Tylko pod tym Krzyżem, tylko pod tym znakiem Polska będzie Polską, a Polak Polakiem

Image

Słowa te stały się mottem zorganizowanych w naszym kraju i za granicą modlitw za Polskę i Polaków.

Pochodzą one z wiersza Karola Balińskiego pt. „Śpiewakowi Mohorta bratnie słowo” i odzwierciedlają wszystko to, co chcieli przekazać organizatorzy ogólnopolskiej akcji. Również i w naszym mieście stalowowolanie spotkali się pod krzyżem stojącym nieopodal „dużego ronda” w uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego. Akcja zorganizowana przez lokalne parafie spotkała się z dużym odzewem. W modlitwach za Ojczyznę uczestniczyło kilkaset osób. Wśród nich byli kapłani i siostry zakonne dekanatu Stalowa Wola.

- Chcemy dziś uczcić krzyż, który jest symbolem naszej wiary, na którym Chrystus oddał swoje życie. Pragniemy go wywyższyć, by zajmował on w naszym życiu najważniejsze miejsce. Będąc tutaj, zaświadczamy o naszej miłości do Boga. Gromadząc się dzisiaj po tym krzyżem polecamy też sprawy naszej Ojczyzny, naszych rodzin i prosimy by Chrystus królował w naszych sercach- mówił ks. Krzysztof Kida, dziekan stalowowolskiego dekanatu.

W akcję „Polska pod Krzyżem” włączyli się wierni również z Ameryki Północnej, Australii, Azji i z wielu państwach Europy. Jest to odzew na niepokojące zdarzenia jakie mają miejsce w stosunku do Kościoła na całym świecie.

- W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę. Usłyszeliśmy o księżach popełniających samobójstwa i porzucających stan kapłański. Na całym świecie ma miejsce masowe odejście od wiary. To, co dotychczas było jasno nazywane grzechem, staje się przedmiotem debaty. Płoną kościoły i katedry. Tę listę moglibyśmy jeszcze wydłużać. Lepiej jednak zadać sobie pytanie: co możemy teraz zrobić? Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa- mówią organizatorzy akcji.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

dziadek, czy to drugi nick babci, skąd wiesz, że na suchej gałęzi, bo tak sobie wydedukowałeś, przecież nie było cię tam, ty też pomyśl, jak by wyglądało chrześcijaństwo bez Judasz gdyby Jezus umarł śmiercią naturalną ze starości, gamonie myślcie, później dyskutujcie i wypowiadajcie się. Przyczyny, skutki i następstwa są ściśle określone, przecież ponoć tak zostało wcześniej napisane, nie rozumiecie wykładni Starego, i Nowego Testamentu, a dyskutujecie, jeszcze raz podkreślam, tak zostało zapisane, rozumiecie pojęcie "tak zostało zapisane"

~dziadek

oto przykład zlasowanego mózgu przez komunę a teraz liberałow .Judasz skończył na suchej gałęzi to tak dla przypomnienia.

e2rds

babciu, wybacz, że dodam coś jeszcze, z logiki. Babciu, pomyśl, co by się stało gdyby nie Judasz i jak byś czytała Pismo Święte dokładnie, ze zrozumieniem, to byś nie odżegnywała Judasza od czci i wiary i gdybyś ty znalazła się w tym miejscu co Judasz z określonym zadaniem do wykonania. Kościół całkowicie przekręcił rolę Judasza w działaniach Jezusa, być może kiedyś będzie to jeden z największych świętych.

e2rds

Oj, dobrymi życzeniami wkurzyłem babcie, ale przejdzie jej to, myślę, że jak pisze he hee i jak czyta to Pismo Święte, to okaże mi miłosierdzie i wybaczy, nie wkurzaj się babciu, to wszystko jest ulotne.
buhahaaa, ty masz tyle pojęcia o chrześcijaństwie i o innych religiach co świnia o gwiazdach. Prawdziwym celem religii monoteistycznych{ nie wiem, czy wiesz z czym to się je} jest trzymać za łeb, nie pozwalać samodzielnie myśleć i doić.

~katol30

Kto widział Nadbereznego w kościele?czy chodzi do koscioła ?Matka chciała go wysłać na ksiedza ale nie udało się.

~buhahaaa

Babciu...masz racje nie ma z kim dyskutowac odnośnie tego e2 .on sie zatrzymał na etapie kamienia łupanego i podaje Ci przykłady ze średniowiecza .To obrazuje w jakim świecie żyje,nie ma zielonego pojecia o chrzescijaństwie i nie szanuje tez innych religi.Ciekawe czy w kraju islamskim czy np. w Niemczech tak butnie by sie wyrażał o religi jak tu na forum? Oni by mu pokazali gdzie raki zimują w najlepszym wypadku .Gostek myśli że jest jeszcze w komunie broniony przez "nadzwyczajną kaste" i układziki.Te czasy odchodzą w niebyt i cieżko im sie z tym pogodzić.

