Ile miasto kosztowały tegoroczne imprezy masowe?

Image

Czy wielkie imprezy na błoniach tak naprawdę kosztowały mniej niż nam się zdaje?

- Jakie kwoty z budżetu miasta zostały wydane na poszczególne wydarzenia promujące Stalową Wolę na błoniach?Chodzi o umowę z TVP i „Lato z Radiem”. Chciałabym usłyszeć konkretne kwoty– mówiła podczas piątkowych obrad Rady Miasta radna Renata Butryn.- Jeden i drugi podmiot jest podmiotem publicznym. Umowy zawierane między podmiotami publicznymi są po prostu jawne– przekonywała Butryn.

Prezydent miasta podkreślił, że kwota jaka została wydana z budżetu Stalowej Woli jest nieproporcjonalna do efektu promocyjnego jakie uzyskało miasto z tego tytułu.

- Stoję przed państwem z pełną satysfakcją co do tego, za jakie środki udało się zorganizować wydarzenia o takim charakterze promocyjnym. Mówię o organizacji koncertów dla miasta i dla gości. Jeżeli chodzi o telewizję,to Stalowa Wola w zapowiedzi, w realizacji na żywo i w późniejszych retransmisjach koncertów była pokazywana jako pozytywne miasto. „Stalowa Wola” ciągle była powtarzana. Jeżeli chodzi o umowę z TVP jest ona zastrzeżona z punktu widzenia ochrony konkurencji i konsumentów. Jest to podmiot publiczny działający na niełatwym rynku medialnym, dość agresywnym. TVP ma prawo chronić swoje umowy partnerskie w tym zakresie– mówił podczas sesji Rady Miasta Lucjusz Nadbereżny.

Prezydent podkreślił, że kwota wydana na tegoroczną edycję imprezy transmitowanej przez TVP jest mniejsza niż średni koszt organizacji Dni Stalowej Woli. Przypomnijmy, że w 2017 i 2018 roku koszty związane z tymi imprezami nie przekroczyły 400 tys. zł.

W tym roku kalendarzowym nie było Dni Miasta w takiej formule jaką znamy z lat minionych. W zamian Miejski Dom Kultury zorganizował pięciodniową „Majówkę”,podczas której odbywały się różne imprezy kojarzone właśnie z Dniami Miasta, było to m.in. Stalowowolskie Dyktando „Gżegżółki”, Rowerowy Cross Country, Masa Krytyczna, konkurs „Mistrz pięknego czytania”, Wniebogłosy, Alejka Inicjatyw Pozytywnie Zakręconych itd. Podczas „Majówki” nie zorganizowano dużych koncertów plenerowych z popularnymi gwiazdami. Znanych artystów mieszkańcy mogli zobaczyć podczas koncertów Lata z Radiem oraz na imprezie TVP „Lato, Muzyka, Zabawa”.

Podczas obrad Rady Miejskiej prezydent zaznaczył, że zarówno radni jak i mieszkańcy mają prawo złożyć wniosek do sądu administracyjnego w zakresie uzyskania dokładnych kosztów związanych z imprezami masowymi.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~asd

@obserwator
Uważaj, będę pisać wolno abyś zrozumiał.
Po pierwsze, do szkoły miałem płasko, tylko trochę ruchliwych ulic w poprzek. Zdobyłem wyższe (dzienne) wykształcenie bez koneksji i klepania po plecach. Mam ponad 50 lat i gigantyczne doświadczenie życiowe.
Po drugie: wytłumacz mi dlaczego jestem "hejterem" (znam język angielski i wiem co znaczy to słowo).
Po trzecie: dalej chcę wiedzieć co znaczy "hejter nicków". Nie pouczaj mnie w zakresie języka polskiego, bo na maturze i na studiach miałem bardzo dobre oceny z tego przedmiotu (bez koneksji).
Jeżeli nie ogarniasz mojego wpisu swoją inteligencją, to przykro mi. Prościej się nie da.

~obserwator

Do asd, hejterze czy ty do szkoły miałeś pod górke i czy uczono cię języka polskiego jeśli nick to liczba pojedyncza to w liczbie mnogiej jak się pisze nick?

~vote

Podoba mi się rzeczowość wpisu "asd". Wcale nie trzeba być bystrzakiem by zobaczyć, że te urokliwe "przedmieścia" to kit. Najbardziej z tej wychwalanki mnie zaskakuje "ucywilizowanie" mieszkańców grodu nad Sanem. Wygląda na to, że dopiero pan prezydent gdy nastał wziął i zlitował się nad dzikusami i pozdejmował ich bez trudu większego z drzew. Czy oni wiedzą co piszą i dla kogo?

