NADBERŻNEMU i NAJWSPANIALSZEJ PARTII W DZIEJACH ZIEMI CZYLI PARTII PIS.

~zachwycony

Normalnie 36 wiek, do stalowej zawitał, te biletomaty to kolejny cud , zaraz po tym tunelu z 56 wieku pod ulica solidarności.

e2rds

Jeden pisze w imieniu edka, że już jesteśmy w 23 wieku dzięki biletomatom, wiem który nic nie wie pisze, że to już 24 wiek. Tak myślę, że może do 24 wieku te biletomaty zwrócą się kosztowo, o ile będzie ten 24 wiek, bo sądząc po postękującej głupocie ludzkiej to raczej cywilizacja zacznie się od nowa.

manukun

@123
Rozumiem, że ty wziąłeś kilka tysięcy złotych pożyczki, żeby jechać do parku rozrywki Disneya? Żeby coś robić w życiu. Nie można przecież nic nie robić.

Pochwaliłem 4 projekty: żłobek, stacje naprawcze dla rowerów, bezkolizyjny przejazd kolejowy i nową stronę internetową. Reszta nieistotna, bo i tak Nadbereżny nie realizuje swoich obietnic: branży IT oraz nowych terenów inwestycyjnych. Zamiast tego mamy kolejny festyn, kolejny plac zabaw i kolejne obietnice. Nie przeszkadza ci to, że młodzi wyjeżdżają i nie wracają? Nie ma do czego. Znajomi przyjeżdżają, patrzą, kiwają głowami i po weekendzie wracają do Warszawy, Krakowa, Rzeszowa. Nie ma tutaj zbyt wiele pracy dla wykwalifikowanych
pracowników. Gdyby w Stalowej Woli można było dobrze zarobić w wielu branżach, byłoby idealne miejsce do życia. Ale nie ma i nie będzie, bo władze nie realizują swoich najważniejszych obietnic wyborczych od 2014...

Za co je chwalić? Za olewanie mieszkańców?

~123

@manekin. Nie krzykaczy partyjnych. Ja czytam to co ty piszesz i obserwuje. Pare wpisow napisales takich z ktorymi moge sie zgodzic. Ale ty nigdy niczego nie pochwaliles. Nawet jak cos jest ok. Czekasz tylko zeby zaatakowac. Czekasz jak cos sie wydarzy w miescie i z miejsca krytyka. Omijasz pewne art na portalu a gdy tylko pojawi sie temat zwiazany albo powiazany z wladzami miasta natychmiast jest atak. To ze miasto jest zadluzone to prawda. A prawie wszystkie miasta w Polsce sa zadluzone Pewne rzeczy robi sie dla ludzi po tp aby cos usprawnic pomoc. Nawet czasem jest potrzebna jakas rozrywka. Juz robiono badania ktore pokazaly ze ludzie ktorzy na weekandzie chodzily na mecze imprezy koncerty itp. pracowaly lepiej i byly zadowolone niz osoby ktore nic nie robily nigdzie nie chodzily. Faktem jest ze UM nie podaje kosztow tych ze imprez chodzi tu o Wakacyjna Trase 2 i Lato z Radiem ale jak by podalo ile te imprezy kosztowaly ty ty pierwszy bys to skrytykowal ze miasta nie stac na takie imprezy. Ile by nie bylo to i tak by byla krytyka. Ty bys chyba chcial aby Stalowa Wola byla takim zamknietym miastem w ktorym nic sie nie dzieje. Najlepiej zeby wszystkie imprezy omijaly nasze miasto a wszystko zeby przeniesc do Rzeszowa lub innego miasta. To ze za te imprezy zaplacimy wszyscy to kazdy wie. Ale co to za miasto w ktorym niczego nie ma nic sie nie dzieje. Ty bys chcial zeby tu niczego nie bylo. Tu i tak jest taka mala dziora ale ty bys chcial zeby Stalowa Wola byla jeszcze wieksza dziora. Tylko rodzic sie pracowac i umierac. Nic z zycia.

~Gsiwb

Normalnie 29 wiek, jak to mawia dupowłaz edek.

~Cccp

Manukun coś się tak czepil emv ?? To jest tylko zabezpieczenie karty płatniczej. Skąd wiesz ze te biletomaty ich nie obsluza?

~Informator

Wszyscy na hutnicza dużo się dzieje

~Informator

Ważne na Hutniczej od strony bloków na Orzeszkowej pojawiła się murawa

~zachwycony

Według ekspertów jesteśmy w tej chwili najnowoczesniejszym miastem w Polsce. Nawet w Warszawie nie maja takich codow jakie są u nas np ten tunel z 22 wieku pod ulica solidarności.

~Informator

Po prostu projekt MOF zakłada całkowita modernizacje i montaż takich rzeczy pozwala uzyskać większe dofinansowanie

~wiem

Dzięki partii PiS i PANU Prezydentowi L.N. nasze miasto jest już w 24 wieku.

