Jagodowy raj na targu

Image

Praktycznie skończyły się już truskawki, ale pojawiają się nowe owoce. Ile w tym roku kosztują nas smaczne, aromatyczne dary natury?

W tym roku mieliśmy obfitość truskawek. Owoce były dorodne, słodkie i nie pleśniały, ponieważ w okolicy, podobnie jak w całej Polsce, panowała susza, a co jak co truskawka nie znosi zimna i wilgoci. Średnia cena truskawek wynosiła w tym sezonie między 6 a 7 zł za kg. Bywały też i po 5 zł. Obecnie ten owoc praktycznie zniknął już z rynku, a pojedynczy sprzedawcy wołają za kilogram 12 zł.

Na targu króluje jagoda. Ceny wszędzie podobne- 11 zł za duży słoik. Warto przed zakupem przyjrzeć się jednak opakowaniu, gdyż poszczególni sprzedawcy używają słoików o różnej pojemności. Wysoki pojemnik może liczyć 1 litr, ale także- najczęściej- 0,75 l, a czasem i mniej. Mniej wprawne oko może nie wyłapać tych różnic, a warto się przyglądać.

Dużym zainteresowaniem cieszą się maliny. Tutaj ceny są znacznie wyższe, bo różowy smakołyk kosztuje 5 zł za pojemnik 250 g. Taką samą cenę ustalono za borówkę amerykańską. W tym przypadku owoce te dopiero dojrzewają na krzakach i ich cena za pewne będzie wkrótce niższa o połowę. Pojawiły się także wiśnie w cenie 5 zł za kg. Wciąż dużą popularnością cieszą się czereśnie. Ich ceny spadły i wahają się w granicach 10- 12 zł za kg. 3 zł kosztowało pudełko czerwonej lub białej porzeczki. Za brzoskwinie wołano 3,5- 5 zł, za morele od 3 do 5 zł/kg.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Abc

Pryskane przez lisy...

Saturn

Pryskane ?

~jeje

Jagody kosztują 14 zł byłem dziś, a nie 11.

~anna

To się nazywa samodzielne myślenie. Inaczej niepodatna na przekazy dnia z Nowogrodzkiej.

~@anna

A ty czego się najadłaś czy nawąchałaś że ci się aż tak pier..li?

~anna

widzisz stalowa wola, dobrze że nastał pislam, bo byśmy teraz tylko puste hasła jedli

~wicek

Kupiłem kiedyś jagody w Stalowej Woli to się równają gipsowi tak się czułem jak bym zjadł gipsu a ból brzucha nie do opisania Aluminium.

~STALOWA WOLA

JAGODOWA STOLICA POLSKI. SZLEZAK PO SOBIE POZOSTAWIL TYLKO HASLO.