~babcia

e2rd..zakompleksiony ateistyczny pyszałku,kultura słowa i takt to u ciebie obce rzeczy.Czytasz ale szmatławce...ewangelie np. wgJudasza itp. Brak z twej strony ogłady i podstaw kultury skłania mnie do odpuszczenia z toba jakiegokolwiek kontaktu pisemnego.Bez odbioru!!!!

~Ateista

Katolicy, czytajcie Biblię. To książka dzięki, której po przeczytaniu staniecie się ateistami.

e2rds

babcia, jeszcze jedno, piszesz że cyt."Potrafisz za to UBLIŻAĆ co ci nieprzystoi bo uważasz sie za "??" a w gruncie rzeczy jestes "miernotą" intelektualną i duchową zapaścią", bo między innymi napisałem do he hee, że jest głupolem, to jeszcze napiszę, że jest tumanem, bo jak można pisać cyt."nne religie by ci obcieły rece i jezor ale nasza religia jest miłosierna i wybacza . Co nie oznacza że czeka cie kraina "bedzie tam tylko płacz i zgrzytanie zębów". On nie ma pojęcia co ta niby nasza religia wyprawiła w średniowieczu, w Ameryce, co to były święte wojny, w noc św. Bartłomieja we Francji, a nawet między papieżami i pajacuje o miłosierdziu i wybaczaniu. To postępująca cywilizacja nie pozwala jej się panoszyć, ale gdyby tamte czasy wróciły, też wróciły by ciemne czasy religii.

e2rds

babcia, pozostała ci modlitwa i módl się o zdrowie, bo o rozum to już za późno. Pozdrawiam, ach, myślę, że modlisz się i pościsz jako wierna pisiara w intencji PiS-u, współczuję. Piszesz, że jestem nieoczytany, otóż, gdyby cię przyłożono książkami które w życiu przeczytałem został by z ciebie placek, tylko widzisz ja czytam nie bezmyślnie, Pismo Święte też, tylko z analizą w co można wierzyć, a co jest bajką. Głupia bezmyślna wiara nie jest wiarą, to jest tak jak papugę nauczy się mówić, powtarza, ale czy coś z tego rozumie, wątpliwe. Pozdrawiam, życzę dobrego samopoczucia i samozadowolenia.

~babcia

e2r.. jesteś poprostu nieoczytanym i brak ci wiedzy podstawowej o religiach wiec po cholere zabierasz głos w tej sprawie. Ot jestes ateistą z wyboru własnego podyktowany on jest tym że znalazłes sie posród ateistycznych wron i kraczesz jak one.Bez oczytania Pisma Świetego nie ma dyskusji , jałowy bełkot tylko bedzie z taka osobą np. jak ty.
Potrafisz za to UBLIŻAĆ co ci nieprzystoi bo uważasz sie za "??" a w gruncie rzeczy jestes "miernotą" intelektualną i duchową zapaścią

e2rds

he hee, nawet w kraju demokratycznym z głupolem nie da się dyskutować, hehehe, po prostu jesteś za głupi żeby na pewne tematy z tobą rozmawiać.
babciu, nie zasłaniaj się Pismem Świętym bo go nie czytałaś, a na pytanie nie odpowiedziałaś i nie odpowiesz i nadal wymądrzasz się.

~Lewak

ja pierdziele, mamy XXI wiek a w tej stalowce jaja jak w średniowieczu. Jeszcze trochę i zaczną czarownice na stosach palić.

~Rocco

Rocco Siffredi(aktor filmów porno).W ciągu 20 lat kariery odbył stosunek z ok.3,5tys.kobiet
Jarosław Kaczyński(polityk).Seksualny rekordzista świata.Wydymał 38 milionów Polaków na raz

~wooon

Trole w koloratkach zaprzestały działalności na forumna którym trzeba się logować i zaczęły akcję kłócenia się o wiarę tu. Proboszczu K spierdalaj do swoich moherków a nie będziesz się tu wymadrzał. Wyjebaliście jedyna kobietę czyli mnie z forum to wy teź wypierdalajcie stąd. Tu jest miejsce dla cywili!

~he hee

erdepierdolesik ..za takie ble ble ble jakie napisałeś (Ja przecież nikogo nie odwracam od tego w co wierzy, tylko nie lubię jak ktoś głupoty pisze nie myśląc. ) to w kraju islamskim nie miał byś już głowy na karku bo by ci ja scieli mieczem!!!!! Inne religie by ci obcieły rece i jezor ale nasza religia jest miłosierna i wybacza . Co nie oznacza że czeka cie kraina "bedzie tam tylko płacz i zgrzytanie zębów".

