Praca w domu - jak można zarabiać pieniądze w internecie?

Image

Istnieje wiele metod zarabiania przez internet, od tak prostych jak wypełnianie ankiet, do trudniejszych - jak prowadzenie sklepu internetowego. Są różne opcje dla młodych osób bez specjalistycznego wykształcenia, jak i dla profesjonalistów w swej dziedzinie. Internet daje najróżniejsze możliwości i tylko od nas samych zależy to, czy z nich skorzystamy. Jak wygląda praca w domu i od czego zacząć?

Praca przez internet - od czego zacząć?

Najłatwiejszym sposobem na zarabianie online, jest zapisanie się do kilku paneli badawczych i wypełnianie płatnych ankiet. Strony takie jak Swpanel.pl czy Opinie.pl umożliwiają bezpłatną rejestrację, po której będziemy otrzymywać do wypełnienia ankiety. Za kilka minut poświęconych na udzielanie odpowiedzi możemy dostać od 1 do kilku zł, a w niektórych panelach nawet kilkudziesięciu zł.

Prostym sposobem na zarabianie w domu jest też projektowanie t-shirtów i różnych gadżetów, takich jak kubki czy podkładki pod myszki. Można to robić między innymi na stronach CupSell.pl czy Koszulkowo.com, gdzie dostajemy do dyspozycji generator, do którego dodajemy własne zdjęcia czy slogany. Produkcją i wysyłką zajmują się firmy, nam pozostaje tylko zaprojektować ciekawe gadżety, które inni będą chcieli kupić.

Zarabianie w domu jako freelancer

Jeśli chcemy zarabiać online jako grafik, copywriter, programista czy tłumacz, możemy poszukać zleceń na takich stronach jak Oferia.pl i Oferteo.pl. Warto jest założyć stronę internetową lub blog, gdzie będziemy mogli zamieścić nasze portfolio. Dobrze jest także być aktywnym w różnych serwisach społecznościowych, np. Facebook i Linkedin, gdzie możemy reklamować nasze usługi i pozyskiwać zlecenia.

Można też poszukać specjalistycznych serwisów z ofertami dla konkretnych typów zleceń, np. w przypadku copywriterów będzie to między innymi TextBookers.com i GoodContent.pl. Jest to dobry pomysł zwłaszcza dla osób, które dopiero zaczynają zarabiać w internecie, gdyż nie trzeba się martwić o szukanie zleceń i spisywanie umów - wszystkim zajmą się serwisy, z którymi podejmiemy współpracę.

Zarabianie online jako influencer

Bardziej czasochłonnym, ale dającym wiele satysfakcji i perspektywę większych zarobków, jest zostanie influencerem. Jednym sposobem aby to osiągnąć, jest założenie ciekawego bloga i rozreklamowanie go wśród dużej liczby internautów.

Można również zacząć zarabianie w internecie współpracując z serwisem Youtube. Jeśli nasze filmiki przypadną do gustu internautom, można liczyć na zarobek z reklam, lub - podobnie jak w przypadku blogerów - podejmować współprace z firmami, które będą skłonne zapłacić nam za wyrażenie opinii o ich produkcie. Najbardziej znani influencerzy zarabiają co najmniej kilkanaście tysięcy zł miesięcznie, dlatego konkurencja jest duża.

Zarabianie na programach partnerskich

Popularnym sposobem na zarabianie online są programy partnerskie poszczególnych sklepów, lub współpraca z sieciami skupiającymi wiele programów, jak np. SalesMedia.pl. Po zapisaniu się do programu partnerskiego wstawiamy na swoją stronę odpowiednie linki reklamowe i jeśli ktoś klikając w nie przejdzie na stronę reklamowanego sklepu i dokona zakupu, my otrzymamy za to prowizję.

Na programach partnerskich możemy zarabiać nawet jeśli nie posiadamy własnej strony czy bloga. Linki możemy przesyłać naszym znajomym przez e-mail, umieszczać na forach internetowych, czy w postach na Facebooku i w innych portalach społecznościowych.

Jeszcze inne sposoby na zarabianie w internecie

Można też napisać e-book i wydać go za pośrednictwem internetowych wydawnictw, takich jak E-bookowo.pl. Wydawnictwo zajmie się promocją i reklamą e-booka, a my otrzymamy prowizję z każdego sprzedanego egzemplarza.

Aby zarabiać online można także handlować domenami, np. na giełdzie domen AfterMarket.pl czy sprzedawać wykonane przez siebie zdjęcia w bankach zdjęć takich jak Fotolia.com. Można też tworzyć szablony stron internetowych i sprzedawać je np. na stronie TemplateMonster.com. Możliwości zarobku w internecie jest wiele, warto jest wybrać te z nich, które będą dla nas najlepsze.

Więcej pomysłów na pracę w domu znaleźć można na blogu zarabiajprzez24.pl/praca-w-domu-zarabianie-przez-internet/

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.