~asd

@obserwator
Wyjaśnij mi co to znaczy "hejterze nicków" bo nie rozumiem. Rozumiem, że "cały świat" to też Afryka, Ameryka i Syberia. No, tutaj nie mam szans, aż takich znajomych nie mam.
I jeszcze jedno, nie podniecaj się tak bo robisz "literówki" a to źle wygląda.

~obserwator

Do asd, co hejterze nicków już ci brakuje do mne przyjeżdżają znajomi z całego świata i wszyscy nie poznają naszego miasta po niecałych 5 latach obecnego prezydenta. Wszyscy są zachwyceni jak pięknie się zmieniła w tak krótkim czasie STALOWA WOLA. Jeszcze 9 lat rządów PANA PREZYDENTA L.N. a cala POLSKA będzie nam zazdrościc w jak przepięknym mieście żyjemy. Musimy wszystko zrobic aby w przyszlch wyborach obeny prezyden dostał przynamniej 30 tysięcy glosów od mieszkańców naszego miasta. Wedy skończy się idiotyczne ujadanie tych kundelków z pseudoopozycji.

~asd

@stąd
Gdzie są te wspaniałe, zabudowane w ostatnich latach, przedmieścia?
Od strony Pysznicy: stacja benzynowa i działki.
Od strony Sandomierza: mieszanka wszystkiego.
Od strony Tarnobrzega: las.
Od strony Przyszowa: las.
Od strony Niska: dawno postawione domki jednorodzinne i trochę nieużytków.
Nowe budownictwo jest poza miastem.
Jeżeli chodzi o niezamieszkane lokale, to w budynku, w którym mieszkam są dwa w jednej klatce schodowej, wiem jeszcze o kilku.
Obowiązek meldunkowy istnieje i ma się dobrze.
Z saksów , natomiast wracają ci, którzy muszą a nie z powodu piękniejącego miasta.
Mam mnóstwo znajomych z całej Polski i nie bardzo mogę im coś pokazać, gdy mnie odwiedzają. Nie zaprowadzę ich do parku linowego, na plac zabaw czy siłownię plenerową, bo to nie ta liga. Dobrze, że jest jeszcze kilka lokali, ewentualnie plener poza miastem.
Więc nie wiem skąd taki pochwalny tekst dla LN, który jawnie łamie prawo do informacji publicznej.
A wizytówką jest jedynie na "spędach" swojego ugrupowania.

manukun

@edziu
Jak tam się ten twój Rzeszów wyludnia? Napisz może, o ile wzrosną podatki i opłaty lokalne po wyborach, bo przecież trzeba spłacić miliony złotych kredytu na koncerty i inne atrakcje

manukun

@stąd
Wyprowadzka mieszkańców miasta na przedmieścia to właśnie wyludnianie. Miasto bierze potężne kredyty, żeby sfinansować atrakcje dla mieszkańców z innych gmin. Gdyby ludzie chcieli tu mieszkać, nie wyjeżdżaliby stąd. Ale muszą, bo nie na perspektyw. Trochę przemysłu i państwowa administracja to za mało. Nikt jednak niczego nie robi i żadne czarowanie o pięknych przedmieściach tego nie zmieni, bo miasto na tym tylko traci.

~Obserwator

Rzeczywiście kartoniady to wykonują Lucek i Weber poseł. No ile mieszkań Plus zostało wybudowane po kartoniadzie Nadbereżnego? Zero!!!
"Stalowa Wola była jednym z tych miast, w których najwcześniej, z odpowiednią oprawą propagandową, ogłoszono przystąpienie do budowy dwóch bloków komunalno-czynszowych w ramach rządowego, sztandarowego programu Mieszkanie Plus. Podpisaniu listu intencyjnego w tej sprawie (przy tej okazji uczynił to także burmistrz Nowej Dęby) prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny nadał pompatyczną oprawę i iście przodownikowskie tempo: rządowy program przyjęto 27 września 2016 r., a ceremonia z podpisami zorganizowana została już 12 października – z udziałem przedstawicieli m.in. banku BGK Nieruchomości, miejscowego posła i samorządowców powiatu – w plenerze, gdzie miały lada dzień wystartować wspierane przez państwo roboty, mające docelowo przysporzyć miastu nawet 190 mieszkań!!!" - komentarz jednego z internautów, który pewnie duużo sobie po tym programie obiecywał

~Szok!

Widać że Lucjusz coś robi.
A ci mądrzejsi kartoniady...
Słusznie!

~Mazak +

Latte bo kartony przejęli ministrant z Rafałem. Namazali jakieś cyferki na tych kartonach i biegają z nimi między drogami, ulicami i szpitalami urządzając lasik wyborczy.

~Latte

Stoję od 3 godzin z kartonami pod sądem i nie ma nikogo.
Pro te stu je!