~ola

co oni będą wyświetlać na tych tablicach? linia nr 1 najbliższy za 2 dni, linia nr 3 najbliższy w przyszły wtorek...
kilka autobusów jest a tu jak w rzeszowie obsługa. chyba trochę nie po kolei

~Renata

a ja tam czekam na ten park dla psów zapowiadany przez opozycję przed wyborami...

~effeqa

Jak to mawia, pisowski dupowłaz edek, normalnie 22 wiek smiech2

~Człowiek

Manekin ty hejterze dokształć się musisz w bibliotece, tylko traf tam bo jeszcze nigdy nie byłeś.
A na pewno nie w tej w Stalowej Woli. Bo już pisałeś o niej bzdury, tak jak piszesz głupoty teraz.

~Wyborca

Kwik opozycyjnych trolli stąd aż do niska bo 3 biletomaty staną.
Brawo opozycja warto na was głosować, tylko ujadanie i ujadanie!

~emeryt

Apeluje do urzednikow zrobcie dla emerytow tak zeby wypozyczyc rower bez tej czarnej magi i bez tych telefonow komorkowych.Znam wielu emerytow co nie dadza rady z wyporzyczeniem roweru.A telefony maja bez internetu .Powinny byc takvjak dawniej wyporzyczalnie na pienidze wrzucane w szafke.

wyborca

~Świadomy: Tylko jest jeden problem, mianowicie ludzkie przyzwyczajenia. Bilet PKP można kupić przez Internet lub za pomocą jednej z kilku aplikacji mobilnych. Większość pasażerów planuje podróż z kilkudniowym wyprzedzeniem. A i tak na dworcach są kilometrowe kolejki do kas. Podobnie jest z biletami na autobus / tramwaj / itd. W wielu miastach władze zmusiły użytkowników do zakupu karty miejskiej, bo dalej staliby w kolejkach po papierowe bilety miesięczne.

Drugi problem to mnogość aplikacji mobilnych. Oficjalna aplikacja PKP - Bilkom - dalej przekierowuje do strony internetowej, gdzie na nowo trzeba uzupełnić formularz, kupić bilet, zapłacić w osobnej aplikacji bankowej, potem pobrać - czasami schodzi dłużej niż kupić w kasie lub u konduktora. W innych aplikacjach trzeba zakładać i zasilać konto. Ludziom się nie chce.

manukun

Krzykaczy partyjnych proszę zapoznać się z pojęciem biletomatu EMV, zanim znowu zaczniecie kompromitować się na forum.

Ruszcie swoje zapyziałe tyłki do miast z tradycyjnymi biletomatami. Potem do miast z nowoczesnym systemem płatności bezgotówkowych. Potem przejedzcie się "komunikacją miejską w Stalowej Woli".

Jak można wciskać mieszkańcom, że kilka kosztownych bajerów zrobi zbiorkom w mieście. Trzeba wiedzieć, o czym się mówi. A wy nie wiecie. Pewnie nawet nie jeździcie tutejszymi autobusami...

~.......

Po niedzielnej imprezie i transporcie zorganizowanym przez miasto (moim zdaniem bardzo dobrze) nasuwa się refleksja dotyczącą komunikacji w naszym mieście. Aż prosi się, aby codziennie funkcjonowała linia kołowa o dokładnie takiej trasie jak linia M funkcjonująca podczas niedzielnej imprezy, w takcie co np. 30 minut. Do tego 1 i 4 do Niska, z dwie linie na teren strefy, linia do wiosek za Sanem, linia na Piaski i jest ok. Proste rozwiązania są najlepsze.

~Świadomy

A na wuj Wam te biletomaty? Przecież każdy ma smartfona i możec zapłacić za bilet aplikacją SkyCash. Są wszystkie bilety: jednorazowe, okresowe immienne, dobowe na okaziciela (normalne i ulgowe). Promil ludzi którzy nie mają smartfona mogą kupić bilet w kiosku, bo wątpie, że jak nie ma smartfona to będzie potrafił obsługiwać biletomat. Te biletomaty, to pieniądze wyrzucone w błoto... Tą aplikacją możecie też w STW zapłacić również za kino.

~patrycja

I co z tego jak autobusy prawie zawsze puste jeżdżą?

~123

@RST czopek to ty jestes i wchodzisz sam nie trzeba ci pomagac.

~O’Dzizas

Czepiacie się manukuna, ale sam pamietam, że jak potrzebowałem się dostać 4 spod Orlenu na Staszica do Rozwadowa w godzinach poza szczytem dojazdów do/z pracy to czasami szybciej było te 6km pokonać z buta niż czekać na autobus.

~Informator

Jutro historyczna chwila na stadionie pojawi się murawa