Biletomaty przy przystankach

Image

W ramach MOF w Stalowej Woli montowane są biletomaty. Dzięki nim wkrótce będziemy mogli zakupić bilet bez konieczności szukania kiosku.

Docelowo na mieście mają pokazać się trzy takie kioski biletowe, na przystankach na: ul. Komisji Edukacji Narodowej, ul. Okulickiego (naprzeciwko PKS) i przy Alejach Jana Pawła II- Centrum (niedaleko Biedronki).

Biletomaty powstały w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego (mobilny MOF) realizowanego przez miasto. Czerwone boksy jeszcze nie działają, są dopiero podłączane, ale już budzą spore zainteresowanie. W innych miastach działają podobne. Ułatwiają zakup biletów przez co pasażerowi nie muszą już szukać punktów sprzedaży, zwłaszcza nocą, w niedziele i święta.

Całkowita wartość projektu, zgodnie z umową zawartą 24 kwietnia 2017 r. wynosi: 52,5 mln zł, w tym: 36,8 mln zł stanowi dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a 15,7 mln zł jest wkładem własnym Gminy Stalowa Wola, Gminy i Miasta Nisko, Gminy Pysznica oraz Gminy Zaleszany. W ramach MOF w Stalowej Woli kupiono 10 szt. autobusów elektrycznych (bezemisyjnych) i 9 szt. autobusów niskoemisyjnych (spełniających normę EURO VI). MOF przewiduje też zakup dynamicznej informacji pasażerskiej, obejmującej m.in. bilet elektroniczny, biletomaty, tablice informacyjne, przebudowę infrastruktury drogowej w celu poprawy jakości funkcjonowania systemu transportu publicznego poprzez budowę skrzyżowania w ruchu okrężnym w ciągu ul. Energetyków. Wszystko to po to, by zmniejszyć oddziaływanie systemu transportowego na środowisko i klimat oraz poprawić dostępności i jakości transportu publicznego na terenie Gminy Stalowa Wola i jej obszaru funkcjonalnego.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
manukun

@beatryce
Dlatego pisałem o biletomatach EMV, które mieszczą się w kasowniku i nie zajmują przestrzeni dla pasażerów. Dodatkowo są tańsze, prostsze w obsłudze i mniej awaryjne. Warto skorzystać z doświadczenia Wrocławia, Katowic czy nawet Kielc.

beatryce

Fajnie, tylko żeby płatność kartą była możliwa realnie a nie jak w mksie, gdy płacę kartą 8 na 10 razy płatność kończy się niepowodzeniem. Po co biletomat, w którym nadal trzeba mieć drobne aby zapłacić za bilet.

~zachwycony

A i zapomniałem dodać że dzięki NAJWSPANIALSZEJ PARTII PIS już niedługo będziemy jeździć po obwodnicy z 99 wieku. Chwała WIELKIEMU PRZYWODCY JAROSŁAWOWI KACZYŃSKIEMU to ON JEST NASZYM SWIATLEM KTORE WYPROWADZI NAS Z MROKÓW SREDNIOWIECZA W 120 WIEK.

~zachwycony

Już do końca istnienia tej planety nie będzie WSPANIALSZEJ PARTII NIZ PIS chwała jej na wieki wieków amen.

~zachwycony

A te cuda z 67 wieku to dzięki naszemu CUDOWNEMU PREZYDENTOWI NAD PREZYDENTAMI LUCJUSZOWI NADBERŻNEMU i NAJWSPANIALSZEJ PARTII W DZIEJACH ZIEMI CZYLI PARTII PIS.

~zachwycony

Normalnie 36 wiek, do stalowej zawitał, te biletomaty to kolejny cud , zaraz po tym tunelu z 56 wieku pod ulica solidarności.

e2rds

Jeden pisze w imieniu edka, że już jesteśmy w 23 wieku dzięki biletomatom, wiem który nic nie wie pisze, że to już 24 wiek. Tak myślę, że może do 24 wieku te biletomaty zwrócą się kosztowo, o ile będzie ten 24 wiek, bo sądząc po postękującej głupocie ludzkiej to raczej cywilizacja zacznie się od nowa.

manukun

@123
Rozumiem, że ty wziąłeś kilka tysięcy złotych pożyczki, żeby jechać do parku rozrywki Disneya? Żeby coś robić w życiu. Nie można przecież nic nie robić.

Pochwaliłem 4 projekty: żłobek, stacje naprawcze dla rowerów, bezkolizyjny przejazd kolejowy i nową stronę internetową. Reszta nieistotna, bo i tak Nadbereżny nie realizuje swoich obietnic: branży IT oraz nowych terenów inwestycyjnych. Zamiast tego mamy kolejny festyn, kolejny plac zabaw i kolejne obietnice. Nie przeszkadza ci to, że młodzi wyjeżdżają i nie wracają? Nie ma do czego. Znajomi przyjeżdżają, patrzą, kiwają głowami i po weekendzie wracają do Warszawy, Krakowa, Rzeszowa. Nie ma tutaj zbyt wiele pracy dla wykwalifikowanych
pracowników. Gdyby w Stalowej Woli można było dobrze zarobić w wielu branżach, byłoby idealne miejsce do życia. Ale nie ma i nie będzie, bo władze nie realizują swoich najważniejszych obietnic wyborczych od 2014...

Za co je chwalić? Za olewanie mieszkańców?

~Gsiwb

Normalnie 29 wiek, jak to mawia dupowłaz edek.

~Cccp

Manukun coś się tak czepil emv ?? To jest tylko zabezpieczenie karty płatniczej. Skąd wiesz ze te biletomaty ich nie obsluza?