~sukces pis

Jacht ,,I LOVE POLAND,,kupiony za 4 mln zł.
"Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu .

~SUKCES PIS

https://innpoland.pl/153955,jacht-i-love

~SSWE

ERGERRE

~Dariusz

Pomocy, walczę z hejtem ale hejtuję.

~Money

Soros sponsorował opozycyjne "gąsienice".
Rozliczenia brak!

~JJJ

KKKKKKKK

e2rds

Stąd, skąd, no chyba ze Stalowej Woli, a kto, no jak to kto, wazeliniarz i jeszcze dołączył drugi, też wazeliniarz, a kto, no inteligent i jeszcze temu pierwszemu wchodzi od tyłu.

~PCPN

Znowu w życiu mi nie wyszło śpiewa prezes piłki nożnej 2 do 1 dla Rzeszowa

~PCPN

Znowu w życiu mi nie wyszło śpiewa prezes piłki nożnej 2 do 1 dla Rzeszowa

~rozpasanie

Ptaszki cwierkaja ze czesc miejskiego urzedu ma sie przeniesc do budynku po mostostalu. Urzad na wolnosci, kwiatkowskiego a od nowego roku na jana pawla. Male miasto a urzad rozwalony po calosci. Tak wyglada optymalizacja kosztow za rzadow pana LN. Piekny cyrk bedzie mial ktos do sprzatania po rzadach tego dzieciaka.

~~123

jak by miasto nie było zadłużone do potęgi entej to znaczy milady to ulice osiedlowe były czyste a tak od 4lat nie sprzątane piach śmieci już zarastają trawą tak brudnej Stalowej nie było .MZK MA NIBY PIĘKNE MASZYNY NA STRONIE A ULIC NIE SPRZĄTAJĄ.Nie wierzycie to proszę przyjść na AL.J.PAWŁA w stronę Ker fura .ZA tego prezydenta to na ulicach brud syf i zadłużone miasto .............

~Sześć 6 7

A gąsienice, a spędy pod sądem? Ile?

~babcia WC

Przychodzi zwolenniczka PiS do apteki i pyta czy są testy ciążowe i czy trudne pytania?

~@inteligent

Ten "inteligent" czyli "edziu" robił testy na inteligencję i wyszło mu, że jest zdrowy po żadnego IQ nie ma smiech2

~odkurzacz

Ale pozyteczny idiota kudlatego chwali te tlumy na bloniach.To nie warte byly tych pieniedzy ,bo tylko zwiekszyl sie dlug.A jak sa dlugi to sa klopoty.Po prostu trzeba bedzie splacic ten dlug plus odsetki .Splata odsetek to jest najgorsze.Lucek zadluzyl z radnymi miasto i powinni zniknac albo szybko to splacac.Przed wyborami chca ukryc zadluzenie zeby wiecej ugrac.Maja ludzi za owce .Mamy tyrac i sluchac rzadzacych bez sprzeciwu.Dosc takich rzadow kudlatego co tylko robi dlugi.

~inteligent

Brawa dla komentatora podpisującego się ''STĄD'' właśnIe potwierdziłeś to co ja hejterom powtarzam od 5 lat, że mieszkańcy naszego miasta po za tymi hejterami to elita polska. Ludzie wyjątkowo zarani bo już w czasach komuny masowo wyjeżdżali np.do USA i się tam majątku dorabiali. Inwestując swoje pieniądze na przedmieściach naszego miasta [okolicznych wioskach], budując piękne domy wyprowadzali się z naszego miasta i za to im się należy wielka chwała. To samo obecnie się dzieje w wielu innych miastach polskich bo teraz POLACY wyjeżdżają do UNII i tam legalnie pracują dorabiając się dużych pieniędzy. A za te koncerty latem to nawet gdyby one are milionów kosztowały to obecnemu prezyentowi należy się nawyższy szacunek jaki można sobie wyobraźic. Bo tylu szczęśliwych mieszkańców ilu ja tam na BŁONIACH w czasie tych koncertów widziałem to nie widziałem przez 12 lat jak przy korycie siedział SZLEZAK. Do odkurzacz, takich debili jak ty to się powinno wykastrowac z twojej pustej czaszki, często się zastanawiam skąd w naszym mieście biorą się tacy użyteczni idioci.

~odkurzacz

Powiem krotko kudlaty ministrant robi z nas owce.Mamy siedziec cicho,pracowac jak woly i skakac z radosci ze rzadza nami polglowki.Jak nie mialby nic do ukrycia to juz dawno wszystko by bylo jawne.Jestesmy zadlurzonym miastem i nie chce ujawniac ze duzo wydaja urzednicy na glupie imprezy.

~Suweren

Czy opozycja przestanie wzniecać zadymy na sesjach?
Do roboty, płacimy na was od 10 miesięcy!