Powstanie nowy zakład budżetowy PCPN. Miasto da na start 100 tys. zł

Image

W piątek Rada Miejska pochyli się nad uchwałą dotyczącą utworzenia samorządowego zakładu budżetowego – Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli.

Celem uchwały będzie utworzenie z dniem 16 września br. samorządowego zakładu budżetowego pod nazwą Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli. Zakład będzie odpłatnie wykonywał powierzone statutowe zadania, a koszty działalności pokrywać ma z przychodów własnych.

Do jego zadań będzie należeć m.in. zarządzanie obiektami, urządzeniami sportowymi i rekreacyjnymi (przekazanymi w jego zarząd), eksploatacja, konserwacja i rozbudowa bazy sportowej i rekreacyjnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą, udostępnianie bazy sportowej i rekreacyjnej według zapotrzebowania społecznego, organizacja imprez sportowych i rekreacyjnych na rzecz mieszkańców, rozwijanie i popularyzowanie wszelkich form aktywnego wypoczynku i rekreacji dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych, współpraca z klubami sportowymi oraz stowarzyszeniami kultury fizycznej, promowanie i tworzenie warunków dla rodzinnego uczestnictwa w imprezach sportowych i rekreacyjnych.

Źródłami jego przychodów mają być dotacje przyznane zgodnie z ustawą o finansach publicznych, odpłatna działalność produkcyjno– usługowa, wpływy z najmu i dzierżawy składników majątkowych. Zakład otrzyma dotację z budżetu Miasta Stalowej Woli na pierwsze wyposażenie w środki obrotowe w wysokości 100 tys. zł. Dotacja zostanie przekazana jednorazowo w terminie do 31 października 2019 roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~angol

Ciekawe kiedy konkurs na prezesa tego tworu ?Chyba ze w kopercie go przyniosą ?Oczywiście to będzie najlepszy fachowiec bo z wiodącej sily narodu !!

~Holina

@ćwierćinteligent - tak się podpisuj baranie i nieuku jak piszesz ŁUDŹ przez”u”. A Gdańsk jest piękny i Łódź też.

~Kamil1

To tera za Państwowe pieniadze można ? A przed wyborami nie.

footbolista

Może ? Walimy dalej , ciekawy jestem kto wygra?

~silacz

a moj W. Chodorek.

footbolista

To może zabawimy się znawcy piłki i czego tam jeszcze .
Mój typ na dyrektora PCPN to M. Nowak .
A wy jak obstawiacie ?

~rurakbenio

Inteligent... tak po ludzku nie klam. Bunczuczne i niespelnione obietnice lucka sprzed 5 lat sa wprost proporcjonalne do totalnego chaosu jaki panuje w instytucjach miejskich. Liczba powiazan towarzysko-rodzinnych przeraza. Za szlezaka nie bylo krystalicznie. Absolutnie. Za lucjusza mam wrazenie jest jeszcze gorzej. W urzedzie miejskim zatrudnili przeciez p. agate habude radna pisowska z jarocina na stanowisku specjalisty ds. dostepu do informacji niejawnych. Jak wygladal konkurs? Tego nikt nie wie. W urzedzie skandal goni skandal. Donosicielstwo, brak jasnych zasad i ogolnie paskudna atmosfera sa na porzadku dziennym. Ludzie jednak boja sie gebe otworzyc bo straca prace.

~GowaMala

Inteligent - a inteligencji mało.
Skoro pisze że liczyłem tzn. ze pokładałem nadzieje w zmianie, po wyborach 2014 - sitwiarskie miasto potrzebowało zmiany i na to liczyłem i sie zawodze.
Nie jestem hejterem - skoro prawda boli - nic nie poradze. Mnie uczono, że najgorsza ale PRAWDA

~Pikolo

Do kibica. Zastanawiam się dlaczego jesteś taki naiwny jeśli chodzi o PCPN. Porozmawiamy za 2-3 lata i zobaczymy jak po tym okresie będą wyglądać boiska . Bardzo prosto jest wybudować tylko gorzej jest je utrzymać w takim stanie jak się je oddawało do użytku. Nie jestem optymistą jeśli chodzi o utrzymanie obiektów a jeszcze większy jeśli chodzi o przyjazdy drużyn aby tu trenować.

~Pikolo

Do kibica. Zastanawiam się dlaczego jesteś taki naiwny jeśli chodzi o PCPN. Porozmawiamy za 2-3 lata i zobaczymy jak po tym okresie będą wyglądać boiska . Bardzo prosto jest wybudować tylko gorzej jest je utrzymać w takim stanie jak się je oddawało do użytku. Nie jestem optymistą jeśli chodzi o utrzymanie obiektów a jeszcze większy jeśli chodzi o przyjazdy drużyn aby tu trenować.

