Blokada drogowa utrudnia życie działkowcom?

Image

Radny Jerzy Augustyn, podczas obrad Rady Miejskiej, sygnalizował uciążliwy dla działkowców problem. Chodzi o blokadę, która została zainstalowana na drodze dojazdowej do Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Krokus”.

Jerzy Augustyn podkreślił, że dla działkowców, którymi często są osoby starsze, nierzadko schorowane, zatrzymanie samochodu na drodze w celu odblokowania blokady i ustawienia jej po przejeździe ponownie stanowi dużą trudność.

- Nie przemyślano chyba tego tematu, bo na dzień dzisiejszy rozdano już za dużo kluczyków umożliwiających dojazd do tych ogródków działkowych, które i tak mają ograniczone możliwości co do parkowania samochodów. Blokada stwarza bardzo duże utrudnienie. Wiadomo, zostało to zrobione dla bezpieczeństwa, bo przy tej drodze dojazdowej do ogródków „Krokus” jest duży plac zabaw, w związku z taką, a nie inną zabudową błoni. Czy nie można było wcześniej w ramach tego projektu przemyśleć to żeby wejście na ten plac zabaw był nie od drogi dojazdowej. Takie możliwości istniały nawet z trzech stron– mówi radny Augustyn.

Prezydent podkreślił, że ograniczenie, które powstało nie zostało wymierzone w działkowców. Jego celem było ograniczenie wjazdu na teren błoni.

- Nie jest to jedyny dojazd do ogrodu „Krokus”. To trzeba bardzo wyraźnie powiedzieć. Od strony oczyszczalni ścieków jest kolejny dojazd. W tym roku wykonaliśmy tam dodatkowy asfalt w uzgodnieniu z zarządem ogrodu. W ramach rekompensowania tego, że tę kłódkę trzeba otworzyć można wjechać asfaltem na parking, który znajduje się od strony oczyszczalni ścieków. Ta decyzja była niezbędna nie tylko ze względu na plac zabaw, ale również ruch pieszo– rowerowy, który się tam odbywał– wyjaśnia Lucjusz Nadbereżny.

Wielu kierowców chcąc iść na skróty omija blokadę drogową przejeżdżając przez zieleń. Fakt ten rejestrują kamery. Miasto później kieruje wnioski do policji o ukaranie osób, które łamią te zakazy.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~błonie

Bo dojazd do działek powinien być tylko od strony oczyszczalni a droga na błoniach koło placu zabaw tylko dla rowerów i pieszych.

~(-;

Dla kogo jest drugi parking się pytam bo nie wiem ,ludziska co cpieta marichunanen po co łon jest

~Jaga

Zastal Stalową Wole zostawi Betonową Wole.

~Jaga

Zastal Stalową Wole zostawi Betonową Wole.

~Jaga

Zastal Stalową Wole zostawi Betonową Wole.

~Jan

Nrawo dzialkowiec nr 1 i nr 2
Zosyawcoe starszycj ludzi w spokoju,wycinacie drzewa, miasto wybetonowane jedyna odskocznia od tego syfu .Betonowa Wola !

~Dzialkowicz

Panie prezydent !!! Jaja se robisz? Mam dzialke od strony bloni a ty mnoe mlokosie wysylasz od strony oczyszczalni? Mam napierdalac z sadzonkami wiosna , z drzewkami do nasadzen czy z materialami do rwmontu altany czy kora i kamykami na sciezke ? Jeszcze jako plemnik plywales w jadrach starego jak ja tam miem. dzialke.Ty terza przez swoje fanaberie i zle rozplanowanie placu zabaw bedziezz mi mowi ktoredy mam dojechac? Na ta glupote to chyba media z wszystkich stacji trzebaby to zwolac.Jedyna odskocznia od biedy związanej z waszymi rzadami drozyzna w sklepach.Na dzialce mimo malych sil moge sobie cos zasiac i zasadzic by bylo taniej zyc.Od strony oczyszczalni to moze zrob wjazd ma błonia i moech mlodzi z dziecmi popierdalaja 1.5 km a nasza droge ktira jest od 1970 roku zostawcie w spokoju.

~młodziak

My młodzi nie dożyjemy emerytury wiec nasz nie strasz. Żarcie z marketu nas wykończy

~przyrodnik

Młodym przeszkadza kurz,który opadnie w miejsce na którym powstał,dym z ogniska, w którym spala się naturalne resztki,ale na pewno nie wyziewy aluminiowe,zatruwające środowisko nieustannie w dzień i noc.Ot powierzchowna edukacja na propagandzie internetowej.

~ziom

~działkowiec dokładnie

~działkowiec

Jak widać ,wszystkie działania,nawet te najdroższe podejmowane są wyłącznie dla młodych i zdrowych.Starszym i starym odmawia się najmniejszych udogodnień i przyjemności jak choćby spędzenia paru godzin na swojej działce.Dla starszych ludzi pokonanie odległości od oczyszczalni do placu zabaw,to prawdziwy maraton,nie do zdobycia.Kiedyś też będziecie starzy,kulawi i nikt wam ręki nie poda,bo taki przykład dajecie młodym i sprawnym.

~wojtek

Ludzie sa tacy wygodni ze jak tylko mozna to by wjezdzali pod sama dzialke.Ja mam dzialke przy ul.dzialkowej i jak tylko jest brama otwarta to juz pelno jest samochodow na dzialkach.Nie zwazaja na to ze jadac kurza i zatruwaja czyste powietrze na dzialkach.Tak samo na ogrodzie Krokus .Wjazd powinien byc tylko w momencie dowozu jakis materialow .W innym przypadku po prostu autonogi i koniec w tym temacie.

~Polak

Na teren błoni nie można wjeżdżać samochodami ale dobrze że od razu identyfikują takie pojazdy kamery

~Janek

Widać że radni opozycji mają problemy z poważnymi problemami myślowe co jeszcze wymyśla aby zaistnieć

~doGrażyna

ty to masz intelekt, niczym prezio

~contrmaciek

Maciek22! Ciebie też kiedyś krzyż zaboli!!!!:(
Ręce opadają:(

maciek22

Jak was dziadki bolą krzyże żeby się schylić i otworzyć blokadę, to proponuję się przesiąść na rower. Rowerem można spokojnie blokadę objechać

~(-;

Ja się pytam co za idiota zaprojrktował wyjście z placu zabaw na ulice I kto to zatwierdził Co wy ta cpata i co pijeta Wydymuchy

~Grażyna

Augustyn panie PZPR ,możesz pan tam siedzieć i otwierać / zamykać blokadę , przynajmniej coś pożytecznego zrobisz.