~Informator

Wszyscy na hutnicza dużo się dzieje

~Informator

Ważne na Hutniczej od strony bloków na Orzeszkowej pojawiła się murawa

~zachwycony

Według ekspertów jesteśmy w tej chwili najnowoczesniejszym miastem w Polsce. Nawet w Warszawie nie maja takich codow jakie są u nas np ten tunel z 22 wieku pod ulica solidarności.

~Informator

Po prostu projekt MOF zakłada całkowita modernizacje i montaż takich rzeczy pozwala uzyskać większe dofinansowanie

~wiem

Dzięki partii PiS i PANU Prezydentowi L.N. nasze miasto jest już w 24 wieku.

~ola

co oni będą wyświetlać na tych tablicach? linia nr 1 najbliższy za 2 dni, linia nr 3 najbliższy w przyszły wtorek...
kilka autobusów jest a tu jak w rzeszowie obsługa. chyba trochę nie po kolei

~Renata

a ja tam czekam na ten park dla psów zapowiadany przez opozycję przed wyborami...

~effeqa

Jak to mawia, pisowski dupowłaz edek, normalnie 22 wiek smiech2

~Człowiek

Manekin ty hejterze dokształć się musisz w bibliotece, tylko traf tam bo jeszcze nigdy nie byłeś.
A na pewno nie w tej w Stalowej Woli. Bo już pisałeś o niej bzdury, tak jak piszesz głupoty teraz.

~Wyborca

Kwik opozycyjnych trolli stąd aż do niska bo 3 biletomaty staną.
Brawo opozycja warto na was głosować, tylko ujadanie i ujadanie!

~emeryt

Apeluje do urzednikow zrobcie dla emerytow tak zeby wypozyczyc rower bez tej czarnej magi i bez tych telefonow komorkowych.Znam wielu emerytow co nie dadza rady z wyporzyczeniem roweru.A telefony maja bez internetu .Powinny byc takvjak dawniej wyporzyczalnie na pienidze wrzucane w szafke.

wyborca

~Świadomy: Tylko jest jeden problem, mianowicie ludzkie przyzwyczajenia. Bilet PKP można kupić przez Internet lub za pomocą jednej z kilku aplikacji mobilnych. Większość pasażerów planuje podróż z kilkudniowym wyprzedzeniem. A i tak na dworcach są kilometrowe kolejki do kas. Podobnie jest z biletami na autobus / tramwaj / itd. W wielu miastach władze zmusiły użytkowników do zakupu karty miejskiej, bo dalej staliby w kolejkach po papierowe bilety miesięczne.

Drugi problem to mnogość aplikacji mobilnych. Oficjalna aplikacja PKP - Bilkom - dalej przekierowuje do strony internetowej, gdzie na nowo trzeba uzupełnić formularz, kupić bilet, zapłacić w osobnej aplikacji bankowej, potem pobrać - czasami schodzi dłużej niż kupić w kasie lub u konduktora. W innych aplikacjach trzeba zakładać i zasilać konto. Ludziom się nie chce.

manukun

Krzykaczy partyjnych proszę zapoznać się z pojęciem biletomatu EMV, zanim znowu zaczniecie kompromitować się na forum.

Ruszcie swoje zapyziałe tyłki do miast z tradycyjnymi biletomatami. Potem do miast z nowoczesnym systemem płatności bezgotówkowych. Potem przejedzcie się "komunikacją miejską w Stalowej Woli".

Jak można wciskać mieszkańcom, że kilka kosztownych bajerów zrobi zbiorkom w mieście. Trzeba wiedzieć, o czym się mówi. A wy nie wiecie. Pewnie nawet nie jeździcie tutejszymi autobusami...

~.......

Po niedzielnej imprezie i transporcie zorganizowanym przez miasto (moim zdaniem bardzo dobrze) nasuwa się refleksja dotyczącą komunikacji w naszym mieście. Aż prosi się, aby codziennie funkcjonowała linia kołowa o dokładnie takiej trasie jak linia M funkcjonująca podczas niedzielnej imprezy, w takcie co np. 30 minut. Do tego 1 i 4 do Niska, z dwie linie na teren strefy, linia do wiosek za Sanem, linia na Piaski i jest ok. Proste rozwiązania są najlepsze.

~Świadomy

A na wuj Wam te biletomaty? Przecież każdy ma smartfona i możec zapłacić za bilet aplikacją SkyCash. Są wszystkie bilety: jednorazowe, okresowe immienne, dobowe na okaziciela (normalne i ulgowe). Promil ludzi którzy nie mają smartfona mogą kupić bilet w kiosku, bo wątpie, że jak nie ma smartfona to będzie potrafił obsługiwać biletomat. Te biletomaty, to pieniądze wyrzucone w błoto... Tą aplikacją możecie też w STW zapłacić również za kino.

~patrycja

I co z tego jak autobusy prawie zawsze puste jeżdżą?

~O’Dzizas

Czepiacie się manukuna, ale sam pamietam, że jak potrzebowałem się dostać 4 spod Orlenu na Staszica do Rozwadowa w godzinach poza szczytem dojazdów do/z pracy to czasami szybciej było te 6km pokonać z buta niż czekać na autobus.

~Informator

Jutro historyczna chwila na stadionie pojawi się murawa

~Cccp

Gdyby manukun był prezydentem w stalowej było by 10 tys mieszkańców.

~Mieszkaniec

Manukun ma znowu rację . To nowoczesność na poziomie budek telefonicznych. Drogo i niewydajnie. Bez przyszłości .