~inteligent

Do głowa mała, hejterze sitwa to była w naszym mieście przez 12 lat poprzednika obecnego prezydenta i ty o tym dobrze wiesz. Takiego wspaniałego i uczciwego miasta [chodzi o władze] nie ma nigdzie indziej w POLSCE. Zobacz co się dzieje w wielich miastach jak WARSZAWA, GDAŃSK czy ŁUDŹ.

~inteligent

Do głowa mała, hejterze sitwa to była w naszym mieście przez 12 lat poprzednika obecnego prezydenta i ty o tym dobrze wiesz. Takiego wspaniałego i uczciwego miasta [chodzi o władze] nie ma nigdzie indziej w POLSCE. Zobacz co się dzieje w wielich miastach jak WARSZAWA, GDAŃSK czy ŁUDŹ.

~jan

... można aplikować, umiejętność wysyłania SMS wrogom władzy ludowej będzie dodatkowym atutem

~Tomek

Dziadostwo. Uczciwość i polityka nie idą w parze niestety. Kopejne stolki dla miernych ale wiernych, a w mosurze tych co już przyjęli będę leżeć. Jest jeszcze jakiś Nowak w mieście?

~GłowaMała

a ja wierzyłem w uczciowść;( i łudziłem na normalność w tym sitwiarskim mieście.

~jogibabu33

Ciepłe posadki dla leni majacych dobre znajomosci.Znasz Nadbereznego masz prace.

~Kibic

Dlatego jest potrzebny Hotel obok

~Arti

Ciepłe posadki dla Wojtusia i Monisi na nową drogę życia.

Pepsi

Już widzę te tabuny drużyn przyjeżdzające do Stalowej trenować.

Spać chyba będą w namiotach, bo już teraz jest problem w normalnych warunkach położyć kilka osób, które w delegacje przyjeżdzają do naszego miasta.

~lopik

Jak juz mowimy o zakladach i stolkach dla swoich, to wiecie ze ten niby krystaliczny nowy sekretarz miasta ktory mial wprowadzic nowa jakosc w urzedzie wcisnal swojego ojca do jednego z zakladow miejskich na etat? Wczesniej pan marcinek przerarbowal sie z sld na pis hihihi Ciekawe, nie? Ciekawe tez komu pan prezydent naobiecywal stanowisk w nowym zakladzie hihihi

~Sąsiad

Byłem dzisiaj pieknie sie prezentują obiekty niej służą wiele lat i klubowi i młodzieży wreszcie europejskie warunki a nie PRLowskie

wopin

Nowe posadki musza się zgadzać z tymi co klaskają ,

~Obywatel

Bo MOSiR ogranie wszytsko ma basen Stadion LA a PCPN to wielki obiekt i dobrze że będzie miał swój osobny budżet w ten sposób być może mogą dostać dotację z ministerstwa sportu ale to moje przypuszczenia MOSiR nie nadaje się do tego PCPN będzie miał osobny budżet zyski itp jest to lepsze niż mieszanie z Mosirem w ten sposób też szczelam chcą się odtworzyć na prywatnych partnerów jeśli chodzi o dalszą rozbudowę PCPN jest to najbardziej rozsądną opcja podmiot zajmuje się tylko i wyłącznie PCPN i na niczym innym

~andzey

Stadion prawie gotowy, świetnie się prezentuje!

~tosemja

bez sensu. przecież już jest podmiot od obiektów sportowych. To MOSiR nie może tym zarządzać???
Jak zbudują to lodowisko to będzie następny zakład do zarządzania lodowiskiem

~Kibic

Proponuję na prezesa jakiegoś niekompetentnego chuligansa umiech

~Kibic

Będą przychody a dlaczego no takiej infrastruktury nie ma w okolicy a kluby chcą trenować w jak najlepszych warunkach boisko pod balkonem będzie oblegane bo najbliższe jest w Mielcu a w zimie ciężko trenować a tutaj drużyny będą miały do dyspozycji boisko trawiaste z ogrzewaniem i balonem

~Kibic

I bardzo dobrze w takiej formie finansowanie mi się podoba dajemy na start niech służy dzieciom i młodzieży przyszłym mistrzom a kto wie może i reprezentantom kraju

~dotacyjny

Ciekawe jaki % przychodu będą stanowić dotacje o_0

~dojna zmiana+

Prezes i pracownicy już zapewne wybrani.