Pozycjonowanie, czyli klucz do sukcesu Twojego biznesu. Czym jest pozycjonowanie ze stron - opowiadają specjaliści z home.pl

Image

Jeżeli prowadzimy firmę i posiadamy stronę internetową, musimy mieć na uwadze, że bez promocji firmy w Internecie, nie będziemy pozyskiwać tak dużej ilości klientów, jaką byśmy oczekiwali. Dobrym rozwiązaniem dla każdego przedsiębiorcy jest pozycjonowanie firmy w Internecie. Zwłaszcza pozycjonowanie strony firmowej w wyszukiwarce Google.

Co to jest pozycjonowanie stron www?

Pozycjonowanie według definicji to wszelkie działania (zarówno marketingowe, jak i te, które skupiają się wokół usprawnień technicznych strony), które wpływają na lepszą pozycję i widoczność strony WWW w wyszukiwarkach. Tu pragnę zaznaczyć, że lepsza pozycja, to taka, która jest najwyższa i najbardziej stabilna po wpisaniu konkretnych fraz. Dla przykładu: Jeżeli sprzedajemy obuwie, to nic nam nie da, jeżeli po wpisaniu hasła „kosiarka” będziemy widnieć na szczycie Google.

Jakie działania wchodzą w skład SEO?

Dość często w Internecie czytamy, że Pozycjonowanie określane jest sformułowaniem „SEO”. Otóż musimy pamiętać, że pozycjonowanie, to nie jest SEO. A dlaczego? Już wyjaśniam. Działania jakie wchodzą w skład pozycjonowania to: link building, content marketing, analityka internetowa i właśnie wspomniane SEO. Zatem możemy pomyśleć o SEO, jako o kawałku z torta, jakim jest pozycjonowanie. W skład dziedziny pozycjonowania SEO wchodzą: optymalizacja kodu źródłowego strony oraz optymalizacja tekstu.

Content marketing kluczem dobrego pozycjonowania

Algorytmy Google skanują treści na stronach internetowych. Treści, czyli content to obszar, na który każdy może mieć taki sam wpływ, jeżeli będzie się posługiwał odpowiednią taktyką i odpowiednimi narzędziami. Jest to też najprostsze zadanie dla każdego, kto nie jest informatycznym specem, a po prostu jest w stanie i chce poświęcić trochę czasu i pracy, by potem spijać śmietankę swojego sukcesu. Pisać i tworzyć content trzeba. Pytanie jest jedno.

Jak pisać i jak tworzyć content pod pozycjonowanie stron WWW?

• Należy odpowiadać na pytania internautów
• Należy pomagać i rozwiązywać problemy
• Trzeba dzielić się wiedzą
• W tekście koniecznie trzeba zawrzeć słowa kluczowe

Link building, a pozycjonowanie stron internetowych

Link building jest procesem polegającym na zdobywaniu linków (odsyłaczy) prowadzących na stronę. Te linki to tzw. „głosy poparcia” oddane na naszą stronę internetową w formie odnośników z tematycznie powiązanych stron. Dlatego istotnym elementem i krokiem podczas pozycjonowania jest przeprowadzenie rzetelnego linkbuildingu.

W tym momencie najważniejsze dla Google są dobre jakościowe linki. Ważne aby linki pochodziły z uwagę na dywersyfikacja linków, czyli zróżnicowanie źródeł ich pochodzenia. Zatem nie ważne co o Tobie mówią, a kto o Tobie mówi.

Pozycjonowanie SEO, czyli optymalizacja kodu źródłowego strony

Każda strona internetowa żeby zaistnieć w sieci, oprócz oprawy graficznej potrzebuje również kodu źródłowego. Algorytmy Google, oprócz analizowania tekstu na stronie, sprawdzają również, czy strona Internetowa spełnia wszystkie wymogi techniczne. Zadbaj o to, aby kod HTML Twojej strony był czytelny zarówno dla Twojego klienta, przeglądarki, jak i algorytmów wyszukiwarki Google. Optymalizacja strony to proces rozległy, złożony z kilku etapów. Podczas dostosowywania kodu i treści na stronie pod kątem ładowania ich przez przeglądarki zadbaj o to, aby zmniejszyć wagę grafik i obrazów na stronie (najlepiej zapisz je w formacie *. WEBp, lub SVG), przydadzą się do tego nam darmowe konwertery online z innego formatu do np. webp. Istotna również jest paginacja, czyli stronicowanie. To rozwiązanie, służy podzieleniu zawartości strony na części. Stosowane jest najczęściej na forach, w sklepach internetowych oraz blogach. Treść podzielona na fragmenty jest czytelniejsza dla użytkowników, a dodatkowo skraca czas ładowania strony.

Analityka w pozycjonowaniu firmy w Internecie

Podczas realizacji zadań pozycjonowania niezwykle istotne jest aby wiedzieć jak analizować te działania i mierzyć ich skuteczność. Istnieje kilka narzędzi, które nam w tym pomogą. Przede wszystkim są to narzędzia do marketingu internetowego takie jak: SEMSTORM (analityka w wyszukiwarkach), rankingCoach (samodzielne pozycjonowanie) oraz Google Search Console – darmowe oprogramowanie.

Czy pozycjonowanie strony firmowej się opłaca?

Zdecydowanie tak! Warto pozycjonować strony internetowe, ponieważ to świetne wsparcie dla wszelkich działań reklamowych i promocji firmy w Internecie. W dzisiejszych czasach z wyszukiwarki Google korzysta 97% Internautów w Polsce, więc warto do nich docierać właśnie tym kanałem. Doskonałym przykładem na przeprowadzone skuteczne pozycjonowanie stron jest jeden z klientów Zespołu od pozycjonowania home.pl, którego sprzedaż dzięki wysokiej pozycji w Google wzrosła o 150%!

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.