~babcia

e2r..odpowiadam ci na pytanie.....poczytaj a masz teraz jako emeryt czas PISMO SWIETE starego i nowego testamentu a wtedy pojmiesz bardzo wiele spraw.Miłej lektury.

e2rds

Oj babciu, babciu, szkoda mi cię. A jak myślisz, te duszyczki przed chrztem to gdzie wtedy szły, wszystkie do piekła bo nie były chrzczone. Przed chrztem też istnieli ludzie, tacy sami jak my, kto ci babciu tak namieszał w głowie, a te duszyczki niekatolickie to gdzie idą. Jak byśmy nie przyjęli takiej wiary to by w następstwie niemce {nie Niemcy} lub krzyżaki na nas to wymusili jak to zrobili na Kaszubach i Żmudzinach, albo jak w Ameryce na Indianach, to jest biznes i władza. A tak po prawdzie, to Mieszko był poganinem do końca życia i nie było to tak różowo jak podaje historia kościelna, to też było nawracanie siłą. Ja przecież nikogo nie odwracam od tego w co wierzy, tylko nie lubię jak ktoś głupoty pisze nie myśląc. To ty niewiele wiesz o historii tak Polski, jak i świata i kościoła. Babciu, piszesz cyt. ".Było to ponad 1000 lat temu i nie pamietasz", a ty pamiętasz, przecież nie żyjesz 1000 lat i jeszcze troszkę, więc skąd możesz ty pamiętać, wiesz tyle co na ten temat napisano i jeszcze do tego wybiórczo, więc nie mądrzyj się. Bardzo bym prosił o odpowiedź z twojej strony na wątek o tych duszyczkach przed chrztem gdzie poszły.

~babcia

emerycie (e2r..) stoisz juz nad padołem i takie brednie wygadujesz???? Kto nam narzucił wiarę??? Chrzest Mieszka nas wyrwał z pogaństwa.Było to ponad 1000 lat temu i nie pamietasz , rozumie a z historii pałe miałeś wiec nie wiesz.Jako komunista byłeś uległy i religia była czymś obcym i wrogim dla ciebie . Ale teraz masz czas ostatni....wstąp na dobrą drogę , nigdy nie jest za póżno.

e2rds

aaa, miałeś na myśli tą 70- letnią młodzież i 80- letnie dzieci ?.

e2rds

aaa, piszesz, cyt. "pocieszające, że pełno tam młodzieży i dzieci.", nic bardziej mylnego, zobaczysz na dziesięć, piętnaście lat, gdy dzisiejsza młodzież dorośnie, a starzy wymrą. Już dzisiaj nie da się ogłupiać narodów.

~kreska

do e2rds: jak widzisz całkowicie się zgadzamy jeśli idzie o historię, jednak nienawistne słowa są teraz, pogarda dla wierzących jest teraz i o to chodzi by tego hejtu nie było, każdy ma prawo wierzyć lub nie , chrześcijaństwo jest na naszych terenach dobre 10 wieków, więc jest zakorzenione- każdy z nas ma własne wartości , własne sumienie . zapewne Ci na górze w każdej wierze cieszą a się że daliśmy się skonfliktować bo skłóconymi ludźmi łatwiej się rządzi

~Alvin

Tzn że jak jestem ateistą, to nie jestem Polakiem. Co za idiota, to wymyślił?!

~aaa

pocieszające, że pełno tam młodzieży i dzieci.

~Kibelski

Prosze nie traktowac moich pytan jako atak na kosciol lecz chcialbym poznac prawde jak to bylo.

~Kibelski

Jaka role pelnil kosciol po 2 wojnie swiatowej w sprawie ukrywania nazistowskich mordercow przed wymiarem sprawiedliwosci?

~Kibelski

Czy to prawda ze Papiez otrzymal terytorium Watykanskiego panstwa od nazisty Musoliniego????

e2rds

kreska, pomyśl, gdyby religie nawzajem tolerowały się, musiało by być uznane wielobóstwo, a to jest nie do przyjęcia. Nie prawda, że na naszej ziemi od wieków panowała wiara katolicka, została narzucona, równie dobrze gdyby była nieco inna sytuacja mógł być islam. Wiara katolicka została siłą wprowadzona w obu Amerykach, szczególnie w Południowej i Środkowej. Z tego powodu zostało wymordowanych tysiące Indian i innych narodów europejskich i Azji, co prawda islam wcale w tej materii nie był dłużny, zresztą żydzi też to samo zrobili z ziemią obiecaną. Wszystkie wiary opierają się na chęci rządzenia, a w ślad za tym i posiadania, to jest cały problem.

~Miś

Dlaczego tak trudno dostępne są dokumenty na temat inkwizycji?

~kreska

do e2rds; Nie zrozumiałeś, każdy ma prawo wierzyć w to co uważa za słuszne, na naszej ziemi od wieków panowała wiara katolicka, są również gniazda innych wyznań w naszym kraju -ale nikt nie ma prawa ubliżać nikomu z tytułu wiary jaka wyznaje i to nie religie się nie tolerują-to możni tych różnych świątyń i kościołów się zwalczają- walczą o wpływy posługując się maluczkimi takimi jak my, stad tyle żółci i hejtu