Miasto przeznaczyło dodatkowe środki na halę warzywno- owocową

Image

Dobiegają końca prace przy utworzeniu nowej hali targowej "Mój Rynek". Rada Miejska zabezpieczyła dodatkowe pieniądze, które pozwolą na dopracowanie tego zadania.

- Przeznaczamy dodatkowe środki, które pozwolą na jednolite wyposażenie stanowisk handlowych dla kupców, tak aby ten piękny obiekt, który powstaje w centrum miasta, nie tylko odpowiednio prezentował się z zewnątrz pod względem architektury, ale by wewnątrz miał pewną spójną całość– mówił podczas obrad Rady Miejskiej prezydent Lucjusz Nadbereżny.

W nowym obiekcie będzie znajdowało się 21 miejsc handlowych (w tym 17 otwartych powierzchni handlowo- usługowych oraz 4 zamknięte). Na prace wewnątrz hali owocowo-warzywnej Rada Miejska zabezpieczyła 110 tys. zł. Na tym jednak nie koniec, bo miasto wyda także 70 tys. zł na zamknięcie całego systemu dojścia do hali. Chodzi o teren od złotnika prowadzący do nowej drogi i parkingów. Środki te zostaną przeznaczone na zagospodarowanie terenów zielonych, nowe nasadzenia i donice z kwiatami itp.

Budowa nowej hali będzie w sumie kosztować 3,5 mln zł, z czego około 1,1 mln zł stanowi dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.